Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Akkor te jártál jobban. :) Engem ez a trailer a klón páncélos katonákkal, a kicsit átplasztikázott Jango klónnak, a robosztus droidekákkal és az ifjú, még sisaktalan Darth Vaderrel eléggé megütött. A ToR iránti érdeklődésemet kioltotta azon nyomban. De ugyanígy fennakadtam a Falcon előd Ebon Hawkon, az R2-t le sem tagadhat T3-om, és a szintén félgép Malakon, aki a nagy titok tudója, stb. Egy 30 évvel az ep6 után játszódó filmnek még csak-csak elnézem a dolgokat, de egy 200 évvel, vagy egy 4000 évvel korábban játszódó sztorinak már nem.

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És? Ez egyrészt nem változtat azon, hogy ritka gáz volt, másrészt ugyanezt megjátszhatják ugyanezzel az indokkal bárhol, bármikor. Ahogy meg is játszották, elég csak az ep7-re pislantani. ;) 

Igen, a katonai páncélok és a droidok terén ez elég fura tud lenni, de legalább a történetben volt fantázia és SW-szellemiség, ami a folytatás-trilógiából nekem nagyon-nagyon hiányzott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nekem a könyveknek és képregényeknek már évek óta nagyobb a szórakoztató értékük, mint a filmeknek.

Nálam is. Persze elég hullámzó tud lenni itt is a színvonal, de a Kánonban is születtek már erős művek szerencsére, úgyhogy én bizakodó vagyok. Megvárom az első értékeléseket, és ha nem húzzák le nagyon, a Gray- és a Soule-regényt is beszerzem. (A képregények ellenben ehhez ritkán keltik fel az érdeklődésemet.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Melyik SW szellemiség hiányzott a folytatás trilógiából?

Úgy értem, a három filmen átívelő egységes koncepció hiánya kihatott a (filozófiai) mondanivalóra is. A PT fő gondolati vonulata (nekem legalábbis) egy konzervatív, békefenntartó rend fennmaradásért folytatott küzdelme a politikai ármánykodással szemben. Az OT a zsarnoki hatalom ellen való lázadást helyezi a középpontba. Mondhatjuk, hogy két-két szóban a fő értékek a béke és diverzitás, illetve a harc és szabadság.

Egy ezekhez képest újszerű gondolatmenet is lehetett volna a SW-szellemiségbe illeszkedő, de Abrams a 'klasszikusok csak nagyobban', Johnson pedig a 'mindent máshogy' elvén indult el, amik élesen szemben állnak egymással, akár Rey származását illetően (nyilván valaki fontos -> senki -> Palpatine), akár Poe (meg egyéb lázadó mentalitású karakterek) szerepét illetően (hős -> minden probléma okozója -> hős), akár Kylo Ren motivációit tekintve (Snoke-nak van igaza -> a múltat végképp eltörölni -> Palpatine-nak nincs igaza). Nem nagyon látom az egységes értékrendszert, ami az oldalakat vezérli. De ez itt elég offtopic már, és nyilván csak az én véleményem, lehet vele vitatkozni bár én már eléggé belefáradtam a ST-vitába, szóval szívesen elengedem, bárki más nézeteinek elismerése mellett. :D

 

A KOTOR, és várhatóan a THR is a PT szettingjébe illeszkedik – annyi különbséggel, hogy az ellenfél kevésbé rejtőzködik, esetleg hasonló katonai erővel bír.

Szerkesztve: - sirszalhasogato
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És? Ez egyrészt nem változtat azon, hogy ritka gáz volt, másrészt ugyanezt megjátszhatják ugyanezzel az indokkal bárhol, bármikor. Ahogy meg is játszották, elég csak az ep7-re pislantani. ;) 

Nézőpont kérdése. Engem elsőre lenyűgözött a sztori, így ezt jobban meg tudtam bocsátani. A folytatás trilógiánál Az ébredő Erő döcögősen indult, ott kellett Az utolsó Jedik és a Skywalker kora, hogy szemet hunyjak bizonyos dolgok felett.

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Nekem viszont ez fel sem tűnt. Elmerültem a sztoriban, ami viszont nagyon bejövős volt már az első pillanattól.

Ahogy nekem is. És mivel az előzmény trilógiát szerettem a legjobban, így a klónpáncélra hajazó köztársasági katona tetszett is. Bár úgy is felfogtam, hogy az ilyenek adnak magyarázatot arra, hogy honnan vették a klónháború korabeli katonák páncélját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ultimate Jolly Joker Érv: a Star Wars egy fantasy ahol teljesen belefér, hogy valami nem logikus, szóval az is, hogy több ezer év távlatából is hasonlóan néznek ki az adott járművek, felszerelések, droidok stb.

Ezt csak bizonyos felhasználók használhatják érvként. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért jobb szeretem ha a franchise fantasy vonala arra ad apropót hogy az egész vadabb és érdekesebb legyen nem pedig unalmasabb :P Dzséjthez hasonlóan nekem is csalódást keltőek voltak az átvezetőkben látott designok. Már csak azért is örülök, hogy a régi EU átlett cimkézve, mert igy remélhetőleg ezután az SW olyan történelmi korszakokat kap, amik vizuálisan is kreativak lesznek. 

 

Nem mondom volt egy-két Régi Köztársaságban játszódó korábbi képregény ami tetszett. A Tales of the Jedi sorozatnak például voltak jó villanásai (az ahogy az a sorozat ábrázolta az Onderont például kifejezetten bejött). De a videojátékok elég gyengék voltak ezen a fronton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is a Tales of the Jedi volt az egyik kedvencem, imádtam a vitorlás csillaghajókat, az akkumulátorra kötött fénykardokat, stb. A fantasy mentség lehet a logikátlanságra, sőt én mentségnek tartom ezt akkor is, ha egy ember cselekszik (az ember ugyanis nem cselekszik vulcani logikával), de az unalomra nem. Az évezredek témája ugyanaz, mint a másik galaxis témája. Ha a sztori elmegy évezredekkal a múltba vagy egy másik galaxisba, de ugyanazt kapom, mint évezredekkel később vagy az eredeti galaxisban, akkor minek kellett mindez? Maradhattunk volna ugyanabban a korban és/vagy galaxisban. Ha 200 vagy 4000 évet ugranak, akkor használják már ki. Akkor legyen kisebb a Köztáraság, legyenek mások a Jedik, legyen más minden. Legyen olyan, amiben a Star Wars esszenciáján kívül semmi sem felismerhető. Ezért szerettem meg anno az ep1-3-at, mert rohadtul nem hasonlított az ep4-6-ra.

  • Nagyon tetszik 2
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Dzséjt írta:

A fantasy mentség lehet a logikátlanságra, sőt én mentségnek tartom ezt akkor is, ha egy ember cselekszik (az ember ugyanis nem cselekszik vulcani logikával), de az unalomra nem.

Én ezt úgy módosítanám, hogy a fantasy lehetőség a világ egy másfajta logikájára (Erő, fénykard, hipertér...), de nem ad felmentést a világ saját logikája alól (sajnálom, de megint a ST-ból példa: ha Leiát kiszippantja a vákuum az űrhajóból, akkor a megmentésére érkezőket is, mikor kinyitják neki az ajtót).

 

44 perccel korábban, Dzséjt írta:

Legyen olyan, amiben a Star Wars esszenciáján kívül semmi sem felismerhető. Ezért szerettem meg anno az ep1-3-at, mert rohadtul nem hasonlított az ep4-6-ra.

Ez valahol a legzseniálisabb az egészben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ultimate Jolly Joker Érv: a Star Wars egy fantasy ahol teljesen belefér, hogy valami nem logikus, szóval az is, hogy több ezer év távlatából is hasonlóan néznek ki az adott járművek, felszerelések, droidok stb.

Letérve kicsit az évezredeken át kitartó formatervezési hagyomány témájáról, a Star Wars univerzummal kapcsolatban szokták emlegetni a "technológiai plató" (technological plateau) kifejezést. Ez annyit tesz, hogy a társadalom elért egy olyan technológiai fejlettségi szintet, amiről továbblépni csak a korábbiaknál jóval nagyobb (energetikai/pénzügyi/tudományos/stb.) befektetéssel tud, ami hosszú ideig nem áll rendelkezésre.

A mi történelmünkben sem volt mindig ilyen gyors fejlődés; ha a járműveket tekintjük csak, a kerék feltalálásától és ló mögé kötésétől nagyon sok idő telt el a gőzmozdonyok és automobilok elterjedéséig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

Letérve kicsit az évezredeken át kitartó formatervezési hagyomány témájáról, a Star Wars univerzummal kapcsolatban szokták emlegetni a "technológiai plató" (technological plateau) kifejezést. Ez annyit tesz, hogy a társadalom elért egy olyan technológiai fejlettségi szintet, amiről továbblépni csak a korábbiaknál jóval nagyobb (energetikai/pénzügyi/tudományos/stb.) befektetéssel tud, ami hosszú ideig nem áll rendelkezésre.

A mi történelmünkben sem volt mindig ilyen gyors fejlődés; ha a járműveket tekintjük csak, a kerék feltalálásától és ló mögé kötésétől nagyon sok idő telt el a gőzmozdonyok és automobilok elterjedéséig.

Engem igazán nem zavar, hogy ez van, nem is azért írtam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szerintem galaktikus léptékben egyáltalán nem sok az a 200 év, ezért nincs szükség jelentős technológiai különbségekre. Sőt, mivel a High Republic egy aranykor, ezért simán beleférnek a látványosabb, "giccsesebb" technológiai megoldások, míg később, a hanyatlás idején, már inkább a praktikusabb és letisztultabb eszközökre és járművekre koncentráltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: High Republic
2020. 04. 03. - 4:52, Ody Mandrell írta:

Ők az összes történetben szerepelni fognak, vagy minden történetben más karakterek lesznek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Whill írta:

Ők az összes történetben szerepelni fognak, vagy minden történetben más karakterek lesznek?

Egyelőre nem tudni. Justina Ireland már elmondta, hogy az ő karakterei később szerepelni fognak más könyvekben, képregényekben. Szóval szerintem úgy lesz, hogy a karakterek több más műben is feltűnnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elgondolkodtam, milyen magyar címek lennének jók az eddig bejelentett könyv címekhez. A Test of Courage - Bátorságpróba. Into the Dark - Sötét ösvényeken,  Light of the Jedi - itt nem jut eszembe semmi jó. A Jedik fénye elég gagyin hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Elgondolkodtam, milyen magyar címek lennének jók az eddig bejelentett könyv címekhez. A Test of Courage - Bátorságpróba. Into the Dark - Sötét ösvényeken,  Light of the Jedi - itt nem jut eszembe semmi jó. A Jedik fénye elég gagyin hangzik.

Lehetne Az Erő fénye, ha a könyv tartalmának nem mond ellent... esetleg A Jedik vezérfénye, attól függően, mire utal a cím.

Vagy: A Jediknek mindig k****ra igazuk van, ha egy bizonyos C'baoth mester is szerepel :fű:

Szerkesztve: - sirszalhasogato
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

Most eszembe jutott egy érdekes átkötő karakter a High Republic kora, és a Skywalker Saga között. Aki olvassa/ta a 2015-ös Doctor Aphrát annak talán beugrik Thomas Toov karaktere az óriási profitból. Ő ott pont kereken 400 éves, így még bőven élt a High Republic korában, ráadásul alvilági figura is így ha valamilyen történetben szerepelne, mutatna rgy kicsit az akkori alvilágból.:D Bár erre annyi esély van mint pontosan célzó rohamosztagosra az OT-ben, de én örülnék.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Köztársaság Fénykora könyvek már idén elindulnak, augusztus és október között. Elvileg idén ősszel indulna Cavan Scott-tól a Marvel Köztársaság Fénykora képregény sorozata. Ezeket el kéne kezdeni jobban promociózni, ha már egyszer mainstream dolgok lesznek. Kéne, hogy ezekről legyen valami hír. Legalább online látványos körítéssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Revan9 írta:

A Köztársaság Fénykora könyvek már idén elindulnak, augusztus és október között. Elvileg idén ősszel indulna Cavan Scott-tól a Marvel Köztársaság Fénykora képregény sorozata. Ezeket el kéne kezdeni jobban promociózni, ha már egyszer mainstream dolgok lesznek. Kéne, hogy ezekről legyen valami hír. Legalább online látványos körítéssel.

Szerintem lesz is valami, bár ezek könyvek és képregények azok eddig nem nagyon kaptak promót. De remélem hogy a nyáron elindul valami. Legkésőbb a celebrationon beszélniük kell róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintem lesz is valami, bár ezek könyvek és képregények azok eddig nem nagyon kaptak promót. De remélem hogy a nyáron elindul valami. Legkésőbb a celebrationon beszélniük kell róla.

Egy Lucasfilmes belsős illetékes állítása szerint a The High Republic-kal kapcsolatban a Disney rekordszámú merchandise terméket jegyzett be az elmúlt időkben. Olyan nagy számút, hogy az már gyanús. Ilyet korábban csak filmeknél és nagyobb showk-nál csináltak.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.