Ugrás a kommentre

Obi-wan Kenobi vs. Luke Skywalker (Nyolcaddöntő)


Donát

Nyolcaddöntő #7  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson a Winter Madness top 8-ba?


A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Obi-wan Kenobi

obi-wan_2019.jpg

vs.

 

Luke Skywalker

luke_skywalker_2019.jpg

 

Korábbi összecsapások:

Obi-wan Kenobi - Luke Skywalker 18-12 (Döntő, 2017)

 

Statisztikák

Obi-wan Kenobi

Főtáblás pontok: 132

Mérleg: 6-0

Eddigi út: Kanan Jarrus (23-6)

 

Luke Skywalker

Főtáblás pontok: 115

Mérleg: 5-1

Eddigi út: Thrawn (28-2)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 éve Obi-wanra szavaztam. Luke akkor erős karakternek tűnt, de kissé idegesítő is volt a IV-V-VI-ban. Viszont az a helyzet, hogy a VIII-ban annyira esendő lett először, majd epikus legenda a végén, hogy most már felnőtt nálam a karaktere Obi mellé. Fejvakarós. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam kevesen szerethetik jobban Ewan McGregor Obi-wanját, de Luke ellen még így sincs esélye nálam.

 

Luke már messze nem az OT legendás hőse, és épp esendőséggel vegyes vagányságával, mogorvaságba bújtatott keserűségével, ahogy az élet és saját téves döntései súlyát hordozza és vállalja értük a felelősséget, na meg hogy megtalálja az egyetlen módot, amivel segíthet az Ellenállásnak, pont ezzel válik igazi legendás hőssé. Felnőtt ahhoz a szerephez, amit addig is neki tulajdonítottak, de nem érezte magáénak. Csodálatos életút, minden hibája ellenére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

star wars bad feeling GIF

 

Nálam Obi-Wan a nyerő. Számomra meghatározóbb és szerethetőbb karakter Luke-nál (akivel amúgy semmi problémám). Bár az Ep8 hozzáadott Skywalker karakteréhez, és szép ívet kapott a története, Kenobi mestert így sem szárnyalja túl, akit nem csak a PT, de a TCW is remekül kibontott a "vén salabakterhez" képest. Az Ep1-ben még engedelmes, szabálykövető padawan; az Ep2-ben kissé arrogáns, de jó képességú Jedi-lovag; míg az Ep3-ra teljesedik ki azzá a Jedi-mesterré, aki szerintem az igazi Obi-Wan Kenobi. Az életútja is tetszik, főleg, hogy a legsötétebb és legkilátástalanabb időkben is képes volt Jedi maradni, és higgadtan, megfontoltan, mégsem érzelemmentesen cselekedni. A két legjobb példa erre Satine, majd Anakin elvesztése. És persze egy könyörtelen háborút is végigharcolt. Irigylem azt a lelki erőt, ami neki van, szerintem példaértékű karakter. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Luke szerint Obi-Wan képezte ki Darth Vader-t... Szerintem Obi-Wan eg tök átlagos JEdi lett volna, ha nincs köze a Skywalkerekhez. Én nem látok benne semmi különlegeset. 

Szerintem jóval átlag feletti, Mace Windu/Yoda-szintű. Padawanként legyőzött egy sith-nagyurat, a 66-os parancsot is túlélte, és legyőzte azt a Grievous-t, aki egyedül fel tudta venni a harcot 3-4 jedivel egyszerre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez igaz, de többen is túlélték a 66-ost, Grivi meg nem volt akkora szám igazából, mint láttuk is. Anakin esetében meg lehet, hogy ő is hibázott.

Az én szememben Obi-wan EpIII-as teljesítménye emeli őt mintajedivé. Nem arrogáns, tisztában van a saját képességeivel, simán képes lemondani a saját önös érdekeiről, képes megharcolni Anakinnel annak ellenére, hogy pár nappal korábban még barátként váltak el, és le is tudja győzni őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Wilde írta:

Szerintem ez az előrehozott döntő, aki ezt megnyeri az megnyerheti az egész versenyt! Úgy néz ki ez most Luke lesz, ő kapta az én szavazatomat is - elsősorban a TLJ-ben látottak miatt (régebben nem volt igazán a kedvencem). 

Én a titkos esélyesnek Kylo-t és Palpit tartom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Donát megszűntette a topik kiemelését

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.