Ugrás a kommentre

Chapter 8: Redemption


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

8. fejezet - Redemption / Megváltás

 

epguidem08.jpg

 

Írta: Jon Favreau

Rendezte: Taika Waititi

 

Helyszín: Nevarro

 

Szereplők:

Din Djarin - Pedro Pascal

Grogu

Gideon moff - Giancarlo Esposito

Fegyverkovács - Emily Swallow

Cara Dune - Gina Carano

Greef Karga - Carl Weathers

IG-11 - Taika Waititi

 

Történet

Mando, Karga és Carasynthia Dune csapdába estek, a Gyermeket elfogta a Birodalom, Giddeon moff pedig kész kiadni a halálos parancsot. Mandónak és csapatának minden leleményességükre szükségük lesz, ha ki akarnak jutni ebből a szorult helyzetből.

 

Érdekességek

- A Sötétkard, amely először A klónok háborúja animációs sorozat második évadában tűnt fel, maga George Lucas javaslatára jött létre, aki ezzel akarta helyettesíteni a vibrokardot, amelyet a Halálőrség harcosa, Pre Vizsla eredetileg forgatott volna. A második Star Wars animációs sorozatban, a Star Wars: Lázadókban felfedték a Sötétkard eredettörténetét, amelyet az első mandalori Jedi, Tarre Vizsla alkotott meg, mint egyedülálló, fekete pengéjű fénykardot.
- Matt Allsopp egy 2013. októberi látványterve, amely az Erso farm droidjához készült a Zsivány Egyes: Egy Star Wars történethez, volt az egyik kiindulási pont Ryan Church végső látványtervéhez a 8. fejezetben látható nevarrói révészdroid megalkotásához.
- Doug Chiang látványtervező úgy tervezte meg a Nevarro lávafolyóinak alagútrendszerét, hogy az hasonlítson egy emberi légzőrendszerre, ahol a két alagút egyre mélyebbre vezet a csatornákba, mint a tüdő, majd az alagút a fény felé vezet, hasonlóan a szájhoz vagy szemhez.
- A los angelesi 501-es Légió rajongói tagjai összeálltak a The Mandalorian produkciós csapata kedvéért, hogy Gideon Moff rohamosztagosokból álló osztagának sorait erősítsék, akik a 7. és 8. fejezetben szerepeltek. Ez volt az első képernyőn való feltűnése az 501-es tagjainak, akiknek kezdetben azt mondták, hogy egy Lucasfilmes eseményről van szó, de azt nem tudták, hogy szerepelni fognak az első élőszereplős Star Wars-sorozatban.

 

Concept Art galéria

View post on imgur.com

 

Pár kitétel.

 

1. A felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, hát a kívánságaimból 2 bejött :D lekerült a sisak és az is kiderült, hogyan menekült meg Mando. Úgy néz ki Ward megint betlizett ezzel kapcsolatban :D egyébként így volt logikus. Ha egy Jedi mentette volna meg, akkor nem lett volna értelme annak, hogy Mando értetlenkedik Baby Yoda képességei

 

Boba nem került elő, így továbbra sem tudjuk ki volt az 5. rész végi köpenyes... Esetleg Gideon moff lett volna? Meg kell majd jobban nézni, de szerintem nem ő.

 

Az epizód vége meg... Hát nem hittem volna, hogy ezt valaha élőszereplósben látni fogom. DARKSABER :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Chapter 8: Redemption

Hát baromi jó rész volt. Mostanra úgy állok, hogy sok legjobb rész közül kéne választani! :D

Eszméletlenül akciódús és epic rész volt. Ahogy a Főmando leverte az Impeket, IG "belovaglása" a városba, majd önfeláldozása, BabyYoda erőhasználata, és hát Mando felfedése és repkedése mocskos jó lett! Lehetne még sorolni. Jajj a lábas asztrodroid. :D és hát az elején a trooperek közti beszélgetés és lövöldözés aranyat ért. :D

Krill sajnálom, hogy valóban meghalt, de számítani lehetett rá.

Ami nem tetszett

Hogy ha jól emlékszem Mando azt mondta kifogyott a robbanó töltetekből, majd a végén kettő is volt nála.

A másik pedig, hogy nem Jedi - Yoda - mentette meg gyerek korában. sok mindent megmagyarázott volna.

Ja és akkor még valami ami nem tetszett, hogy megint úgy beszéltek a Jedikről kb mintha évszázadok távlatából lehetett volna róluk valamit hallani.

 

De ennyi a negatívum. Amúgy eszméletlen rész volt, ahogy már párszor mondtam. :D és hát a Darksaber...omg!!! :D

Mi lesz itt a 2. évadban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, tetszett a rész ez háromnegyed órás idő, meg mondjuk +5 perc az már elég egy rész hossznak. Én elolvastam amit írtál Yoda, örülök, hogy nem jött be, meglepődtem. Darksaber yes :yeah:, az évad elején, úgy a 3. rész környékén, meg akartam kérdezni, hogy benne lesz, nem tudom miért nem tettem... IG-11 egy igazi Terminátor. Ha látom felirattal, majd írok bővebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Mit magyarázott volna meg? Szerintem pont hogy így volt a logikusabb, ahogy láttuk.

Nekem jobban magyarázta volna, hogy a kő profi fejvadász egyetlen másodpercre ránéz az árura, és mindent felrúgva - először egy céh társát öli meg, - majd a Birodalomnak is nekimegy érte.

Ha van érzelmi kötődés, hogy azután, hogy a szüleit megölték a droidok, majd Yoda megmenti, számomra sokkal jobban átjött volna az indoklás.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy a Mando lelövi az IG robotot elég jól meglett alapozva azzal hogy utálja a robotokat. Utána viszont nem akar nekimenni a Birodalomnak és nem akar szakitani a céhhel alapból. Hisz először átadja az árut. Az érzelmi kötődés ami miatt megteszi pedig ott van: Baby Yoda megmenti az életét. Azt pedig szintén megtudjuk hogy a mandaloriaiak büszke harcosok. Neki ez sokat jelent. És ő inkább mandalori mint fejvadász. Utóbbi csak kényszer.

 

Ha Yoda menti meg akkor nem lett volna világos, hogy miért olyan nagy meglepetés számára az Erő használat. Ha képben van a jedikkel miért adja oda a Birodalomnak a kisgyereket először? Hisz a Rendet ők irtották ki. A harmadik részben a vivodása most szerintem logikusabb. Ráadásul az hogy a mandalorik mentik meg a szülei halála után megmagyarázza miért csatlakozott hozzájuk és miért olyan fontos neki a mandalori életvitel. Szerintem Yoda feltünése túlságosan is fan service lett volna. Egyébként is már igy is épp elég pici a galaxis. Én örülök, hogy nem botlottunk bele már megint egy Saga szereplőbe és inkább egy névtelen mandalori mentette meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Bomarr írta:

Az, hogy a Mando lelövi az IG robotot elég jól meglett alapozva azzal hogy utálja a robotokat. Utána viszont nem akar nekimenni a Birodalomnak és nem akar szakitani a céhhel alapból. Hisz először átadja az árut. Az érzelmi kötődés ami miatt megteszi pedig ott van: Baby Yoda megmenti az életét. Azt pedig szintén megtudjuk hogy a mandaloriaiak büszke harcosok. Neki ez sokat jelent. És ő inkább mandalori mint fejvadász. Utóbbi csak kényszer.

 

Ha Yoda menti meg akkor nem lett volna világos, hogy miért olyan nagy meglepetés számára az Erő használat. Ha képben van a jedikkel miért adja oda a Birodalomnak a kisgyereket először? Hisz a Rendet ők irtották ki. A harmadik részben a vivodása most szerintem logikusabb. Ráadásul az hogy a mandalorik mentik meg a szülei halála után megmagyarázza miért csatlakozott hozzájuk és miért olyan fontos neki a mandalori életvitel. Szerintem Yoda feltünése túlságosan is fan service lett volna. Egyébként is már igy is épp elég pici a galaxis. Én örülök, hogy nem botlottunk bele már megint egy Saga szereplőbe és inkább egy névtelen mandalori mentette meg.

Számomra mindkét lehetőség logikus lett volna, egyszerűen csak a Yodás verzió jobban tetszett. Nem érdekel, hogy mi számít fan servicenek vagy mi nem - kaptunk így is eleget, még egy szerintem nem számított volna - egyszerűen csak jó lett volna élőszereplős Yodát látni megint harc közben, főleg a klón háborúk alatt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, RacerX írta:

Eszméletlenül jó rész volt! Nem hittem volna hogy a darksabert látni fogom élő szereplős alkotásban.
Szerintem a kis Din-t a Deathwatch mentette meg. Legalábbis a vállukon lévő szimbólum miatt gondolom.

Szimbólum a Vizsla kláné eredetileg nem a Deathwatch-é, csak ők is viselték. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azt hiszem, hogy itt mindent megkaptunk, amire a rajongók vágyhattak. Mandoról lekerült a sisak, kapott jetpacket, kapott jelvényt, megtdutuk a múltját, volt Baby Yoda-féle Erőtrükk, IG tarolt úgy rendesen, aztán hősi halált halt, a csapat összeállít és megerősödött, sőt még a Darksaber is előkerült.

Az utsó 2 rész hozta azt a színvonalat, amiért ez a sorozat készül, a többi rész közül még volt 1-2 kifejezetten jól sikerült, a többi elég lapos. Még ha az egyedi hangulat meg is van. Viszont remélhetőleg most már ezzel új szintre lépünk, és a 2. évad ha nem is ezen a nívón, de a kezdésnél jóval magasabban fog szárnyalni.

 

A csapat most ugyan szét is esett, de tuti, hogy össze fognak ők még állni. Hősünknél immáron nem kell epekedni, hogy lássuk Pedro papa arcát, és repülni is tud. Mandonak végre van küldetése. Eddig elég kellemetlen volt, hogy csak bolyongott ide-oda, most megvan a feladat és cél, haza kell vinnie a kis zöld manót. Na ebben pedig óriási a potenciál.

Már itt is tetszett, hogy előkerülnek a jedik és a nagy Mandalore-háború, de ez alighanem fog még szerepet kapni. Elvégre az Erőérzékeny kicsiről semmit nem tudni, jobb híján a jedikkel kapcsolatban tud elkezdeni kutatni Mando. Ami nem is olyan reménytelen, hiszen pont az őt is megmentő klánnak volt kapcsolata a Renddel. De emellett elvileg Yoda fajának otthonát kell felkutatni, ami végett sok dolgot megtudhatunk végre arról a fajról.

A Birodalom maradványának Gideon vezette része pedig dupla motivációkkal fogja üldözni Mandot, hiszen kell a gyermek is, és kell a bosszú is. Ez az egész csomag így egy elég jó kiindulási alap,ezzel már lehet dolgozni. A sorozatban sokáig úgy éreztem, hogy nem tudják mi legyen, mit akarnak kezdeni ezzel az egésszel. De az első évad végére megvan az az alapozás, amire bátran lehet építeni. Remélem meg is fogják tenni.

 

Azt kicsit furcsállottam, hogy Gedeon bácsi szinte egy karcolás nélkül túlélte azt a zuhanást... Illetve jó kérdés hogyan került hozzá a Darksaber. A Rebels-ben láttuk utoljára, ott még igencsak jó helyen volt. Ez elég baljós, hogy ennél a kóklernél van. Bár többször is utaltak a szériában a nagy söprögetésre, a Birodalom gondolom elég masszívan letarolta Mandalore-t és minden kapcsolódó rendszert. A kultikus fegyver is akkor kerülhetett hozzájuk.

Persze ez már előrevetíti mi lesz. Mandonak megvan a nemezise, ráadásul nála van az ősi ereklye, amiről tudjuk mekkora jelentőséggel bír a Mandalore-i kultúrában. Nem adnám sokért, ha a 2. évad végén már a főhősünk kezében díszelegne. Vagy Baby Yoda-éban. :D Azért amikor felmerült, hogy kiképzik Mandalore harcosának, hát elég groteszk jelenetek jutottak eszembe a lehetőség kapcsán. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darksaber, na erre nem számítottam. Vajon mi történt Bo-Katannal, hogy Gideonhoz került a kard? :hmm:

IG-11 önfeláldozása nagyon tetszett, pláne, hogy a végén Din ennyire tiltakozott ellene. Ez azért elég komoly jellemfejlődés, az elején még egy integrált astromech-től is viszolygott, most meg elszomorította IG-11 halála. Ehhez még hozzátesszük, hogy lekerült róla a sisak, láttuk a teljes flashbacket (szép volt, hogy a mandik TCW-s színű páncélokban jelentek meg) és végre van neve is, szép húzás. És persze ki is lett mondva, hogy mostantól ő az apja Baby Yodának - akinek viszont még mindig nincs neve. Azt hittem, a végén elnevezi Din, de nem.

Érdekes lesz mindez után majd a TCW-ben látni a Mandalore ostromát. Azt hiszem, sok mindent, amire itt csak utaltak, ott láthatjuk majd.

A látvány is pazar volt, a végén a lávafojam nagyon tetszett. Igazi kis pokoli folyó.

A Death Trooperek is jól nyomták, látszik, hogy ők az elit. De legjobban a két Scout Troopert bírtam a rész elején. Végre két rohamosztagos, akiknek van identitásuk. Nagyon tetszett, ahogy beszélgettek, látványosan unatkoztak, "célba" lőttek, meg BY-n vitatkoztak. A végén sajnáltam, hogy IG kiklopfolta őket.

Összességében nagyon tetszett ez az epizód, és egyben az egész évad is. Majd pár nap múlva leadarálom egyben a szezont, aztán el lehet kezdeni várakozni a következő évadra. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek évadzáró! Nagyon izgultam, mi lesz szegény baby Yodával (ahogy többször is fejbe verte az a két tahó rohamosztagos, az szinte nekem fájt), meg hogyan jutnak ki Mandoék a kelepcéből. Sajnáltam IG-t, hatalmas szövege volt ebben az epizódban is, és az önfeláldozása annyira megható lett, mint anno K-2SO-é. Megtudtuk, hogy Cara Dune az Alderaanról származik, valamint Mando nevét, és a sisak levételét is úgy oldották meg, hogy ne essen csorba a becsületén. No és a fekete fénykard a végén... Nagyon szép kapcsolódás mint a TCW-vel, mind a Rebels-szel, ahogy Mando/Din hátirakétás akciója is az volt. Szinte láttam magam előtt Sabine-t, csak hogy mást ne említsek. :)

Az is annyira szívet melengető volt, ahogy megalakult a kétszemélyes klánjuk baby Yodával, és ki is lett mondva, hogy amíg biztonságba nem kerül, addig bizony ő az apja. Ez persze csak formaság, hiszen eddig is apaként vigyázott rá. Az egzisztenciális gondjai is megoldódtak, hiszen a fejvadász cég tárt karokkal várja vissza. Szóval minden jól alakult. :)

Nagyon várom a 2. évadot! :)

24 perccel korábban, pb69 írta:

Persze ez már előrevetíti mi lesz. Mandonak megvan a nemezise, ráadásul nála van az ősi ereklye, amiről tudjuk mekkora jelentőséggel bír a Mandalore-i kultúrában. Nem adnám sokért, ha a 2. évad végén már a főhősünk kezében díszelegne.

Ez tetszene!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét kiváló rész volt. Nem volt teljesen kielégítő a befejezés, de legalább fenntartja az érdeklődést a 2. évad iránt. Annak örültem volna, ha kiderül, hogy a birodalmiak miért keresik a Gyermeket, ez szerintem a Mando nevénél és arcánál is fontosabb lett volna. Bele se merek gondolni, hogy milyen történetmesélési potenciál van Yoda fajának a keresésében, az biztos, hogy nem győzöm majd kivárni a 2. évadot. Végül is bejött az egyik várakozásom, láttunk fénykardot a fináléban, ráadásul nem is akármelyiket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akárki akármit is mond, nekem ez az egy rész nagyobbat ütött mint az SW  IX epizód.
Pedig abban is voltak jó dolgok, de az híányzik belőle ami ebben megvan.
Ennyi rohamosztagos már régen purcant ki ilyen látványosan, ez egy rendes durva verekedés volt finomkodások nélkül.
Ez a rész él és lélegzik, van benne tűz, és merészség a forgatókönyvíróktól. Várható volt hogy marad puskapor az utolsó részre, na de az eleje már szenzációs volt a két felderítő dumája, meg a lövészete:lol2:
Ennyire emberi viselkedést a 9 rész nem produkált egyben a rohamosztagos átlag birodalmi katonák felé.
A death trooperek sem voltak rosszak, látszík ott is erősebb a páncél, de azért az sem bír mindent. Az egy halomba összehordott mandalori páncél és sisak látványa, egyszerre volt sokkoló, megható, és dühítő, ami rögtön bosszúért kiált. Na és a Mandi kovács a vezető , csak a kovácsszerszámokkal ropit csinált a rohamosztagosokból. IG-11, Dark Saber a Mandaloriak másik nagy jelképe, azt csak harc árán, az életük árán tudták elvenni tőlük. Azzal a karddal és egy komolyabb Manadlorival az összes klánt szövetségre lehet hívni, nem akármi, és most Gideonnál van aki nagyon úgy fest az Inferno Squadban szolgált.
Jőhet a második évad, több résszel és hosszabb játékídővel. :rock:
     

Szerkesztve: - Go Rien Moss
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, kudar írta:

Ami nem tetszett

Hogy ha jól emlékszem Mando azt mondta kifogyott a robbanó töltetekből, majd a végén kettő is volt nála.

 

Az a kettő három, egy ment a levesbe mert elejtette, kettő a szárnybekötő csonkra. Igy már nem maradt több, de gondolom a hajóján van,  
Elötte a  Mandi kovács, a vezető utasította hogy tőlse fel a készleteit. Én nekem még nem sikerült háromnál többet látni nála, pedig elég hatásos, Sabin is szeretné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekünk gyermek, de a két birodalminak, valamilyen ehető állatka ritkaság, ami harap, de a nagyfőnök nagyon szeretné,

+ erőfojtást tud, és egy harmad akkora békát lenyel egyben  mint saját maga, aztán most már tud energiamezőt, pajzsot is csinálni.
Ha nem éheztetnék akkor tovább is bírhatná az erőmutatványokat. És szabadulóművész is.
Arra gondoltam hogy nem bábú és nem is CGI hanem egy pici robot így oldották meg a kis embert.
De azért is szeretjük mert próbál szépen mosolyogni. Ez is már egész jól megy neki.
Meghalni nem csak azért haltak meg mert a gyerek náluk  volt, hanem mert megölték IG-11 gazdáját ami komoly hiba volt.
Ja meg a vadnyugaton nem tudsz löni halott vagy...

Szerkesztve: - Go Rien Moss
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jújj ez a rész! Meg az egész első évad egyben! Nagyon adta.

Ezt csak megköszönni lehet! Nemrégiben írtam, hogy a sithek bosszúja szolgált ki matadéktalanul, de basszus ott lohol mögötte, ez a nettó 4,5 óra hamisítatlan sw, szakértő kezekből. Amihez Filoni nyúl, azonnal arany, mozifilmet neki!!

Nincs sw fénykard nélkül, nincs mandalori sztori sötétkard nélkül!

Óriási élménnyel lettünk gazdagabbak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az a rész amit teljesen Filoni írt (The Gunslinger) nem igazán szuperált. És a rendezés terén se említeném a jobbak közt. Deborah Chow például sokkal ígéretesebbnek tűnik. Filoni lehet remek tanácsadó, de én ezután a sorozat után pont azt szűrtem le, hogy komplett mozifilmet nem kéne adni neki. Legalábbis ne olyat amit teljesen rá bíznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, nem nyitunk vitát erről. De amiben benne volt, az mind minőségi sw. Sosincs egyedül és jók együtt Favreau-val és többiekkel, akikkel ezt összehordták nekünk!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem az a rész amit teljesen Filoni írt (The Gunslinger) nem igazán szuperált. És a rendezés terén se említeném a jobbak közt. Deborah Chow például sokkal ígéretesebbnek tűnik. Filoni lehet remek tanácsadó, de én ezután a sorozat után pont azt szűrtem le, hogy komplett mozifilmet nem kéne adni neki. Legalábbis ne olyat amit teljesen rá bíznak.

Egyetértek, Filoninak maradnia kell a Star Warsnál, sőt kapjon továbbra is élőszereplős projekteknél munkát, de mint "creator"/ "story by". A rendezést és a végleges forgatókönyv írását másra bíznám. De azért az első rész elég jó volt tőle.

Számomra egyértelműen Deborah Chow rendezése jött be a legjobban.

Favreau pedig nagyon jó helyen van a Lucasfilmnél és remek párost alkotnak Filonival.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát jó hogy nem szuperált annyira Filoni. Emberek, Dave első rendezéseit láthattuk a sorozatban. Látszik, hogy animációs sorozatokon dolgozott, ez új környezet a számára. Tanácsadóként, sztorimesélőként nagyon is jól funkcionál kalapos barátunk. Sorozatírás és rendezés terén még van mit tanulnia, de nem ezért kapott lehetőséget? Szerintem mind a kettő rész, amit rendezett és írt, azt hozta. Nem lett a legjobb - bár a kezdést eléggé odatette - de ezt senki se várta el tőle. A többi rendező jó hogy tehetségesebbek, ők alapból film/sorozatrendezők, akik már korábban is dolgoztak ilyeneken, sokkal tapasztaltabbak Dave -nél. Majd belejön Filoni, nemhiába mentoraként mondta Favreaut. Kb. hasonló lehet a felállás közöttük, mint anno a TCW -nél Lucas és Filoni között. :D De ez itt OFF.

 

A rész tetszett, szépen lezárta az évadot és elindította útjára hősünket a kis BY -val. IG önfeláldozása meglepett, de valahogy éreztem, hogy azt az önmegsemmisítő funkciót még visszahozzák a történetbe. Gideon kemény ellenfél volt és a Darksaber... na, lesz itt harc azért a fegyverért jövőre, abban biztos vagyok. :D

Most úgy tűnik, hogy elválnak útjaink Caratól és Grifftől, de gondolom valamilyen úton-módon visszafognak térni. De várom már a jövő évet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképesztően jó ez  a rész. Tele volt olyan pillanatokkal, amiért érdemes sw rajongónak lenni. A Setétkard pedig... Hmmm, nagyon finom volt. Hogy került Sabine-tól Gideon kezébe? 

A klán főnök hogy szétütötte azt a néhány szerencsétlen rohamosztagost, már sajnáltam a végén őket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ütős sorozat remek része volt!

 

Ez az epizód is benne van a top3-ban, remélem a 2. évad is ilyen részekből áll majd.

Baby Yoda továbbra is imádnivaló, és simán mondhatjuk, hogy instant "cult" karakter. :love: A Deviantarton már most közel annyi rajz, festmény, művészeti alkotás van róla mint az ST összes karakteréről együttvéve. Nálam (mivel grafikus vagyok) ez a legjobb bizonyíték arra, hogy valami elképesztően népszerű lett, imádják az emberek. Ami külön öröm, hogy ez a pöttöm kis vakarék mindig vág valami olyan grimaszt vagy kiad olyan hangot amin hangosan felröhögök. Most pl. azon amikor visszanyomta a lángokat és seggre ült - egy pillanatra kikerekedtek a szemei. Meg kell zabálni, elképesztő amit csinálnak vele, iszonyat élethű... 

 

2ZvK3G5

 

Ebben a részben a legnagyobbat nálam a scout trooperek ütöttek. Soha életemben nem nevettem SW jeleneten akkorát mint amikor ezek célba lövöldöztek, komolyan mondom kicsordult a könnyem. A Star Wars-szal kapcsolatban a legnagyobb mém hogy a rohamosztagosok nem tudnak célba lőni, és ezért hullanak mint a legyek, na erre most betetették ezt a jelenetet, ami brutál jól meglovagolja ezt a sztereotípiát. Zseniális!

 

Nagyon tetszett IG, ez eddig az egyik legjobb droid az SW-ben, sajnálom hogy nem látjuk már újra! 

Tetszett a jetpack-es akció is, bár az már a hihetetlen határát súrolta nálam, viszont baromi látványos volt.

 

Talán a rész feszessége hagyott maga után némi kivetnivalót, az 5 perc tökölés a csatornába vezető ráccsal, meg a kovácsnál is voltak üres járatok, de amit a végén a "sarló-kalapáccsal" lenyomott az pazar volt.

 

Hosszú lesz az idő jövő őszig míg kijön a folytatás, de legalább érdemes lesz rá várni.

Hajrá Mandalorian!

 

 

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.