Ugrás a kommentre

Szavazás - az első évad legjobbjai


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...
  • 3 hónappal később...

Na sziasztok!

 

Nem tudom, hogy tkp. mikor lesz megtartva a szavazás, de addig volt ma időm arra, hogy összeírjam a jelöltlistát, amiből lehet szemezgetni. Nem mondom full, 100% -os listának, néhol lehetnek hiányosságok, valahol pedig nem biztos, hogy egyértelmű a dolog, de azért igyekeztem, ahogy csak tudtam.

12 kategóriát írtam fel, valahol valószínűleg nem is kell nagyon jelöltet állítani, mert ott van kb. 4-5 jelölt, de azért ide is berakom. :D

 

Legjobb epizód

Spoiler

- 1×1 The Mandalorian
- 1×2 The Child
- 1×3 The Sin
- 1×4 Sanctuary
- 1×5 The Gunslinger
- 1×6 The Prisoner
- 1×7 The Reckoning
- 1×8 Redemption

 

Legjobb karakter

Spoiler

- Mandalorian/Din Djarin
- Baby Yoda

- IG-11

- Greef Karga

- Cara Dume

- Kuiil

 

Legjobb sidekick

- Cara Dume

- Greef Karga

- IG-11

- Kuiil

Továbbá 2 jelöltet lehet hozzájuk csatolni. Az esélyesek:

Spoiler

- Toro Calican
- Burg

- Mayfeld
- Q9-0

- Xi'an

 

Legjobb mellékszereplő (itt van mindenki, aki akár csak egy rész erejéig feltűnt, itt van 1-2 hiányosság, pl. az első részben az elején elfogott kék fickó :D)

Spoiler

- The Armorer
- The Client
- Doctor Pershing
- Gideon
- Paz Vizla
- Omera
- Winta
- Fennec Shand
- Peli Motto
- Toro Calican
- Burg
- Davan
- Job Didger
- Sash Ketter
- Ranzar Malk
- Mayfeld
- Q9-0
- Qin
- Xi'an
- Trapper Wolf

- Mythrol -i bűnöző

 

Legjobb idegen lény (ugyebár minden olyan szereplő, aki nem ember vagy nem szervetlen élőlény :))

Spoiler

- Xi'-an
- Qin
- Burg
- Kuiil
- Baby Yoda

- Mythrol -i bűnöző

 

Legjobb negatív karakter (itt az utolsó 2-3 embernél/szervetlennél zárójelet használtam, a kérdésesség végett)

Spoiler

- Gideon
- Xi'an
- Qin
- Mayfeld
- Burg
- Toro Calican
- Fennec Shand
- The Client

- Doctor Pershing
- Ranzar Malk
- Q9-0

 

Legjobb szörny (itt van 1-2 olyan szörny, akiknek nincsen neve, ezért kicsit másképpen hivatkoztam rájuk)

Spoiler

- Blurrg
- Kowakian monkey-lizard
- Ravinak
- Mudhorn
- Sorgan Frog
- Krill
- Loth-cat
- Bantha
- Dewback
- Nevarro -i szárnyas (1/7)
- Nevarro -i mammal (1/8)

 

Legjobb droid (itt aztán vannak dögivel :P)

Spoiler

- IG-11
- Gong droid
- TT-8L/Y7 gatekeeper droid
- R5 szériás droid
- MPH power droid
- A-LT Utility Droid
- R6 asztromech
- IT-O interrogation Unit
- B2 szuper harci droid
- HMP droid gunship
- Farming droid (1/4)
- WED-15 Zreadwell droid
- EV-series supervisor droid
- DUM-series pit droid
- GNK-series power droid
- MSE-6 series repair droid
- New Republic security droid (type 1)
- New Republic security droid (type 2)
- Q9-0
- RA-7 protocol droid
- R2 series astromech droid (monster droid)
- Monster droid

 

Legjobb helyszín (itt 5 darab van, nincs több)

Spoiler

- Arvala-7
- Maldo Kreis
- Nevarro
- Sorgan
- Tatooine

- Ranzar Malk űrállomása

 

Legjobb felszíni jármű (itt is 6 darabot találtam, szóval itt se kell nagyon jelölteket kiválasztani, persze fő a 100% -os utánanézés :D)

Spoiler

- Landspeeder
- Sandcrawler
- AT-ST
- Zephyr-J speeder bike
- Imperial Troop Transport - Imperial TT
- 74-Z speeder bike

 

Legjobb űrjármű (itt is 5 darab van)

Spoiler

- Razor Crest
- Bounty Hunter Fighter (1/5)
- New Republic prison ship
- T-65 B X-wing
- Outland TIE fighter

- TUG-b13

 

Legjobb zene (itt epizódonként raktam össze)

Spoiler

- 1×1 The Mandalorian
- 1×2 The Child
- 1×3 The Sin
- 1×4 Sanctuary
- 1×5 The Gunslinger
- 1×6 The Prisoner
- 1×7 The Reckoning
- 1×8 Redemption

 

Legjobb összecsapás

Spoiler

- Kocsmai verekedés a Maldo Kreisen (1×1)
- Mandalorian & IG-11 vs. niktó rablók az Arvala-7 bolygóján (1×1)

- Mandalorian vs. Trandoshan fejvadászok (1×2)
- Mandalorian vs. Jawas (1×2)
- Mandalorian vs. Mudhorn (1×2)
- Mandalorian & The Tribe vs. Fejvadász Céh emberei (1×3)
- Mandalorian vs. Cara Dume (1×4)
- Sorgani falusiak & Mandalorian & Cara Dume vs. kalózok (1×4)

- Mandalorian vs. fejvadász űrcsata a Tatooine felett (1×5)
- (Mandalorian) & Toro Calican vs. Fennec Shand (1×5)
- Mandalorian vs. New Republic droidok (1×6)
- Mandalorian vs. Burg (1×6)

- Mandalorian & Cara Dume & Greef Karga vs. Nevarroi -i szárnyasok (1×7)
- Mandalorian, Griff & Cara vs. stormtrooperek (1×8)
- The Armorer vs. stormtrooperek (1×8)
- Mandalorian vs. Gideon (1×8)

 

Ennyi lenne, szép nézegetést. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, ez nagyon jó! Amint vége a TCW-nek, megtartjuk. A jelöltekből addig is lehet válogatni, és kategóriánként hatot beírni ide. Ezekből alakul majd ki a lista. 

 

A jelölési időszak május 8-ig tart. Bár a főszereplő és mellékszereplő kategóriát még előtte tisztázzuk le.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legjobb főszereplő - Baby Yoda 

Legjobb epizód - Baby Yoda

Legjobb mellékszereplő - Baby Yoda

Legjobb droid - Baby Yoda

Legjobb idegen lény - Baby Yoda

Legjobb negatív szereplő - Baby Yoda

Legjobb bolygó - Baby Yoda

Legjobb felszíni jármű - Baby Yoda

Legjobb űrjármű - Baby Yoda

Legjobb zene - Baby Yoda

Legjobb csata/párbaj - Baby Yoda :P

 

Trollkodást félretéve, szerintem Cara, Kuill, Greef, és IG-11 nyugodtan mehetne a főszereplőkhöz.

  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 1
  • Vicces 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Bár a főszereplő és mellékszereplő kategóriát még előtte tisztázzuk le.

18 perccel korábban, Whill írta:

Trollkodást félretéve, szerintem Cara, Kuill, Greef, és IG-11 nyugodtan mehetne a főszereplőkhöz.

Na igen, ezeket jobb tényleg tisztázni. Értelemszerűen én azokat választottam főszereplőnek, akik az évad nagyrészében - vagy kb. minden részben - főszerepben tetszelegtek. És ez akárhogyan is nézem, egyedül a Mandalori és Baby Yoda.

 

- Cara 3 részben szerepelt, és nem is volt annyira főszerepben az évadban, ezért raktam a mellékszereplők közé

- Kuill úgyszintén 3 részben szerepelt és egyedül a 2. részben volt - érzésem szerint - főbb szerepe, míg az elsőben útmutatást mutat főhősünknek, a 7. részben bár nagyobb a szerepe, de továbbra se főszereplő státuszú.

- Greef tkp. az utolsó két részben szerepel sokat, addig hébe-hóba feltűnik 1-2 jelenet erejéig. Ezt se nevezném főszereplő státusznak. :)

- IG-11 meg éppen szerepel az első részben, aztán a 7-8. részben kap 1-2 remek jelenetet... és ennyi. Főszereplő? :D

 

Szóval így nézve nem raktam be őket, mondjuk ennyi erővel ha így nézzük, kell e nekünk főszereplő kategória? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Bence1997 írta:

Na igen, ezeket jobb tényleg tisztázni. Értelemszerűen én azokat választottam főszereplőnek, akik az évad nagyrészében - vagy kb. minden részben - főszerepben tetszelegtek. És ez akárhogyan is nézem, egyedül a Mandalori és Baby Yoda.

 

- Cara 3 részben szerepelt, és nem is volt annyira főszerepben az évadban, ezért raktam a mellékszereplők közé

- Kuill úgyszintén 3 részben szerepelt és egyedül a 2. részben volt - érzésem szerint - főbb szerepe, míg az elsőben útmutatást mutat főhősünknek, a 7. részben bár nagyobb a szerepe, de továbbra se főszereplő státuszú.

- Greef tkp. az utolsó két részben szerepel sokat, addig hébe-hóba feltűnik 1-2 jelenet erejéig. Ezt se nevezném főszereplő státusznak. :)

- IG-11 meg éppen szerepel az első részben, aztán a 7-8. részben kap 1-2 remek jelenetet... és ennyi. Főszereplő? :D

 

Szóval így nézve nem raktam be őket, mondjuk ennyi erővel ha így nézzük, kell e nekünk főszereplő kategória? :D

Ők vannak rajta a sorozattal kapcsolatos promo anyagokon, szóval szerintem vehetjük őket főszereplőknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

 

 

Legjobb csata/párbaj(?) (ez ilyen össze-vissza kategória lett, van itt 1v1, csapat vs. csapat, 1v1tucat, stb. :D)

 

 

Egy kis korrekció. Azok nikto rablók, nem nautolanok.

 

 

Amúgy szerintem is Kuiil, Cara, IG-11, Greef, sőt, még a The Client is főszereplő kategóriában indulhat ezúttal. Klasszikusan epizódszereplők a Toro Calican, a Peli Moto, a Pershing, meg az s01e06 bűnözői.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A főszereplő kategória lehet kettes verseny is. Mandi vs. Baby 

Annál is inkabb, mert kettejükön kívül értelmetlen mást is indítani itt, úgyis mindenki közülük közül választ majd.

 

1 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

 

Amúgy szerintem is Kuiil, Cara, IG-11, Greef, sőt, még a The Client is főszereplő kategóriában indulhat 

Papírforma szerint talán, de ők a két valódi főszeteplő mellett csak mellékszereplők, ahogy az Oscar-díjnál is mondják, supportive actresses/ actors. Ha lett volna olyan rész, amiben a Mandi vagy a Baby nem szerepel, viszont pl. Cara igen, akkor lenne jogos. 

De itt minden a két főszereplő körül forog egyértelműen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Whill írta:

Ők vannak rajta a sorozattal kapcsolatos promo anyagokon, szóval szerintem vehetjük őket főszereplőknek.

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Amúgy szerintem is Kuiil, Cara, IG-11, Greef, sőt, még a The Client is főszereplő kategóriában indulhat ezúttal. Klasszikusan epizódszereplők a Toro Calican, a Peli Moto, a Pershing, meg az s01e06 bűnözői.

Pildi fentebb leírta, akképp gondolkodtam én is. :)

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A főszereplő kategória lehet kettes verseny is. Mandi vs. Baby 

Baby Yoda felkészül a győzelemre...

mash up parody GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Akkor ez lesz a végleges lista? Kik lesznek az esemény lebonyolítói? :D

A listával kapcsolatban várjuk meg @Dzséjt mit mond. 

 

Ha van kedved lehetsz Te a lebonyolító. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy Kuiilt, Greefet, IG-11-et és Carát is nyugodtan be lehet tenni a főszereplő kategóriába. Lehet, hogy nem szerepeltek mindegyik részben, de az évad eleve csak 8 részes, és részenként nem tesz ki hűde sok percet. Viszont ők azok, akik legalább egynél több részben is fontosabb szerepet töltöttek be, esélyes, hogy az életben maradtak a második évadban is visszatérnek, és még a Lucasfilm is kiemelt szereplőként kezeli őket, hiszen rajta vannak a plakátokon, az őket alakító színészek többsége ott volt a Celebrationon, komolyabban benne voltak a trailerben.

 

Egyszereplős Kétszereplős a kategória semmiképpen se legyen. Persze így is Mando és Baby Yoda között fog eldőlni, hogy BY nyer, de legalább valami látszatja legyen, hogy ez egy nehéz kategória. :) 

 

Űrhajók között hatodiknak mehet a TUG-b13. Két részben is látható hajó, és az ep7 miatt emlékezetes.

 

A Legjobb bolygó kategóriát esetleg átkeresztelhetnénk Legjobb helyszín kategóriába, és akkor Ranzar Malk űrállomását is felvehetnénk. Így meglenne ott is a hat (plusz, bár az SW tele van űrállomásokkal, sosem jelöljük őket sehol, mert nincs olyan kategória, amiben eddig beleillettek volna).

 

Legjobb csata/párbaj - erre van két öltetem. Az egyik, hogy ez legyen Legjobb összecsapás, és akkor bármi mehet bele, ökölharctól az űrcsatáig. Vagy - ha már western jellegű a sorozat - legjobb tűzharc, és akkor csak a felszíni, fegyveres konfliktusokat vesszük bele. Én az előbbire szavazom, mert nem szívesen hagynám ki a búnyókat. :) 

 

A Legjobb idegen karakterek közé pedig szerintem felvehetjük az első rész Mythrolját is, hiszen ő is elég emlékezetes, és ott is meglenne a hat így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Egyszereplős Kétszereplős a kategória semmiképpen se legyen. Persze így is Mando és Baby Yoda között fog eldőlni, hogy BY nyer, de legalább valami látszatja legyen, hogy ez egy nehéz kategória. :) 

A látszat a fontos:lol: szerintem Baby Yoda minden évad szavazásánál tarolni fog minden kategóriában IS!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt, így a főszereplőnek erőltetett mellékszereplőknek nem lesz esélye szavazatot kapni. Pedig én legjobb mellékszereplőként szívesebben szavaznék Carára, mint bárki másra. Ő ennél jobb sanszokat érdemelne, hiszen más kategóriában nem tud indulni, nem negatív szereplő vagy idegen lény.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Pildi írta:

@Dzséjt, így a főszereplőnek erőltetett mellékszereplőknek nem lesz esélye szavazatot kapni. Pedig én legjobb mellékszereplőként szívesebben szavaznék Carára, mint bárki másra. Ő ennél jobb sanszokat érdemelne, hiszen más kategóriában nem tud indulni, nem negatív szereplő vagy idegen lény.

Értem én és igazad van.

Igazából ez a legnagyobb probléma: ez a kategória tök fölösleges, mert úgyis tudjuk, ki nyer. Viszont csak kétemberes kategóriát indítani, hát őszintén szólva, ebben a formában én nem csak fölöslegesnek, de egyenesen nevetségesnek is tartanék. Szóval szerintem zárjuk ki BY-t az esélyegyenlőség nevében. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha lenne egy legjobb karakter kategória, amibe bárki bekerülhetne a sorozatból és emellett lenne még egy legjobb mellékszereplő kategória is csak a mellékszereplőkre? Így elviekben Cara akár két díjat is nyerhetne, de a valóságban úgyse fogja egy mellékszereplő elvinni a legjobb karakter díját, viszont legalább nem 2 indulós lenne a legjobb karakter verseny sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Hogy Kuiilt, Greefet, IG-11-et és Carát is nyugodtan be lehet tenni a főszereplő kategóriába. Lehet, hogy nem szerepeltek mindegyik részben, de az évad eleve csak 8 részes, és részenként nem tesz ki hűde sok percet. Viszont ők azok, akik legalább egynél több részben is fontosabb szerepet töltöttek be, esélyes, hogy az életben maradtak a második évadban is visszatérnek, és még a Lucasfilm is kiemelt szereplőként kezeli őket, hiszen rajta vannak a plakátokon, az őket alakító színészek többsége ott volt a Celebrationon, komolyabban benne voltak a trailerben.

Annyit tudnék tenni akkor, hogy nem lesz főszereplő kategória. Baby Yoda amúgy is indul a legjobb idegen karakter kategóriában. Mandi meg... esetleg egy legjobb karakter, ahol ez a 6 karakter lehetne? :D

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Űrhajók között hatodiknak mehet a TUG-b13. Két részben is látható hajó, és az ep7 miatt emlékezetes.

Oksa, ezt beleírom.

1 órával korábban, Dzséjt írta:

A Legjobb bolygó kategóriát esetleg átkeresztelhetnénk Legjobb helyszín kategóriába, és akkor Ranzar Malk űrállomását is felvehetnénk. Így meglenne ott is a hat (plusz, bár az SW tele van űrállomásokkal, sosem jelöljük őket sehol, mert nincs olyan kategória, amiben eddig beleillettek volna).

Ez is egy jó ötlet.

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Legjobb csata/párbaj - erre van két öltetem. Az egyik, hogy ez legyen Legjobb összecsapás, és akkor bármi mehet bele, ökölharctól az űrcsatáig. Vagy - ha már western jellegű a sorozat - legjobb tűzharc, és akkor csak a felszíni, fegyveres konfliktusokat vesszük bele. Én az előbbire szavazom, mert nem szívesen hagynám ki a búnyókat. :) 

Az elsőt én is elfogadom. :) Az idegeneknél pedig beírom őt, de tudjuk a nevét? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na javítottam rajta egy kicsit. Most elvileg minden megvan. Továbbá egy kérdés: legyen legjobb vendégszereplő - vagy hogyan is hívják - kategória? Gondoltam egy olyat, hogy olyanok, akik rövid ideig szerepeltek, de az SW -vel korábban - vagy jelenleg - dolgoztak, azoknak egy kategória. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

És ha lenne egy legjobb karakter kategória, amibe bárki bekerülhetne a sorozatból és emellett lenne még egy legjobb mellékszereplő kategória is csak a mellékszereplőkre? Így elviekben Cara akár két díjat is nyerhetne, de a valóságban úgyse fogja egy mellékszereplő elvinni a legjobb karakter díját, viszont legalább nem 2 indulós lenne a legjobb karakter verseny sem.

Ez egy remek ötlet!

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Gondoltam egy olyat, hogy olyanok, akik rövid ideig szerepeltek, de az SW -vel korábban - vagy jelenleg - dolgoztak, azoknak egy kategória. :D

Szerintem ez felesleges. Gondolom ide Filonit és társait sorolnád.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.