Ugrás a kommentre

A galaxis helyzete a IX. rész után


Whill

Ajánlott hozzászólás

A Jedi Visszatér után egyértelmű volt a helyzet: megalakult az Új Köztársaság és Mon Mothma került az élére, Luke megalapította az Új Jedi Rendet, kergették a Birodalom maradványait egy darabig, stb. A IX. rész befejezése viszont sokkal több kérdést felvet. Rey ismét nekilát a jedik kiképzésének? Finn jedi-lovag lesz? Az Első Rend és a Sith Eternal végleg megsemmisült, vagy vannak maradványai? Újra Új Köztársaság lesz az államforma, vagy valami más? Ki lesz a vezetője? Az Ellenállásban Leia és Holdo halála után nem igazán volt vezető-egyéniség, Poe nem hiszem, hogy politikus akarna lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyszerü. Rey létrehoz egy Erőhasználókból álló Rendet. Hogy Jediknek vagy Skywalkereknek hívják őket annyira nem lényeg(az utóbbinak örülnék). A Sitheknek vége maga a bolygójukkal együtt.

Szerintem nem Köztársaság lesz hanem a rendszerek szövetsége.

Így tényleg lenne esély eltörölni a múlt hibáit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes a helyzet a 9. részt követően. Én is úgy gondolom, hogy valamilyen szövetség fog létrejönni a Galaxisban. Poe inkább ilyen katonai vezetőnek remekel, de ha nincsen fegyverek konfliktus, akkor vajon mit fog csinálni? Na és Finn?

 

Amin még elgondolkodtam, azok nem mások, mint a sith bolygók. Mi a helyzet Morabandal vagy a Coruscanton lévő sith szentéllyel? Mi a garancia arra, hogy egy újabb erőhasználót nem kísért meg a sötét oldal szele? :hmm:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Bence1997 írta:

Amin még elgondolkodtam, azok nem mások, mint a sith bolygók. Mi a helyzet Morabandal vagy a Coruscanton lévő sith szentéllyel? Mi a garancia arra, hogy egy újabb erőhasználót nem kísért meg a sötét oldal szele? :hmm:

Ezeket szerintem Rey-ék elpusztítják. Pont azért amit írsz. Nehogy valaki kultuszhellyé tegye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Frenkie írta:

Ezeket szerintem Rey-ék elpusztítják. Pont azért amit írsz. Nehogy valaki kultuszhellyé tegye.

Ha el is pusztítják, remélem, hogy nem annyi lesz, hogy egy könyvben pár sorral letudják. Simán lehetne köré jó sztorikat felépíteni, mint például a Jedi Akadémia-trilógiában a massassi templom, amit Exar Kun szelleme kísért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Frenkie írta:

Sitheknek vége maga a bolygójukkal együtt.

Szerintem nem véletlen lett kimondva, hogy az összes jedi az összes sith ellen. Palpatine és Rey képviselte a két oldalt és ebben a meccsben a Jedik győztek. Az övék a végső győzelem. Persze a gonosz úgy is visszatér, de nem a sith-ek képében. De ez már a jövő zenéje.

11 perccel korábban, Frenkie írta:

Ezeket szerintem Rey-ék elpusztítják. Pont azért amit írsz. Nehogy valaki kultuszhellyé tegye.

Vagy maradnak parlagon, mint az elfeledett Jedi templomok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Frenkie írta:

A Sitheknek vége maga a bolygójukkal együtt.

 

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem nem véletlen lett kimondva, hogy az összes jedi az összes sith ellen. Palpatine és Rey képviselte a két oldalt és ebben a meccsben a Jedik győztek. Az övék a végső győzelem. Persze a gonosz úgy is visszatér, de nem a sith-ek képében.

Az indítóposztban nem a sithekre gondoltam, hanem az Exegolon lévő "Sith Eternal" szektára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem nem véletlen lett kimondva, hogy az összes jedi az összes sith ellen. Palpatine és Rey képviselte a két oldalt és ebben a meccsben a Jedik győztek. Az övék a végső győzelem.

Szerintem döntetlen, mert ugye Rey is kaput. Ben meg csak a bonus volt, ami újera felborította az egyensúlyt...

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, gafz írta:

Szerintem döntetlen, mert ugye Rey is kaput. Ben meg csak a bonus volt, ami újera felborította az egyensúlyt...

Ezt nem igazán értem... Rey kaput? Ő maradt életben a végén és ő Jedi. A sith-ek pedig kihaltak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt nem igazán értem... Rey kaput? Ő maradt életben a végén és ő Jedi. A sith-ek pedig kihaltak. 

Amikor Sidious (+ az összes sith) és Rey (+ az összes jedi) összecsapott, mindkettő meghalt. Aztán jött Kylo, és feltámsztotta Rey-t. Azt, hogy Ray miért nem tűnt el halála után ha Kylo szinte azonnal eltűnt, az rejtély vagy logikátlanság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért logikátlanság? Hány olyan jedit láttál meghalni pl. a 66-os parancsnál akik eltűntek? Ben megváltotta magát és Skywalker volt, gondolom ezért válhatott eggyé az Erővel.

 

Úgy értem, hogy Palpatine halálával a sith-eknek nem maradt képviselőjük a galaxisban. Rey túlélte az összecsapást, így egy Jedi mindenképpen maradt. Tehát ők győztek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Miért logikátlanság? Hány olyan jedit láttál meghalni pl. a 66-os parancsnál akik eltűntek? Ben megváltotta magát és Skywalker volt, gondolom ezért válhatott eggyé az Erővel.

 

Úgy értem, hogy Palpatine halálával a sith-eknek nem maradt képviselőjük a galaxisban. Rey túlélte az összecsapást, így egy Jedi mindenképpen maradt. Tehát ők győztek.

Nem nagyon mutatták őket sokáig holtan... Ez az egész eltűnősdi probláma a PT agymenése volt, eleinte mindenki eltűnt, aki jedi volt, még Vader is. Utána keztek problémázni, hogy fel kell készülni rá. Ez szerintem mindjárt ellentmondás és logikátlanság. De ha nagyon akarom, akkor Luke kiképezte erre anno Bent, de Rey-t nem és Leila sem. 

 

Sidious halálával és azzal, hogy Rey meg megmarad, hatalmas egyenlőtlenség marad az erőben, de a világos túlsúlyával, szóval jöhet egy új sötét oldali ellenség. Vagy Ray közép lesz. és a fénykard színe is erre utal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Without the Jedi there can be no balance. 

Episode VII, Lor San Tekka

 

Arra nem gondoltál, hogy minek akarnának a Jedik egyensúlyt hajkurászni az EpI-től, ha az a kiirtásukat jelentené? Ez egy mese, itt nem az az egyensúly, hogy 2 Jedi és 2 Sith vagy mindkettőből 0 kell, hogy legyen ...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Without the Jedi there can be no balance. 

Episode VII, Lor San Tekka

 

Arra nem gondoltál, hogy minek akarnának a Jedik egyensúlyt hajkurászni az EpI-től, ha az a kiirtásukat jelentené? Ez egy mese, itt nem az az egyensúly, hogy 2 Jedi és 2 Sith vagy mindkettőből 0 kell, hogy legyen ...

"Hatalmas fény, hatalmas sötétség." Luke, TLJ

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a jedik vagy ezer évig szuperül elvoltak úgy hogy a sitheknek végig bújdokolnia kellett szerintem elég világos, hogy Luke mondása nem jelenti azt hogy a világos oldal túlsúlyával automatikusan megerősödik a sötét oldal. Ott csak jelzi Rey-nek hogy az Erő nem csak világos oldalból áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, gafz írta:

Nem nagyon mutatták őket sokáig holtan... Ez az egész eltűnősdi probláma a PT agymenése volt, eleinte mindenki eltűnt, aki jedi volt, még Vader is. Utána keztek problémázni, hogy fel kell készülni rá. Ez szerintem mindjárt ellentmondás és logikátlanság. De ha nagyon akarom, akkor Luke kiképezte erre anno Bent, de Rey-t nem és Leila sem. 

Elvileg csak azok tűnnek el a haláluk után, akik elérik a spirituális halhatatlanságot, azaz Erő-szellemként képesek visszatérni. Először Yoda sajátította ezt el, aki átadta a tudását Obi-Wannak. Gondolom, ők tovább passzolták Luke-nak, aki meg Bennek. Rey szerintem az Erő-kötelékkel, a Bennel való kapcsolata miatt tudott tanulni a sráctól.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 28. - 14:33, gafz írta:

még Vader is

Vader sosem tűnt el. Nincs ilyen jelenet a filmben. ;) 

 

2019. 12. 28. - 14:33, gafz írta:

Nem nagyon mutatták őket sokáig holtan...

Obi-Wan és Yoda jó pár órával, ha nem egy nappal a Jedi Templomban lévő mészárlás után érkeztek a helyszínre, és gyanúsan sok Jedi hulla fetrengett a földön, miközben az összes eltünés jelenet lezajlott pillanatok alatt. Obi-Wan a halálos csapás pillanatában kámforrá vált, Yoda harminc másodpercig még, ha kitartott, Luke meg olyan gyorsan eltűnt, hogy meghalni sem láttuk. Leia a rekorder, ő órákig volt halott, mire felszívódott. De amúgy az egész eltűnősdi össze van kutyulva az ep6 óta, ahol Vader - ismétlem - nem tűnt el, és mégis megjelent.

 

De eleve ott bukik az egész "1:1, akkor van egyensúly" elméleted, hogy nem csak Jedik és Sith-ek használják az Erőt. Ahogy Luke mondta, attól, hogy a Jedik élnek vagy halnak, még nem lesz vége a Világos Oldalnak, és ugyanez igaz a Sith-ekre is. Alapból hibás tehát az elgondolás. Hiszen Snoke és a Renek sem voltak Sith-ek, az inkvizítorok sem azok, az éjnővérek sem, ahogy a dagoyan papok sem Jedik, Bendu sem Jedi, és így tovább.

2019. 12. 28. - 14:33, gafz írta:

De ha nagyon akarom, akkor Luke kiképezte erre anno Bent, de Rey-t nem és Leila sem.

Egyrészt, ki a tököm az a Leila, másrészt, honnan a fenéből veszed, hogy erre nem lett kiképezve Rey? Mert nem tűnt el? Anakin és Qui-Gon sem tűnt el. Lehet nem is akart szellemként tovább létezni. Lehet nem készült fel rá. Vagy tényleg nem képezték ki erre, mert alapvetően ez nem a legfontosabb tananyag a Jediképzésben. Szellemként még simán kiképezhetik, ahogy Qui-Gon is kiképezte erre Yodát és Obi-Want.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezek szerint Finn mégiscsak Erő-érzékeny? A Skywalker korában már egyre több jel mutatott erre, de az egyértelmű megerősítés hiányzott. Ezek szerint Jedi is válhatna belőle?

A Jedi Rend szerintem feltámad. Már Az utolsó Jedik is ebbe az irányba ment el. A Skywalker kora vége meg aztán megint ezt erősíti. Max nem Jedi lovagoknak hívják őket. Skywalker lovagok.... nem is rossz.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Gyanítom nem mostanában lesz. 

Szerintem se mostanában. Ha jól emlékszem, Daisey, Boyega és Isaac megerősítették, hogy a 9. résszel végeztek a karaktereikkel. Vagyis élőszereplős sorozatra nem számítok.

Kíváncsi vagyok, hogy a közeljövőben elszaparodnak-e az Ep9 utáni EU kiadványok, mint anno az Ep6 után, vagy egy másik éra kiépítését kezdik meg. Ha ez utóbbi lesz, akkor is bízom benne, hogy foglalkoznak valamennyit az Ep9 utáni eseményekkel. Legalább vázlatosan, hogy kell elképzelni a Galaxis és a fontosabb karakterek helyztetét Palpatine és a Rend végső bukása után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Idézet

Csak hogy ez most véglegesebb, mondjuk ez a filmből teljesen lejön, már aki látta nem csak nézte. :P

Melyik része? Palpatine véglegesebben halott? Vagy az ER/VR véglegesebben van legyőzve??? :) 

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Csak hogy ez most véglegesebb, mondjuk ez a filmből teljesen lejön, már aki látta nem csak nézte. :P

Amúgy az ER csak Pryde hajóját küldte oda, nem? Elvileg van még kint egy ER flotta, ami valamelyest jelenthet fenyegetést a galaxisra nézve, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most legalább láthattad, hogy szétrobban az ember, míg anno nem. :) Mert ugye az volt a legnagyobb baj, hogy csak kék gyűrűk jönnek fel az aknából... Az ER/VR véglegesen le van győzve ez benne van a filmben. Az EPVI végén ilyen nem volt. Eleve más volt a felállás itt mint a VI végén. Az ER nem volt annyira erős mint a Birodalom. DE ezt ugye kis jóindulattal be lehetne látni, ami belőled rohadtul hiányzik, mert a Birodalom Visszavág az isten és a többi már nem is lehet jó. :) 

 

1 perccel korábban, Donát írta:

Amúgy az ER csak Pryde hajóját küldte oda, nem? Elvileg van még kint egy ER flotta, ami valamelyest jelenthet fenyegetést a galaxisra nézve, nem?

Az szerintem ekkora ellenállást látva nem lehet számottevő. Poe mondja, hogy a galaxis fellázadt. De ezt leszámítva minden arra lett kihegyezve ebben a filmben, hogy itt ennek most vége. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.