Ugrás a kommentre

Chapter 1: The Mandalorian


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Lehet, hogy baba, persze, mutatnak jelek erre, és végülis el is hangzik, hogy egyes fajok máshogy öregszenek, de akkor vajon mi állhat a megbízó érdekében? Csak az erőérzékenységre tudok gondolni.

És akkor ki a megbízó? ... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Mestal írta:

Ody, ez most mire jó?

Lassítsunk már egy kicsit. A Mandaloriant tegyük most félre pár percre (illetve ne csak azt értsük ide), és beszéljünk arról hogy milyen vélemény legitim itt.

Már az első résznél ez van, mi lesz később.... Én nem akarok "harcolni" veled minden olyan beírásom után amiben nem értettem veled egyet és ezt Te zokon veszed. Ne haragudj de kisebb dolgom is nagyobb ennél. Építő jellegű, a résszel foglalkozó eszmecserére van igényem. Ennek fényében ez az utolsó, hogy ebbe belemegyek.

5 órával ezelőtt, Mestal írta:

Elvileg mindenki a sajátját mondja el, de sokszor nem a koherens tartalom és az indoklás a lényeg, hanem hogy mennyire egyezik valakinek a véleményével. Pedig ha valamire azt mondja apa, hogy hülye vagy fiam, ne gyújtsd fel a lakást azzal az öngyújtóval amivel a függöny alatt játszol, attól még nem utálja sem a tüzet, sem a függönyt, sem a fiát. Csak nem akar egy leégett lakást és egy összeégett kölköt. Egy gyerek persze azt gondolja hogy apa rossz és gonosz, mert Ő tudja hogy a lángok szépek de még az is előfordulhat hogy a tűz után nem lesz mivel játszani.

Ahogy én látom neked az a bajod legtöbbször, hogy nem fogadják el a véleményed. Ezen annyira ki tudsz akadni, hogy képes vagy litániát írni rólunk, kielemezve és burkoltan megint leszólva a törzsközönséget azért, mert a "földbe döngöl", pedig csak beszélgetünk, esetleg vitázunk. 

5 órával ezelőtt, Mestal írta:

Sokszor érzem azt, hogy véleménytől, érvektől függetlenül egy ember vagy komment attól függően van egyáltalán meghallgatva hogy mennyire egyezik itt a piromániás lurkók véleményével. Van akit ezért lenéztek, hülyének néztek vagy konstans támadtok. Én pl. nem csesztetlek titeket hogy legyen más a véleményetek erről vagy arról, csak elmondom a véleményem, és rendszerint alaposan meg is indoklom. Soha nem mondtam hogy ezzel a véleménnyel egyet kell értenetek.

Nem is értettem egyet, és le is írtam miért. Ez a probléma? Mert ha igen akkor sajnálom, de ezzel nem tudok mit kezdeni. 

5 órával ezelőtt, Mestal írta:

Többször (már nem is számolom) arra hivatkoztok, hogy valaminek az elején vagy menet közben nem lehet véleményt alkotni, miközben ti egyfolytában véleményt alkottok. Itt a MENET KÖZBENI pozitív visszacsatolások legitimek, viszont ha valami (valaki szerint) nem áll össze megfelelően az a vélemény egy kalap sz*r.

Továbbra is ezt tolod... Mi vagyunk a csúnya fórumosok, Te meg a szegény elnyomott Mestal. És miért? Mert nem egyezik a véleményünk. Nem unalmas még ez? Úgy emlékszem átbeszéltük már ezt.

5 órával ezelőtt, Mestal írta:

Ha nem derült volna ki, én csupán úgy próbálom szemlélni az összes új Star Warst mint egy átlagnéző. Nem a Mandalorianról beszélek, hanem általában. Egy random új SW filmről, sorozat epizódról, stb. Egy egyszerű mozinéző számára nem biztos hogy ugyanaz a behúzó, gyomorremegtető erő mint nektek, mert Ő nem fanatikus rajongó, vagy nincs intravénásan hozzákötve a SW lore-hoz, neki lehet nem okoz spontán orgazmust egy csillogó mandaloriai páncél, meg egy cooloskodó arctalan figura, aki egy kováccsal egy lemezt rátetet a vállára, hogy aztán találjon a 30 perc végén egy zöld manócsecsemőt.

De ennek mi értelme van? Ez egy rajongói fórum, rajongókkal. Minek nézzük úgy ezeket a műveket mint az átlagnéző? Ha átlagnéző véleményére vagyok kíváncsi elmegyek egy olyan oldalra ahova átlagnézők írnak, és nem egy SW rajongói fórumon keresem azt. Én arra vagyok kíváncsi, hogy Mestal rajongó társam hogy látja a részt és nem arra, hogy Mestal az átlagnézők védőszentje mit nem lát benne. 

5 órával ezelőtt, Mestal írta:

Én csupán azzal a gondolattal babráltam, hogy attól függetlenül hogy nyilván ebből még bármi kisülhet, a Disneynek vajon mi járhatott a fejében amikor csak 30 percre szabta a pilotot, és abba nem tett semmi mást csak setup teasert.

Valószínűleg azért van így mert pénteken jön a második etap. Akkor látunk ebbe majd tisztábban ha kijön a harmadik rész. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez zseniálisra sikerült, nálam abszolút 10/10-es! Ha sikerül végig ezt a szintet tartani, annak nagyon fogok örülni. :) A hangulat hibátlan, elsőosztályú Star Wars-feeling árad minden egyes képkockából. Az űrwestern alapstílus tagadhatatlan, ami nekem nagyon bejött és átjött. A látvány szintén pazar, érződik, hogy minden egyes jelenet beállításánál konkrét koncepciók mentén haladtak. Tartottam a filmekhez viszonyított alacsonyabb költségvetéstől, hogy látvány terén ki fog ütközni, de szerencsére nem történt meg. A CGI-k, a modellek, a jelmezek egyaránt jól sikerültek, mozifilmes mércével is "vállalhatóak". A 36 perces játékidőhöz képest a karakterek terén is kaptunk emlékezetes alakokat. Nyilván a mandalori főhösünk az egyik ilyen, akivel kapcsolatban főleg az tetszett, ahogy rejtélyességével, szűkszavúságával, céltudatosságával és persze professzionalitásával építette a mandalori kultuszt, ami ilyen szinten nem jött át egyik eddigi kánon alkotásból sem. 

 

Rögtön az elején hatásos belépővel mutatkozik be, hiába tűnhet "klisésnek" a szituáció. A rosszfiúk keménykedés céljából belekötnek, ő persze ellátja a bajukat. A megvalósítás mégis nagyon cool volt. Amikor az ajtó kettészeli azt a quarrent, jelzés értékű, hogy ez bizony nem egy könnyed kalandsorozat lesz. Miután Mando (legyen ez a neve :D) begyűjtötte a célszemélyt, nem egészen értettem, hogy mi szükség volt a siklóra? Miért nem landolt szimplán közelebb a kocsmához a Razor Cresttel? :hmm: Minden esetre a jégszörnyes jelenet is menő volt, ahogy higgadt professzionalitással végül megoldotta a szituációt. Azt is gyorsan leszögezték, hogy a főhősre nincs hatással sem az erőszak, sem a pénz, sem a szóbeli győzködés. A célszemély részéről fura volt, hogy "csak úgy" kinyitotta Mando arzenálját... de nem akarta használni a fegyvereket, így kíváncsi lettem volna, mégis milyen terve volt a szökésre? A lefagyasztva tárolt fogolyok logikus megoldást jelentenek a biztonságos leszállításra. Lehet, hogy pont Boba Fett Ep5-ös akciója ihlette a dolgot? Bár az Ep5-ben kísérleti fázisban van az emberi fagyasztás ezen formája, viszont a TCW-ben már használták, úgyhogy ki tudja. Boba Fett kapcsán én is elvetem azt, hogy ő lenne a Mando (semmi értelme annak, hogy ő legyen), amúgy meg a sorozat előtt kaptunk egy ilyen leírást: "After the stories of Jango and Boba Fett, another warrior emerges in the Star Wars universe." Viszont azt nem zárom ki, hogy később esetleg feltűnjön a sorozatban Boba. A Legendákban túlélte a sarlacc-vermet, és eddig a Kánonban sem erősítették meg sehol a halálát. Szinte biztosra veszem, hogy életben van.

 

Jó volt az utalás a fejpénz begyűjtésekor arra, hogy a Birodalomnak vége és a kreditjeik elértéktelenedtek. Valamint később a kopott rohamosztagos páncélok kapcsán is. Tisztább képet kaphattunk arról, milyen egy birodalmi maradvány. Az egyébként engem is érdekelne, hogy működnek azok a bizonyos nyomkövetők, mert nem világos. Jó volt mozgóképes műben is látni a Fejvadász Céh-et, remélem később Bossk is feltűnik. :D Az itt játszódó jelenetek is hangulatosak voltak (a női mando páncélja kapcsán jó volt az utalás a TCW/Rebelsre). Néhány villámgyors flashback képkocka alapján Mando múltjáról is kaptunk morzsákat. Kuiil szimpatikus és becsületes formának tűnt, gondolom a későbbiekben még értékes szövetségese lesz hősünknek.

 

A tábornál játszódó jelenet is nagybetűs western-feeling volt, amikor a magányos pisztolyhős leszedi a több tucat rosszfiút. IG-11 bemutatkozása is tetszett. Vérbeli érzelemmentes, céltudatos fejvadász-droid (terminátor), aki roppant hatékony akció közben. Problémás lett volna, ha Mando ellen fordul, bár a fejlövés után gyanítom, hogy ez a szál még következményekkel jár majd. Az 50 éves bébi-Yoda nagyon cuki volt, és jó ötlet, hogy így is megismerhettük fajt. Korábban el nem tudtam volna képzelni, milyen lehetett a "mindig öreg", 900 éves Jedi-mester nagyon fiatalon. Ez a szál is érdekesnek tűnik. Többen is akarják mini "Yodát", de rejtély, hogy miért... a birodalmi doki szavai alapján arra gondoltam, hogy kísérletezni (esetleg a hosszú élet titkát megfejtendő), de utána a Kliens közölte, hogy elég, ha bizonyítékot kap a likvidálásáról. Illetve, IG-11 is azt a parancsot kapta, hogy ölje meg. Nagyon érdekes! 

 

38 perchez képest szerintem ez egy hibátlan nyitány volt, minden megvolt benne, ami egy jó bevezetőhöz kell. De tőlem lehet "setup" is, a lényegen nem változtat. Megismerkedtünk Mandóval és néhány fontosabb szereplővel, lefektették az alaphangulatot és feldobtak pár érdekes kérdést. Mindezt olyan fanservice és univerzumbővítés keretében, amit én egyáltalán nem bánok. Nagyon várom a folytatást, ha marad ez a szint, akár kedvenc sorozat is lehet! Szerencsére, mindjárt péntek. :)  

 

I have spoken. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, RacerX írta:

Hát végül is, Palpi előszeretettel rabolt Erő-érzékeny csecsemőket... Biztos valamelyik híve tovább akarja vinni ezt a "nemes" szokást. 

Ez nem is rossz felvetés. Sőt mivel a csecsemő 50 éves, az sem kizárt, hogy rajta volt a kyber memória kristályon, amit Bane ellopott a Jedi Templomból. Lehet, hogy ennek az egésznek lesz valami köze az Első Rendhez is? :hmm:

 

Tegnap én is megnéztem újra még egyszer, és ami igazán lenyűgöz, az az, hogy milyen szépen mutatják a Birodalom bukását. Bár az ep7-ben is tetszett az, ahogy ezt a tudtunkra adták a szanaszét hagyott csillagromboló roncsokkal a Jakkún, itt még frissebb a dolog. És ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy nem csak koszosak a rohamosztagosok, hanem, míg nem is olyan régen Tatooine utcáin tömegesen razziáztak, itt már csak egy eldugott sikátor mélyén mernek bizniszelni.

A másik, ami érdekes volt így számomra, hogy kilenc évvel ezelőtt Luke szerint 10 000 kreditből még hajót lehetett venni. Itt 5000 kreditből már az üzemanyag költségek is éppen, hogy finanszírozhatóak. Azért érezhető, hogy anno még működő Birodalom volt, most pedig éppen átmeneti válság (Birodalom már nincs, az új Köztársaság meg még nyilván nem szilárdította meg a hatalmát).

2 perccel korábban, miro írta:

OFF,de erre kiváncsi vagyok.
Tudná nekem valaki definiláni azt,hogy mi a különbség a "rajongói" és az "átlagnézői" vélemény között aszerint hogy az egyik miért jobban elfogadott itt mint a másik?

Az átlagnéző nem vesz olyan dolgokat észre, mint a rajongó, már csak azért sem, mert fele annyiszor sem látta a művet. Például, számára a koszos rohamosztagosok egy putriban csak díszletelemek, egy rajongó esszét tud írni arról, hogy mit jelent ez az egész Star Wars univerzumra nézve. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Tegnap én is megnéztem újra még egyszer, és ami igazán lenyűgöz, az az, hogy milyen szépen mutatják a Birodalom bukását. Bár az ep7-ben is tetszett az, ahogy ezt a tudtunkra adták a szanaszét hagyott csillagromboló roncsokkal a Jakkún, itt még frissebb a dolog. És ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy nem csak koszosak a rohamosztagosok, hanem, míg nem is olyan régen Tatooine utcáin tömegesen razziáztak, itt már csak egy eldugott sikátor mélyén mernek bizniszelni.

A másik, ami érdekes volt így számomra, hogy kilenc évvel ezelőtt Luke szerint 10 000 kreditből még hajót lehetett venni. Itt 5000 kreditből már az üzemanyag költségek is éppen, hogy finanszírozhatóak. Azért érezhető, hogy anno még működő Birodalom volt, most pedig éppen átmeneti válság (Birodalom már nincs, az új Köztársaság meg még nyilván nem szilárdította meg a hatalmát).

Nagy +.
Tényleg jól szemléltették,nekem ez a fajta hangulat ismertetés jobban is tetszett mint a roncsok. Kézzel foghatóbb,átélhetőbb.

 

Szerk.
Dzséjt,köszi ez így korrekt teljesen.

Szerkesztve: - miro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Darth Sky írta:

A célszemély részéről fura volt, hogy "csak úgy" kinyitotta Mando arzenálját... de nem akarta használni a fegyvereket, így kíváncsi lettem volna, mégis milyen terve volt a szökésre?

Valószínűleg sejtette, hogy ha le akarja lőni a Mandot akkor abba ő fog belehalni. Szerintem egy podot kereshetett amivel kilőheti magát. Vagy lehet nem is volt terve csak próbálta felmérni hogy mik a lehetőségei. A fegyveres harcot meg nem érezte járható opciónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez engem is zavart. A karakterből is elvesz, hogy nem a saját tudása miatt, hanem a véletlen miatt nem találják el. Persze lehet teóriázgatni, hogy a kis yoda csinalt valamit, vagy hogy az erő segítette a mandit, de ez már nagyon erőltetett lenne. Egy a filmeknél érettebb sorozatot vártam, legalábbis harci koreográfiában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem semmi nem utalt rá, hogy ez a sorozat realisztikusabb akarna lenni mint mondjuk a Birodalom visszavág. És ott például Leiáékat akkor se tudták eltalálni a rohamosztagosok amikor fedezék nélkül a Falcon előtt álltak. Pont az hogy a főhős már az első pár percben nem csak néhány rosszarcú bűnözőt de egy megtermett szörnyet is elintéz szerintem elég világosan jelzi, hogy ez nem valami hardcore sci-fi lesz hanem itt is egy jó értelemben vett űroperás ponyváról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, ne már, nem attól lesz a sorozat éret, hogy a főhőst lelövik az első öt percben. :roll: Amióta az akciófilmek léteznek, a főhősök eltalálhatatlanok és még a papír is golyóállóvá válik, ha bebújnak mögé. Vagy, ha mégis eltalálják, akkor legfeljebb vállon lövik, ami számukra olyan, mint a bolhacsípés. Ne most hozzuk már ezt fel negatívumnak, pláne ne egy olyan sorozatnál, amiben ötven éve képtelen az ellenség tisztességesen belelőni a főhősökbe, még akkor is, ha az egy szűk, egyenes folyósón álló, két méteres szőrmók. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze nem húzom le emiatt, sw fronton megállja a helyét, csak nagyon szeretnék már egy olyan alkotást ehhez az univerzumhoz kötve, amiben nem golyóállóak a hősök, és én ebben láttam ezt a lehetőséget, tekintve, hogy a fő célcsoport most nem a fiatalabb korosztály lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

 

Miután Mando (legyen ez a neve :D) begyűjtötte a célszemélyt, nem egészen értettem, hogy mi szükség volt a siklóra? Miért nem landolt szimplán közelebb a kocsmához a Razor Cresttel? :hmm: 

Valószínűleg az volt a legközelebbi kijelölt parkoló. Mivel több hajó is parkolt azon a részen, ahol a Razor Crestel is volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

Persze nem húzom le emiatt, sw fronton megállja a helyét, csak nagyon szeretnék már egy olyan alkotást ehhez az univerzumhoz kötve, amiben nem golyóállóak a hősök, és én ebben láttam ezt a lehetőséget, tekintve, hogy a fő célcsoport most nem a fiatalabb korosztály lesz.

De a filmekhez képest nem más a célcsoport, és a Star Wars soha, de soha nem volt más, mint egy laza űropera, ahol a főhősök szinte halhatatlanok, legalábbis addig, amíg a haláluk nem szolgálja a sztorit. Ez olyan, mintha azt szeretnéd, hogy McClane-t szitává lyuggassák egy Die Hard filmben, vagy Schwarzenegger és Stallone akciófilmjei ne csöpögjenek a tesztoszterontól. Ne várj el olyat valamitől, amiről soha nem is szólt. Ennek semmi köze a célcsoporthoz, Lucas egy matinészériát teremtett 1977-ben, nem dokumentarista hard-sci-fit. Az ezzel ellenkező vágyaidat soha, semmilyen Star Wars nem fogja teljesíteni, amíg az alkotók hűek maradnak a címhez. Ha meg teljesíteni fogják, akkor az már nem igazi Star Wars.

Amúgy, a mandit ebben az egy részben többször eltalálták, mint Han Solót öt mozifilm alatt. ;) 

23 perccel korábban, miro írta:

Én nem érettebbet vártam,vagy akarnék,hanem olyat ahol nem ennyire feltűnő ez.
Nem voltam erre kipécézve,de mégis könnyen észrevettem.
Sok volt az olyan szituáció ahol ez volt az érzésem.

Nekem azóta ez az érzésem, hogy a rohamosztagosok nagy dérrel-dúrral beléptek a Tantive IV-re és módszeresen lemészárolták a falakat, majd négy civilruhás emberke, ami közül az egyik egy wookiee kis útlzással lazán kisétált a Halálcsillagról. És lehet mondani, hogy "hát hagyták", de az a terv csak akkor fogant meg, miután hőseink egy helyben állva lemészároltak mindenkit a börötnblokkban, ahol senki, se a képzett rohamosztagosok, se a tisztek, se az automata fegyverrendszer nem tudta eltalálni őket. Ehhez képest itt a mandi használt fedezéket, és nem egyszer a droid mögé bújt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Dzséjt írta:

 Az ezzel ellenkező vágyaidat soha, semmilyen Star Wars nem fogja teljesíteni, amíg az alkotók hűek maradnak a címhez. Ha meg teljesíteni fogják, akkor az már nem igazi Star Wars.

Azért ne adjuk lejjebb az elvárásainkat. Tökéletesen star wars cím maradna akkor is, ha a rohamosztagosok nem bénáznának annyit, és a hősök nem játszanának Rambót. Nem azért szeretem ezeket a filmeket, mert tojnak a logikára, hanem a tökéletesen felépített univerzum miatt. Ugyanúgy az eredeti filmeknél sem tetszenek ezek a burleszk jelenetek. De ezzel a hibájával együtt szeretem.

A star wars-t ne hasonlítsuk már a tömegakciófilmekhez, annál sokkal összetettebb mítoszrendszere van.

Szerkesztve: - starwarsfan1113
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

A star wars-t ne hasonlítsuk már a tömegakciófilmekhez, annál sokkal összetettebb mítoszrendszere van.

De az akciójelenetei pont annyira unrealisztikusak mint bármelyik akciófilmnél. A Star Wars még csatáknál is a látványt részesiti előnyben a realizmus kárára. A lépegetőknek például semmi értelmük. Egy világban ahol vannak lebegő meg repülő járművek óriási sebezhető lábakon mennek a csapatszállítók,  amik össz-vissz két ágyuval vannak felszerelve. A Star Wars sose volt realista. Ezzel számolni szerintem nem az elvárások leszállítása. Egyszerüen ott tartjuk az elvárásainkat ahol eddig is volt. Nem várunk el olyat amit ez a franchise sose adott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hozzátenném, a lépegetők alkalmazásának univerzumbeli magyarázata nekem elég a létjogosultságához. Plusz azt vettem észre, hogy a legtöbb logikai bakit megpróbálják utólag megmagyarázni. Gondoljunk csak a Halálcsillag szellőzőnyilására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, miro írta:

Az nem egy jo erv,ha valami “rossz” most,es azzal peldalozunk hogy de regen is az volt.

Ez igy ertelmetlen.

De ez nem rossz, egyszerűen így működnek az akciófilmek. Ha ezt nem tudod elfogadni, az a te ízlésed dolga, de nem a film/sorozat/akármi minőségét jelzi. Tudni kell a dolgokat a saját keretei között kezelni, nem olyat elvárni, ami azokon a kereteken kívül van. Ennyi erővel tényleg felróhatnád azt is, hogy az űrben nem is így mozognak az űrhajók.

Fel lehet magasztalnia Star Warst az egekbe, de akkor is csak egy sci-fi akciófilm, alias űropera marad műfajilag, egy hőseposz, amiben a hőst nem szokás ledurrantani öt perccel a cím kiírása után, pláne, ha a címben is ő szerepel. :D Ha ilyen sci-fire vágysz, tudom ajánlani a  Star Trek: Discovery-t vagy a The Expanse-t, esetleg a Battlestar Galacticát. Ezek mind komolyabban veszik az akciókat, bár nyilván, itt sem lövik keresztül a főhősöket a nyitásnál. :) 

És ez nem az elvárások lejjebb adása, nem mentegetés, semmi ilyesmi, egyszerű elfogadása annak, hogy a Star Wars mindig is egy látványos akciófilm volt, amiben a lézer össze-vissza cikázik, de csak a statisztát találja el, a főhőst meg akkor sem, ha egy kisebb hadsereg kereszttüzében áll. Nem bántásból, de aki ezen nem tud túllépni, az műfajt tévesztett. A The Mandalorian eme rész alapján legfeljebb annyiban lóg ki az eddigi SW művek közül, hogy itt minden koszosabb, szükrébb, nem patyolat tiszta lelkű (és ruhájú) hősök és velejéig romlott gonoszok vannak. De még ez sem rugaszkodik el nagyon a sémától a Solo és a Rogue One óta.

14 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

Hozzátenném, a lépegetők alkalmazásának univerzumbeli magyarázata nekem elég a létjogosultságához.

Akkor itt miért nem elég az, hogy csak mezei fogdmegek lövöldöznek rájuk, akik semmivel sem jártasabbak a lőfegyverek használatában, mint bármilyen más civil bűnöző, aki csak úgy kézbe kap egy fegyvert? A rohamosztagosoknak pocsék a sisakjuk, ezek képzetlen pribékek, ennyi. Tökéletesen elégséges magyarázat szerintem, semmivel sem irreálisabb, mint az AT-AT-kra adott magyarázat.

Pláne annak tükrében, hogy ezt a mandit a rész elején a quarrian és a végén IG-11 is mellbe lőtte. Hányszor találták el Luke-ot vagy Hant? Még Chewie-t is csak az ep7-ben sikerült karon lőni. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Dzséjt írta:

De ez nem rossz, egyszerűen így működnek az akciófilmek. Ha ezt nem tudod elfogadni, az a te ízlésed dolga, de nem a film/sorozat/akármi minőségét jelzi. Tudni kell a dolgokat a saját keretei között kezelni, nem olyat elvárni, ami azokon a kereteken kívül van. Ennyi erővel tényleg felróhatnád azt is, hogy az űrben nem is így mozognak az űrhajók.

Fel lehet magasztalnia Star Warst az egekbe, de akkor is csak egy sci-fi akciófilm, alias űropera marad műfajilag, egy hőseposz, amiben a hőst nem szokás ledurrantani öt perccel a cím kiírása után, pláne, ha a címben is ő szerepel. :D Ha ilyen sci-fire vágysz, tudom ajánlani a  Star Trek: Discovery-t vagy a The Expanse-t, esetleg a Battlestar Galacticát. Ezek mind komolyabban veszik az akciókat, bár nyilván, itt sem lövik keresztül a főhősöket a nyitásnál. :) 

És ez nem az elvárások lejjebb adása, nem mentegetés, semmi ilyesmi, egyszerű elfogadása annak, hogy a Star Wars mindig is egy látványos akciófilm volt, amiben a lézer össze-vissza cikázik, de csak a statisztát találja el, a főhőst meg akkor sem, ha egy kisebb hadsereg kereszttüzében áll. Nem bántásból, de aki ezen nem tud túllépni, az műfajt tévesztett. A The Mandalorian eme rész alapján legfeljebb annyiban lóg ki az eddigi SW művek közül, hogy itt minden koszosabb, szükrébb, nem patyolat tiszta lelkű (és ruhájú) hősök és velejéig romlott gonoszok vannak. De még ez sem rugaszkodik el nagyon a sémától a Solo és a Rogue One óta.

Akkor itt miért nem elég az, hogy csak mezei fogdmegek lövöldöznek rájuk, akik semmivel sem jártasabbak a lőfegyverek használatában, mint bármilyen más civil bűnöző, aki csak úgy kézbe kap egy fegyvert? A rohamosztagosoknak pocsék a sisakjuk, ezek képzetlen pribékek, ennyi. Tökéletesen elégséges magyarázat szerintem, semmivel sem irreálisabb, mint az AT-AT-kra adott magyarázat.

Pláne annak tükrében, hogy ezt a mandit a rész elején a quarrian és a végén IG-11 is mellbe lőtte. Hányszor találták el Luke-ot vagy Hant? Még Chewie-t is csak az ep7-ben sikerült karon lőni. :) 

En egy szoval nem irtam hogy az 5.percben szet kell loni a fohost,ezt te hajtogatod allandoan.

Az meg legyen mar realis elvaras hogy 2019-ben ezt tudjak jobban abrazolni,mint 1970-ben.

Senki nem azt mondja hogy megkene halnia,hanem hogy ne legyen ennyire szembetuno ennek az abrazolasa.

Pelda a Nolan-es Batman,es az egyszeru marvell filmek ahol mindenkit 57x robbantanak fel.

Erzed a kulonbseget a ketto kozott igaz?

Lehet igyis es ugyis abrazolni.

 

 

Szerkesztve: - miro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, miro írta:

En egy szoval nem irtam hogy az 5.percben szet kell loni a foost,ezt te hajtogatod allandoan.

Tudom, hogy én hajtogatom, hiszen én hajtogatom, és azért hajtogatom, mert ez a reálisabb ábrázolás azután, amit most láttunk.

Mert azt nem állíthatod, hogy '77-hez képest nem javult a helyzet, hiszen Luke-kal, Hannal és Chewie-val ellentétben a mandink legalább oszlopok és épületelemek között araszolt, meg próbált IG-11 mögött maradni, mindeközben a szánkba rágták, hogy amúgy is lézerálló páncélt visel a teste túlnyomó részén, és nem kiképzett katonák lőttek rá fél méterről egy szűk teremben, miközben állt, hanem egy kis településen folyamatosan mozgott, miközben mezei fogdmegek lőttek rá. Nem tudom, mi mást kéne még beletenni, hogy reálisabb legyen a dolog, mint '77-ben vagy bármikor máskor. Ennél már tényleg csak egy fok van, amivel reálisabbá válik, amit hajtogatok: lelövik a főhősöt az első komolyabb tűzharc alatt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, miro írta:

Az meg legyen mar realis elvaras hogy 2019-ben ezt tudjak jobban abrazolni,mint 1970-ben.

De a 77-es Star Warsban nem azért irreálisak az akciók mert nem tudtak reális akciókat forgatni. Rengeteg 70-es évekbeli film dugig van földhözragadt leszámolásokkal. A Star Wars kifejezetten kerülni akarta ezt. Ott cél volt hogy egy mesét mutassanak be. És cél volt az összes többi Star Warsnál is. '77 óta elkészült már pár Star Wars film és az akciók terén az összes irreális volt. Miért pont most a Mandalori lenne más?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.