Ugrás a kommentre

Whill Krónikák


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

J. W. Rinzler The Making of Star Wars Revenge of the Sith című könyvében találunk néhány idevágó mondatot a rendezőtől, melyeket a film forgatásának első napján jegyzett le a szerző. R2-D2 első jelenetének forgatására készülve George Lucas Rob Coleman animációs rendezőnek mesél arról, miért szemtanúja Artu a történet szinte minden fontos eseményének. R2-D2 az ? mondja Lucas ?, aki A Jedi visszatér eseményei után száz évvel elmeséli a Skywalkerek történetét a Whill Krónikák lejegyzőjének (Keeper of the Whills).

 

Ez a rövid részlet késztetett arra, hogy megkérdezzem: Kik azok a whillek? Hogy jönnek ők képbe? Van valós ihletőjük a való világból?

 

Ez a Lucastól származó információ a legtöbb amit én tudok róluk. Az ep4 regényváltozatának előszván kívül és a forgatókönyv változatokon kívüli emlegetésüket leszámítva semmit nem hallottam róla.

Esetleg tud valaki valami pletykát, vagy konkrét sztorit, hogy kik ezek, és miért az ő krónikájuk írja meg az SW sztoriját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez legalább olyan misztikus terület mint a Plaguies-Palpatine-Anakin vonal.

 

Lucas már az EPIV korai forgatókönyveiben is szerepeltette őket, a végére csupán egy bevezető fejezet jutott nekik a regény változat elején. A ROTS regényben asszem sámánként említik őket, de eredetük ismeretlen. Az egyik verzió szerint egy magasabb rendű faj, akik talán másik galaktikából érkeztek. Ők egyfajta krónikások, a galaxist kutatják. Néhányan közülök szert tettek a halál utáni élet titkára, gyakorlatilag megfejtették Qui-Gon és a későbbi Jedik titkát. Aztán van olyan képlet is, hogy talán Yoda faját hívhatták Whilleknek, de ez szerintem elég elrugaszkodott.

 

Gyakorlatilag az egész SW, egy R2 által elmesélt, és egy Whill által leírt visszaemlékezés. Így még nem is gondoltam rá, de nagyon érdekes. Bár a film elején a réges-régen felirat egyértelműen erre utal, mégse gondoltam bele ebbe. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha R2 mesélte el, akkor hogy tudott elmondani olyan dolgokat, aminek nem is volt a részese? (EpI - Kereskedelmi Szövetség hajóján a kalandok - Qui-Gonn, Obi-wan... pl.)

 

 

Donát

Nyílván a Jedik beszámoltak a királynőnek a történtekről, ahol ott volt ő is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EpI-ben R2-val először a Nubienen találkozunk, nem? A Jedik pedig a holonet adáskor számoltak be Amidalának a fejleményekről (nem volt tárgyalás, stb)

 

De fölösleges leragadni ezen, a példával azt szerettem volna érzékeltetni, hogy R2 nem volt ott mindenhol, így kicsit sántít ez a "mindent ő mesélt el" dolog. Felhővárosban sem volt ott, és akárki mesélte is el neki, olyan részletességgel aligha tért ki rá a dologra, hogy C-3PO fejével dobálóztak a "koboldok" a szeméttelepen. :) Szal nekem ez sántít.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

gen, csak a SW a Whill-el kezdődött (legelső SW-könyv) és Plagueis témájával ért véget (utolsó film)

:) Mi van a végére írva? A Whill krónika első mondájából! Tudod mi az a monda, és mikor írnak egyáltalán mondákat? Ez is csak egy visszaemlékezés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2 elmondta amit tudott, de a film nem az ő leírása alapján készült.

Lehet úgy is nézni hogy a Whillek R2 történetei alapján kutakodtak tovább, hogy kibogózzák a történetben a hibákat, a foltokat.

Szerintem is így lehetett.

 

Donát. Senki nem mondta, hogy R2 elcsipogta, hogy Anakin melyik ujjával kapcsolta be a fénykardot... A leglényegesebb történéseknél ott volt valamelyik robot. Mert itt lényegében C3PO-ról is szó van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmekben a whillekből csak a kék felirat maradt.

Deleted Magic arról árulkodik, hogy tervbe volt véve, hogy a jól ismert szöveg helyett egy idézettel indít a film a Whill krónikából. Nem tudom mennyire hiteles forrás, mégis csak egy rajongó rakta össze, de mégis érdekes.

 

Nyilván, ha R2 mesélte el a whilleknek, akkor csak nagy vonalakban mondta el, nem forgatókönyvet diktált a krónikásnak.

Lucas meg olvasta a krónikát, és ő írt forg. könyvet. :)

Ezzel a kis szösszenettel valóban nagy pluszt kap a kék felirat, még akkoris, ha eddigis különlegesnek érezte az ember. Még én sem éltem magam bele, hogy az egész R2 által mesélt visszaemlékezés.

 

Mindenesetre uncsi lehetett R2 Jedi utáni száz éve, ha még akkor is a Skywalker sztorit meséli. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 évvel később...
  • 5 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.