Ugrás a kommentre

Yoda vs. Darth Maul (Nyolcaddöntő)


Donát

Nyolcaddöntő #4  

28 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson a Winter Madness top 8-ba?


A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Maulra szavaztam. Ő sem a szívem csücske, de Yoda meg egyenesen bosszant a prequelekben. A valóságtól elrugaszkodott Jedi mintapéldánya, aki az elefánttornyában magasról tesz az élő Erőre. Aztán a Birodalom Visszavágban árnyalódik és a VIII ban a legszimpatikusabb, de Maul valahogy emberibb lett a TCWvel és a Rebelsszel, így rá megy a voks. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal együtt, hogy végig abban a hitben cselekedett, hogy jót tesz, Yoda sok hibát vétett. Az anno nekem csalódás volt, hogy még ő sem tudta átlátni, hogyan sodorja bele a Köztársaságot a háborúba a Sötét Nagyúr, és nem volt képes ellene tenni, csak sopánkodott. Talán meglepő, de ennek ellenére rá szavaztam. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Donát írta:

Maulra szavaztam. Ő sem a szívem csücske, de Yoda meg egyenesen bosszant a prequelekben. A valóságtól elrugaszkodott Jedi mintapéldánya, aki az elefánttornyában magasról tesz az élő Erőre. Aztán a Birodalom Visszavágban árnyalódik és a VIII ban a legszimpatikusabb, de Maul valahogy emberibb lett a TCWvel és a Rebelsszel, így rá megy a voks. 

Én ezt inkább Mace Windu kapcsán szoktam megfogalmazni. Windu még odáig is elmegy, hogy a meggyengült Yodára temple guardokat küld. Egy igazi hataloméhes politikus. Yodával kapcsolatban a prequelekben sem látom azt megfogalmazni, hogy hataloméhes lenne, de valóban elhomályosult a gondolkodása, amit sikerül megújítania a Sith-ek bosszúja végére (talán már a TCW Yoda-arc-ban megváltozik, a RotS-ban ő nem is viselkedik olyan elutasítóan Anakinnal szemben). Felismeri hibáit. Esendő figura. Zseniális. Az ő tragédiája, kudarca is a Sith-ek bosszúja. És talán erre is utalnak mondatai, amit az öreg Luke-nak idéz szellemként. Ment a voks a Star Wars egyik legstarwarsosabb karakterére, mondhatom, hogy egyik kabalafigurájára, ebben pedig benne van a Star Wars-filmek egyik legszebb alakítása is, Frank Oz-tól. A bábnak életet ad. A Jedi visszatér-es haláljelenete eredeti nyelven, moziban, hátborzongató: sosem láttam egy színészt sem ennyire hitelesen meghalni, mint ez a zöld báb. Ahogy egyre jobban elcsuklik a hangja, ahogy nyöszörög, ahogy küzd azzal, hogy kinyögjön még egy, meg még egy mondatot.

 

Kár Maul-ért, biztos, hogy ha nem egy ilyen MVP-vel akadt volna össze, mint Yoda, akkor sokáig viszi a játékban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megkérdezitek: nem, nem azért nem szavaztam Maulra, mert nem szeretem a karakterét - nálam nagyon felső vizeken úszkál - hanem azért szavaztam a zöld mesterre, mert... most nézzetek már rá az első hsz -re. Hát Yoda úgy be van tépve, hogy azt tanítani lehetne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, caseyjones írta:

De attól még megszerethetted annyira Mault, hogy egy ilyen szavazásnál ő kerekedjen felül. :D

De leírtam, hogy a főbb karakterek alatt van nálam. :P Ez behatárolta, hogy itt most Yodát részesítem előnyben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 minutes ago, Bence1997 said:

Ha megkérdezitek: nem, nem azért nem szavaztam Maulra, mert nem szeretem a karakterét - nálam nagyon felső vizeken úszkál - hanem azért szavaztam a zöld mesterre, mert... most nézzetek már rá az első hsz -re. Hát Yoda úgy be van tépve, hogy azt tanítani lehetne. :D

Tehát te konkréten azért szavaztál Yodára, mert ezen a képen be van tépve? :lol2:

sad the empire strikes back GIF by Star Wars

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ha megkérdezitek: nem, nem azért nem szavaztam Maulra, mert nem szeretem a karakterét - nálam nagyon felső vizeken úszkál - hanem azért szavaztam a zöld mesterre, mert... most nézzetek már rá az első hsz -re. Hát Yoda úgy be van tépve, hogy azt tanítani lehetne. :D

Akkor itt van erre a jelenetre a magyarázat. :D Nem kap tudatmódosítót :r2d2:-tól. Az erő sötét oldala...

star wars gimme GIF

Szerkesztve: - Adrián
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, caseyjones írta:

Tehát te konkréten azért szavaztál Yodára, mert ezen a képen be van tépve? :lol2:

From a certain point of view. ;)

yoda GIF

 

5 perccel korábban, Adrián írta:

Akkor itt van erre a jelenetre a magyarázat. :D Nem kap tudatmódosítót :r2d2:-tól. Az erő sötét oldala...

Ááá, a több, mint 20 éves száműzetése alatt a hely kikezdte az agyát és befordult magába. Artoo meg gonoszságból az ellenszert nem adta oda neki. :P

Mondtam már, hogy ezért (is) bírom a kis droidot? :evil: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár kedvelem Yodát, ő ugyanannyit ártott a Jedi Rendnek, mint használt. 900 év sok idő, elég sok ahhoz, hogy Yoda olyan merev legyen, mint kedvenc botja. Az ep1-3-ban bár bölcs, mint mindig, olyan, mint bármilyen vén vezető: rugalmatlan, változásra képtelen, a változást fel sem ismerő figura, akit az igazgatói fotelből visznek a ravatalozóba, ha addig merevsége be nem dönti a céget. Yoda esetében utóbbi esett meg. Bár az ep5-re felismerte hibáig, azért itt sem az igazi a vén manó, például választásuk sincsen, mégis képes lenne elutasítani a Luke tanítását, a végén már olyan piszlicsáré dologgal, minthogy Luke túl idős. WTF? Éhes ember ne válogasson. Az ep8-ra azért megjött az esze, de a kibicnek már könnyű. :) 

 

Maul egy igazi csótánnyá vált, amit rohadt nehéz volt kiirtani, de talán pont azért volt ilyen eredményes túlélő, mert baromira alkalmazkodó volt. Most persze nem a csodás feltámadására túlélésére vagy a mágikus kijózanodására gondolok, hanem arra, hogy képes volt alkalmazkodni a körülményekhez és saját kis birodalmat épített ki. Amikor nem ment a kalózokkal, a szervezett bűnözés felé fordult, és a végén még uralkodó is lett a saját kis szemétdombján. Maul prezentálta, hogy méltó tanítványa volt Sidiousnak, és nem csak azért, mert jól tudott kardot forgatni, ellesett pár dolgot az öregtől. De sajnos nem eleget, így sosem nőtte túl mesterét, de hát ez van. A lényeg, hogy én rá szavazok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 évesen, mikor először láttam Yoda halálát, olyan mély szomorúságot éreztem, mint soha egy filmnél azelőtt (emlékeim szerint). Amit ott John Williams komponált, az annyira megindító, hogy még most is libabőrös leszek, ha meghallom. Maul nálam a sith-ek közül is leghátul szerepel, így a Yodának adott szavazatom nem kérdéses.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

azért itt sem az igazi a vén manó, például választásuk sincsen, mégis képes lenne elutasítani a Luke tanítását, a végén már olyan piszlicsáré dologgal, minthogy Luke túl idős. WTF?

Ahogy a Bizonyos szemszög című könyvből megtudhattuk, ő inkább Leia-t preferálta volna, na de ki ítélhetné el ezért? 20 éves magányos száműzetés után érthető, ha inkább egy fiatal csajjal lenne kettesben egy bolygón, mint egy csávóval, nemde? :D  :D:D 

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Éhes ember ne válogasson. 

Pontosan azért válogatott, mert "éhes" volt  :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

azért szavaztam a zöld mesterre, mert... most nézzetek már rá az első hsz -re. Hát Yoda úgy be van tépve, hogy azt tanítani lehetne. :D

 

Azon gif-en szegény inkább le van törve. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Maul prezentálta, hogy méltó tanítványa volt Sidiousnak, és nem csak azért, mert jól tudott kardot forgatni, ellesett pár dolgot az öregtől

Maul gyakorlatilag az alvilág ura volt a Birodalom idejében. Ez azért nem semmi. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Maul gyakorlatilag az alvilág ura volt a Birodalom idejében. Ez azért nem semmi. :) 

Részben ezért is kapta meg a szavazatom. Ha már Yoda továbbjut, akkor legalább jöjjön össze egy Palpatine - Yoda összecsapás a következő körben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul-t a többi negatív figurához hasonlóan nem komálom. A TPM-ben jól működőnek találtam, a TCW-s szerepléséből keveset láttam, a Rebels eredeti hangú verziójában meg csak nehezen tudtam elviselni aminek fő oka a dumája mert ki nem állom Witwer Maul-os hangját és beszédstílusát.

Úgyhogy Yodára szavaztam mert őt legalább még ha nem is nagyon-nagyon de mégis komálom.

.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Donát megszűntette a topik kiemelését

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.