Ugrás a kommentre

Vélemények a Kánonról, Kánon művekről


Iqvi

Ajánlott hozzászólás

2014-ben bevezetésre került az új, egységes Kánon rendszer. Ezóta 5 év telt el, és úgy gondolom hogy kellő mennyiségű történet született ahhoz, hogy már normálisan véleményt lehessen róla mondani. Mit gondoltok jót tett a Kánon rendszer az univerzumnak? Mennyire követitek a Kánont? 5 év távlatából mit gondoltok róla? 

 

Én határozottan kánonpárti vagyok. Így legalább nincsen alá-fölé rendeltség, és a multiplatformnak hála minden kapcsolatban áll mindennel(vagy nem:P). Nekem már ez az új Star Wars univerzum jelenti a Star Warst, hiszen az új filmek, és könyvek szerettették meg velem, és mélyítettek el ebben a csodás univerzumban. Most pedig a ti véleményetekre vagyok kíváncsi, és remélem hogy a topik sikeres lesz, és sok értelmes diskurzusnak ad majd otthont.:)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a legendák között voltak olyan alkotások, amik kifejezetten tetszettek, összességében zavart, hogy nincs keret adva a Star Warsnak. Nem is feltétlenül az ellentmondásokkal volt bajom hanem azzal, hogy úgy tűnt mindenki megy a saját feje után és meséli a saját sztoriját. Az ep.6 utáni eseményeknél nem éreztem, hogy bárminek is súlya lenne. Néhány könyv elolvasása után feladtam a dolgot, a képregényekből viszont régen is mindent elolvastam.

 

A kánonnak magam is nagy rajongója vagyok. Ugyan kisebb ellentmondások itt is adódhatnak, de úgy érzem hogy itt egy nagy történet bontakozik ki. És ez nekem rengeteg pluszt ad. Annyit, hogy most mindent igyekszek követni. A képregényekből és a regényekből is mindent megveszek, ami itthon megjelenik. És egyelőre kifejezetten elégedett vagyok az írókkal. Tényleg rengeteg a kapcsolódási pont.

 

Kiváncsi vagyok mikor fogja a kánon feltárni, hogy mi történt több száz vagy ezer évvel a Skywalker Saga előtt. Ezt még hiányolom, de biztos vagyok benne hogy előbb utóbb a régmúltat is be fogják mutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Bomarr írta:

A kánonnak magam is nagy rajongója vagyok. Ugyan kisebb ellentmondások itt is adódhatnak, de úgy érzem hogy itt egy nagy történet bontakozik ki. És ez nekem rengeteg pluszt ad. Annyit, hogy most mindent igyekszek követni. A képregényekből és a regényekből is mindent megveszek, ami itthon megjelenik. És egyelőre kifejezetten elégedett vagyok az írókkal. Tényleg rengeteg a kapcsolódási pont.

Külön plusz pont, hogy vannak filmes kapcsolódási pontok. És ilyen tekintetben a IX. résztől sokat várok. Abban bízom, hogy a könyvekben képregényekben már lesznek/vannak elrejtett jelek arra, ami a IX-ben történni fog. Momin, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát, @Bomarr Köszönöm a hozzászólásaitokat, jólesett olvasni a véleményeiteket. 

 

Bomarral abban értek egyet, hogy most a Kánonban tényleg nagyszabású dolgok fognak történni, főleg a 9. epizód miatt. Én is próbálok követni minden médiumot. Például most rendeltem 4 képregényt. 

 

Donát, az Allegiancet olvasd el, bár abban csak egy jövőbeli szereplő tűnik fel. 

 

@caseyjones: Mit találsz zavarosnak a hozzászólásomban?:)

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra régebben nem is létezett az EU. Szinte csak érdekesség szintjén léptem bele amikor jött az SE kiadás. Az új kánon viszont releváns volt, így már most többet költöttem rá, mint a régi éra könyveire. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Iqvi írta:

2014-ben bevezetésre került az új, egységes Kánon rendszer. Ezóta 5 év telt el, és úgy gondolom hogy kellő mennyiségű történet született ahhoz, hogy már normálisan véleményt lehessen róla mondani. Mit gondoltok jót tett a Kánon rendszer az univerzumnak? Mennyire követitek a Kánont? 5 év távlatából mit gondoltok róla?

Én egyformán követem mind a Kánon, mind a Legendák műveit. Mivel mindkét kategóriában vannak egyaránt minőségi és kevésbé minőségi alkotások, így az alapján nem teszek különbséget köztük, hogy mi a státuszuk. A Legendák esetében nagy kár, hogy anno Lucas kiadta a kezéből a gyeplőt, és szabadon burjánzott a Kibővített Univerzum. Nem volt ott egy "Story Group", hogy egységes egésszé fogja össze a különféle történeteket, és így születhettek meg a Jedi-herceg-féle borzalmak is, illetve az egymásnak ellentmondó történetek. Most azt hagyjuk, hogy a TCW-sorozat tudatosan vett semmibe néhány Legendák-regényt. Ellenben, a 1999-ben indult The New Jedi Order könyvsorozattal, majd később a Legacy of the Force és a Fate of the Jedi szériákkal szerintem olyan irányba indult el a régi EU, ami legalább törekedett az egységességre, az átfedésekre és a tudatos univerzumépítésre. Hasonlóan a mai kánonhoz. 

 

A Kánon felépítését épp ezért előnyösebbnek tartom, hiszen tudatosan bővítik az univerzumot, amelyben az írók számos utalást tesznek egymás műveire, ezzel egyenértékűbbé téve a különféle platformok elemeit. Érezhetőbb, hogy a mozifilmektől kezdve a sorozatokon, könyveken és képregényeken át minden egy nagy egészet alkot, egy kijelölt ösvény mentén haladnak. Sajnos azonban amatőr ellentmondásoktól a Kánon sem mentes, amire jó lenne, ha több figyelmet fordítania a Story Groupnak a jövőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Sky írta:

Sajnos azonban amatőr ellentmondásoktól a Kánon sem mentes, amire jó lenne, ha több figyelmet fordítania a Story Groupnak a jövőben.

Igen ez sajnos így van, egy rendszer sem kehet tökéletes. De eddig kolosszális ellentmondások nem nagyon voltak, és amit lehetett azt orvosolták is, például a Burning Seas gyűjteményes kiadásában. De az egy hatalmas pozitívum, hogy a Story Group tagjai közt olyanok ülnek akik tényleg mindenre próbálnam odafigyelni, és szeretik is az univerzumot. Gondoljunk csak Pablo Hidalgora.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a tudatos univerzumépítést és a kapcsolódó pontokra való törekvést emelném ki.

 

A Legends-nél az EP6 utáni időszak egy merő katyvasz minden koncepció nélkül (kivéve talán Zahn, de ő is saját univerzumot épített az univerzumon belül), a prequel érában már fellelhető volt bizonyos mértékű konzisztencia, de azt meg a TCW tette fokozatosan zárójelbe (lásd Mandalore esetét, hogy a felboruló kronológiát már ne is említsem.

 

A Story Group egyelőre alapvetően jól teszi a dolgát, kézben tartja a szálakat, bár természetesen hibák már most is előfordulnak, főleg az időrendet illetően. Nagyon tetszik az életrajz jellegű történetek, eredethistóriák elterjedése, amelyek akár több évet is felölelnek (Thrawn, A királynő árnyéka, Leia, Tarkin stb.). Ami még különösen említésre méltó, hogy ez a tudatos világépítés több olyan rajongót is, akik eddig csak a filmeket nézték, "rákényszerít" arra, hogy olvassák a könyveket, képregényeket, vagy legalábbis naprakészen informálódjanak belőlük. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az OT-ból kiinduló szisztematikus Univerzum építés eddig nagyon jól működik. Azt látom hogy a mozgóképes alkotások, mint a Rebels és a TCW a meghatározó alkotások. Remélem hogy a Mandalorian is ilyen lesz, és hogy az elkövetkező élőszereplős sorozatok legalább annyira fontos részei lesznek az univerzumnak mint a filmek. 

 

Szerintetek a jövőben melyik éra kerül majd előtérbe, a PT vagy az ST?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ugyanúgy vannak jobb és rosszabb könyvek itt is, mint a Legendákban.

Persze, ez nyilvánvaló. De a legendákat csak indokolt esetben keverjük ide, mivek ezt a topikot kifejezetten a Kánon kibeszélésére hoztam létre.:peace: 

 

@Ody Mandrell: én valószínűbbnek tartom, hogy az új éra tervein most dolgoznak, és abból művek max a filmek megjelenése körül fognak megjelenni. Azt gondolom hogy az ST-t fogják még bővíteni, hiszen van ott egy 30 évet felölelő ismeretlen korszak.

 

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Iqvi írta:

Persze, ez nyilvánvaló. De a legendákat csak indokolt esetben keverjük ide, mivek ezt a topikot kifejezetten a Kánon kibeszélésére hoztam létre.:peace:

Sokszor elkerülhetetlen a kettő összehasonlítása. Egyébként meg most a Vélemények a Legendák részlegben vannak olyan hozzászólások, melyek érintik a kánon könyveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Sokszor elkerülhetetlen a kettő összehasonlítása. Egyébként meg most a Vélemények a Legendák részlegben vannak olyan hozzászólások, melyek érintik a kánon könyveket.

Persze ez tiszta. Én csak az indokolatlan eseteket szeretném majd minimalizálni, de ahol indokolt azzal semmi bajom

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Valahogy úgy érzem, hogy a kánon indokolatlanul keveset játszik a folytatás trilógia hőseivel. Jó lenne több sztori Rey-ről és a többiekről.

Jelen pillanatban az Age of Resistance sorozatban, a Poe Dameron képregényben,az allegiance mini az ébredés előtt ifjúsági könyvben és a november 5.-én megjelenő Resistance Reborn könyv foglalkoznak a folytatás trilógia hőseivel. 

 

Amúgy én is több történetet szeretnék majd róluk olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Valahogy úgy érzem, hogy a kánon indokolatlanul keveset játszik a folytatás trilógia hőseivel. Jó lenne több sztori Rey-ről és a többiekről.

Az irók dolgát valszeg megnehezitette, hogy az ep.8 pont ott folytatódott ahol az ep.7 véget ért. Így nincs meg az a rés amit be lehetne tömni. Majd az ep.9 után valszeg ez változik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Bomarr írta:

Az irók dolgát valszeg megnehezitette, hogy az ep.8 pont ott folytatódott ahol az ep.7 véget ért. Így nincs meg az a rés amit be lehetne tömni. Majd az ep.9 után valszeg ez változik.

Ha pontosak akarunk lenni akkor 3 nap telik el a 7 és a 8. részek között. Ide sikerült begyömöszölni egy Phasma minit, és egy Rey egyrészest. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Jelen pillanatban az Age of Resistance sorozatban, a Poe Dameron képregényben,az allegiance mini az ébredés előtt ifjúsági könyvben és a november 5.-én megjelenő Resistance Reborn könyv foglalkoznak a folytatás trilógia hőseivel. 

 

Amúgy én is több történetet szeretnék majd róluk olvasni.

Igen, csak ez még édeskevés számomra.

17 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az irók dolgát valszeg megnehezitette, hogy az ep.8 pont ott folytatódott ahol az ep.7 véget ért. Így nincs meg az a rés amit be lehetne tömni. Majd az ep.9 után valszeg ez változik.

Merem remélni, hogy így lesz. Kívánom, hogy legyen minél több történet róluk, hulljanak le a leplek és mélyüljön el jól a folytatás trilógia korszaka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván a trilógia befejeztéig meg volt kötve az írók keze, tiltott terület volt. Szerintem az EP9 után beindul a henger. Még több olyan könyvet szeretnék, mint a Vérvonal, és az EP6 utáni közvetlen éveket is jobban meg szeretném ismerni, a Birodalom összeomlásának részletesebb menetét, mert az Utóhatás-trilógia csak szemelvényeket mutatott e téren és nem is éppen a legjobb minőségben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem éppen vélemény lesz, hanem inkább egy kérdés, csak nem tudtam hova írjam: Mely kánon művekben van kifejtve a

 

Spoiler

Contingency-terv?

 

Azt tudom, hogy az Utóhatás-trilógia az egyik, de van más is, ahol szó vagy utalás van erről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Hozzáadtam a Spoileres cimkét, a topikhoz így már nyíltabban lehet beszélgetni, nem kell mindent spoiler gomb mögé rejtenünk. 

 

A köztársaság kora Dooku grófos részében, említik a Kaldana Szindikátust, akik felett Dooku mint sith átveszi a hatalmat. A koréliai hajszában viszont a Mérnök, aki a pajzstechnológiát akarja eladni, nem akarja hogy a Kaldanák kezére jusson, mert ezzel felborítanák a hatalmi egyensúlyt a galaxisban, tehát a Birodalom ellen tudnának fordulni. Na most a kérdésem az lenne: a: jól írtam le a dolgokat ugye? Jól emlékszem? 

 

b: Ha jól emlékszem, akkor a Kaldana Szindikátus a Koréliai Hajsza idején is a Birodalom irányítása alatt áll, és csak a Mérnök nem tud róla, vagy valamikor Sidious elvesztette az irányítást felette? 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.