Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Köszönöm! Ez már szép kerek szám! Még ezen a csúnya rossz fordított fórumon is érzem magamat valakinek! :P

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Gratulálok én is! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Szervusztok! 

 

Először engedjétek meg, hogy bocsánatot kérjek amiért pár éve csak úgy se szó, se beszéd leléptem! Valószínűleg a gyerekes gondolkodás miatt... Talán mostanra sikerült elérnem agyilag egy olyan szintet, ami után már nem fogok meggondolatlanul cselekedni! :) Hiszen visszagondolva a távozásomat annak lehet nevezni... Persze sokan azt sem tudják ki vagyok, mivel nem sikerült elérnem, hogy szerves részét képezzem eme nagyszerű családnak! Igyekszek ezen változtatni! ;):) Jó újra itt lenni, és jó újra elmerülni a Star Wars világában, jó újra elolvasni számos SW-s könyvet, melyek száma egyre csak szaporodik! :)  Köszönöm, hogy nem töröltétek a profilomat, a hossz inaktivitás után! Köszönöm, hogy újra itt lehetek! :)

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv újra köztünk Szkipi! Természetesen emlékszem rád, és senki profilját nem töröljük csak azért mert nem jár a fórumra. Ennek számos oka lehet, ne szabadkozz. :) Örülünk, hogy újra itt vagy!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

OFF

Nem akarok a haverod lenni, csak ezt a stílust ne nekem nyomasd. Régen jó fej voltál, kár lenne elb*szni a dolgokat ilyen felesleges beszólásokkal.

OFF

Akkor még új voltam nem ismertem ki itt a dolgokat és nem untam meg őket. Most is leírtam szépen, hogy valaki vélekedhet másképp is nem úgy mint ti. Erre mi van? Ki van röhögve. Én sem szoktam kiröhögni amikor a pl. Resistance van az egekbe magasztalva. Fennen hangoztatjátok, hogy mindenkinek meglehet a saját véleménye és elfogadjátok, csak gyakorlatilag ha ez eltérő a tiétektől (illetve nincs benn a brancsban) akkor általában ugyanaz a 3-5 ember (akik szeretik egymás hátát lapogatni) jön aztán szépen lehurrogja, sokszor már-már hülyének nézve az ellenvéleményt megfogalmazót.

 

Nem bírom Mestalt, de azért valamit csak jól lát:

 

2018. 09. 04. - 20:33, Mestal írta:

Vetésforgóban nyomjátok egymásnak a like-okat és mindenkinek aki nem ért egyet a dislike-ot. Ezért haltak ki az ellenvélemények, mert senki sem szereti az értelmetlen párbeszédet.

És most ne azon akadjon fenn senki sem, hogy a fenti hsz-mre nem lett rakva dislike, hanem hogy mi a mondat lényege.  A második mondat meg 100%-ig igaz, nemcsoda, hogy régebben aktív arcok, vagy kevesebbet írnak vagy egyáltalán nem. Itt van az új csávó is leírta a véleményét aztán már több mint egy oldalon magyarázzák neki többen is, hogy miért nem jól látja amit látott/ érzett. Szerintem erre hosszú távon senkinek nincs szüksége.

 

Az meg, hogy felesleges lenne arra azt tudom, mondani, hogy ha inger ér reagálok rá, annak milyensége szerint.

 

19 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Igazából én a galaktikus nagypolitikára vagyok kíváncsi a Köztársaság összeomlását megelőző évtizedekről, sok-sok intrikával és machinációval, egy mesteri politikai thriller keretében, de tudom, hogy erre meg nagyon kevesen lennének vevők, még itt a fórumon is.

Itt is a példa, én inkább részesítenék előnyben egy fejvadászos akciózást, mint ezt, meg is kaptam érte deljebb, hogy ez mennyire érdektelen lenne, csak mert bátorkodtam megemlíteni, hogy esetleg ez is tetszhet valakinek. És most vissza az idézethez mivel ezt Nute írta máris pozitív fogadtatásra lelt, persze rá lehet fogni, hogy hasonló az ízlésvilág meg a gondolkodásmód csak, hogyha bizonyos emberek minden egyes megnyilvánulása pozitív fogadtatást kap míg másoké mindig zsigerből negatívat az már csak a nagy számok törvénye alapján is bűzlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd engem mindenféle összesküvés-elmélettől függetlenül baromira nem érdekelnének fejvadászokról szóló sw-filmek. Még akkor sem érdekeltek mikor azt sem tudtam hogy Dzséjt, vagy Ody vagy a merítésből bárki egyáltalán a világon vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt túlbonyolítod. :) Nute azért kapott a fenti hsz-re like-okat, mert tetszett, amit írt, és nem azért, mert ő írta, én legalábbis így osztogatom a like-okat. A nagyon régi belső kört kivéve, amik még meghívásos alapon lettek tagok, mindenki ismeretlenül került ide, és az írásai alapján lett kedvelt vagy kevésbé kedvelt tag. Ha többen osztjuk az azonos véleményt arról, hogy mi tetszik, akkor nyilván egymás hasonló értékeléseit pozitívan méltatjuk, ha kevesebben, akkor kevesebb a like. Nem kell ebbe többet látni, mint ami: ha a véleményedet kevesen osztják, attól még elmondhatod, de el kell viselni azt is, hogy a többség nem ért vele egyet. Nem azért mert Te írtad, és nem Nute pl., hanem azért, mert a többség más véleményen van. Ez egy olyan fórum, ahogy a többség hasonlóan gondolkodik egy csomó mindenről, régóta jár ide, ezért is tart ott ahol tart ez a fórum a 14. évében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

OFF

Akkor még új voltam nem ismertem ki itt a dolgokat és nem untam meg őket. Most is leírtam szépen, hogy valaki vélekedhet másképp is nem úgy mint ti. Erre mi van? Ki van röhögve.

Mert nyomtam egy smileyt ki van röhögve? Jó hogy nem meg van alázva... Abszolút nem kiröhögésnek lett szánva részemről. Azt, hogy Te ezt milyen lelkiállapotban minek veszed arról én nem tehetek.

11 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Én sem szoktam kiröhögni amikor a pl. Resistance van az egekbe magasztalva.

Nincs az egekbe magasztalva, max. pár embernek tetszik. Kár a dolgokat felnagyítani. Talán csak én írtam kissé lelkesebben és dicsérően róla egyes dolog kapcsán. A többiek igaz, hogy jobbára pozitívak voltak, de szuperlatívuszokat én nem olvastam senkitől. 

11 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Fennen hangoztatjátok, hogy mindenkinek meglehet a saját véleménye és elfogadjátok, csak gyakorlatilag ha ez eltérő a tiétektől (illetve nincs benn a brancsban) akkor általában ugyanaz a 3-5 ember (akik szeretik egymás hátát lapogatni) jön aztán szépen lehurrogja, sokszor már-már hülyének nézve az ellenvéleményt megfogalmazót.

Ez meg a jó öreg régi lemez ami már kezd idegesítő lenni. Itt pár ember elvárná, hogy ha valamit olvasok vagy olvasunk amire nekünk van ellenvélemény akkor azt ne írjuk le. Ráadásul kulturáltan, nem ilyen hatost dobtál beszólásokkal. Meg akarod tiltani, hogy vitassunk véleményeket? Miért? Mert itt több ember gondol mást egy dologról mint pl. Te? Már ne is haragudj de ez szerinted igazságos? Nekem pl. tegnap lett sárba taposva a Luke-os véleményem. De én ezen nem sértődök meg és nem kezdek el reklamálni, hogy miért nincs elfogadva a véleményem. Leírtam valamit, erre mindenki lehurrogott. Ez van. Téged ráadásul nem is bántott senki, csak szépen leírták, hogy nekik ez nem jön be ezért és ezért. Erre kiakadtál mert nyomtam egy ártatlan smileyt az írásodra. 

 

11 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

És most ne azon akadjon fenn senki sem, hogy a fenti hsz-mre nem lett rakva dislike, hanem hogy mi a mondat lényege.  A második mondat meg 100%-ig igaz, nemcsoda, hogy régebben aktív arcok, vagy kevesebbet írnak vagy egyáltalán nem.

Vannak egy páran akiknek nem jött be az új trilógia. Ugye nem a za baj, hogy ha valakinek nem tetszik az SW akkor nem ír ide? Szerintem ez a normális. Ha meg utálkozni akar naphosszat arra is van hely. Egyébként a fórum alakulása óta folytonos a tagok vándorlása, cseréje, ez nem új keletű és nem most kezdődött. Szerintem akiket emlegetsz, nos őket egyszerűen nem érdekli már ez az irányvonal és nem is foglalkoznak vele. Megjegyzem nagyon helyesen. 

11 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Itt van az új csávó is leírta a véleményét aztán már több mint egy oldalon magyarázzák neki többen is, hogy miért nem jól látja amit látott/ érzett. Szerintem erre hosszú távon senkinek nincs szüksége.

Itt bukik ki a másik dolog amit mintha nem tudnátok: vita! Tudjátok mi az? Vélemények ütköztetése. Valahogy Ti nem tudtok vitázni vagy nem is tudom... Féltek Dzséjttől és az érveitől, a stílusától? Ok. Legyetek Ti is tökösek, érveljetek, vágjatok vissza. Ezerszer leírtam már, de semmi. Maximum Mestal próbálkozott, de ő kissé túl lőtt a célon, a mindenkit kiosztó, legalább Dzséjtet ötszörösen lepipáló stílusával.  Az "új" srác pedig, aki nem is új mivel lassan 2 éve regisztrált tag, pont ő a példa az értelmes negatív megnyilvánulásra. Amit kb. majdnem mindenki dicsért is aki válaszolt neki, SZÉPEN ÉS KULTURÁLTAN. Most nehogy már megint az legyen a baj, hogy van ellenvélemény valamilyen témában? 

 

11 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az meg, hogy felesleges lenne arra azt tudom, mondani, hogy ha inger ér reagálok rá, annak milyensége szerint.

Félreértettél és vér komolyan vettél egy ártatlan dolgot. 

11 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Itt is a példa, én inkább részesítenék előnyben egy fejvadászos akciózást, mint ezt, meg is kaptam érte deljebb, hogy ez mennyire érdektelen lenne, csak mert bátorkodtam megemlíteni, hogy esetleg ez is tetszhet valakinek.

De mit kaptál meg? Senki nem bántott, csak nem értett egyet ebben a dologban. 

11 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

És most vissza az idézethez mivel ezt Nute írta máris pozitív fogadtatásra lelt, persze rá lehet fogni, hogy hasonló az ízlésvilág meg a gondolkodásmód csak, hogyha bizonyos emberek minden egyes megnyilvánulása pozitív fogadtatást kap míg másoké mindig zsigerből negatívat az már csak a nagy számok törvénye alapján is bűzlik.

Szóval Te mindig negatív válaszokat kapsz minden írásodra? Azért állsz +434 like-al igaz? Ami fórum szinten is bőven a nagyon kedvelt kategória. És ez miért is bűzlik szerinted? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár volt engem belekeverni. Nem is értem ezt az egészet. Biztos le vagyok maradva (előfordulhat, mostanában már passzívabb vagyok, mint annak idején), de nekem nem tűnt fel, hogy Te, Cupsy itt negatív megítélés alá esnél. Sőt, a fórum egyik oszlopos tagja vagy, akinek nagyon sokszor vannak értelmes és tartalmas hozzászólásai.

 

Ide sorolom a fejvadász koncepció mellett érvelő megjegyzéseidet is. Nyilván nem fogok kardomba dőlni, ha egyszer megvalósulna egy ezt a témát feldolgozó Stories film, mert engem a SW-on belül minden érdekel, de tényleg minden. A véleményem pusztán annyi volt, hogy ha súlyoznom kell a különböző témaköröket, nálam a fejvadászok igen hátul szerepelnek. A TCW számomra ebbéli kíváncsiságomat kielégítette. Egy SW-politikai témájú filmet, regényt, sorozat-epizódot stb. mindig nagyobb érdeklődéssel fogok nézni... de ez csak az én személyes beállítottságom és érdeklődési köröm. Mit gondolsz, miért nem félelmetes fejvadászokról és harcosokról, hanem egy kis görcs, kapzsi nyöszörgő féregről vettem annak idején a felhasználói nevemet? :D

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mert nyomtam egy smileyt ki van röhögve? Jó hogy nem meg van alázva... Abszolút nem kiröhögésnek lett szánva részemről. Azt, hogy Te ezt milyen lelkiállapotban minek veszed arról én nem tehetek.

Semmi vicces nem volt abban amit oda írtam így ha mégis ezt kapja rá az ember azt nehéz máshogy értelmezni.

Jajj hagyjátok már ezt a lelkiállapot dolgot Dzséjt is jött múltkor a bizonytalansággal, mik vagytok ti pszihomókusok, semmi eltérő nincs a lelkiállapotomban az átlagostól, sem részeg nem vagyok, nem szokásom akkor kommentelgetni, főleg ha ez az eset forogna fenn még bőven nem lennék billentyűzet közelben úgy még vagy 5-6 óráig.  

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez meg a jó öreg régi lemez ami már kezd idegesítő lenni. Itt pár ember elvárná, hogy ha valamit olvasok vagy olvasunk amire nekünk van ellenvélemény akkor azt ne írjuk le. Ráadásul kulturáltan, nem ilyen hatost dobtál beszólásokkal.

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Téged ráadásul nem is bántott senki, csak szépen leírták, hogy nekik ez nem jön be ezért és ezért. Erre kiakadtál mert nyomtam egy ártatlan smileyt az írásodra.

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Félreértettél és vér komolyan vettél egy ártatlan dolgot.

 

Mint már írtam reagálok, ahogy az inger megkívánja, aztán lehet később szépíteni, hogy ez nem az volt, aztán valaki elhiszi valaki nem.

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Meg akarod tiltani, hogy vitassunk véleményeket? Miért? Mert itt több ember gondol mást egy dologról mint pl. Te? Már ne is haragudj de ez szerinted igazságos? Nekem pl. tegnap lett sárba taposva a Luke-os véleményem. De én ezen nem sértődök meg és nem kezdek el reklamálni, hogy miért nincs elfogadva a véleményem. Leírtam valamit, erre mindenki lehurrogott. Ez van. 

Ennyit erről, hogy el van fogadva az ellen vélemény.

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 

Vannak egy páran akiknek nem jött be az új trilógia. Ugye nem a za baj, hogy ha valakinek nem tetszik az SW akkor nem ír ide? Szerintem ez a normális. Ha meg utálkozni akar naphosszat arra is van hely. Egyébként a fórum alakulása óta folytonos a tagok vándorlása, cseréje, ez nem új keletű és nem most kezdődött. Szerintem akiket emlegetsz, nos őket egyszerűen nem érdekli már ez az irányvonal és nem is foglalkoznak vele. Megjegyzem nagyon helyesen. 

Vagy igen vagy nem.

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Itt bukik ki a másik dolog amit mintha nem tudnátok: vita! Tudjátok mi az? Vélemények ütköztetése. Valahogy Ti nem tudtok vitázni vagy nem is tudom... Féltek Dzséjttől és az érveitől, a stílusától? Ok. Legyetek Ti is tökösek, érveljetek, vágjatok vissza. Ezerszer leírtam már, de semmi.

1. Én nem félek semmitől és senkitől sem attól hogy akármit is megtegyek ha elég okom van rá!

2. Dzséjttel értelmetlen vitázni úgy sem lehet meggyőzni az ellenkezőjéről amit gondol és lehet, hogy valaki élvezi, hogy napokon és oldalakon keresztül rágja ugyanazt a csontot, de én nem. Kiváltképp amikor görög körmondatokban van megírva egy idézet részletre a válasz (egyébként ez nem csak Dzséjt sajátja). Én általában képes vagyok válaszolni max 8-10 sorban egy-egy idézetre. Szvsz egy vitának az is szerves része, hogy tömören lényegre törően adjuk elő az érveinket. Kis túlzás, de 1-1 ilyen vitás hsz végén arra sem emlékszem mi volt az elején, vagy hogy mire akartam válaszolni meg hogy.

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 Az "új" srác pedig, aki nem is új mivel lassan 2 éve regisztrált tag, pont ő a példa az értelmes negatív megnyilvánulásra. Amit kb. majdnem mindenki dicsért is aki válaszolt neki, SZÉPEN ÉS KULTURÁLTAN. Most nehogy már megint az legyen a baj, hogy van ellenvélemény valamilyen témában? 

Jó nem néztem mikor regisztrált csak, hogy az az első hsz-e. Persze nem az a baj, hogy ellenvélemény van, bár jogosan nyilvánítottuk ki nem tetszésünk ha valaki már sokadszorra bírálta negatívan az új érát ugyanazért, hogy "oké hallottuk tudomásul vettük" szerintem ez jogos lenne a pozitív érvekre is és mivel ahogy felhívtad rá a figyelmem már 2 éve itt van szóval biztos olvashatta már a dolgokat. De ettől elvonatkoztatva, ha folyamatosan több ember ugrik neki a másiknak az eléggé el tudja kedvetleníteni attól, hogy kommenteljen, napi szinten van olyan, hogy írnék valamihez, de inkább nem teszem, mert tudom, hogy úgyis az lesz, hogy 3-an 4-en fognak kioktatni, hogy miért hülyeség vagy miért nem úgy van az amit gondolok. És hidd el, hogy folyamatosan az volt, hogyha valamihez valami gondolatot (nem pedig hírt vagy valami poént) írtam akkor 3-4-en oltották le a gondolatmenetet és ezért változott meg mára a hozzáállásom az egész fórumhoz. Persze jöhetsz azzal, hogy a te Luke-os gondolataidat is lehurrogták csak tudod teljesen más az egész, ha ezt folyamatosan kapod egyetértést meg szinte soha. Persze lehet, hogy ebből az következik, hogy nekem nincs is itt a helyem egyébként gondolkozom is rajta, hogy törlöm az accot vagy kirúgatom magam, ez utóbbi azért lenne jobb, mert akkor biztos, hogy nem tudnék visszajönni. 

Illetve ezen "összefogások" egy vélemény ellen akár a friss emberkéket is eltántoríthatja attól, hogy írjanak, meg kell csak nézni mennyi regisztrált emberke van és abból mennyi aktív.

(na ez volt az a hsz amikor én sem tudtam 10 sorban végezni :) )

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szóval Te mindig negatív válaszokat kapsz minden írásodra? Azért állsz +434 like-al igaz? Ami fórum szinten is bőven a nagyon kedvelt kategória.  

Ezek 95%-át vagy valami baromságra a vicces topicban vagy valami hírre kaptam. Meg ez a mutató szám amúgy sem túl mérvadó szerintem, minél tovább van itt az ember annál biztosabb, hogy "nagyon kedvelt" lesz, akkor lenne pontos, ha x időintervallumra számítana belőle %-ot.

 

32 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Kár volt engem belekeverni.

Bocs nem bántás akart lenni és te nem is vagy benne a körbe pacsiban, te inkább csak így egyoldalúan kapod :D

32 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Sőt, a fórum egyik oszlopos tagja,

Hát én ezt nem így látom. de azért köszi :)

32 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A véleményem pusztán annyi volt, hogy ha súlyoznom kell a különböző témaköröket, nálam a fejvadászok igen hátul szerepelnek. A TCW számomra ebbéli kíváncsiságomat kielégítette. Egy SW-politikai témájú filmet, regényt, sorozat-epizódot stb. mindig nagyobb érdeklődéssel fogok nézni... de ez csak az én személyes beállítottságom és érdeklődési köröm. Mit gondolsz, miért nem félelmetes fejvadászokról és harcosokról, hanem egy kis görcs, kapzsi nyöszörgő féregről vettem annak idején a felhasználói nevemet? :D

Nincs is ezzel semmi baj, hogy neked ez jönne be inkább, pont ezen van a hangsúly, hogy én nekem meg nem, de ettől nem fogom elkezdeni elemezni, hogy ez pl.: azért nem lenne jó mert a PT-ben is sokan utálták a politikai szálat és a mezei nézőt se az SW politikája érdekli hanem a látványos csaták/ fénykard párbajok stb csak egyszerűen tudomásul veszem, hogy ez jön be neked.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

egyébként gondolkozom is rajta, hogy törlöm az accot vagy kirúgatom magam,

Törölni nem tudod, kirúgatni meg intelligens megoldás lenne. Főleg mert azt tényleg csak a fő gyökerek kapják. Egyszerűen hagyni kell ha nem érdekel. 

 

Amúgy tök jó, hogy ennyi idő után megvilágosodtál mennyire köcsög a belső kör, mindezt csak azért mert nem értünk egyet. :) Bár azt aláírom, hogy folyton ellenkező véleményen lévő emberekkel beszélgetni nem túl örömteli. De nem hinném, hogy itt csak ilyen impulzus érne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom senkinek nem újdonság, de ez a fórum annak idején kifejezetten azzal a céllal lett létrehozva, hogy olyan embereknek adjon egy netes platformot akik szeretik a Star Wars filmeket. Az összeset. Az alapítók akik többnyire személyesen is ismerték egymást megunták, hogy az sw.hu-n milliomodik alkalommal is elolvassák, hogy Lucas csak a pénzért csinálja meg sok a CGI. Eredetileg ez egy kifejezetten pár emberre szabott fórum volt. Csak azok tudtak regisztrálni akik meghivást kaptak. Aztán szépen lassan nyitottabbá tettük az egészet. És baromi jól jártunk vele. Egy csomó ember, aki ma belsősként van elkönyvelve, azok valójában menetközben csatlakoztak hozzánk. Ennek a nyitásnak köszönhető, hogy 13 évvel a fórum megnyitása után, még olyan időszakban is amikor filmes szempontból kvázi holtidőszak van, a fórum pezseg.

Viszont az alapitáskor kitalált alapgondolat nyilván hatással van arra, hogy kik regisztráltak és kik maradtak itt a fórumon. A szabályzatunkban a mai napig benne van, hogy a filmek folyamatos szapulását illik kerülni. Idézem: Ez a fórum azért létezik, hogy a Star Warsról konstruktívan beszélgessünk. Nem az a célunk, hogy mindenki ódákat zengjen, de elsősorban nem azért járunk ide, hogy azt olvassuk, mennyire rossz a prequel, a sequel, stb. Ha valamelyik film vagy valami nem tetszik, le lehet írni, nyilván nem mindenki fog egyetérteni, de még ha lesznek is ellenvetések, fogadd el, hogy elfogadtuk: neked az nem tetszik. Nem kell még ötvenszer megismételni.

 

Mivel a fórum koncepciója miatt az itt beszélgetők túlnyomó része különböző vérmérséklettel de nagyrészt szereti az eddigi SW produktumokat ezért, ha valakinek valami nem jön be és ezt leirja akkor számithat rá, hogy több ellenvéleménnyel fog találkozni. Hisz bárki aki regisztrált nyugodtan leirhatja a véleményét. Ugyanigy ha valaki beregisztrál mondjuk a sütiimádók fórumára és beirja hogy igazából nem szereti a sütiket, mert túl édesek és a sóska sokkal jobb akkor valószinüleg több reakciót is kap majd, amiben a régebbi tagok leirják, hogy miért nem értenek egyet. Ez nem jelenti azt egyébként hogy az ilyen viták teljesen értelmetlenek. Hisz az új nézőpont mindig segiti az embert hogy kicsit jobban megértse a sajátját. Viszont azt elvárni, hogy a kérdéses új nézőpontra senki ne reagáljon, szerintem értelmetlen.

 

Azt már mintegy utózöngeként jegyzem meg, de egyébként én általában az SW-t érintő kritikáimat itt rövidre húzom. Viszonylag kevésszer hozom fel őket és akkor is tömören. Csak a példának okáért: azt hogy az ep.2 végi csata nekem egyáltalán nem tetszik egyszer átbeszéltük még évekkel ezelőtt, aztán ennyiben hagytam. Nem a szabályzat miatt, hanem mert az értékes szabadidőmben, ha tehetem olyannal foglalkozok, amit szeretek. Nem látom értelmét olyanon rúgózni, ami bosszant. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Törölni nem tudod, kirúgatni meg intelligens megoldás lenne.

Akkor, hogy intelligens legyen, megkérlek, hogy töröljétek, mert nem szeretném ha ezután bármi közöm lenne az oldalhoz. Köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen érthetetlen ez a dráma most... Bekattantál a meleg miatt? Senki nem utál itt (én kifejezetten kedveltelek), most van egy kis feszkó de ezért ilyen drasztikus lépést hozni... Ki tudlak bannolni egyébként ha nagyon szeretnéd, csak meg ne bánd később. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Mert ti mint adminok se tudtok törölni kirúgni vagy valami?

Cupsy, én nagyon sajnálnám, ha nem jönnél fel többet ide.

 

Azok miatt érdemes feljárni ide, akiket kedvel az ember - ideértve a franchise-t magát - és nem pedig amiatt távol tartani magad, amit/akit nem szeretsz. Nekem is van olyan, akit kevésbé kedvelek, olyan is, akit kedvelek, de néha összeveszünk, aztán kibékülünk. Viszont konstruktív és intelligens vitát az SW-ről legnagyobb eséllyel itt tudsz lefolytatni, ráadásul sok érdekes gondolatot olvastam már tőled, úgyhogy én nagyon bízom benne, hogy maradsz. ;) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából én is döbbenten állok a döntésed elött Cupsy. Ody semmi rosszat nem tett.

 

Évek óta megkapjuk a vádat hogy mi régiek a belső kör egyfajta védszövetséget alkotunk és ebbe a körbe senki nem léphet be és ha ellenvélemény van akkor mi összezárunk. Az sem titok hogy tulajdonképpen mi egy baráti társaságot alkotunk és évente 3-4 alkalommal találkozunk egymással egy jó beszélgetésre, mert embereileg is kedveljük egymást.

Ugyanakkor ha valaki veszi a fáradságot és visszaolvas évekre visszamenőleg láthatja hogy a fenti vádpontok mennyire nem igazak. Pont kb egy hónapja küldtem el melegebb éghajlatra Dzséjtet mert úgy véltem nagyon spoilerezik. Ody pár véleményére is dislike-ot adtam. Sok Dzséjt vs Ody illetve Bomarr vs Dzséjt csörtének voltam tanúja. Donát párszor már kikelt Dzséjt stílusa miatt. Anno én is kiosztottam it mindenkit nyomdafestéket nem tűrő módon(amire persze nem vagyok büszke).

Ez az úgynevezett belső kör pár dologban abszolút megosztott az sw pár momentuma kapcsán. Pl hogy az EP2-ben a geonosis-i bogarakat jogosan ölte-e Anakin halomra vagy sem, mikor a leszállás után Padméval először találkoznak velük.

Én baromira nem értek egyet azzal hogy a prequel Jedijei inkompetens barmok voltak. Inkább áldozatnak látom őket, de pl Dzséjt nem.

Szóval nem kell itt összeesküvést vizionálni mert nincs. Mi régiek is vitázunk, nem értünk egyet mindenben.

Ugyanakkor ezen a fórumon rengeteget tanulok az sw-ről, rengeteg új dolog kerül más aspektusba egy-egy beszélgetés kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz komolyan venni egy olyan esetet, ami abból robbant ki, hogy valaki kapott egy szmájlis értékelést. Ráadásul még csak nem is egyértelműen negatívat. Őszintém szólva, én nagyon nem szeretem ezt az értékelősdit, ami a közösségi médiában egyre nagyobb szerepet kapva aztán sokfelé elszivárgott. Az ötlet jó, de mindenhol azt látom, hogy több belőle a kár, mint a haszon. Állandó vitáknak, sértődéseknek és farokméregetéseknek a megalapozója.

Szerencsére ez a fórum egy sokkal érettebb közösség, mint az átlag, de sajnos már itt sem ez az első "balhé", amit kirobbant. Egy kellemetlenebb értékelés miatt nyíltan beleállni valakibe és beszólogatni szerintem totál gyerekes viselkedés. Ha valami probléma van (legyen az akár személyes is), akkor érdemes rögtön az elején értelmesen bedobni a közösbe (ha nem privát jellegű, mert arra is van mód, de máshol) és beszélgetést indítani róla. Ha egy sérelem nyomán a konfliktus szint alatti beszólogatással meg fosdobálással kezdődik, akkor abból már érdemi vita nem lesz, csak veszekedés meg személyeskedés.

 

A másik klasszikus téma, hogy van itt egy belső közösség, amely védettséget élvez és csak egymást fényezik, biztatják, megy a vállveregetés, a többiek meg kirekesztettek. Sokszor beszéltünk már erről, ezen nincs mit szépíteni, egyszerűen baromság. Nyilván látszik, hogy van egy olyan mag, akik másképp állnak egymáshoz, de ez teljesen természetes, elvégre sokkal régebb óta ismerik egymást, ráadásul személyesen is. Nem várható el, hogy ennek az ismeretségnek semmi nyoma ne legyen a fórumon.

Viszont az már teljesen vakvágány, hogy ne lehetne pl. ellenvélemény formálni bárkivel szemben, mert akkor a többiek bevédik. Rengetegszer volt, hogy nem értettünk egyet mondjuk Dzséjttel, de ilyenkor ugyanúgy voltak példák arra, hogy mondjuk Donát velem értett egyet, mint arra, hogy Dzséjt mellé állt. Én nem vagyok tagja semmiféle "elitkörnek" (már ha egyáltalán van értelme ezt így elkülöníteni), de nemigen tapasztaltam olyat, hogy valaki véleményére csak azért többet adjanak, mert ő X vagy Y.

 

Azt kell megérteni, hogy ha eltér két vélemény, akkor vagy rövidre lehet zárni a dolgot, vagy el lehet kezdeni vitázni róla.

Előbbi esetben sok minden nem fog kiderülni az álláspontokról, van egy A és B opció, bárki aki állást akar foglalni, a saját előzetes véleménye alapján megteszi, aztán kiderül melyik mennyire népszerű itt. Tekintve, hogy ilyenkor megalapozottságról nem lehet beszélni (hiszen nem lettek kifejtve az álláspontok, csak ki lett jelentve valami), túl sokat ettől nem érdemes várni vagy belelátni. Ahogy ez eredeti felvetés bedobójától nem kapunk szinte semmi miért látja úgy az adott kérdést, ugyanúgy ő sem fog sok érdemi visszajelzést kapni arról, hogy a többiek közül ki miért ért vele egyet vagy épp nem. De hát ez az ára annak, hogy legyen rövid a téma. De ha sokan nem értenek egyet és "lehurrognak", akkor nem érdemes ebbe semmi személyeset belelátni, meg sértődötten továbbállni. Sokkal inkább érdemes elterelni az értelmes vita irányába. Ha erre meg nincs időd, kedved, akkor le kell nyelni a békát. Nekem is van olyan, amikor nincs lehetőségem beleállni egy témába és hosszasan értekezni róla, ilyenkor elhallgatok. Ugyanis, ha nem érvelek, nem fejtem ki az álláspontom, akkor mégis miért tudnám meggyőzni a másikat, miért várom el, hogy átgondolja a sajátját?

A másik irány a vita. Itt le kell írni, hogy pontosan mit gondolok és miért. Érvelni kell, megindokolni, hogy nekem miért az a véleményem, ami. Tetszik, nem tetszik, ez a viták alapja. Egy ilyen vitába tipikusan eleve nagyon kevesen szállnak be, akkor is elég hamar két ember diskurzusára szokott szűkülni, amit a többiek csak külső szemlélőként követnek. Aztán eldöntik kivel értenek inkább egyet, de itt a saját véleményük mellett már komoly szerepe van a vitában felmerülő érveknek is. Valaki minél kevesebb vagy minél gyengébb érveket hoz fel, annál kevésbé fognak "melléállni". Akinek nincs markáns álláspontja az adott témában, meggyőzhető, arra fog húzni, ahol nagyobb megalapozottságot, több helyes érvet lát. Emiatt azzal megint csak nincs mit kezdeni, hogy valakinek nincs ideje vagy kedve hosszan írni meg hosszú szövegeket olvasni. Ha kevesebbet írsz és olvasol, akkor kevésbé tudod kifejteni a véleményed, kevésbé tudod megalapozni az álláspontod, kevesebbet tudsz érvelni. Emiatt a bizonytalanabbak jellemzően nem veled fognak egyetérteni, hanem vagy a másik féllel, vagy megmaradnak semlegesek. Itt megint nincs értelme személyeset belelátni.

 

Lényeg a lényeg, itt véleményszabadság van, nincs semmiféle túltolt "széfszpész"és egyéb baromságok. Azért lehet sejteni, hogy egy adott témában ki hol áll, milyen véleménye lehet. Egy adott témáról pedig pláne lehet tudni mennyire lehet megosztó, akár már-már provokatív is. Akkor kell kinyilatkoztatni a véleményed, ha ezzel felvállalod azt is, hogy nem fognak vele egyet érteni. Ha pedig egy olyan véleményt dobsz be, amiről tudván tudod, hogy a többségnek nem fog tetszeni, akkor azt csak akkor tedd meg, ha vállalod a következményeit is.

A szabad véleményformálásnak két oldala van. Nemcsak arról szól, hogy azt mondok, amit akarok, meg mindenben meglehet a saját véleményem. Hanem azt is jelenti, hogy amit én mondok, arról mindenki másnak is meglehet a saját véleménye és ő is ugyanúgy kimondhatja azt. Csak erről a másik oldalról manapság nagyon szeretnek elfeledkezni. Ha vki nem tudja elviselni, hogy a véleménye támadásoknak és kritikáknak lesz kitéve, akkor ne hirdesse őket.

A szólásszabadság fontos része a "hallgatásszabadság" is. Senkit nem kötelezünk arra, hogy elmondja a véleményét. Ha nem akarja kitenni a közösség "prédájává", mert nem tetszene neki, ha akár kritizálnák, sértené az önérzetét, akkor tartsa meg magának. Ha ahhoz meg már lusta, hogy megvédje az álláspontját és beszélgessen a témáról, de az ellenvéleményt nem fogadja el és személyes támadásnak veszi, akkor meg pláne tartsa inkább magában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig pb Te nagyságrendekkel több "vérre menő" vitában vettél részt itt, több "ívet" is kaptál. Örülök ha ezek ellenére így látod ezt. Nyilván az az oka, hogy tudod, semmi sem a személyed ellen irányult. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.