Jump to content

Recommended Posts

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jobban megnézve ez másik jelenet még, nem a szobor.

Az előzetesben nincsen semmiféle szobor, egy fekete állványon van Vader sisakja, és az állvány törik össze (meg talán a sisak is, ez nem látszik jól). Itt is azt látjuk, hogy egy fekete állványon van a sisak. Szerintem ez ugyanaz a jelenet.

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mégis más a háttér mint az előzetesben volt. :) 

:? Én nem látok különbséget. Az előzetesben nem látszik az ablak, mert más kamerállásból van filmezve.

Amúgy nekem korábban fel se tűnt, hogy az csak egy állvány. :o Tényleg olyan volt mint egy város, pl a Bespinen. De most így megnézve valóban ott lehet a szobában. Vajon milyen hajó lehet ez ami ennyire fehér belsővel bír. Egyébként biztos csináltak már ott előtte is valamit mert jobbra a földön törmelék látszik. Nekem szinte biztosnak tűnik ebből, hogy a Vader maszkban lesz Palpatine szelleme és talán ő fogja elvezetni hőseinket az Exogol-ra, és akkor Palpatine abban a pár órában kel igazán életre. Így meg lenne magyarázva, hogy miért nem hallatott magáról korábban. Mert nem volt sehol, csak abban a maszkban. Ebbe még bele kell vinni Snoke-ot valahogy. :D 

Ez csak saját ötlet nem spoiler, mielőtt valaki kiakadna. :D 

Edited by Ody Mandrell

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Vajon milyen hajó lehet ez ami ennyire fehér belsővel bír.

Kissé ellentmondásos hajó. :) Úgy értem, fehér belsőt eddig a jók hajói kaptak (Tantive III, Tantive IV, naboo-i jachtok, Millennium Falcon Lando idején, mon cala cirkálók), de ez a hajó belső építészetileg birodalmi jegyeket kapott. 

Engem is ez zavart meg. Amúgy a Celebrationon készült videóban volt egy jelent amiben Kylo épp kiemeli ezt a maszkot valamiféle tárolóból. 

Véletlen belefutottam a videouniverzum csatorna SW9 bővített trailer vágásba ,van benne egy új jelenet az első részben.Nem tudom hogy ide írhatok-e róla vagy a spoileresbe

17 perccel korábban, Szittyaimi írta:

Véletlen belefutottam a videouniverzum csatorna SW9 bővített trailer vágásba ,van benne egy új jelenet az első részben.Nem tudom hogy ide írhatok-e róla vagy a spoileresbe

Amit a készítők a saját szándékukból nyilvánosságra hoztak, nem spoiler

Oké.köszi.Abban a jelenetben szerintem Kylo hajója repül talán a Mustafaron aztán ő vagy egy másik köppenyes figura sétál be egy folyosón ahol nyilik az ajtó de nem tudni ki és hova.Amugy eddig nem találtam ezt a jelenetet máshol.

• Meglepő 1
  • Tetszik 1

29 perccel korábban, Szittyaimi írta:

Oké.köszi.Abban a jelenetben szerintem Kylo hajója repül talán a Mustafaron aztán ő vagy egy másik köppenyes figura sétál be egy folyosón ahol nyilik az ajtó de nem tudni ki és hova.Amugy eddig nem találtam ezt a jelenetet máshol.

Szerintem te a fan made összevágott előzetesről beszélsz, amibe innen onnan válogatott jeleneteket. Ezeket a jeleneteket a Rogue One-ból szedte a videó készítője :D

A legjobb C3PO szövege. Ha ez a küldetés kudarcot vall, akkor a semmiért küzdöttek.

Edited by Ody Mandrell

Nekem még mindig Luke szövege tetszik a legjobban, amit az aláírásomba is betettem: "Confronting fear is the destiny of the Jedi."

Amikor először hallottam ezt a legutóbbi trailerben, engem teljesen megnyugtatott azzal kapcsolatban, hogy az alkotók az egész Sagát rohadtul ismerik, és ennek szellemében készült el ez az utolsó rész. Mert sajnos a többség csak odáig jut el, hogy a Jedik harcosok, velük van az Erő és ennyi. De odáig már csak a legelkötelezettebbek ásnak le, hogy észrevegyék: Anakint, Luke-ot és az egész Jedi pereputtyot a félelem irányította. Anakin azért állt át a Sötét Oldalra, mert félt elveszteni a szeretteit. Luke ugyanezen félelemből rohant el Bespinre, félbehagyva Jedi tanulmányiat, és ugyanezen félelem miatt merült fel benne egy röpke pillanatra az a bűnös gondolat, hogy megölje Ben Solót. És a félelem, hogy elvesztik hatalmukat és befolyásukat a Galaxisra, és a Sith nyer, az tette tönkre a Jedi Rendet. És ez a mondat annyira remekül passzol Yoda ep1-es (!!!) mondatához, hogy ihaj:  "Fear is the path to the Dark Side..."

És pont ezért számomra azt is bizonyítja a mondat, hogy Abrams alaposan beleásta magát az egész trilógiába, mert a félelem, mint motívum, nem a klassziku részek sajátja, azokban egyedül az ep5-ben jelent meg. Ez hangsúlyos az ep1-3-ban volt. És az ep8-ban, egy olyan rendező filmjében, aki szereti az előzményeket, és a tény, hogy továbbra is hangsúlyt kap, annak is ékes példája, hogy Abramsnek esze ágában sincs ignorálni az ep8-at!

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

..."Fear is the path to the Dark Side..."

Minden kétséget kizáróan az EPIX-et teljesen átszövi majd az Erő sötét oldala, azt alapul véve hogy a Disney mennyire be volt sz*rva a Solo bukását követően ;) De félretéve a viccet, elvileg JJ hatalmas SW fan (legalábbis mindenhol ezt nyilatkozta), szóval az eddig sem volt kérdéses hogyha valaki, hát Ő biztos ismeri a sagát. Szerintem inkább az nem egyértelmű, hogy az EPIX kapcsán végül mennyire engedett külső nyomásnak a saját elképzeléseit illetően. Mert ebben a kontextusban azt el kell ismerni hogy RJ nagyon tökös volt a TLJ megalkotásában, keményen beleállt abba amit az elején eltervezett (legyen bármilyen is a megítélése annak amit végül elkészített).

Edited by Mestal
  • Like 1
  • Tetszik 2

10 órával ezelőtt, Mestal írta:

De félretéve a viccet, elvileg JJ hatalmas SW fan (legalábbis mindenhol ezt nyilatkozta), szóval az eddig sem volt kérdéses hogyha valaki, hát Ő biztos ismeri a sagát. Szerintem inkább az nem egyértelmű, hogy az EPIX kapcsán végül mennyire engedett külső nyomásnak a saját elképzeléseit illetően. Mert ebben a kontextusban azt el kell ismerni hogy RJ nagyon tökös volt a TLJ megalkotásában, keményen beleállt abba amit az elején eltervezett (legyen bármilyen is a megítélése annak amit végül elkészített).

Hát én azért nem tartom JJ -t akkora hatalmas SW fannak. Tény, a 7 -tel nagyon odatette magát, visszaadta a nosztalgikus érzetet, de JJ mindig is a 4. részt szerette igazán - a 7. részen ez konkrétan látszik is. Nem tudom, hogy a másik két résszel hogyan áll - bár valszeg kedveli őket - viszont a PT -t nem szereti, ám mégis a 9. rész készítésekor Lucasszal még a midikről is beszélt, amely szerintem annak szól, hogy a Saga zárása miatt egy időre eltemette a PT -vel kapcsolatos nemtetszését, és megpróbált valamit összehozni, hogy a 3 trilógiát egyesítse. :)

A legutóbbi 2 tv-spot amúgy nagyon bejött. Meglátom, hogy jövőhéten mi jön a GMA -ban, aztán én a maradék 3 hetet kibírom majd a spoilerek elkerülésével.

Edited by Bence1997

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez így nem igaz, már többször cáfolta. :)

Igen? Na erről én nem tudtam. Én arról tudtam csak, hogy a 4. rész a kedvence és az előzményeket nem szívleli. Ezek szerint tévedtem. :)