Jump to content

Vélemények a Kánonról, Kánon művekről

Iqvi
 Share

Recommended Posts

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Erről még nem is hallottam. El tudnád mesélni te vagy valaki, hogy ez mi volt?

A Vader Annual #2 képregény szerint ellenséges a viszony Vader és Tarkin között, ezért Vader figyelmezteti Lyra Ersót arra, hogy a kiberkristály bányászattal egy szuperfegyver építkezésében segédkezik. Ez teljesen ellentmond a Tarkin és a Katalizátor könyveknek. A Tarkin könyvvel azért, mert bár van Vader és Tarkin között rivalizálás, de közel sem olyan mértékű, hogy Vader ilyen nyíltan keresztbe tegyen Tarkinnak. A Katalizátorral pedig azért, mert a könyv szerint Lyra a galaxist járva magától döbben rá a Birodalom tetteire. Az, hogy Wendig képregénye szerint Vader miatt szabotálják Ersoék a Csillagpor projektet, teljesen más ívet ad a 3. és 4. rész közötti eseményeknek, mint amit a többi könyv felállított. Amikor ezekkel a dolgokkal szembesítették Wendiget, belekezdett a szokásos Twitteres trollkodásába, és mindenkit támadott, aki kritizálni meri a munkáját.

1 órával korábban, Whill írta:

Amikor ezekkel a dolgokkal szembesítették Wendiget, belekezdett a szokásos Twitteres trollkodásába, és mindenkit támadott, aki kritizálni meri a munkáját.

Mi a fenéért engedik, hogy ez az ember a Star Wars közelében legyen. Amúgy is középszerű író, meg ezek szerint csokizik mindenre és még barom is.

Nem egészen tudom a miérteket, de Wendig végül ellett küldve. Bejelentették, hogy lesz egy képregény-sorozata Shadow of Vader címmel meg valami Star Wars könyvet is fog írni, de valamiért elküldték és a készülő projektjeit lefújták.

14 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem egészen tudom a miérteket, de Wendig végül ellett küldve. Bejelentették, hogy lesz egy képregény-sorozata Shadow of Vader címmel meg valami Star Wars könyvet is fog írni, de valamiért elküldték és a készülő projektjeit lefújták.

A Shadow of Vader-ből lett a Vader: Dark Visions.

Éppen most , Bomarr írta:

Ja értem, akkor csak ő lett eltakaritva az útból. Azt esetleg te tudod hogy miért?

A végső indok az volt, hogy trágár szavakkal sértegette a rajongókat Twitteren. Alkotóként valamilyen szinten a Disney/Lucasfilm képviselője, nem tehet ilyet a közösségi médiában.

Jó döntés volt! Eltudom képzelni hogy esetleg ez már amolyan utolsó csepp volt a pohárban. Legalábbis a nyilatkozatai alapján elég nehéz személyiség. Valszeg eleve nem nagyon szerettek vele dolgozni.

1 órával korábban, Bomarr írta:

A tervezett könyvéről nem tudtam. Ez egy regény lett volna?

1 minute ago, Darth Revan9 said:

A tervezett könyvéről nem tudtam. Ez egy regény lett volna?

Sok infó nincs róla. Konkrétan semmi.

2018. 10. 12. - 21:30, Bence1997 írta:

A Marvel kirúgta Chuck Wendig -et!!! :o Az ok az, hogy Chuck nem viselkedett, túl sokat politizált (a twitteren még LGBT karakterről is beszél) meg sok durva kifejezést is használt. Kapott egy hívást, amiben közölték vele, hogy bye bye Chuck!

Na most mi lesz a Shadow of Vader -rel az jó kérdés. Ez a Marvel döntése volt és nem a Lucasfilmé. Állítólag a SoV 4. és 5. száma törlődik - vagy az is lehet, hogy ki se adják - és egy még be nem jelentett könyve se fog megjelenni Wendignek!

szerk.: A Shadow of Vader első három száma készült csak el. Valaki más fogja befejezni az 5 részes minit - de az is lehet, hogy törlik.

Wendig kirúgásáról itt a fórumon is volt szó anno, lásd a beidézett hsz-t.