Jump to content
Darth Sky

Palpatine szerepe az ep9-ben

Recommended Posts

10 órával ezelőtt, RacerX írta:

Nem lepne meg ha a végén kiderülne hogy az Utóhatás-trilógia, vagy akár a Darth Vader képregény már eleve ezért készült volna.: szépen megágyaznak Palpi visszatérésének.

Hát ez tényleg nagyon szép lenne. :) (Én inkább szkeptikus vagyok e téren). Igazából az mindegy is, hogy megtervezték-e vagy sem. He ezek a darabkák minden logikai bukfenc nélkül összeilleszthetők, akár szándékosan előre lett kitalálva, akár utólag így megírva, akkor JJ-ék zseniálisak lesznek. Ne tudjuk megmondani a film után, hogy ezt megtervezték vagy sem, mert annyira klappol minden. Nekem ez az egy óhajom van. 

Itt most melyik Darth Vader képregénysoriról volt szó? A 2015-ös vagy a 2017-es?

Edited by Nute Gunray
  • Like 1
  • Tetszik 3

16 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ne tudjuk megmondani a film után, hogy ezt megtervezték vagy sem, mert annyira klappol minden. Nekem ez az egy óhajom van. 

Pontosan!

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Itt most melyik Darth Vader képregénysoriról volt szó? A 2015-ös vagy a 2017-es?

2017-es képregényre.

Spoiler

A Mominos szakaszra.

Érdekes (fan)kép. Bár nem tudom, mennyire lehetne komolyan venni, ha Rey a fénykardjával hadonászva próbálná levágni a szellem-Palpatine-t. :D 

58729759_415859612546174_574158124128770 

Egy kósza gondolat, bár korábban már mások is említették itt. A VII-ben mondja Kylo, hogy

Show me again - the power of the darkness. (...) Show me grandfather - and I will finish, what you started. 

Image result for darth vader helmet episode 7

Szóval arra gondoltam, hogy, mi van, ha Kylo végig Palpatine-nal kommunikál, de azt hiszi, hogy Vaderrel? Elvégre honnan tudhatná, milyen volt Vader eredeti hangja? Lehet, hogy Palpatine végig beszélt hozzá és manipulálta a sisakon keresztül, és Kylo abban a hiszemben volt, hogy a nagyapjától fogad el tanácsokat? Ugye az is fura volt, hogy Kylo a nagyapjához imádkozik, miközben ő a végén jó útra tért. Persze lehet, hogy ebben Kylo saját önnön szkepticizmusa miatt nem hisz, de érdekesebb lenne, ha azért gondolná, hogy a nagypapi valójában még mindig gonosz, mert Palpatine a sisakon keresztül "Vader képében" manipulálná őt.

A teória érdekes és nem is lehetetlen. Nekem annyi biztosnak tűnik, hogy Kylo látott valamit, amit a nagyapjának tulajdonít. Erre csak három lehetséges magyarázat lehet szerintem:

- Snoke manipulálta látomásokkal - Leia és Luke úgy tűnik, ebben hisz.

- A kölyök jó anyagot nyom, és lazulás közben voltak érdekes álmai.

- Palpatine manipulálja - ez az új ismeretek fényében tűnik reálisnak, egy hónappal ezelőtt erre még nem gondoltam volna, és az első tartottam a megoldásnak.

Azt kizárnám, hogy tényleg Anakin mutatott meg neki valamit, pont az ep6 miatt. Nehezen tudom elképzelni, hogy Anakin a Sötét Oldal erejét mutatta volna meg neki. Azt is kétlem, hogy valaha is beszéltek egymással.

Ellenben Palpatine-tól nem áll messze, hogy kiadja magát másnak, és így manipulálja az embereket. Szóval ez az elmélet igencsak rokonszenves.

Nekem is :) de amúgy engem az is nagyon érdekelne honnan a viharból bányászta Kylo elő azt a maszkot... Remélem kapunk rá választ.