Jump to content

High Republic

Whill
 Share

Recommended Posts

Július 23. -án, pénteken új információkat fogunk megtudni a következő hullámról. Cavan Scott elmondta - arra a pletykára vonatkozóan, hogy mindegyik fázis 3 hullámban fog jönni - hogy nincs lefixálva, melyik fázis hány részletben fog kijönni. Amit a történet megkövetel, annyi lesz.

Magyarán ha a következő hullámmal végetér az első fázis, nem biztos, hogy a következő fázis is három hullámban fog érkezni. Annyi bizonyos, hogy Cavan és társai jelenleg a Quest of the Jedi alapjain dolgoznak.

• Like 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1

Már nagyon várom ezeket a híreket. Jövőre magyarul is biztos több Köztársaság fénykora könyv jön ki, mint idén. Elég csak a képregényekre gondolni. Három gyűjteményes kötetetet biztosnak veszek - ezek a The High Republic onging 1. és 2. gyűjteményes kötetei, illetve Older mini-sorozata. A normál THR ongoing 3. kötetének 22-es magyar megjelenésében bizonytalan vagyok, ennek ellenére majd felveszem a javaslataimba. Így a jövő évben akár négy képregény kötet is megjelenhet. Feltéve, ha a kiadót nem zavarja majd, hogy A Birodalom és a Jedi közti képregények e miatt egy picit lassabban mennének.... Mondjuk a Vader képregények miatt ez nem mindenkinek lenne örömteli dolog.

A harmadik hullám felnőtt és YA regénye meg ha minden jól megy talán 2022 tavasz vége-nyár eleje körül jöhetnének....

• Like 1
  • Tetszik 3

Sziasztok! Kis technikai  kérdés, hogy fordítanátok a "Republic Fair" eseményt? Igazából ezt majd mindenképp módosítani a novella fordításomnál, amint meglesz a hivatalos magyar neve, de addig is mi legyen? Ünnep, Vásár, stb.

Köszi :)

Posted (edited )
11 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Sziasztok! Kis technikai  kérdés, hogy fordítanátok a "Republic Fair" eseményt? Igazából ezt majd mindenképp módosítani a novella fordításomnál, amint meglesz a hivatalos magyar neve, de addig is mi legyen? Ünnep, Vásár, stb.

Én lehet ünnepnek fordítanám, de lényegében egy vásár is volt ahol bemutatták a fajok a technológiájukat :D De én inkább az ünnepnél maradnék a Mi vagyunk a Köztársaság jelige miatt

Edited by NorbiLordi

Posted (edited )
11 órával ezelőtt, kdani20 írta:

A Jedik fényében emlékeim szerint Köztársasági Vásár volt.

Edited by Darth Revan9

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Comic Con most hétvégén lesz, ugye? Lesz Köztársaság fénykora panel is?

Igen, lesz, méghozzá pénteken. Nagyon más panelt nem láttam, csak THR lesz, ahol viszont mindenképpen beszélnek majd a 3. hullámról. Már alig várom. Mindenképpen fent leszek és hozom a híreket. :)

• Like 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2

52 perccel korábban, Bence1997 írta:

Igen, lesz, méghozzá pénteken. Nagyon más panelt nem láttam, csak THR lesz, ahol viszont mindenképpen beszélnek majd a 3. hullámról. Már alig várom. Mindenképpen fent leszek és hozom a híreket. :)

Nagyszerű, ez magyar idő szerint mikor lehet?

Charles már kezdi. :)

Illetve íme az ősszel érkező Showdown at the Fair c. gyermekkönyv borítója, amely a The Rising Storm eseményeit mutatja be, csakúgy mint a The Great Jedi Rescue bemutatta a Light of the Jedi eseményeit. :)

tjbeehiw8ec71.jpg

Hírek:

- Cavan Scott a The Rising Stormról beszél, miképpen közelítette meg a sztorit.

- Most is elmondják, hogy ha valaki elsőként vesz kézbe egy HR könyvet, akkor tudja, hogy kb. mi is történt eddig.

- Cavan teaselte a Marvel szériát és az ősszel megérkező audiobookot: előbbire azt mondta, hogy egy jedi csatlakozik a nihilekhez, az utóbbihoz pedig csak azt: Lourna rácsok mögött.

- Daniel beszl egy kicsit a Race to Crashpoint Towerről.

- A főszereplő, Ram visszafog térni a következő hónapban érkező HR Adventures "Annual"jában. :)

- A mostani történetszálról: Farzala és Qort kettősével néhány kaland vár ránk.

- Trials of Shadows mini, ami októberben érkezik: a régi detektív filmekhez hasonlítja.

- BEJELENTÉS: Midnight Horizon --> egy YA regény Daniel José Oldertől. Úgy írja le az író, hogy egy kaotikus rendetlenség, a lehető legjobb módon.

- Justina a jövőhéten megjelenő Out of Shadows c. YA regényről beszél.

- Vernestra újra feltűnik, örül, hogy mélyebben beletud menni a karakterbe, hiszen ez nem middle grade könyv lesz.

- A San Tekka család újra felfog tűnni a könyvben.

- A manga (Edge of Balance) egy külső jedi előőrs életét követi nyomon. A főhős embereken segít, akik megszenvedték a Nagy Katasztrófát.

- BEJELENTÉS: Mission to Disaster --> egy MG regény Justina Irelandtől.

- Charles Soule a nihilekről beszél: hogyan sikerült fejlődniük az eddigi könyvek során.

- BEJELENTÉS: Eye of the Storm --> egy Marvel képregény Charles Soule -tól, a történet Marchion Ro karakteréről fog szólni. 2 részben fog kijönni.

- BEJELENTÉS: The Fallen Star --> Del Rey regény Claudia Greytől.

- Ez fogja befejezni az első fázist! 2022. januárjában elkezdődik a 3. hullám. :)

• Like 2
  • Tetszik 3

Akkor bennünket a The Fallen Star felnőtt regény Claudia Grey-től.

Eye of the Storm. Ez valamelyik gyűjteményes kötetben benne lesz, úgyhogy előbb-utóbb jön.

Midnight Horizon Daniel Hosé Older-től Mivel Young Adult még ez érint bennünket.

A Mission to Disaster nálunk valószínűleg kimarad, kivéve, ha a Kolibri nem aktivizálja magát.

• Like 1
  • Tetszik 2

Nagyon jó hírek. Akkor ezek még mindig az első fázison belül lesznek? Jó hosszú lesz így a korszak, kíváncsi vagyok, hogy az eredeti ötösön túl behoznak-e más alkotókat is előbb-utóbb.

6 órával ezelőtt, Whill írta:

Nagyon jó hírek. Akkor ezek még mindig az első fázison belül lesznek? Jó hosszú lesz így a korszak, kíváncsi vagyok, hogy az eredeti ötösön túl behoznak-e más alkotókat is előbb-utóbb.

Igen. Ez lesz az első fázis.

3 adult regény 

3 YA regény 

3 MG regény

2 ongoing képregénysorozat 

3 limitált képregénysorozat 

1 manga 

1 audiobook

2 (3?) YR könyvecske 

1 novelláskötet (?) benne 6 novella

Eddig elég masszív. És a többi fázisnál nem tudhatjuk, mi lesz. Nem mondták meg, hogy melyik fázis mennyi hullámból áll majd. 

Félhivatalosan a Wookie-n már ott van George Mann is (Showdown at the Fair, Dark Legends-ben is írt THR novellát)

Meg én ugyanígy ide venném a manga társíróját is. Szerintem ilyen kisebb melléksztorikhoz behoznak majd új neveket, de a fő történet az az 5-öshöz lesz köthető. A múltkori streamben mondták, hogy a következő fázisok történeteit is felvázolták már. 

Ezek közül mindenképpen Claudia könyve és Charles képregénye az, amire már most nagyon kíváncsi vagyok, pláne, hogy a Marchion Ro-ra fókuszáló képregény előzmény lesz. :)

Én látok benne rációt, hogy szépen építkeznek majd: most még könyvek/képregények, 2023-ban ha minden igaz, jönni fog az Acolyte, emellé én még egy animációs filmet is szeretnék látni, utána '24 -re jöhet az animációs sorozat. (Persze ez attól is függ, hogy kik csinálnák, de láthattuk már, hogy a Lucasfilm Animation csapata több projekten is tud dolgozni egyszerre.)

Posted (edited )

A The Fallen Star is kap majd egy feldolgozást. George Mann írja majd a SW: THR: The Battle for Starlight c. gyermekkönyvet, amely hasonlóan az előbbiekhez - The Great Jedi Rescue és The Showdown at the Fair - a Del Rey regény eseményeit meséli el. A cím máris tisztázza a Del Rey regény fő sztoriját. :hmm:

A gyermekkönyv 2022. február 1.-jén jelenik meg.

https://www.amazon.com/-/es/dp/1368069851/ref=sr_1_16?__mk_es_US=ÅMÅŽÕÑ&crid=1A6W6RQWIHKHL&dchild=1&keywords=star+wars+the+high+republic+adventures&qid=1627369674&sprefix=star+wars+the+high+republic+adv%2Caps%2C323&sr=8-16

Edited by Bence1997