Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

Az Óköztársaság biztosan nem helyes. Az ó az pont a nagyon régi dolgot jelölné. El tudnám fogadni, ha így hívnák magyarul az Old Republic előtti korszakot. De ez meg az OR után játszódik. Szerintem is a Köztársaság fénykora a legjobb. De a Dicső Köztársasággal is kiegyeznék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is a Köztársaság Fénykora lenne jó.

Amúgy tetszene, ha az akkor élő sithek is kihasználnák a Nihilekkel való konfliktust és bekavarnának a háttérből. Persze anélkül hogy lelepleződnének. Hülyék lennének nem kihasználni a helyzetet, hisz ekkoriban a politikai machinációk, válságok szítása az egyetlen fegyverük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 03. 01. - 1:40, ati írta:

Szerintem is a Köztársaság Fénykora lenne jó.

Amúgy tetszene, ha az akkor élő sithek is kihasználnák a Nihilekkel való konfliktust és bekavarnának a háttérből. Persze anélkül hogy lelepleződnének. Hülyék lennének nem kihasználni a helyzetet, hisz ekkoriban a politikai machinációk, válságok szítása az egyetlen fegyverük.

 Nem tudom... én nagy Sith párti vagyok, de remélem, hogy ezekből a sztorikból kimaradnak majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már lehet szavazni arról, hogy mi legyen a High Republic magyar fordítása.

Szerintem továbbra is a Dicső Köztársaság lenne a legjobb. Ráadásul a Köztársaság Fénykorával ellentétben ezt lehet melléknévként is használni, így pontosabban passzol az eredeti kifejezéshez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Már lehet szavazni arról, hogy mi legyen a High Republic magyar fordítása.

Szerintem továbbra is a Dicső Köztársaság lenne a legjobb. Ráadásul a Köztársaság Fénykorával ellentétben ezt lehet melléknévként is használni, így pontosabban passzol az eredeti kifejezéshez.

 

Ahogy elnézem a véleményeket az A -  Köztársaság Fénykora van előnyben pont amit szerettem volna. 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindig úgy képzeltem, hogy a Köztársaság fénykora valamikor középtájon lehetett, 5-600 évvel az EPI előtt. Vagy még korábban. Ezért én inkább a Dicső Köztársaság-ra szavaztam. Szerintem zs is jól megfogja az akkori helyzetet. Mondjuk nehéz úgy szavazni, hogy nem tudjuk milyen akkoriban a rendszer, mi illik rá a legjobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 03. 03. - 19:20, Ody Mandrell írta:

Én mindig úgy képzeltem, hogy a Köztársaság fénykora valamikor középtájon lehetett, 5-600 évvel az EPI előtt. Vagy még korábban. Ezért én inkább a Dicső Köztársaság-ra szavaztam. Szerintem zs is jól megfogja az akkori helyzetet. Mondjuk nehéz úgy szavazni, hogy nem tudjuk milyen akkoriban a rendszer, mi illik rá a legjobban.

Ez igaz, de mivel több könyvben és képregényben is lesz a High Republic-ra utalás, már most le kéne fixálni, milyen néven illessük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 03. 03. - 19:20, Ody Mandrell írta:

Én mindig úgy képzeltem, hogy a Köztársaság fénykora valamikor középtájon lehetett, 5-600 évvel az EPI előtt. Vagy még korábban. Ezért én inkább a Dicső Köztársaság-ra szavaztam. Szerintem zs is jól megfogja az akkori helyzetet. Mondjuk nehéz úgy szavazni, hogy nem tudjuk milyen akkoriban a rendszer, mi illik rá a legjobban.

Nekem van egy olyan sejtésem, hogy azért választották a 200 évvel korábbi évet, mert hasonló struktúrát fog követni mint a PT. Ott a Köztársaság bukását és a Birodalom felemelkedését láthattuk. Itt elképzelhető, hogy a High Republic éra végébe tekinthetünk be és hogyan fog átavanzsálódni az egész azzá a Köztársasággá, amit mi a PT -ben megismertünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén ez az éra engem hidegen hagy és haláli unalmasnak tartom. 1000 éve béke van a Köztársaságban. 200 évvel az ep1 elött is ez van. Majd az akkori Qui-Gon és Kenobi mennek békét teremteni. Biztonsági játékos korszakba nyúltak szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez jó lehetőség rá, hogy eltávolodjanak a szokásos sith-jedi harctól és új ötleteket, új konfliktusokat dobjanak be. Ha jól tudom ez is volt az egyik fő vezérelv, hogy a High Republic minél újszerűbb legyen, de úgy hogy közben még mindig Star Warsnak érződjön. Ha messzebbi korszakot dolgoznak fel, akkor megint a jól ismert sith-jedi konfliktusnál kötünk ki.

 

Azt hogy a korszak unalmas lenne kicsit erős kijelentésnek érzem, most amikor még jószerivel semmit nem tudunk róla. Annyi biztos, hogy lesz az első regényben valami nagy tragédia ami beinditja majd a cselekményt. Az is lehet, hogy ez a tragédia már önmagában érdekes lesz. Látatlanba szerintem nem érdemes leirni. Pláne hogy a sztorit az egyik legnagyobb SW koponya irja, aki az eddigi munkássága alapján nincs hiján a jó ötleteknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy ismeretlen időszakban van, ismeretlen szereplőkkel, az jó hír. Nem beszélve arról, hogy végre kicsit közelebb kerülünk a már egy ideje mellőzött PT-hez.

Ian McCaig látványtervei is tetszetősek....

DE... Mivel nem élőszereplős mű, így számomra sajnos totál érdektelen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is nagyon bízom a projekt sikerében. A Lucasfilm tényleg a legjobbakat szedte össze erre (Claudia Gray, Charles Soule, Cavan Scott). Annak idején a TCW-ről és a Rebels-ről sem gondolta senki, hogy ennyire jók lesznek, már a megjelenésük előtt temették mindkét sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konfliktus nélkül nincs SW film, így biztosan itt is lesz. Arról, hogy áldott béke van, valóban felesleges lenne filmet készíteni, mert a kutyát sem érdekelné. Kell egy ellenség, az se baj, ha kezdetben nem derül ki, ki vagy mi az, és kell a fenyegetése. Hogy most nehéz elképzelni, hogy Sithek nélkül is működhet ez? Remélhetőleg a készítőknek több fantáziája van, mint nekünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Pildi írta:

Konfliktus nélkül nincs SW film, így biztosan itt is lesz. Arról, hogy áldott béke van, valóban felesleges lenne filmet készíteni, mert a kutyát sem érdekelné. Kell egy ellenség, az se baj, ha kezdetben nem derül ki, ki vagy mi az, és kell a fenyegetése. Hogy most nehéz elképzelni, hogy Sithek nélkül is működhet ez? Remélhetőleg a készítőknek több fantáziája van, mint nekünk. :)

Az a baj, hogy a Star Wars túlságosan bele lett terelve a Lázadók/Birodalom és a Jedik/Sithek mederbe, ezért a rajongótábornak még nincs igazán élménye azzal kapcsolatban, hogy gyakorlatilag a semmiből ki lehet találni nagyszerű új történeteket és új fenyegetéseket. Pedig rengeteg franchise-nál sikerült már olyan ötletekből kihozni a maximumot, amik előtte senkinek sem jutottak volna eszébe, ilyen pld. a Marvel vagy a World of Warcraft. Ráadásul Claudia Gray és Charles Soule pont azok a szerzők, akiktől eddig a legtöbb minőségi újító ötlet érkezett az új kánonban, ezért én nem félek egyáltalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Arra én is kíváncsi lennék miért pont erre az időszakra esett a választás. 

Azért, mert ezzel az időszakkal nem foglalkoztak korábban még a legendák idején se.

13 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem ez jó lehetőség rá, hogy eltávolodjanak a szokásos sith-jedi harctól és új ötleteket, új konfliktusokat dobjanak be. Ha jól tudom ez is volt az egyik fő vezérelv, hogy a High Republic minél újszerűbb legyen, de úgy hogy közben még mindig Star Warsnak érződjön. Ha messzebbi korszakot dolgoznak fel, akkor megint a jól ismert sith-jedi konfliktusnál kötünk ki.

 

Azt hogy a korszak unalmas lenne kicsit erős kijelentésnek érzem, most amikor még jószerivel semmit nem tudunk róla. Annyi biztos, hogy lesz az első regényben valami nagy tragédia ami beinditja majd a cselekményt. Az is lehet, hogy ez a tragédia már önmagában érdekes lesz. Látatlanba szerintem nem érdemes leirni. Pláne hogy a sztorit az egyik legnagyobb SW koponya irja, aki az eddigi munkássága alapján nincs hiján a jó ötleteknek.

Egyetértek.

12 órával ezelőtt, Pildi írta:

Konfliktus nélkül nincs SW film, így biztosan itt is lesz. Arról, hogy áldott béke van, valóban felesleges lenne filmet készíteni, mert a kutyát sem érdekelné. Kell egy ellenség, az se baj, ha kezdetben nem derül ki, ki vagy mi az, és kell a fenyegetése. Hogy most nehéz elképzelni, hogy Sithek nélkül is működhet ez? Remélhetőleg a készítőknek több fantáziája van, mint nekünk. :)

Így van. De szerintem kidolgoztam itt már mindent. 2014 óta dolgoznak rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

De szerintem kidolgoztam itt már mindent. 2014 óta dolgoznak rajta.

Ez nem feltétlenül igaz. 2014 -ben csak az ötlet volt meg, hogy egy több művet átfogó projektet hoznának létre. A tényleges munkák 18 -ban kezdődtek el. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Whill írta:

A Lucasfilm tényleg a legjobbakat szedte össze erre (Claudia Gray, Charles Soule, Cavan Scott). 

Mellettük azonban ott van Daniel José Older is, aki eddig szvsz a legpocsékabb canon-szerző. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ez nem feltétlenül igaz. 2014 -ben csak az ötlet volt meg, hogy egy több művet átfogó projektet hoznának létre. A tényleges munkák 18 -ban kezdődtek el. :)

Nézőpont kérdése. Az ötlet megszületését is lehet a munka kezdetének tekinteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kifejezetten örülök, és izgatott vagyok, hogy egy olyan korszakba megyünk legközelebb, ahol soha nem jártunk előtte. Még az EU-ban sem. Ki vagyok éhezve egy jó Jedis történetre, amiből eddig nem sokat kaptunk könyv formájában a kánonban. Most viszont végre láthatjuk majd nem csak a Köztársaság, de a Jedi lovagok fénykorát is.

A másik dolog, hogy (nem feltétlenül itt, de más fórumokon) akik TOR után sírnak, sztem nem gondolnak bele, hogy az is változni fog. Ha lesz is újra Revan, az nem az lesz, aki régen. Igazítani kell az új szabályokhoz, és akkor ugyanezek az emberek azért fognak nyüszögni, hogy a Disney a szeretett TOR erájukat is elrontja. Nekem is az egyébként a kedvencem, de egyelőre beérem A Köztársaság Fénykorával.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, kdani20 írta:

A másik dolog, hogy (nem feltétlenül itt, de más fórumokon) akik TOR után sírnak, sztem nem gondolnak bele, hogy az is változni fog. Ha lesz is újra Revan, az nem az lesz, aki régen.

Ezért kell új dolgokat kitalálni, Új karaktereket, új motivációt, új hátteret, hogy valami újabbat, egyedibbet lásson az ember, és ne régihez hasonlítsa, hogy mennyire állja meg a helyét.  Csak ugye ehhez le kell ülni mint itt, és beszélgetni, agyalni mint ahogy itt is teszik....remélem a végeredményen megfog látszódni.

 

2020. 03. 06. - 22:25, Frenkie írta:

Megmondom őszintén ez az éra engem hidegen hagy és haláli unalmasnak tartom. 1000 éve béke van a Köztársaságban. 200 évvel az ep1 elött is ez van. Majd az akkori Qui-Gon és Kenobi mennek békét teremteni. Biztonsági játékos korszakba nyúltak szerintem.

A Star Wars nem csak a Jedik, és a Sithek harcáról szól. Azért ebbe az Univerzumba még az is elfér amire azt mondanád elsőre nem. Nincs kötődésük szabad a területeük magyarán beindulhat a fantázia egy egyészen más megközelítésbe. Egy ideje vártam már erre sőt már 6. rész óta várok. 

 

2020. 03. 07. - 10:56, Whill írta:

Az a baj, hogy a Star Wars túlságosan bele lett terelve a Lázadók/Birodalom és a Jedik/Sithek mederbe, ezért a rajongótábornak még nincs igazán élménye azzal kapcsolatban, hogy gyakorlatilag a semmiből ki lehet találni nagyszerű új történeteket és új fenyegetéseket.

Annyira adja magát az Univerzum, hogy ötletek hadával mennyi finomságot lehet itten kisütni. Ideje volt már, hogy eltávolodjanak, és valami olyan korszakot lássunk ami nem megszokott,hanem eltér a többitől.

 

2020. 03. 06. - 23:41, Pildi írta:

Hogy most nehéz elképzelni, hogy Sithek nélkül is működhet ez?

Attól mert nincsenek Sithek még a Sötét Oldal jelen van, és lesz is. Arról nem beszélve, hogy biztos vagyok benne, hogy a mostani Jedik között is lesz olyan akit valamilyen módon megkísért a másik oldal. Már alapvetően ez az egy gondolat újabb konfliktust ad házon belül. A másik meg, hogy ott van az ''Elveszett Húszak'' története amiről tudjuk hogy a gróf a 20.dik. Ráadásul a Wooki említ még két személyt akikről elég kevés infónk van. https://starwars.fandom.com/wiki/Lost_Twenty

A lényeg, hogy ebből az ötletből is lehet meríteni ebbe a korszakba akár, hogy megtudjunk többet a múltjukról. Tudom menjek el az írókhoz, és beszéljek velük :D  A lényeg, hogy valami új ellenség mellett ami fenyegetni fog nyugodtan a háttérbe mehetnek kisebb mozgalmak a másik oldal részéről. 

2020. 03. 06. - 23:34, Brodie írta:

DE... Mivel nem élőszereplős mű, így számomra sajnos totál érdektelen. 

Szerintem ,ha sokan kedvelni fogják akkor biztos vaok benne,hogy elfognak gondolkodni akár filmen vagy sorozaton. Bár én így előre egy sorozatos formátumra jobban adnék.  

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

A Star Wars nem csak a Jedik, és a Sithek harcáról szól. Azért ebbe az Univerzumba még az is elfér amire azt mondanád elsőre nem. Nincs kötődésük szabad a területeük magyarán beindulhat a fantázia egy egyészen más megközelítésbe. Egy ideje vártam már erre sőt már 6. rész óta várok. 

Ki mondta hogy arról szól? Maga a korszak unalmas. Az ezeréves béke korszaka ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk szerintem régen rossz, ha egy SW történet kiindulópontja egy háború. A fantázia elég teret nyújt a készítőknek valami egyedi feltérképezésére. Ha élnek ezzel a lehetőséggel, akkor csak nyugodtan, meglátjuk, hogy mit alkotnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ezeréves béke eleve nem azt jelenti, hogy ebben az időszakban nem voltak háborúk. Már most is van olyan képregény, amely a Baljós Árnyak előtt játszódik jó pár évvel és van benne háború (Dark Temple). Ott azzal van kikerülve a dolog, hogy az "csak" helyi háború, nem galaktikus. Itt meg nem az Ismert Galaxisban lesz a harc. Az hogy a kérdéses konfliktus mennyire érdekes vagy nem meg tényleg majd azután kéne megitélni hogy egyáltalán tudjuk miről van szó. Az biztos, hogy a jedik nem csak a köldöküket fogják bámulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.