Jump to content

Recommended Posts

Szerintem is Vader sisakja a kulcs Palpatine visszatérésének, mint Lord Mominnál. Valaki elég jól levezette ezt itt:

https://thecantina.starwarsnewsnet.com/index.php?threads/theory-how-charles-soules-darth-vader-series-sets-the-stage-for-the-emperors-triumphant-return-in-star-wars-the-rise-of-skywalker.56544/

26 perccel korábban, Süni írta:

Ismét végiggondoltam azt az őskáoszt, ami a közönségre zúdult az elmúlt 1,5-2 hétben, és továbbra sem látom át pl., miért a Skywalkerek vérét szívja az Uralkodó generációkon án, mikor saját leszármazói is vannak, akiket helyzetbe hozhatott volna. 

Pontosan. Nekem nem lenne gondom Palpatine visszatérésével, sőt, jó ötletnek tartom ahogy az őt "majdnem" megsemmisítő ős ellenségeit a háttérből szépen kicsinálja. Ezt lehet ízlésesen tálalni. Minek kellene vele összekötni Rey származását? Tényleg hozzáadna ez bármit is a történethez ami már eddig is következett volna belőle? Ellenkezőleg. Sok helyen meg kellene erőszakolni az egész SAGA-t. Eddig remekül működtek az átértelmezések és a kisebb retconok. De ez a Palpatine családfa iszonyat karakteridegen és rossz ötlet lenne. Persze nem ismerjük a forgatókönyvet, de ebből kötve hiszem, hogy jól ki lehetne jönni. 

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pontosan. Nekem nem lenne gondom Palpatine visszatérésével, sőt, jó ötletnek tartom ahogy az őt "majdnem" megsemmisítő ős ellenségeit a háttérből szépen kicsinálja. Ezt lehet ízlésesen tálalni. Minek kellene vele összekötni Rey származását? Tényleg hozzáadna ez bármit is a történethez ami már eddig is következett volna belőle? Ellenkezőleg. Sok helyen meg kellene erőszakolni az egész SAGA-t. Eddig remekül működtek az átértelmezések és a kisebb retconok. De ez a Palpatine családfa iszonyat karakteridegen és rossz ötlet lenne. Persze nem ismerjük a forgatókönyvet, de ebből kötve hiszem, hogy jól ki lehetne jönni. 

Azt esetleg el tudnám képzelni, hogy Rey felmenői birodalmiak voltak, adott esetben birodalmi tisztek, és a jakkui csata után ragadtak a bolygón. Tehát Rey és Palpatine között - nem rokonsági - de közvetett kapcsolat lehet. 

Azt is lehetségesnek tartom, hogy Palpatine a cselekmény előrehaladtával zsarolni kezdi valamivel a lányt, mert benne látja meg az új tanítványát, ha már a Skywalkerekben - állandóan lelkiznek - csalódnia kellett. De, hogy a nagyapja lenne...

Az Utóhatást olvastad esetleg? Vajon tartalmaz utalást arra, hogy Palpatine-nak eseteg hozzátartozói lennének? Be kéne szerezni...  

Nem olvastam sajnos.

Ellenben a most magyarul is megjelent Vader képregényben van egy mód ahogy esetleg Palpatine tényleg megjelenhet. A módot Momin nagyúr már ismerte, viszont kis bibi, hogy ehhez kell maszk is. Mominnak volt, ellenben Palpatine-nak nem, vagy legalábbis a halála pillanatában nem volt rajta. 

Sziasztok.Valójában így megnyugodva azt gondolom hogy egy sith ereklye ami Palpatinhoz köthető,az ismeretlen régió felkutatására ami Snokehoz köthető,egy halom hajó valahol,Renek, szerepe holléte,Rey szülei,stb.Ha ezekre kapunk "csak"választ,ez így is király film lesz.A többi meg legyen meglepetés.

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ellenben a most magyarul is megjelent Vader képregényben van egy mód ahogy esetleg Palpatine tényleg megjelenhet. A módot Momin nagyúr már ismerte, viszont kis bibi, hogy ehhez kell maszk is. Mominnak volt, ellenben Palpatine-nak nem, vagy legalábbis a halála pillanatában nem volt rajta. 

Viszont mivan, ha Palpi Vader sityakjának megsütésekor a "tudatát" áttelepítette a sisakba. Így lehet van valami abban a teóriában, hogy Kylo -hoz Palpi beszél. :)

Csak így tudom elképzelni. Az biztos, hogy a Renek kavarnak valamit a sisakjukkal/maszkjaikkal. Ellenben nem hiszem, hogy Kylo sisakját annyira szükségszerű lenne megjavítani.

22 perccel korábban, Süni írta:

Az Utóhatást olvastad esetleg? Vajon tartalmaz utalást arra, hogy Palpatine-nak eseteg hozzátartozói lennének? Be kéne szerezni...  

Én olvastam, és semmi ilyen utalás nincs benne, csak annyi infó van benne palpival kapcsolatban hogy érdeklődött az Ismeretlen Régió iránt

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Csak így tudom elképzelni. Az biztos, hogy a Renek kavarnak valamit a sisakjukkal/maszkjaikkal. Ellenben nem hiszem, hogy Kylo sisakját annyira szükségszerű lenne megjavítani.

Eddig egyetlen nyilvánosságra került jelenetben sem viselte...

Az biztos, hogy jó sokat szeretnének eladni belőle a gyerkőcöknek.

A Hux-képregény azt sejteti, hogy nem a Vader iránti érzett tisztelet miatt viseli, hanem, hogy a származását, örökölt arcvonásait elrejtse.

A Snoke-képregényben Snoke konkrétan felpofozza, amiért fel akarja venni. Még bele is rúg a maszkba a földön...

Snoke-nak nem fontos, a Reneknek igen... Fura.

3 órával ezelőtt, Süni írta:

Eddig egyetlen nyilvánosságra került jelenetben sem viselte...

Az biztos, hogy jó sokat szeretnének eladni belőle a gyerkőcöknek.

A Hux-képregény azt sejteti, hogy nem a Vader iránti érzett tisztelet miatt viseli, hanem, hogy a származását, örökölt arcvonásait elrejtse.

A Snoke-képregényben Snoke konkrétan felpofozza, amiért fel akarja venni. Még bele is rúg a maszkba a földön...

Snoke-nak nem fontos, a Reneknek igen... Fura.

A Hux képregényt még nem olvastam. De ezek után pótolnom kell. Tök jó, hogy minden apróságnak jelentősége van. :) 

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

A Renek még nem látták maszk nélkül, meglátták a fejét és így reagáltak: "Húú tesó inkább vedd vissza!" :evil: :D

:lol:

Ha ők Luke tanítványai, akiket Ben magával vitt a templomból, akkor látták maszk nélkül.