Ugrás a kommentre

Chapter 2: The Child


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azért nem alszok még, mert kell néznem még egyszer a baby Yoda erőhasználatát. Ez normális (nem)?

Nálam is fut a háttérben. Na, nem Baby Yoda, hanem az egész. Baby Yoda még nem fut, de eskü, ha meglátom plüsben, 34 éves fejjel megveszem. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Jó tegyük fel, hogy mivel ez SW annak a dögnek illogikusan helyezkednek a belső szervei és azért.

Vagy mert egy idegen bolygó idegen teremtménye, és nem földi lény, így máshogy lehetnek benne a dolgok, mint a földi lényekben. Tudom, nehéz dolog és az emberi egoizmussal nem összeegyeztethető, de nem a Föld az univerzum közepe és az emberi tudás sem a mindeható tudás, szóval attól, hogy valaki a térdén hordja a tökeit (Star Trek), vagy kar vastagságú ütőér van a nyakában, vagy ott hordja a szívét, az még nem lesz illogikus, csak egy másik bolygó más faja. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Vagy mert egy idegen bolygó idegen teremtménye, és nem földi lény, így máshogy lehetnek benne a dolgok, mint a földi lényekben. Tudom, nehéz dolog és az emberi egoizmussal nem összeegyeztethető, de nem a Föld az univerzum közepe és az emberi tudás sem a mindeható tudás, szóval attól, hogy valaki a térdén hordja a tökeit (Star Trek), vagy kar vastagságú ütőér van a nyakában, vagy ott hordja a szívét, az még nem lesz illogikus, csak egy másik bolygó más faja. ;) 

De ez pontosan illogikus. 

 

Logika: Felismert összefüggés, törvényszerűség a világ létező jelenségei, változásai és részei között; a dolgok, események, jelenségek, változások között megtapasztalható, gondolkodással elemezhető kapcsolat.

 

 

Mivel ez (és az általad felsoroltak) egy kitalált lény(ek) az ember akármilyen egoista is, ha logikával gondolkodik, következtet az általa ismert tényezőkből, de mivel erről nem tudunk semmi konkrétat ezért hasonlítjuk ahhoz amit ismerünk, ez a logikus következtetés és ha a logika ösvényén haladva nem ahhoz jut el valaki ami a valóság akkor az a dolog igenis illogikus, ettől függetlenül még lehet létező. ;)  ;)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SZiasztok :)

a Yoda gyermeke részhez hozzaszolva, a Jedik kaphattak felmentést önkéntes cöibátusuk alól, amennyiben fajukat a kihalás fenyegette. Emlékeim szerint ki-Adi Mundi-nak is volt egy fia :)
Közben találtam hozzá bizonyitekot is a wookiepedian :)

 Ki-Adi-Mundival kétszer kivételeztek élete során: ő volt az első, aki nem Jedi Mester volt, amikor a Jedi Tanács tagjává választották és mivel a Cerean faj a kihalás szélén állt, a Rend engedélyezte, hogy folytassa a hagyományos többnejű életmódot. Négy felesége és hét gyermeke volt.

 

Ezek alapján nem lenne lehetetetlen az sem, hogy Yodának gyermeke legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, BADam013 írta:

SZiasztok :)

a Yoda gyermeke részhez hozzaszolva, a Jedik kaphattak felmentést önkéntes cöibátusuk alól, amennyiben fajukat a kihalás fenyegette. Emlékeim szerint ki-Adi Mundi-nak is volt egy fia :)
Közben találtam hozzá bizonyitekot is a wookiepedian :)

 Ki-Adi-Mundival kétszer kivételeztek élete során: ő volt az első, aki nem Jedi Mester volt, amikor a Jedi Tanács tagjává választották és mivel a Cerean faj a kihalás szélén állt, a Rend engedélyezte, hogy folytassa a hagyományos többnejű életmódot. Négy felesége és hét gyermeke volt.

 

Ezek alapján nem lenne lehetetetlen az sem, hogy Yodának gyermeke legyen.

Ez nagyon Legends cucc. A kánonban Mundinak soha nem volt családja, és felmentést se adtak soha a cölibátus miatt. Én nem akarom hogy ennyire rányomja a béjegét a Saga-ra a brazil szappanopera jelleg, hogy mindenki mindenkinek a fia, lánya testvére, unokabátyja stb. Kis Yoda legyen csak egy eddig ismeretlen valaki. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

De ez pontosan illogikus. 

 

Logika: Felismert összefüggés, törvényszerűség a világ létező jelenségei, változásai és részei között; a dolgok, események, jelenségek, változások között megtapasztalható, gondolkodással elemezhető kapcsolat.

 

Mivel ez (és az általad felsoroltak) egy kitalált lény(ek) az ember akármilyen egoista is, ha logikával gondolkodik, következtet az általa ismert tényezőkből, de mivel erről nem tudunk semmi konkrétat ezért hasonlítjuk ahhoz amit ismerünk, ez a logikus következtetés és ha a logika ösvényén haladva nem ahhoz jut el valaki ami a valóság akkor az a dolog igenis illogikus, ettől függetlenül még lehet létező. ;)  ;)

Köszönöm, Mr. Spock, visszamehet a posztjára. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Igen ezért írtam, hogy illogikus helyen van, ettől a SW-be még belefér :)

De pont ezaz, hogy ez egy idegen lény. Nem kell pont ott lennie a halálos pontjainak mint a földi lényeknek. Ez épp hogy logikus. Az lenne az illogikus ha egy emberi szereplőt mondjuk talpon szúrnak és abba halna bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

De pont ezaz, hogy ez egy idegen lény. Nem kell pont ott lennie a halálos pontjainak mint a földi lényeknek. Ez épp hogy logikus.

 

Valóban nem kell ugyanott lennie a halálos pontoknak, azonban mivel erről a dögről semmit nem tudunk, a logika pedig a tapasztalt dolgok alapján, meglévő ismeretek alapján állít fel következtetéseket nem pedig feltételezésekre alapoz így akárki arra juthat logikus következtetéssel, hogy egy ekkora állatot ha vállon szúrod a bugyli bicskával nem döglik meg, mert látott már orrszarvút, elefántot stb. (de megjegyzem, hogy még SW keretein belül sem láttunk hasonló kaliberű állatot ennyitől megdögleni). Az, hogy valami nem földi attól még az nem törvényszerű, hogy nem hasonló a testfelépítése, mint egy földi lénynek, abból az okból kifolyólag, hogy relatíve elég kevés idegen állatot ismerünk, nyilván kénytelenek vagyunk a földi állatokhoz hasonlítani valamit, ha logikával gondolkodunk. Ha a logikus gondolatmenet végén kapott eredmény eltér attól amit látunk, tapasztalunk stb. akkor az a tapasztalat illogikus a gondolkodó számára.

Egyébként a logikus gondolkodást meghatározzák a paradigmák, paradigma váltások. Gondolj csak bele mielőtt megismerték mondjuk egy delfin anatómiáját, előtte csak látták hogy a vízben él, úszkál, olyan mint egy hal tehát logikusan gondolhatta mindenki azt, hogy egy hal, holott tudjuk ma már, hogy emlős, vagy ott van a geocentrikus és a heliocentrikus világnézet is, mit látott az ember először, hogy felkel a nap meg lenyugszik tehát azt következtette ki logikával, hogy biztos, hogy körülötte kering aztán később lettek távcsövek meg minden és onnantól már rájött, hogy ő az aki kering, vagy mondjuk az 1700-as években mindenki logikusan gondolhatta azt, hogy ha van egy sima felületű ugyanakkor valamelyik irányba lejtő asztalod amire ráraksz egy golyót akkor az minden körülmények között le fog gurulni róla és leesik a földre, aztán egyszercsak feljutottunk az űrbe.

 

Tehát a végeredmény az, hogy lehet, hogy hibás a logikám, de hogy illogikusnak nevezem az nem az.
 

Idézet

Az lenne az illogikus ha egy emberi szereplőt mondjuk talpon szúrnak és abba halna bele.

Igen ez valóban illogikus, de attól még az állat esete kevésbé lesz logikus.

 

 

De már nagyon messzire mentem a topic témájától, úgyhogy abba is hagyom  I have spoken. :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Hogy ez mekkora szállóige lett/lesz. Hihetetlen hogy Kuill 2 részben, egy mondattal milyen hatást gyakorolt ránk. :D 

Hát ez vagy több mint 40 éve használatban van Karl May regények, ( Indiánok )
"uff-ez a szó több féle dolgot is jelenthet.Jelenthet csodálkozást,beleegyezést,vagy ezzel erősítik meg a mondanivalójukat:"Uff,én beszéltem".De leginkább a beleegyezésre használják.

Howgh-ezzel a szóval erősítik meg a mondanivalójukat.ha ezt a szót mondják,nagyon komolyan gondolják,amit mondanak" Indiánosdi

Szerkesztve: - Go Rien Moss
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szóval akkor nem azt mondták hogy I have spoken? 

Nem kötözködésnek írtam!  :-)
A Cooper regényekben használatos az UFF én beszéltem, szóltam.
Itt nálunk is használtuk gyerekkorban, ami nekem 40 éve volt. :-)
De miért emberünk ezt mondja ? Beszél angolul vagy esetleg a mando'a nyelven, vagy csak a Galaktikus közöst beszéli és tudja az  aurebesh-t ami a galaktikus közös írása.
Mondjuk ezen a nyelven nem szívesen nézném a feliratozást. 
Ettől függetlenül jó ötlet volt használni az Én szóltam, beszéltem ( I have spoken? ) most már mindenki aki látta a két részt ezt fogja elvárni. 

   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Iqvi írta:

@Go Rien Moss: én most konkrétan az ,,I have spokenre" gondoltam, hogy ez is olyan szállóige lehet a rajongók körében mint a Hello There. Ez is egy használatban lévő kifejezés, de a rajongók csak az ep3 óta ismerik.

Szállóige az biztosan lehet, sőt lesz is, az ötlet is jó és meglepő, de számomra nem volt akkora varázs, mint mondjuk nektek, mivel a régi Karl May Indiános könyvekben, filmekben  hasonlót használtak.
Én azzal kötöttem össze mint ötlet, hogy onnan vehették át hiszen a forgatókönyv írók is 45-53 évesek, esetleg ők is ezen nevelkedtek ....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom megunni a Tojás poént... bár elég gyatrán beszélem a jawák nyelvét, én Cúgá-nak hallom ezt a szót. Az a vágás zseniál, amikor a csoportos Cúgázás átmegy egy felezett ritmusú Cúúúgááá-ba, a homokkúszú távoli látványa mellé, az idő múlását mutatva. :lol2: aztán a fenti vezetőállásban még külön 1x Cúgáá a Mandinak az egyik jawától. Vinnyogok. Szegény orrszarvú... :( És újra leírom, mert hátha kimaradt valakinek: a 3. lefagyasztott csákó a Mandi hajóján Lucas, teljesen bizonyosan, és ez is egy nagy poén, SW-szerte a legnagyobb, bizonyos szemszögből nézve...

Cúúúgááá! Cúúúgááá! 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy nekiestek a Cúgának a rámpa alján, hogy nem biztos, hogy a bentiek is kaptak a finiből. Bár akkor lázadás törne ki, ahogy belegondolok...  ;)

Az kőkemény lehet, ahogy a jawák összebalhéznak ezen. Magyarázkodnak, akik ettek belőle... súlyos hangzavar, hallanám. :) Talán verekedésig is fajulhat, sőt. 

Cúgá!

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész javas rész szenzációs. :DÉs tényleg ahogy a Mando ott ül a pilitafülkébe, és azok a fej ingatások és morgások... :D

 

Egyébként nem tudom mire kellett volna nekik a Baby Yoda. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az egész javas rész szenzációs. :DÉs tényleg ahogy a Mando ott ül a pilitafülkébe, és azok a fej ingatások és morgások... :D

 

Egyébként nem tudom mire kellett volna nekik a Baby Yoda. 

Amit azzal a tojással műveltek, èn bele sem merek gondolni :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.