Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

Szeretném felhívni a figyelmet egy esetre, ami ugyan privát üzenetváltásban történt, mégis itt kell szót ejteni róla. Sajnos @caseyjones igen hosszú ideje zaklatta az egyik fórumtársunkat, aki végül hozzánk fordult segítségért.

Ez úton is figyelmeztetek mindenkit, hogy nem csak akkor kell szabálykövető fórumtagnak lenni amikor a nyilvános helyekre írunk, hanem akkor is, amikor privát területre tereljük a beszélgetést. Ez sajnos ebben az esetben nagyon nem sikerült, így meg is kérnélek casey, hogy a jövőben semmilyen formában ne kommunikálj az illetővel. Ennek elmaradása először ideiglenes kitiltást, később végleges bant von maga után! 

Ez egyébként mindenkire vonatkozik! Azért járunk ide, hogy szórakozzunk, és nem azért, hogy egymást pocskondiázzuk!

 

Amennyiben bárki úgy érzi, hogy a privát felületén számára kellemetlenül alakulnak a dolgok, nyugodtan írjon a moderátoroknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést kérek a viselkedésemért. Sajnos volt több nézeteltérésem egy bizonyos felhasználóval, amit szerettem volna vele tisztázni privátban. De mivel nem reagált, így írtam neki folyamatosan, hátha egy idő után végre válaszol. És egy idő után már kicsit kiborultam, ami lehet zaklatásnak tűnt, de nem annak szántam.  

De innentől elengedem a témát, becsszó, és remélem, az érintett is olvassa. (Mondjuk ezt már neki is leírtam külön.)

Még azt is megjegyném, hogy az illető valótlan dolgokat állított velem kapcsolatban, és egyszer-kétszer tett is nekem sértő megjegyzéseket. Ezt szerettem volna megbeszélni vele. Mindössze annyit kellett volna tennie, hogy válaszol hogy meg tudjuk beszélni, de most már mindegy. 

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az illető elfogadja a bocsánatkérést. Egyébként @Darth Cupsy-ról van szó, akit nem hazug embernek ismerünk.

 

A fentebbi gondolatok szellemében további jó fórumozást kívánok mindenkinek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Ody Mandrell said:

Ez egyébként mindenkire vonatkozik! Azért járunk ide, hogy szórakozzunk, és nem azért, hogy egymást pocskondiázzuk!

Jogos, amit it írsz, ugyanakkor az egész tulajdonképpen egy pocskondiázással indult a másik fél részéről! Szóval nem teljesen tartom korrektnek, hogy ő panaszkodott nektek. 

 

Ennek ellenére persze elismerem, hogy túl messzire mentem. De ha a folyamatos ignorálás helyett meg tudtuk volna beszélni a dolgot, nem fajult volna idáig. Eleinte békés szándékkal közelítettem felé, de mivel nem reagált, megpróbáltam kicsit durvábban, hátha úgy már hajlandó lesz velem végre megbeszélni a nézeteltéréseket. 

 

De mint már fentebb írtam, elengedem a témát, és remélem, a másik fél is. Igazából nem ér ez annyit. 

 

Quote

Szerintem az illető elfogadja a bocsánatkérést

Mondjuk a bocsánatkérés meglátásom szerint mindkét fél részére vonatkozna, elvégre mindketten hibásak voltunk. De mindegy is most már. Mindenkinek az lenne a legjobb, ha ezt elengednénk szerintem. (De azért jó lett volna, ha meg tudjuk beszélni.) 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel Ody Mandrell kevésbé részletes és ezáltal  kevésbé érzékletes posztja, valamint a másik fél megszólalásai az üggyel kapcsolatban már már úgy festik le a történteket, mintha én lennék a "rosszfiú" ez egyszer és utoljára megnyilvánulok az üggyel kapcsolatban. 


Kezdeném ott, hogy ha valakit az ő akarata ellenére folyamatosan, pláne hosszú távon üzenetekkel bombáz, függetlenül azok tartalmától (értsd: pl.: ha valakit folyamatosan dicsérnek az üzenetekben az is, nemcsak onnantól amikor annak a hangneme már sértő) az zaklatásnak minősül, nem pedig annak tűnik, amelyet a Btk. is szankcionál 1 évig terjedő szabadságvesztéssel. 


Nyilván az sem szép dolog ha valaki felindultságában elküld más embert bizonyos helyekre, ami minden bizonnyal nem volt egy oldalú mivel  mindketten, rendre lettünk utasítva, ezután én ki is fejeztem a topicban, hogy nem vagyok érdekelt a folytatásra privátban sem, Remélem azzal mindenki egyet ért, hogy ez nem ugyanaz a szint mintha valaki több, mint fél éven keresztül küldözget leveleket az ember fiókjára, posztol  több alkalommal is az üzenő falára, mindezt teszi úgy, hogy érdemi reakciót egyetlen egyszer kb. egy hónappal az első levél után kapott. 


A válasz levélt megelőzően összesen 4 levél érkezett, valamint szemmel láthatóan megnövekedett a kommentjeimre adott reakcióinak száma, és nemcsak a frissekre. Korábban ez nem volt jellemző ekkora mértékben, nem állítom, hogy mindegyik negatív tartalmú volt ugyanakkor feltételezem, hogy azok sem szolgáltak más célt, mint, hogy ő megjelenjen az értesítéseimben. A fentiek után elfogyott a türelmem és indulatból, agresszívabban válaszoltam, hátha ettől majd vége szakad az egésznek. Ezen üzenet során is csupán egyetlen alkalommal illettem őt direkten az "értetlen" szóval. Ezzel szemben ő  több ízben a bohóc és majom jelzővel illetett, mind az üzenetekben, mind a nyilvános üzenőfalamon, képek vagy szavak formájában. Egy üzenőfali képével valamint, a nick nevem Darth Kábszisra ferdítésével arra is utalt, hogy én kábítószer fogyasztó lennék. Ez és a folyamatos hazugnak bélyegzés már a becsületsértés kérdését is feszegetik.
Képes volt a fórumon másokkal történő beszélgetéseimet is beemelni a hadjáratába és beidézni a levelezésébe. Előfordult még a baromarcú és a g*ciláda kifejezés is ismét megjegyezném, hogy egyetlen egyszer "értetleneztem" le abban az egyetlenegy levélben amit tőlem kapott. 

 

A történethez hozzátartozik az is, hogy akármikor jöttem a fórum környékére, azt tapasztaltam, hogy ő nemrég látogatta a profilom, feltételezem azt ellenőrizve, hogy online voltam-e valamikor. Pár nappal ezelőttig a profilja "Rólam" szekciójában is az ezzel az üggyel kapcsolatos mondat szerepelt.


Ha valaki hitelt adna a hazudozó mivoltomnak és ezáltal kétkedne abban amiket leírtam, annak sajnos nem tudom beidézni a dolgokat, mert napokban az üzenőfalról a moderátok kedves közreműködésével lekerültek a dolgok, -amit ezúton is köszönök- illetvet a mai nap során valami módon a levelezés is eltűnt. Szerncsére minden le lett screenshotolva, szóval azok által kézségesen bemutatok mindent azoknak akik kétkednek a szavaimban. 

 

A fentiek alapján, amit Ody Mandrell írt miszerint elfogadom a bocsánatkérést kifejezetten elutasítom, Tudomásul vettem, hogy megtörtént. Mindenképpen pozitívan hathat a személyiségére, hogy ezeket a dolgokat elismerte,  belátta mi a nem helyes bennük, megbánta őket, de ez semmilyen szinten nincs hatással  a vele kapcsolatos  személyes véleményemre. A megbocsátás lehetősége kb. a 4 üzenet környékén elveszett. 
Az meg, hogy még én kérjek bocsánatot attól aki fél éven át zaklatott az még említés szintjén is nonszensz.


Hazudozás kérdése:

 

Caseyjones-al kapcsolatban pár korábbi eset alapján eljutottam odáig, hogy nem szeretnék semmiben sem diskurálni vele, mert nem látom értelmét, az hogy folyamat magyarázgatni kellett neki, hogy miért kapta azt a reakció jelet amit, azok adásától is nagymértékben elvette a kedvem. Az egészet kiindító kommentre se reagáltam volna, ha nem célozza a személyemet is, még ha árnyaltan is. Amire én csak ugyanazt írtam le amit ő, csak teljesen egyenesen.  Az ő erre adott válaszában már hazudozónak titulál, minden az összetűzéskor általam említett, vele kapcsolatos problémám felhozatala, annak a következménye, hogy ő kezdett rágalmazni, máskülönben sosem hoztam volna fel a továbbiakban őket akárhányszor is fordultak volna elő az elkövetkezőekben a fórum különböző topikjaiban bármennyire zavarnak is.

 

A hazudozó jelzőt két állításom alapján "érdemeltem" ki. amelyet vagy annak szinonimáit, aztán számos alkalommal használt.


1. miszerint caseyjones-nak elsődleges fontosságú, hogy a meccsek, koncertek  meg legyenek tartva egy pandémia közepén is.

 A rendszerszerű panaszkodás nekem nagyon nem szimpatikus, bosszantó  így pár alkalom után az ezekről szóló kommentjeit nem is olvastam,  kezdetben ezek biztosan nem tartalmazták az anyagi vonzatról szóló problémákat, ezek alapján az állításom egyáltalán nem volt hazugság maximum tévedés. 

 

Ugyanakkor egy ekkora mértékű pénzügyi vonzat iránti folyamatos panaszkodást sem értékelem semmivel pozitívabban, egy olyan időszakban, amikor életek mentek tönkre. Nyilván a kisebb probléma is probléma és nem is azzal van baj ha valaki ezt megosztja. A problémák nagyságának kérdése  a rendszerességgel és a folyamatossággal van összefüggésben, itt a fórumon is volt akinek nagyobb, az egzisztenciáját  veszélyeztető problémája volt, mégsem hozakodott vele ennyiszer elő. Szintén nem azt akarom mondani, hogy akinek bármekkora is a problémája az ne foglalkozzon vele, de annak nem az a módja és nem is szükségszerű, hogy bizonyos időközönként leírja ugyanazt újra meg újra. Úgy vélem pár posztból is megtudják érteni az emberek, és eggyütt is tudnak érezni, ha akarnak.


2. caseyjones többszöri számonkérése másokon,  a hozzászólásaira adott jelenleg "Nem értek egyet" néven futó reakció jel miatt, valamint a későbbi javaslata alapján került sor a többi jel bevezetésre. (amit én "kisírásként" neveztem meg mert, jóval rövidebb, mint a fentiek és igen azért is, mert ingerültségemben nyersen és durván fogalmaztam.

 

Azzal kezdeném, hogy nincs gondom az újabb rendszerrel, és jobban belegondolva annak kialakulásának körülményeivel sem, a problémám az, hogy ezeket a körülményeket nevén nevezve, még ha nyersen is hazugnak vagyok bélyegezve.

 

Megjegyezném továbbá, hogy rengeteg internetes közösségi felület van ami  két tényezős, tehát egy negatív és egy pozitív jelentésű reakcióval rendelkezik csupán, csak hogy egy "kisebbet" említsek: Reddit. Ennek a rendszernek pont az az előnye, hogy egy negatív reakció is sokkal képlékenyebb, a nem egyetértéstől, a dűhön át, a teljes poszt nettó baromságának véléséig bármit képviselhet. Pont ezt a képlékenységet próbáltam kihasználni konfliktus kerülés céljából, mikor azt írtam, számomra az a "nagyon nem egyetértés" jele (és bizonyos esetekben így is volt/van), gondolván, hogy ez majd megnyugtatólag hat, így okafogyottá válik a számonkérés a további ilyen jelekkel kapcsolatban, úgy mint saját magamon és úgy is mint másokon is egyaránt.A két reakciós felületek sokkal kevesebb sértődésre adnak alkalmat, mert normális esetben az érintett tudomásul veszi, hogy kapott egy negatív értékelést és továbblép, sajnos nem értem célt. 


Kiemelném, hogy senkinek nem kötelessége megmagyarázni semmilyen netes felületen, a reakcióit bármilyen jelentéstartalmúak is azok.


Most idéznék pár kommentet amik caseyjones számonkéréseit tartalmazza (a fórum rendszerével jelenleg sokkal időigényesebb lenne a kivitelezése szóval aki akarja keressen rá: 

 

Vélemények a Legends művekről topic:


2019. október 24.
"Kösz mindenkinek a lepontozást!"


2019. Október 25.
"Nem tartom korrektnek, hogy ennyien lepontoztatok. Nem írtam semmi sértő dolgot, és még csak nem is fikázó hangnemben írtam."

 

"Tapasztalatom alapján akkor szoktátok ezt a piros gombot nyomogatni, ha valaki fikázik és/vagy sértő dolgot ír. Én pedig egyiket sem tettem, ezért nem értettem, miért zúdult rám a tömeg."

 

"Hát jól van. Én utoljára ennyi pirosat egy kommenten a TLJ értékelős topikjában láttam, ahol többen nem túl szimpatikus stílusban becsmérelték a filmet, és ezért érthetően kaptak rá sok iyen értékelést. Ezért gondoltam azt, hogy esetleg fikázásnak gondoltátok mondjuk a Disney-vel kapcsolatos mondatomat, pedig nem annak szántam."


2019. November 11.
"De mivel te ezzel (nagyon) nem értesz egyet, így tulajdonképpen megveted őt"

 

A fórum közössége topic:


2019. December 21.
"Nem kívánok ebbe nagyon belemenni/beleszólni, de volt pár hónapja az a bizonyos incidens a Legends topikban, amikor kaptam négy felhasználótól is ilyen piroskát egy hsz-emre, és ki voltam akadva, hogy miért pontoztak le ennyien, amikor semmi személyeskedőt vagy sértőt nem írtam." 


Ez pedig az ötlet (ugyanaz hsz. mint az előző):


"Ennek alapján lenne egy ötletem. Kéne egy "dühítő" ikon is az oldalra (ha már van szomorú), mint a Facebookon."


De a számonkérések ennek bevezetése ellenére is folytatódtak:


Vélemények és javalatok topic:


2020. Január 11.
"Nyugi, nekem Donát reagált ugyanígy egy kommentemre a Marvel topikban, csak "vicces"-sel. Azóta se osztotta meg velem, mi volt neki abban vicces, pedig szívesen nevetnék vele."


2020.Április 12.
"Cupsy te meg mivel nem értesz ennyire egyet, hogy megajándékoztál egy mikulással?"

 

A fentiek alapján a "kisírás" vagyis, hogy többszöri panaszkodás után éri el amit szeretne az illető tökéletesen megáll, tehát  ez esetben sem bizunyolok hazug embernek, legrosszabb esetben is csak túlzottan nyers megfogalmazással vagyok vádolható.

 

Közben privátban is kaptam bocsánat kérést Caseyjonestól közvetlenül is és Ody Mandrellen keresztül is, amiben a következőket írja: 
"megígérem (mint ahogy már írtam neki tegnap este) hogy nem fogom emiatt a téma miatt többé keresni." 

 

A kéréseim a következők lennének, ne csak ezzel kapcsolatban ne írjon semmit, hanem semmivel kapcsolatban sem, ne válaszoljon egyik kommentemre sem, sem közvetelnül a válasz gombot használva, sem csak az én komment alá írva valamit ami az kommentemnek szól közvetlenül, még csak ne is reagáljon a jelekkel se, akár pozitív lenne a jel akár nem. Ne is tageljen be vagy említsen egyszerű szövegben sem, sem egyenesen sem köntörfalazó utalások formájában, Természetesen nem lenne fair dolog ha ő nem írogatni stb-stb. én meg igen így megígérem, hogy a fent említetteket ugyanúgy betartom az ő irányába.


Ahogy írtam írásom kezdetén az egészre azért kerítettem sort, mert így kissé egyoldalú volt a történet, eme írásom után úgy érzem a mérleg serpenyői egyensúlyba kerültek. Így már valóban a lezárás a legmegfelelőbb amit tenni lehet, azonban úgy érzem minden egyéb a fentiekben taglalt dolgokhoz való tovább hozzáfűznivaló felborítja az egyensúlyt, amely újabb feszültséget generál és felhívom a figyelmet, hogy a dolog rendezésére sokkal hivatalosabb módszer is van, mint ami itt a fórumon elérhető. 


Még egyszer szeretném megköszönni a fórum adminjának és moderátorainak, hogy megértőek és segítőkészek voltak az üggyel kapcsolatban! Köszönöm!
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha letiltod, akkor ő sem látja a te hozzászólásaidat, nem? Szerintem ez a megoldás.

 

Egyébként azt én is észrevettem, hogy casey a negatív pontozásokat stb. illetően elég számonkérős, nekem is írt ez ügyben pár üzenetet, de szerencsére idáig nem fajult el a dolog (egyébként legnagyobbrészt én sem reagáltam ezekre a számonkérésekre, mert nem vagyok köteles külön megmagyarázni, ha valamivel nem értek egyet). Szintén szokta értékelni 8-12 évvel ezelőtti irományaimat is, de ezek nem zavartak, mert nem arra ment rá hogy tendenciózusan küldje a piros plecsnit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 minutes ago, Nute Gunray said:

Szintén szokta értékelni 8-12 évvel ezelőtti irományaimat is, de ezek nem zavartak, mert nem arra ment rá hogy tendenciózusan küldje a piros plecsnit.

Ilyet valóban szoktam csinálni. Szoktam néha régi hozzászólásokat olvasni és azokat értékelni. Bocs, ha zavart.

 

@Darth Cupsy

Belátom, hogy bolhából elefántot csináltam. Valóban nem volt korrekt. Túlságosan is a mellemre szívtam mindent, és nagyon elborult az agyam. 

Elismerem még egyszer, hogy hibáztam. Tanultam az esetből, és többé nem fordul elő ilyen. És zárjuk le ezt, nem ér meg ez ennyit. 

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ha letiltod, akkor ő sem látja a te hozzászólásaidat, nem? Szerintem ez a megoldás.

Nem tudom, hogy hogyan működik pontosan, majd valaki értesültebb csak megmondja, de a történteken felül még korlátozzam is magam.

 

12 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Szintén szokta értékelni 8-12 évvel ezelőtti irományaimat is, de ezek nem zavartak, mert nem arra ment rá hogy tendenciózusan küldje a piros plecsnit.

Nálam is elő-előfordult, de abban az időszakban ez jelentősen megszaporodott.

Ahogy az előző hsz-ből kiderül nincs problémája a kérésekkel, így ha azt ezentúl tartjuk biztosan nem lesz probléma.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nem tudom, hogy hogyan működik pontosan, majd valaki értesültebb csak megmondja, de a történteken felül még korlátozzam is magam.

Mivel abszolút nem látsz semmit a letiltott felhasználó működéséből, olyan, mintha nem is lenne a fórumon. Minden más változatlan marad, semmiben nem csökken a fórum élvezhetősége. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mivel abszolút nem látsz semmit a letiltott felhasználó működéséből, olyan, mintha nem is lenne a fórumon. Minden más változatlan marad, semmiben nem csökken a fórum élvezhetősége. 

Most az ügytől függetlenül, mert most már érdekel: a letiltott továbbra is látja azt amit az őt letiltó tesz? És ha a letiltott működése nem látszik, akkor mi van akkor, ha valaki idézi? Maga az idézet nem látszik vagy az egész komment amit írtak, vagy az idézet és a rá adott válasz nem látszik a következő esetlegesen mástól beidézett kommentig?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@IziRider egy demó tag, aki arra való, hogy vele lépjünk be ha valamit ki akarunk próbálni. ;) Mi ugye nem pont úgy látjuk a fórumot mint a tagok, ezért kell.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

@IziRider egy demó tag, aki arra való, hogy vele lépjünk be ha valamit ki akarunk próbálni. ;) Mi ugye nem pont úgy látjuk a fórumot, mint a tagok ezért kell.

Oké ezt értem már. De miért tűnt el most hirtelen a komment? :hehe: Miféle setét praktyika ez?:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Próbálgattam milyen ha le van tiltva valaki. Kitöröltem a próbát, mert ugye annak sok értelme nincs bent maradnia. Engedd el magad, ne foglalkozz ezzel. :P 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.