Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

Szerintem a családfát ne függölegesen csináljátok, hanem vízszintesen

Az ötletet köszi, de már megvan jpg-ben egész normális attól eltekintve, hogy függőlegese nem lehet egyenes vonalat húzni (meg attól, hogy a kép tetején van az egész, na de este csak erre telett). Nekem átlátható, mert ismerem a kapcsolódásokat :D Csak fel kéne netre tenni, remélem Krande fel tudod rakni. Ha nem, akkor keresek valami képfeltevős oldalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tiszteled az öregeket? Mocskos kölke. Apád nem tanított jómodorra? :D :D

A fater csak pár hónapja vállalt fel, hogy a fia vagyok :P Bezzeg lefogadom ha nem Maffiavér csörgedezne az ereimben és a vele járó "kényelmes" életvitel a mai napig homály fedné a kilétét. :)

Másrészről jómodor egy Sziciliában nevelkedett kölöknél? Hol élsz dédpapi? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Sosem felejtem el, amikor még anno egy internet cafféból neteztem (úgy 2,5 éve) egyszer bejött egy kopasz gyerek, akit ott mindenki Odynak szólított. Akkor még nem láttam a mi Odynkat személyesen, így nem tudtam hogy néz ki, de azt tudtam, hogy Szolnoktól nem messze lakik. Ezért amikor már egy ideje érlelődött bennem a gondolat, odamentem a csávóhoz, és megszólítottam.

 

Én: Helló! Ööö... te Ody vagy a fórumról?

 

Ő: Na kotródj innen, de villámgyorsan...

 

 

Ebből tudtam, hogy nem, ő nem az az Ody volt... :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Az előző rész tartalmából (több mint három éve):

 

A villámkezű

 

A Saga Kantin némaságát apró kopogó hangok törték meg, s a zaj tulajdonosa egyre közelebb ért a pulthoz...

 

"A villámkezű!" - suttogta egy női hang.

 

A villámkezű elbotorkált a Kantin párbajozóinak fenntartott aréna felé, s éles szemeivel hunyorogva szemügyre vette a ringet. Ekkor a félhomályból, az aréna másik részén, egy újabb alak lépett ki, Jedi köpenyét ledobva bólintott ellenfele irányába.

 

A Kantin tulajdonosa, Coce Plant a ring közepébe szólította a két felet, a kézfogást megejtendő. A meditáló Jedi megfontoltan lépkedett az aréna közepe felé, a villámkezű azonban eldobta magától járókeretét, s egy hatalmas szaltóval megelőzte ellenfelét. Egy alient meghazudtoló rugalmassággal mozgott.

 

"Uraim" - szólt Coce - "Tiszta, sportszerű párbajt várok! Négy villámmenet lesz... és egy hosszú round. Aki a végén több pontot gyűjt össze, az nyert. Ha valaki nem tud válaszolni a kérdésre, veszít. Minden világos? Az Erő legyen Önökkel".

 

Egy Hutt jóvoltából felhangzott a gong, s a galaxis leggrandiózusabb párharca a kezdetét vette...

 

Chapter 4

 

Aki túlélte

 

Lassú, ütemes, gépi járás hangja visszhangzott a kihalt folyosón. A porlepte a romok között apró tatuini pókok szaladgáltak fel-alá a rothadó bűzű gamorrai hullák, s a múlt emlékeit őrző vibropengék között. A méltóságteljes lépések egyre közelebbről és közelebbről hallatszottak, mígnem a palota kapuján beszűrődő lágy, sejtelmes fény megvilágította Bomarr lében úszó agyát.

 

Ha valaki először látta volna, nyilván felkiált rémületében: szemek, fülek, száj és orr nélküli (egyáltalán arc nélküli) emberrel (?) ritkán találkozik akárki, de a folyosón egy lélek sem állt, s mindemellett ezekre az apróságokra Bomarrnak amúgy sem volt soha szüksége.

 

Ő már szemek és fülek nélkül érvelt Mace Windu hibái mellett már akkor is, amikor ránk, egyszeri galaxislakókra még csupán a Sarlacc képzeletében osztottak ki első osztályú vacsora szerepet; már akkor száj nélkül szürcsölte házi készítésű borát, s látta vendégül szerzetes barátait, mikor a holoneten még csak szőlőlé kampány folyt (szó szerint); s már akkor lábak nélkül vágott rendet saját Xbox készülékén, mikor még a galaxis java része a mandalori harcosok elsöprő erejétől rettegett.

 

Bomarr lehet, hogy csak egy agy volt, van, és lesz, de abból mindig és mindenkor első osztályú: telepátia révén kifejezőképessége már réges rég palpatini magasságokba emelkedett, meggyőzőképessége pedig akár a "Jango Fett - aggresszív véleménycsere" véresen komoly kombinációját is képes háttérbe szorítani.

 

Bomarr akkor is köztünk jár, ha gondolataiban máshol van épp; nem lehet elpusztítani, elüldözni, megfékezni: ő figyel, és lecsap, amint az alkalom megkívánja. Mert ő az, aki mindent és mindenkit túlél, akit nem viselt meg a Sith-ek és Jedik ezer éves háborúja, akit nem lehetett elüldözni a mandalori bukás után sem, akin nem fogott a 66-os parancs golyója, s aki a Halálcsillag szétrobbanása után sem főtt meg saját levében. Luke Skywalker és bandája talán végigirthatta a Hutt Jabba teljes palotáját, de Bomarr mindig képes volt megtalálni saját - rejtett - útját, hisz Ő az, aki túlélte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző epizódok tartalmából:

 

A Saga Kantin némaságát apró kopogó hangok törték meg. Az apró zajok, melyek leginkább egy magassarkú lábbeli hangjához voltak hasonlíthatók, egyre élesebben kivehetőbbek voltak, ahogy a zaj tulajdonosa egyre közelebb ért a pulthoz.

 

"A villámkezű!" - suttogta egy női hang a lepusztultnak korántsem nevezhető Kantin egyik homályos sarkából.

 

A pult előtt megálló járókeretes, magas, jó felépítésű férfit kurta fejbiccentéssel üdvözölte a csapos. Régóta ismerték már egymást.

 

"Ez?!" - hallatszott egy másik, a nőinél sokkalta gúnyosabb hang. - "Hiszen járni is alig tud..."

 

"Majd meglátjuk, Öregharcos" - intette csendre a nő az előtte szólót.

 

Chapter 5

 

Az Öreg Harcos

- Első rész -

 

- Messze van még?

- Nem sokára ott vagyunk, légy türelemmel!

 

A hosszú, kanyargós folyómederben két férfi bakancs cuppogásának a hangja törte meg a nyugalmas éjszaka némaságát. Abszurdia kellemes, lágy szellővel kísérte útján a két jövevényt, s megkímélte őket az évszakra oly' jellemző fülledt, párás levegőtől. A kiszáradt folyómeder esőért kiáltott, ám hónapokig még hiába: csupán néhány szárazságtűrő növény emlékeztette az embert itt arra, hogy esetenként azért csapadék is előfordul a környéken. Ráadásul az se most, amikor a bolygó ilyen közel járt a Naphoz.

 

Donát megállt egy pillanatra, megtörölte a homlokát, s elővette félig már porzó kulacsát. Szemével folyamatosan az előrébb haladó férfit figyelte, aki társa pihenésére ügyet sem vetve csak lépkedett tovább, monotonul, ütemesen. Donát megköszörülte a torkát, mintegy jelezve, hogy lemaradt, ám Frenkie továbbra sem állt meg, csupán megigazította a kezében tartott shotit, s folytatta az utat tovább. "Én vagyok az idősebb, majd akkor állunk meg, ha én azt mondom" - Donát elhúzta a száját, mikor fogta a gondolatot, de választás híján nekiindult újra.

 

- Frenkie! - a hangját elnyelte a sötétség.

 

"A franc essen bele" - gondolta magában Donát, s megrázta a fejét. Lassan 21 éve volt az Abszurdián, de még mindig csak a gondolatok fogásáig jutott. "Vajon hány év kell még...?!" - bosszankodott, s felgyorsította lépteit. Frenkie - talán csak makacsságból, talán mert tényleg nem hallotta szavait - továbbra is társát figyelmen kívül hagyva haladt előre, mígnem Donát beérte, s bosszús hangon megszólította újra:

 

- Frenkie, az isten szerelmére, nem pihenhetnénk?!

- Majd később. Ez veszélyes környék.

- Tegnap a kocsmában egy percig sem mondtad, hogy veszélyes lesz...

- Az tegnap volt. Be voltam rúgva.

 

Donát ennyiben hagyta, nem mintha nem lett volna csattanós válasza, de Frenkie jó néhány évvel idősebb volt, így bölcsebbnek tűnt tartani a száját.

 

- Mondd csak, mi késztet valakit arra, hogy ennyire távol éljen a civilizációtól, a semmi közepén? - a kérdés már azóta foglalkoztatta, mióta neki indultak gyalog a lepusztult sivatagnak. Frenkie bosszúsan fújtatott, s Donát érezte, amint gondolatai forronganak. Jó néhány másodpercnyi néma csend után azonban a harag elült, s Frenkie felnézett.

- Vannak emberek, akik túl különlegesek ahhoz, hogy velünk éljenek - válaszolta végül.

- Miért, mi tud ő, amit Én nem? - nézett kíváncsian Donát Frenkie-re.

Frenkie megtorpant, és méltóságteljesen ránézett társára.

- Nem az a lényeg, hogy mit tud... hanem hogy mit élt át. Te még fiatal vagy, nem értheted.

- Csak tudnám, miért jön mindenki ezzel - húzta el a száját Donát, majd dühében arrébb rúgott egy szétmorzsolódott követ. - Miért, ő milyen öreg?

- Nagyon - vágta el a vitát Frenkie.

- És ettől azt hiszi, már is igaza lesz?! - jött a dühös válasz. A szavakat néma csend követte, ám Donát így is "hallotta" Frenkie válaszát.

 

"Nem hiszi. Tudja."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó lett! Frenkie és Donát - jó kis páros. :rock:

 

frenkie: egyébként most már érdekelne, miért írod kis e-vel a neved. :rock: Ha megszólítalak írásban, mindig zavar egy kicsit, hogy egy nevet így írjak le, de aztán csak abban maradok magammal, hogy így van a neved. De ha esetleg megváltoztadnád - Donát névújítása alkalmából :rock: -, az lenne a legjobb. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó lett! Frenkie és Donát - jó kis páros. :rock:

 

frenkie: egyébként most már érdekelne, miért írod kis e-vel a neved. :rock: Ha megszólítalak írásban, mindig zavar egy kicsit, hogy egy nevet így írjak le, de aztán csak abban maradok magammal, hogy így van a neved. De ha esetleg megváltoztadnád - Donát névújítása alkalmából :lol: -, az lenne a legjobb. :lol:

Kis 'f' -el nem? :rock:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyire frappánsan még senki nem írt véleményt rólam.Nagyon jó lett(és igaz). :D

 

 

Pildi:Fogalmam sincs miért írom kicsivel.Amikor anno kitaláltam ezt a nicknevet(a VV3-ban szereplő csávótól nyúltam le) csak úgy beírtam aztán így maradt.De nem zavar mert csak egy nicknév.Azt észrevettem, hogy páran nagy kezdőbetűvel arják.De igazad van itt az ideje váltani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.