Ugrás a kommentre

Vélemények a Kánonról, Kánon művekről


Iqvi

Ajánlott hozzászólás

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Vigyázz vele, mert ha spoileres akkor többen meggondolják majd, hogy bejöjjenek-e ide, mert esetleg nem akarnak direkt spoilerekbe futni. :) 

Oké, akkor leveszem a spoiler taget. 

 

Telón hogy tudok Spoiler gombot létrehozni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! Köszönöm, hogy itt lehetek! Nekem felemás érzéseim vannak a kánonnal kapcsolatban, bizonyos szemszögből (hehe) jobb, mint a Legends, bizonyos szemszögből nem. Aminek nagyon örülök, hogy tudatosan fel van építve az történet, és tényleg olyan érzés akár a filmeket nézni, akár a könyveket és képregényeket olvasni, hogy itt minden mindennel összefügg. Remek példa a Zsivány Egyes, ami teljesen új karaktereket hozott be, és később a könyvek és a sorozatok feltöltötték élettel ezeket a karaktereket. Annak is örülök, hogy egyre jobban hozzá mernek nyúlni a Star Wars-univerzum absztraktabb, misztikusabb oldalához (ahogy a nevemből is sejthető, ez az egyik fő érdeklődési köröm az SW-univerzumban) az olyan történetekben, mint a Világok Közti Világ, a Yoda Titkos Háborúja, vagy a Sikolyok Fellegvára, de mégsem olyan explicit módon, mint mondjuk a Fate of the Jedi könyvekben Abeloth-al, és ezáltal megmarad a rejtély ezek körül a dolgok körül.

 

Ami viszont zavaró számomra, hogy gyakran van olyan érzésem, hogy a regények mellékvágányra lettek pakolva. A könyvek nagy részére rá van biggyesztve, hogy épp melyik filmhez vagy játékhoz szolgál felvezetésként, ahelyett, hogy saját lábon álló történet lenne, mint mondjuk a Bane-trilógia, a Thrawn-trilógia, vagy a Darth Plagueis. Nekem egyelőre még hiányoznak az új kánonból az olyan meghatározó, "galaxis-rengető" történetek, mint az előbb felsorolt művek. Az eddig megjelentek közül számomra a Mester és Tanítványa, a Tarkin, a Vérvonal, az új Thrawn-trilógia, a 2017-es Darth Vader képregény, és a Sikolyok Fellegvára az, ami megközelíti ezt a szintet. Persze a többi között is van rengeteg nagyszerű történet, de nagyon jó lenne, ha az új kánonban is meglennének ezek a "centerpiece"-ek.

 

Összességében nekem egyelőre jobban tetszik az, ahogy a Legends csinálta az Ep 6 utáni eseményeket (ennek ellenére nagyon szeretem a Mandaloriant és az Ep 7/8-at is), viszont az Ep 1 és az Ep 6 közötti események sokkal szebben ki vannak dolgozva az új kánonban.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt még nyilván meg van kötve a szerzők keze. Az EP9 után ki lesz töltve az a sokévnyi ismeretlenség és akkor nyilván kapunk grandiózusabb történeteket is. Másrészt a filmek, sorozatok, animációs sorozatok mellett a regényekre az új Disney-érában, érzésem szerint, természeténél fogva nem jut akkora hangsúly, mint annak előtte, amikor 1983-99 között pl. egyáltalán nem volt SW film, és előtte meg utána is 3 évenként. 2015 óta mindig van valami a moziban, tévében, ami Star Wars. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy érzem, hogy a 9. epizód után fognak majd igazán kiteljesedni az írók. Már jövőre is érdekes történetek érkezhetnek. Most jelenleg csak a Thrawn előzmény-trilógia az, amely "egyedi" téma lesz az Ismeretlen Régiók feltérképezésével - legalábbis remélem - de ahogy haladunk előre, úgy fognak egyre önállóbb művek születni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én imádom, hogy már olvashatunk arról, hogyan is kezdte Padmé szenátori pályafutását, vagy Leia első szárnypróbálgatásairól is van már fogalmunk. Ezeket az életrajzi regényeket, kevés kivételtől eltekintve, a Legends pl. hanyagolta. Szóval vannak itt potenciálok rendesen és nem kell hogy minden könyv arról szóljon, hőseink hogyan mentik meg újfent a Galaxist. Sőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Mondjuk én imádom, hogy már olvashatunk arról, hogyan is kezdte Padmé szenátori pályafutását, vagy Leia első szárnypróbálgatásairól is van már fogalmunk. Ezeket az életrajzi regényeket, kevés kivételtől eltekintve, a Legends pl. hanyagolta. Szóval vannak itt potenciálok rendesen és nem kell hogy minden könyv arról szóljon, hőseink hogyan mentik meg újfent a Galaxist. Sőt.

Ezzel amúgy maximálisan egyetértek. Régebben kicsit tele volt a t*köm azzal, hogy a nagy trió mindig megmentette a Galaxist, komolyan, már vagy 10 évnyi Barátok Közt összegyűlt velük. :D

Az új kánon azért is tetszik nekem, amit éppen írtál: az egyes karakterek életrajzai. Tarkin, Padmé, Leia, Thrawn. Karakterekre koncentráló történetek, amelyek néha izgalmasabbak is, mint azt olvasni n+1. alkalommal, hogy már megint egy hadurat legyőztek hőseink.

 

Bár a jövőben ugyanúgy lehetnek majd sorsfordító események könyvekben/képregényekben is egyaránt. Legalábbis remélem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Nute Gunray írta:

Mondjuk én imádom, hogy már olvashatunk arról, hogyan is kezdte Padmé szenátori pályafutását, vagy Leia első szárnypróbálgatásairól is van már fogalmunk. Ezeket az életrajzi regényeket, kevés kivételtől eltekintve, a Legends pl. hanyagolta. Szóval vannak itt potenciálok rendesen és nem kell hogy minden könyv arról szóljon, hőseink hogyan mentik meg újfent a Galaxist. Sőt.

Persze, én sem azt mondom, hogy egy újabb Yuuzhan Vong-invázió vagy Fate of the Jedi kellene, csak azt, hogy több könyvnél éreztem azt, hogy nem egy történetet akar átadni, csupán felvezetésként szolgál egy nagyobb valamihez (jó példa erre mondjuk az Inferno Osztag, ami nem egy rossz történet, de befejezetlennek érződik egy olyan számára, aki sosem Battlefrontozott). A Padmé-könyv és a Leia-könyv ezzel szemben önmagában is megállja a helyét, és szerintem jó, ha ilyen irányba megy el a kánon.

10 perccel korábban, Bence1997 írta:

Én is úgy érzem, hogy a 9. epizód után fognak majd igazán kiteljesedni az írók. Már jövőre is érdekes történetek érkezhetnek. Most jelenleg csak a Thrawn előzmény-trilógia az, amely "egyedi" téma lesz az Ismeretlen Régiók feltérképezésével - legalábbis remélem - de ahogy haladunk előre, úgy fognak egyre önállóbb művek születni. :)

Egyetértek, remélem, hogy ki is használják az Ismeretlen Régiók adta lehetőséget, és kitalálnak újszerű, izgalmas történeteket furcsa fajokkal és bolygókkal. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Whill írta:

A Padmé-könyv és a Leia-könyv ezzel szemben önmagában is megállja a helyét, és szerintem jó, ha ilyen irányba megy el a kánon.

Egyetértek, remélem, hogy ki is használják az Ismeretlen Régiók adta lehetőséget, és kitalálnak újszerű, izgalmas történeteket furcsa fajokkal és bolygókkal. :D

 

+ A Vérvonal. Eddig az új kánon legambiciózusabb könyve.

 

11 perccel korábban, Whill írta:

Egyetértek, remélem, hogy ki is használják az Ismeretlen Régiók adta lehetőséget, és kitalálnak újszerű, izgalmas történeteket furcsa fajokkal és bolygókkal. :D

 

Én is remélem, bár ez a kezdetekben Timothy Zahn-tól biztosan nem lesz elvárható, új kreatív fajok, bolygók kitalálásában ő soha nem jeleskedett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Nute Gunray írta:

+ A Vérvonal. Eddig az új kánon legambiciózusabb könyve.

Egyetértek, nekem is az a kedvencem a Mester és Tanítványa mellett.

4 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Én is remélem, bár ez a kezdetekben Timothy Zahn-tól biztosan nem lesz elvárható, új kreatív fajok, bolygók kitalálásában ő soha nem jeleskedett.

Ezen viszont vitatkoznék, azért mégis csak ő találta ki a chisseket, a ysalamiriket és a noghrikat.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Whill írta:

Ezen viszont vitatkoznék, azért mégis csak ő találta ki a chisseket, a ysalamiriket és a noghrikat.

Először is Erő hozott közénk! Másodszor, ok ezeket kitalálta, de az utána következő könyveiben nagyjából ezek körül is toporgott, ami nem baj csak ennek tükrében nem valószínű, hogy ő lesz az újdonságok fő szállítója a SW galaxisába. :)   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Először is Erő hozott közénk! Másodszor, ok ezeket kitalálta, de az utána következő könyveiben nagyjából ezek körül is toporgott, ami nem baj csak ennek tükrében nem valószínű, hogy ő lesz az újdonságok fő szállítója a SW galaxisába. :)   

Én inkább azt várom, hogy a Szövetségekben eddig említett, az Ismeretlen Régiókban élő fajokat jobban kidolgozza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Whill írta:

Sziasztok! Köszönöm, hogy itt lehetek! Nekem felemás érzéseim vannak a kánonnal kapcsolatban, bizonyos szemszögből (hehe) jobb, mint a Legends, bizonyos szemszögből nem. Aminek nagyon örülök, hogy tudatosan fel van építve az történet, és tényleg olyan érzés akár a filmeket nézni, akár a könyveket és képregényeket olvasni, hogy itt minden mindennel összefügg. Remek példa a Zsivány Egyes, ami teljesen új karaktereket hozott be, és később a könyvek és a sorozatok feltöltötték élettel ezeket a karaktereket. Annak is örülök, hogy egyre jobban hozzá mernek nyúlni a Star Wars-univerzum absztraktabb, misztikusabb oldalához (ahogy a nevemből is sejthető, ez az egyik fő érdeklődési köröm az SW-univerzumban) az olyan történetekben, mint a Világok Közti Világ, a Yoda Titkos Háborúja, vagy a Sikolyok Fellegvára, de mégsem olyan explicit módon, mint mondjuk a Fate of the Jedi könyvekben Abeloth-al, és ezáltal megmarad a rejtély ezek körül a dolgok körül.

 

Ami viszont zavaró számomra, hogy gyakran van olyan érzésem, hogy a regények mellékvágányra lettek pakolva. A könyvek nagy részére rá van biggyesztve, hogy épp melyik filmhez vagy játékhoz szolgál felvezetésként, ahelyett, hogy saját lábon álló történet lenne, mint mondjuk a Bane-trilógia, a Thrawn-trilógia, vagy a Darth Plagueis. Nekem egyelőre még hiányoznak az új kánonból az olyan meghatározó, "galaxis-rengető" történetek, mint az előbb felsorolt művek. Az eddig megjelentek közül számomra a Mester és Tanítványa, a Tarkin, a Vérvonal, az új Thrawn-trilógia, a 2017-es Darth Vader képregény, és a Sikolyok Fellegvára az, ami megközelíti ezt a szintet. Persze a többi között is van rengeteg nagyszerű történet, de nagyon jó lenne, ha az új kánonban is meglennének ezek a "centerpiece"-ek.

 

Összességében nekem egyelőre jobban tetszik az, ahogy a Legends csinálta az Ep 6 utáni eseményeket (ennek ellenére nagyon szeretem a Mandaloriant és az Ep 7/8-at is), viszont az Ep 1 és az Ep 6 közötti események sokkal szebben ki vannak dolgozva az új kánonban.

Üdv! Én is pont a nagyobb szabású történeteket hiányolom. Egy olyat, mint az Abeloth-krízis szívesen olvasnék.

Emellett én is az ilyen misztikus irányba elmenő történeteket támogatom.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon egetrengető dolgok nem biztos, hogy sürűn lesznek a könyvekben. Az új rendszerben a fontos dolgokat, a kulcsfontosságú eseményeket a filmek lövik le. Olyasmi, mint az Abeloth-krízis nem biztos hogy lesz, lévén Abeloth nem is kánon. De @Whill, ha in-universe fontos, és epikus történeteket akarsz olvasni, akkor ajánlom a Star Wars: Múló Remény című kötetét, és az Utóhatás: A Birodalom Vége című könyvet. De ezekhez kell előismeret, előbbihez egy komplett képregény 

1-49 számát kell elolvasni, utóbbihoz pedig a trilógia megelőző részeit. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Iqvi írta:

Nagyon egetrengető dolgok nem biztos, hogy sürűn lesznek a könyvekben. Az új rendszerben a fontos dolgokat, a kulcsfontosságú eseményeket a filmek lövik le. Olyasmi, mint az Abeloth-krízis nem biztos hogy lesz, lévén Abeloth nem is kánon. De @Whill, ha in-universe fontos, és epikus történeteket akarsz olvasni, akkor ajánlom a Star Wars: Múló Remény című kötetét, és az Utóhatás: A Birodalom Vége című könyvet. De ezekhez kell előismeret, előbbihez egy komplett képregény 

1-49 számát kell elolvasni, utóbbihoz pedig a trilógia megelőző részeit. 

Olvastam mindkettőt. A Múló Remény nagyon tetszett, az egy kiváló történet minden szempontból. A 2015-ös Star Wars sorozat összességében szerintem elég jó lett, és végig tartott egy konzisztens minőséget. Az Utóhatás-trilógiával kapcsolatban viszont nagyon sajnálom, hogy nem egy jobb írónak adták Wendig helyett (Claudia Gray, Luceno, Zahn), mert maga a történet nem rossz, de Wendig stílusa számomra nagyon zavaró. Egy ilyen horderejű történetet, ami simán lehetett volna egy belépő az új kánonba azok számára, akiket elkezdenek érdekelni a könyvek, gyakorlatilag széttrollkodott. Az tény, hogy a második és a harmadik rész sokkal jobb lett az elsőnél, és a galaxis helyzetét bemutató közjátékok szintén erősek lettek, de én nagyon nehezen küzdöttem magam végig azon a trilógián. Végig olyan érzésem volt, hogy Wendig egyszerűen nem érti az SW világát, de természetesen voltak benne olyan részek is, amik nagyon tetszettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudtam, hogy mindkettőt olvastad, bár honnan is tudhattam volna.:D A Star Wars-ról, és az Utóhatásról is hasonló véleménnyel vagyok. Most hirtelen mást nem tudok említeni, ami akárcsak megközelítőleg is hasonló horderejű lenne. De talána jövőre érkező, Luminous Project ad valami ilyesmit.

 

Szerk: ezt a videót már régebben meg akartam osztani a fórumon, de nem találtam hozzá megfelelő topikot. De jó is volt ezt létrehozni. Alább egy elég informatív videó, a Birodalmi maradványokról. 

 

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 11/1/2019 at 12:07 AM , Nute Gunray said:

A Legends-nél az EP6 utáni időszak egy merő katyvasz minden koncepció nélkül (kivéve talán Zahn, de ő is saját univerzumot épített az univerzumon belül)

Hm, egészen pontosan itt melyik művekre célzol? Mert szerintem Zahn könyvei nagyon jól illeszkednek egymáshoz és az OT-hez, és A Tatuin szelleme, valamint Anderson trilógiája is összefüggésben áll Zahn műveivel. 

Quote

Nagyon tetszik az életrajz jellegű történetek, eredethistóriák elterjedése, amelyek akár több évet is felölelnek (Thrawn, A királynő árnyéka, Leia, Tarkin stb.).

Azok nekem is tetszenek, ezt például én is nagyon szeretem a Kánonban. A Padmé-regény már megvolt, és remek szórakoznak bizonyult. A zárójelben felsorolt könyvekkel pedig mind számolok a jövőben, a Thrawnnal egy kicsit később, Tarkin meg egyelőre nem hoz annyira lázba, de nem kizárt, hogy majd a távoli jövőben az ő történetével is megismerkedem majd. :)

 

Quote

 

On 10/31/2019 at 9:13 PM , Darth Sky said:

Én egyformán követem mind a Kánon, mind a Legendák műveit. Mivel mindkét kategóriában vannak egyaránt minőségi és kevésbé minőségi alkotások, így az alapján nem teszek különbséget köztük, hogy mi a státuszuk.

:love:

Quote

 A Legendák esetében nagy kár, hogy anno Lucas kiadta a kezéből a gyeplőt, és szabadon burjánzott a Kibővített Univerzum. Nem volt ott egy "Story Group", hogy egységes egésszé fogja össze a különféle történeteket, és így születhettek meg a Jedi-herceg-féle borzalmak is, illetve az egymásnak ellentmondó történetek. 

Igen, szerintem ezt maga Lucas ****** el. Ha már a kezdetektől fogva meg lett volna ez a tudatos univerzumépítés, nem kellett volna úgymond "kukázni" egy művet sem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, caseyjones írta:

Igen, szerintem ezt maga Lucas ****** el. Ha már a kezdetektől fogva meg lett volna ez a tudatos univerzumépítés, nem kellett volna úgymond "kukázni" egy művet sem. 

Szerintem ígyis-úgyis megtörtént volna az EU törlése. Ha megnézzük, az új Kánonban szeretnek több érán keresztül felvezetni egy-egy történetszálat és karaktert (pld. a vak inkvizítor, aki először a Windu képregényben jelent meg, majd a 2017-es Vaderben; vagy a Batuu, ami több érában is szerepet játszott), és ha minden éra telítve lenne, akkor nehezebben tudnák ezeket megcsinálni. Én mondjuk megtartottam volna egy-két dolgot, például a Shadows of the Empire multimédia projektet, aminek az elkészítésében Lucas is nagy szerepet játszott, de az idő úgyis eldönti majd, hogy érdemes volt-e mindent kukázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem annyi a lényeg, hogy a történetek így is, úgy is léteznek. Azokat senki nem "veszi el" tőlünk. A magam részéről egyszerűn két külön "idősíkként" tekintek a Kánon - Legendák párosra. Ezért is vezetek mindkettőről külön idővonalat. Ennél egyszerűbb és célravezetőbb megoldást nem látok. El kell tudni különítseni egymástól a kettőt... attól, hogy a Disney által hivatalossá nyilvánított Kánon az úgymond alap, még nem lesz semmissé a több évtizednyi, számos Legendák alkotás. Nekem megannyi kedvencem van mindkét világban, így nem is akarom az egyiket előnyben részesíteni a másikkal szemben. Bőven jól megvannak egymás mellett, ami szerintem jól van így.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, Whill said:

Én mondjuk megtartottam volna egy-két dolgot, például a Shadows of the Empire multimédia projektet, aminek az elkészítésében Lucas is nagy szerepet játszott, de az idő úgyis eldönti majd, hogy érdemes volt-e mindent kukázni.

Szívem szerint én is meghagytam volna rengeteg dolgot, épp erről (is) vitatkoztunk Darth Cupsyval a Legends topikban. De végül arra jutottunk, hogy ez nem lett volna korrekt egymással szemben. Mármint az írók/alkotók között. Tehát hogy nem lett volna korrekt, hogy amíg az egyikőjük műve Kánonnak lett nyilvánítva, addig a másiké nem. Ugyanúgy dolgozott vele mindegyik. Így a legkézenfekvőbb megoldás az volt, hogy "törlik" az egészet, azaz Legendák bélyeggel látják el őket.

 

1 hour ago, Darth Sky said:

Szerintem annyi a lényeg, hogy a történetek így is, úgy is léteznek. Azokat senki nem "veszi el" tőlünk. A magam részéről egyszerűn két külön "idősíkként" tekintek a Kánon - Legendák párosra. Ezért is vezetek mindkettőről külön idővonalat. Ennél egyszerűbb és célravezetőbb megoldást nem látok. El kell tudni különítseni egymástól a kettőt... attól, hogy a Disney által hivatalossá nyilvánított Kánon az úgymond alap, még nem lesz semmissé a több évtizednyi, számos Legendák alkotás. Nekem megannyi kedvencem van mindkét világban, így nem is akarom az egyiket előnyben részesíteni a másikkal szemben. Bőven jól megvannak egymás mellett, ami szerintem jól van így.  

Bár mindenki így vagy ehhez hasonlóan gondolkozna. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
On 10/30/2019 at 6:39 PM , Ody Mandrell said:

Szerintem erre semmi esély nincs.

Ez annyira gáz és nevetséges szerintem! Ez így pont nem az egységességről árulkodik, amely a Kánon fő célkitűzése... Mi az már, hogy a Disney-éra filmjeinek vannak Kánon-beli regényváltozatai, míg az előtte készülteknek nem?! Úgy lenne korrekt, ha az első hat résznek is lennének regényváltozatai... Vagy inkább úgy fogalmazok, hogy az összes eddig megjelent SW-filmnek, amely a Kánon része.

Tudom, az első hat résznek meg a TCW-filmnek a könyves verziói azért nem a Kánon részei, mert itt-ott eltérnek az alapműtől. De akkor adjanak ki újat, vagy írják át őket, bánom is én! Habár az OT fiataloknak szóló regényváltozatai a Kánon részei... Szóval, már csak a PT-vel kéne valamit kezdeni, no meg a TCW-filmmel. Utóbbi már necces, mivel eleve két könyv is készült hozzá - egy Tracey West, egy pedig Karen Traviss tollából -, és lenne még egy harmadik is... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9 azt lehet már tudni, hogy mi lesz az Ascendancy trilógia neve magyarul? Ugye a Chiss Ascendancy eddig mindig Chiss Birodalom néven lett fordítva, de a Thrawn: Birodalom kicsit megtévesztő cím lenne. A Star Wars: Thrawn: Chiss Birodalom: A Káosz Felemelkedése pedig már tényleg kissé hosszadalmas. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@caseyjones nem értem miért olyan nagy probléma hogy a régi filmeknek nincsenek új regényváltozatai. Most az OT ifjúsági könyveit hagyjuk, azt én el se szeretném olvasni eleget hallottam róla. Alapból a regényváltozatokból csak az számít Kánonnak ami nem mond ellen a filmeknek, szóval ezek a Kánon rendszer gyenge pontjai. Viszont, bár tudom hogy óckodsz a képregényektől, mind az előzmény, és az eredeti trilógiának vannak Graphic Novel kiadásai amik szerintem elégséges pótlást jelentenek a könyvek helyett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Whill írta:

@Darth Revan9 azt lehet már tudni, hogy mi lesz az Ascendancy trilógia neve magyarul? Ugye a Chiss Ascendancy eddig mindig Chiss Birodalom néven lett fordítva, de a Thrawn: Birodalom kicsit megtévesztő cím lenne. A Star Wars: Thrawn: Chiss Birodalom: A Káosz Felemelkedése pedig már tényleg kissé hosszadalmas. :D

A harmadik Thrawn könyvben Chiss Fennhatóságként hivatkoztak rá. A Chiss Birodalom szerintem csak egy félhivatalos megnevezés.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.