Ugrás a kommentre

David Benioff és DB Weiss filmjei


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

18 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Engem sem zavarna össze. Vannak akik már a PT-től megzavarodtak és ledobták a láncot. (Tényleg ismerek ilyent.)

Viszont a star wars nem az ilyeneknek készül! a polcon is elfér. majd sorbarakjuk valahogy! ;)

Egyetértek. Egyébként a kronológiai összevisszaságot, vagy mondhatjuk azt is, hogy változatosságot más univerzumoknál is alkalmazzák. Pl. Warhammer 40.000, Forgotten Realms... stb. Persze azok csak könyvekben teljesedtek ki. Az előzmény-trilógiáról jutott eszembe. Ott van a Hobbit trilógia. Mindegyik részét mozikban láttam. És bizony a vetítés után mindig belefutottam olyan beszélgetésekbe kifelé a moziteremből, melyeknél az illetők az értetlenségüknek adtak hangot. Ez most a Gyűrűk Ura után játszódik, Szarumán megjavult?..stb.... Vagy azt, hogy miért nem ezt készítették el először?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig lesznek olyanok, akik nem értik, amit látnak. Vagy azért, mert nem is érdekli őket, vagy mert tényleg nincs ennyi eszük. A Rogue One-nál hallottam nézőt, aki azért bosszankodott, hogy ezt a filmet is úgy hagyták abba, hogy majd lehessen folytatni. Most vagy ez volt az első SW, vagy annyira sem érdekelték a korábbiak, hogy hosszú távon megjegyezzen belőlük valamit (kora alapján nem volt kizárható, hogy az ep4-et utoljára a '80-as években látta), vagy fel sem fogta, hogy amit lát, az az ep4-be torkollik.

De ugyanígy a Solo után is hallottam olyat, aki azt hitte, hogy a film az ep1 előtt játszódik, mert Darth Maul élt. Elismerem, aki nem látta a TCW-t és a Rebelst, annak zavaró lehet a Sith Nagyúr "feltámadása", ugyanakkor még a zavarodottság kellős közepén sem lehet a Solóról azt feltételezni ép ésszel, hogy az az ep1 előtt játszódik. A birodalmi rohamosztagosoknál, a birodalmi csillagrombolónál, a birodalmi TIE vadászoknál, a birodalmi katonáknál és a Birodalom emlegetésénél azért gyanút kellett volna fogni, hogy ez a sztori a Birodalomban játszódik, amit az ep3-ban hoztak létre. Na most, ez az ember vagy ennyire nem érdekelt az SW-ben, hogy arról sincs fogalma, mi az a Birodalom, de az ilyen miért ül be a Solóra. Vagy ennyire ostoba.

A baj az, hogy akár ostobák, akár nem érdekli őket, véleményt mondanak, pedig fel sem fogják igazán, amit láttak. Nem csoda, hogy ilyen embereknek az ep8 megakadt a torkán. És ilyen emberek mindig is lesznek, akárki csinálja az új filmet. A legegyszerűbb nem foglalkozni velük.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A hellyel-közel megbizható SWNN informátora úgy tudja, hogy ősztől már forog a Trónok harca srácok első SW filmje. Állitólag több ezer évvel a Skywalker Saga előtt fog játszódni a sztori. Az informátor szerint az "art department" már dolgozik a látványvilágon.

  • Nagyon tetszik 2
  • Meglepő 1
  • Tetszik 5
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan odalesz. :D Jedi vs. sith háborúk? Vagy valami teljesen új? Nagyon kíváncsi vagyok rá milyen lesz. Viszont ez azt is jelenti, hogy Rian trilógiája még odébb van. Azt azért jobban várom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekesen hangzik, kíváncsi vagyok, hogy a korábbi Legendákból lesznek e átemelve dolgok (még, ha nem is konkrét karakterek, vagy történetszálak). Azt nem tudom, hogy tényleg három részben gondolkoznak e, de hogyha elég távol lesznek a Skywalker sagatól, akkor fel lehetne építeni egy olyan új SW univerzumot, ami a Marvel mintájára szorosan egymásra épülő filmekből állna egy-egy Avengers szerű csúcsponttal közbeiktatva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm.... mondjuk ezek nem tetszenek:

 

"Disney wants to open up the Star Warstimeline and appeal to a more ‘Game of Thrones‘ style audience.”

“So the timeline is hundreds of years prior to the Skywalkers, so think almost Star Wars meets Lord of the Rings.

 

Remélem lesz benne űrhajó és nem lovakkal meg gyalog fogják körbejárni a bolygókat. :D A GoT stílus meg abszolút nem illik az SW-hez. Remélem tudják Weiss-ék hogy építsék fel a történetüket, és nem kapunk még egy GoT-ot SW köntösbe öltöztetve. 

Egyébként meglep, hogy ennyire előrehaladott állapotban van minden. Korábban azt mondták csak a GoT befejezése után kedzenek neki a munkának. Én azt hittem akkor írják is majd meg a forgatókönyvet, de az már ezekszerint elkészülhetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez az idei forgatás battya a csőröm. Ilyen jól állnának? Ha jövő év őszén forgatnának, megérteném, de ez a hamar forgatás fura. Mindenesetre sejthető, hogy a régi időkbe vonulunk el. Várós, ahogyan Rian trilógiája is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

"Disney wants to open up the Star Warstimeline and appeal to a more ‘Game of Thrones‘ style audience.”

Ez utalhat akár a filmek komolyságára, és nem a kiömlő belek űrmértékére.:D Viszont az ,,open up the Star Wars timeline" Szöveg tetszetős.;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal nincs is bajom. :) Tudvalévő, hogy nekem nem szívügyem se a GoT se a LOTR. Éppen a stílusuk miatt. Egyszer megnézem őket, nem arról van szó, de ennyi. PErsze kisülhet belőle valami izgalmas ha ráéreznek egy jó kis elegyre amiben túlsúlyt kapnak az SW elemek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Irtam is korábban, hogy a GoT srácoknak a tavalyi év óta nincs érdemi munkájuk. A GoT irása régesrég véget ért, a forgatás tavaly júliusban (!) lezárult. Azóta bőven volt idejük az SW projekten dolgozni. Ettől még nem biztos, hogy igaz az infó, de az elvi esély simán megvan arra, hogy idén elinduljon a forgatás.

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Remélem lesz benne űrhajó és nem lovakkal meg gyalog fogják körbejárni a bolygókat.

A Star Wars eddig is magába nyelt sok különféle műfajt. Ismerve az irópárost biztos nem akarják magukat ismételni. Lehet kicsit archaikusabb lesz, de attól tartanék utoljára, hogy nagyon középkoriasra veszik a figurát. Pár éve pont azt magyarázták, hogy ha valamit nagyon elakarnak kerülni azaz hogy úgy tekintsen mindenki rájuk mint akik csak Trónok harca jellegű műveket tudnak készíteni. Holott a repertoárjuk ennél azért szélesebb: Benioff például irt már egy nagysikerü második világháborús regényt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként amikor sok jedi harcol az SW-ben akkor gyakran előpattannak a középkorias film-hasonlatok: emlékszem a prequel idején az ep.2 előtt többször elhangzott elég hivatalos helyekről is, hogy a Klónok támadása olyan lesz mintha a Star Wars találkozna a Rettenthetetlennel. Szerintem itt is inkább azon van a hangsúly, hogy sok akciózó jedit fogunk látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jól hangzik. Nekem még az archaikusabb SW is tetszene. A KotOR-ral és a ToR-ral pont az a bajom, hogy hiába játszódik évezredekkel az ep1 előtt, minden tök olyan, mint több ezer évvel később, csak más skint húztak fel. Persze legyenek űrhajók, ugyanakkor lehetne olyan, hogy még több, Dooku hajójához hasonló napvitorlás járta az űrt, és a hiperűr utazás még nagyon lassú és kockázatos, nem lehet órák alatt átszelni a Galaxist. És persze a hiperhajtómű ekkor még csak a bazi nagy hajókba szerelhetőek be (ugye az ep1-3 idején is volt még méretkorlát, a kis, egyszemélyes hajók még gyűrűvel repültek, az A-szárnyú volt az egyik első ilyen kis hajó, ami képes volt hiperűrutazásra).

Sőt mondok még vadabbat: lehetnének olyan "űrhajók", amik afféle purrgilok mögé kötött fogatok. Egy masszív űrhajó törzse rácsatolva egy purgillra, és így röpködnének a hipertérben, a bolygókra meg kompokkal járnának le.

Az se lenne rossz, ha például még a lézerfegyver is ritkább lenne, több golyós és vágó fegyverrel. Akár még a Jediknél is elterjedtebb lehetne a vibrokard, és mondjuk csak a nagymesterek használnák a fénykardot, mint státuszszimbólumot. Coruscant lehetne természetes, csupán egy-két hatalmas várossal, ami már jelzi, hogy azért tart a bolygó bekebelezése. És akár még a lebegő siklók is mehetnének ritkaságszámba. Mekkora lenne már egy tatooine-i fogatversenyt látni, csak mondjuk sugárhajtóművek helyett fathierek húznák a fogatokat.

A GoT-s stílus meg abban a formában jönne be, ha ilyen mértékű lenne a politikai ármánykodás. És persze Gyűrűk Ura méretű epikus csatákat is szívesen látnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Sőt mondok még vadabbat: lehetnének olyan "űrhajók", amik afféle purrgilok mögé kötött fogatok. Egy masszív űrhajó törzse rácsatolva egy purgillra, és így röpködnének a hipertérben, a bolygókra meg kompokkal járnának le.

Az se lenne rossz, ha például még a lézerfegyver is ritkább lenne, több golyós és vágó fegyverrel. Akár még a Jediknél is elterjedtebb lehetne a vibrokard, és mondjuk csak a nagymesterek használnák a fénykardot, mint státuszszimbólumot. Coruscant lehetne természetes, csupán egy-két hatalmas várossal, ami már jelzi, hogy azért tart a bolygó bekebelezése. És akár még a lebegő siklók is mehetnének ritkaságszámba. Mekkora lenne már egy tatooine-i fogatversenyt látni, csak mondjuk sugárhajtóművek helyett fathierek húznák a fogatokat.

Hogyan irtsd ki a  hatereket kollektív agyvérzéssel egybekötött szívrohammal. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején a Tales of the Jedi-képregény széria meglehetősen archaikus volt; teljesen eltért az általunk ismert Star Wars stílusától (űrhajók, ruhák, bolygók stb.), mégis elhitted, hogy a Star Wars univerzumban játszódott. Valami hasonlót várnék most is, a TOR-ral nekem is az volt a bajom, hogy a 4000 éves időintervallum egyáltalán nem látszott meg a galaxis kinézetén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom, hogy Rian elmeséli az első jedik történetét, míg Benioff és Weiss inkább a jedi/sith vonal felé mennek. Legalábbis én így képzelem el.

 

Viszont! Nem úgy volt, hogy B&W nem kezdenek el dolgozni addig a SW filmjeiken, amíg be nem fejeződik a GoT? Ugye az utómunkálatokban is benne volt a kezük, valszeg az utolsó részig promózni fogják a sorozatot. Nem hinném, hogy a forgatókönyvet az első részhez már megírták, vagy jelenleg íródik. Az biztos, hogy régi idős sztorit mesélnek el, de nem hiszem, hogy idén a Cassian sorozaton kívül bármilyen élőszereplős SW -t elkezdenek forgatni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Fulcrum írta:

 

"hundreds of years" nem több ezer év "csak" több száz.

 

Nem feltétlen. Az amcsik gyakran mondjàk úgy a pár ezret hogy x hundreds. Pl 2000 = twenty hundreds stb. Ez alapján pár száztól pár ezerig mehet a visszaugrás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Annak idején a Tales of the Jedi-képregény széria meglehetősen archaikus volt; teljesen eltért az általunk ismert Star Wars stílusától (űrhajók, ruhák, bolygók stb.), mégis elhitted, hogy a Star Wars univerzumban játszódott. Valami hasonlót várnék most is, a TOR-ral nekem is az volt a bajom, hogy a 4000 éves időintervallum egyáltalán nem látszott meg a galaxis kinézetén.

Ezt a sorozatot olvastam anno. Bejött ez a technológiailag visszafogottabb, de azért fejlett világ. Pl.: A coruscant-i szenátus még egy nyitott épület. Adattárolók helyett pergamen... stb. Szívesen látnék egy ilyet mozgóképen. 

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Nem úgy volt, hogy B&W nem kezdenek el dolgozni addig a SW filmjeiken, amíg be nem fejeződik a GoT?

Ilyesmiről biztos nem volt szó. Ahogy irtam is: tavaly július óta nem igen van dolguk a Trónok harcával. Most adnak pár interjút majd a 8. évad előtt, de ez aligha köti le őket annyira, hogy ne tudnának a következő projektjükkel foglalkozni.

 

Dzséjthez csatlakozva pedig én is örülnék egy olyan régi időkben játszódó SW-nek ahol nem csak a hajók designja más, de az egész világ felépítésén látszik hogy másik korban járunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez igaz lenne, akkor nagyon, de nagyon örülnék. Az ilyen hírek kihoznak abból a depresszióból, mely folyamán már az öngyilkosság is néha eszembe jut.

Ha ez így lesz, akkor ezt jobban fogom várni, mint bármilyen más Star Wars tartalmat az utóbbi években. Ráadásul az egyik jóslatom közelében is van a dolog. Már csak témának kéne egyeznie, hogy egy újabb belső próféciám valóra váljon. Az elmúlt években bevált pár megérzésem. Pl. Thrawn visszatérése, vagy az, hogy a Lázadók után a folytatás trilógia környékén játszódó rajzfilm sorozat jön....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ha ez igaz lenne, akkor nagyon, de nagyon örülnék. Az ilyen hírek kihoznak abból a depresszióból, mely folyamán már az öngyilkosság is néha eszembe jut.

star wars fight GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.