Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

Szerintem már most is vannak olyan rajongók, sőt olvasóink, akik a fórum alakulásának évében vagy az után születtek, még ha nem is aktívak. Azért manapság nem olyan a helyzet, mint az én gyerekkoromban, hogy az iskolában lévő internet csoda volt. Ma már egy ötéves is simán netezhet otthon a szobájában.

Az biztos, hogy számukra érdekes, de szerintem nem sokkal másabb, mint mikor az én generációm az előttem lévő generáció meséit hallgatja. Olyan élményekről beszéltek, amiket akkor éltek meg, amikor én még csak egy kényes gondolat voltam a szüleim fejében, és még nem is ismerték egymást. :) Annyi a különbség, hogy az ő meséik, és most már a mi meséink is fennmaradnak a digitális térben. Itt inkább az a durva, hogy mi is már az öreg generáció részei vagyunk. Ha belegondolok, hogy most vagyok annyi idős, mint amikor azok az """""öregek""""" voltak, akiket nem itt, hanem még a starwars.hu-n ismertem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A hölgyek aránya eléggé elenyésző ezen a fórumon.

Ezt azért így nem mondanám, bár kétségtelenül kevesebben vannak, mint a fiúk.

 

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Az is szép lenne ha a szülők a fórumnak hála jönnének össze, és a gyerek x év múlva majd olvasgathatja muter-fater kommentjeit :D 

Az lenne a szép, ha generációról generációra szállna a fórum élete és nem szűnne meg a mi halálunkkal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az lenne a szép, ha generációról generációra szállna a fórum élete és nem szűnne meg a mi halálunkkal. 

Szerintem ez minden fórumozó álma, az enyém is, bár remélem a halálom még jóval odébb van:lol: Kiváncsi vagyok hogy 10 év múlva milyen lesz ez a hely.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a tény, hogy 2005 óta létezik és prosperál ez a fórum, komoly esélyt ad arra, hogy 10-15 év múlva is így lesz. Ez részben azon múlik, hogy lesznek-e mindig lelkes tagok, akik hozzászólásaikkal és figyelmükkel életben tartják, részben viszont azon is, milyen lesz a Star Wars jövője. Ha lesz miről írni és beszélgetni, lesznek filmek és sorozatok, akkor bízhatunk benne, hogy még jó pár évig sokan itt leszünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintem ez minden fórumozó álma, az enyém is, bár remélem a halálom még jóval odébb van:lol: Kiváncsi vagyok hogy 10 év múlva milyen lesz ez a hely.

Generációk mindig váltották egymást, már volt itt egy pár. Az olyan emberből kevesebb van aki tényleg 10-15 évet is aktívan fórumozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyelőre optimisták lehetünk e téren a fórummal.

 

A SW tartalmak még jó pár évig biztosan érkezni fognak, de szerintem utána is még jó sokáig. A jelenlegi tendencia egyértelműen afelé mutat, hogy a franchise-okat és bejáratott címeket pörgetik ezerrel. Ráadásul több lábon áll a dolog, soha ennyiféle SW tartalom nem volt még párhuzamosan, pláne ha a kánont nézzük. Filmek, élőszereplős és animációs sorozatok, könyvek, képregények, videojátékok.

Nézzük pl. a sorozatokat, amik manapság nagyon népszerűek műfaj szinten. Hosszabb távon fut, mára pedig már elértünk oda technikailag, hogy magas minőségben tudnak élőszereplős sorozatokat készíteni, akkor is, ha sci-fi vagy fantasy alapokról beszélünk. Ez jelenleg már önmagában is óriási stabilitást ad a SW-nak.

 

Amíg pedig jönnek a SW tartalmak, addig a fórum is tudja tartani a szintet. Emellett, ami nagyon fontos, hogy egy remek közösség alakult ki, és noha nyilván a SW a fő fókusz, de sok más egyéb témában is értékes diskurzusok tudnak folyni. Ez pedig azért nagy érték, mert ritka kincs manapság az interneten. Ebből fakadóan egy esetlegesen visszaeső SW tendencia esetében is simán át lehet vészelni pár évet, lesznek átalakulások és jövés-menés, de nem épül le a közösség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Az lenne a szép, ha generációról generációra szállna a fórum élete és nem szűnne meg a mi halálunkkal. 

Aztán minden évben megünneplik Ody, a Nagy Alapító születésnapját :)

 

Meg idővel lesznek olyanok akik x már elhunyt fórumtag véleményeivel/meglátásaival értenek egyet, majd jönnek akik inkább y véleményeivel értenek egyet és majd jön a Nagy Szakadás :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én abban látom a fórum fennmaradásának zálogát, hogy jól láthatóan minden év "kitermel" magából egy-két törzstagot, akik aztán itt is maradnak színvonalas véleményeikkel, írásaikkal, így ha van is lemorzsolódás (jó pár embert nagyon hiányolok :(), az újak ezt pótolni tudják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint ahogy leírtam már egyszer, nekem ez a fórum olyan, mint a TLJ végén megmaradt néhány ellenálló, akik elmenekültek a Millenium Falconon. Az egyetlen netes SW-közösség, ahol trollmentesen és az új filmek szapulása nélkül lehet értelmes beszélgetést folytatni. Lehet, hogy nem vagyunk annyian, mint a Facebookos tömegcsoportokban, de ez nem is baj. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Én abban látom a fórum fennmaradásának zálogát, hogy jól láthatóan minden év "kitermel" magából egy-két törzstagot, akik aztán itt is maradnak színvonalas véleményeikkel, írásaikkal, így ha van is lemorzsolódás (jó pár embert nagyon hiányolok :(), az újak ezt pótolni tudják.

Igen, ez kulcsfontosságú lesz majd a későbbiekben. 2012/13 egy sorsfordító év volt a fórum életében - ott volt egy olyan váltás a tagok között, hogy néhány ember eltűnt, de ezzel együtt elindult egy új hullám is. :)

Igazából arra leszek kíváncsi a jövőben - főleg az elkövetkezendő 1-2 évre kitekintve - hogy a regisztráltak közül kik lesznek "normálisak".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Igazából arra leszek kíváncsi a jövőben - főleg az elkövetkezendő 1-2 évre kitekintve - hogy a regisztráltak közül kik lesznek "normálisak".

Aki nem idevaló az gyorsan el tűnik innen. Vagy magától vagy ha olyan, akkor segítséggel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Aki nem idevaló az gyorsan el tűnik innen. Vagy magától vagy ha olyan, akkor segítséggel. :D

Goood. :D

 

13 órával ezelőtt, Iqvi írta:

The Prime admin.:D

1 órával korábban, Rog írta:

Vagy  Supreme Leader Admin.

Supreme Chancellor Palp... izé, Ody. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt tartom meglepőnek, hogy majd 40 évvel azután hogy láttam az EP4-et(1981) még egyáltalán van sw, ilyen színvonalon, engem 48 évesen még mindig úgy érdekel mint gyerekkoromban, és olyanokkal beszélgetek róla akik 15-20 évell később születtek, és annyira szeretik a születésük elötti sw-t is mint én. Hát ezt nem gondoltam volna akkoriban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.