Ugrás a kommentre

Cukiságok


Whill

Ajánlott hozzászólás

A Baby Yoda körül kialakult indulatok kapcsán jutott eszembe ennek a topiknak az ötlete. Szerintem ez egy érdekes vitatéma lehet, a Star Wars-ban mennyire van helyük a cukiságoknak? Gondolok itt mindenféle aranyos élőlényre, vicces droidra, és hasonlókra. Akármennyire is tiltakoznak a "keményvonalas" rajongók, szerintem a sokat emlegetett "Star Wars-hangulatnak" elengedhetetlen része már a kezdetektől fogva, és üresebb lenne nélkülük a galaxis. Sokan a Jedi Visszatérben felbukkanó ewokoktól számítják a cukiságok megjelenését, ami aztán 16 évvel később Jar Jar-ban tetőződött ki. Viszont én idesorolnám már R2D2-t, C3PO-t, a jawákat, az űrkocsma bizonyos lényeit, Chewbaccát, és az ugnaughtokat is. Sokan hajlamosak megfeledkezni arról, hogy a Star Wars nem egy véresen komolyan vett sci-fi, hanem egy fiataloknak készült mese, és az ilyen karakterek színesebbé teszik a történetet. Szóval elsősorban ennek a megvitatására szántam ezt a topikot, van helyük a Star Warsban a cukiságoknak, vagy nincs?

Sipping Boba Fett GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én alapból bírom az ilyen cukimuki dolgokat (főleg, ha három szabályt is be kell tartani az otthoni tartásukhoz :D ), ráadásul, mivel az ep6-ot láttam először, nyugodtan mondhatom, hogy számomra már az elejétől kezdve a része volt az SW-nek a cukor-faktor. És igen, én is úgy vélem, hogy R2 is ebben a szellemben készült, és a jawák is, bizonyos szemszögből nézve (mondjuk őket én sosem tartottam cukinak, mert elég hátborzongató a feltűnésük).

Szerintem ezzel csak akkor van baj, ha túlzásba viszik, mint Jar Jart némely esetben. De Baby Yodával, a porgokkal vagy Babuval nekem speciel semmi bajom, Kicsi Yub-Yub meg ugye a szívem szőrös csücske. :D 

star wars episode 6 GIF

  • Nagyon tetszik 2
  • Vicces 3
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyenesen hiányozna, ha nem lennének cukiságok a Star Warsban. :) Az aranyos lények és droidok ugyanolyan részei ennek az univerzumnak, mint az Erő, a Jedik vagy a Sithek, a birodalmiak és a lázadók, ellenállók. Az kimondottan jó, hogy az epikus és izgalmas történetvezetés mellett lazításként mindig ott van valami, amin lehet mosolyogni, és oldja a feszültséget. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is fontos része ez a vonal az SWnek. R2 kapcsán egyetértek, de a jawákat vagy 3Po-t sosem tudnám cukinak tartani. Igazából mindkettő inkább bosszantó, semmint cuki. 

 

Ami a cukiságot illeti, az a legjobb, ha sikerül neki megfelelő helyet találni a sztoriban. Pl. az ewok szálat egészen addig a pontig imádom az EpVI-ban, amíg el nem kezdik rombolni az endori csata komolyságát. Még az őr elcsalása is belefér, utána kezd túlzás lenni a dolog. 

 

A porgok ilyen szempontból jobbak, ott csak annyit változtatnék, hogy csak az Ahch-tora korlátoztam volna őket és betettem volna már a VII-be is a háttérbe egy-kettőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ami kifejezetten cukiság, az Baby Yoda és BB-8, ha meg a játékokat is nézzük BD-1. Szeintem sok múlik rajtunk, hogy mi cukiság és mi nem.

13 órával ezelőtt, Whill írta:

Viszont én idesorolnám már R2D2-t, C3PO-t, a jawákat, az űrkocsma bizonyos lényeit, Chewbaccát, és az ugnaughtokat is. 

Én ezek közül egyiket sem tartom, C3PO-t, a jawákat, a cantina egyik lényét sem, Chewbaccát és az ugnaugtokat, végképp nem tartom cukiknak. Én R2-t inkább egy menő asztroszer droindnak tartom. És a porgokat sem. 

 

1 órával ezelőtt, ati írta:

Szerintem az sw nagyon jól tud működni cukiság nélkül. Az ep5-ben, az ep3-ban és a zsivány egyesben mi a közös? A sötét hangulat és a cukiság teljes hiánya. Mégis a legjobb sw filmeknek számítanak.

Részben egyetértek veled, hiszen ezek a részek tényleg nem kívánták meg, viszont megférhetnek ők is. Mondjuk, az Ep1-ben, az Ep2-ben és, az Ep4-ben sem volt. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én imádom a cuki dolgokat, és szerintem is abszolút van helye az SW-ben. Többek között ettől szép ez az univerzum, hogy mindennek megvan benne a maga helye. Szerintem nem attól lesz minőségi egy Star Wars film, ha szinte csak vérkomoly és cool elemekből áll (persze nem is zárja ki). A másik véglet se jó, ha csak a "kötelező cukiságfaktor" miatt kerülnek be bizonyos lények/karakterek.  

 

Egy Top 5-ös listán, nálam körülbelül így fest a helyzet: 

 

1. Baby Yoda: Minden jelenete cukiságbomba, jó, hogy ez a kis zöld csöppség az SW része lett. Szerencsére nem csak az aranyosság a karakter egyetlen érdeme. Népszerűsége maximálisan megérdemelt.  

Kapcsolódó kép

 

2. BD-1: A Jedi: Fallen Order droid főhőse gyorsan belopta magát a szívembe. Nagyon cuki és megható megnyilvánulásai vannak. Viselkedésileg egy hűséges kölyökkutyát idéz.

 

Képtalálat a következőre: „bd-1 gif”

 

3. BB-8: Aranyos, hűséges és segítőkész droid. Nagyjából úgy tudnám jellemezni, hogy R2-D2 cukibb változata.

Képtalálat a következőre: „bb-8 the force awakens”

 

4. Porg: Nekem nem volt gondom velük az Ep8-ban. Ötletesen oldották meg őket, vizuálisan kellően aranyosak. Bár a rikácsolásuk és bosszantó viselkedésük (pl. a Falconon) hosszú távon nem biztos, hogy tetszene.

Kapcsolódó kép

 

5. Loth-cat: Bár a The Mandalorianben nem épp a cuki oldalát villantotta meg, de alapból igen aranyos lények.

Kapcsolódó kép 

 

+1: Ahsoka: Szép számmal vannak aranyos megnyilvánulásai a TCW-ben, de igazán akkor olvadoztam, amikor megláttam a hároméves verzióját az egyik visszatekintésben. :) 

Kapcsolódó kép

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én különbséget tennék cukiság- és humorfaktor között, mert Jar Jar vagy Chewbacca minden, csak nem cuki. Úgy érzem, alapvetően a készítők megfelelő arányban szerepeltetik a cukiságokat, pl. a porgokat imádtam, és minden rosszízű fanyalgás ellenére 1-2 percet vesznek el a játékidőtől. Baby Yoda és BB mind komoly tényezővel bír a cselekményben, a többi cukiság csak a háttérben megjelenő érdekesség.

 

Egyetlen "cukiságot" éreztem mindig is soknak, az pedig az ewokok kulcsfontosságú szerepe az endori győzelemben, az egész szárazföldi csata így egy burleszk valami lett. Mennyire király lett volna, ha az egész történés a Kashyyyk-on játszódik, és ez még Chewie karakteréhez, illetve a sokat szenvedett vukik megérdemelt elégtételéhez is jelentősen hozzátett volna. 

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, ati írta:

Szerintem az sw nagyon jól tud működni cukiság nélkül. Az ep5-ben, az ep3-ban és a zsivány egyesben mi a közös? A sötét hangulat és a cukiság teljes hiánya. Mégis a legjobb sw filmeknek számítanak.

De ezek nem amiatt lettek ilyenek, mert nem volt bennük semmi cuki. Azért nehogy már a cukiság hiányát jelöljük meg az ep3, 5 és RO sikerének, mert kiröhögöm magamból a vakbelemet. :) Semmit sem változott volna ez a három film, ha ezekben is feltűnik néhány jelentéktelen másodperc erejéig valami aranyos jószág.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, ati írta:

Szerintem az sw nagyon jól tud működni cukiság nélkül. Az ep5-ben, az ep3-ban és a zsivány egyesben mi a közös? A sötét hangulat és a cukiság teljes hiánya. Mégis a legjobb sw filmeknek számítanak.

Az ep.3 elején kiderül, hogy az erősebb robotoknak vékony, rajzfilmbe illő hangja van. Ezekből kettőt úgy intéz el R2, hogy lefröcsköli őket olajjal és felgyújtja őket egy olyan jelenetben ami mintha a Tapsi Hapsiból került volna az ep.3-ba. Cukinak ez ugyan nem cuki, de egyértelműen távol áll a sötét hangulattól és inkább a közönség fiatalabb tagjainak szól. Akár csak a nyekergő kullancsdroidok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Az ep.3 elején kiderül, hogy az erősebb robotoknak vékony, rajzfilmbe illő hangja van. Ezekből kettőt úgy intéz el R2, hogy lefröcsköli őket olajjal és felgyújtja őket egy olyan jelenetben ami mintha a Tapsi Hapsiból került volna az ep.3-ba.

Na én ezt a jelenetet az egész film leggyengébb részének tartom. Emlékszem, a frenetikus nyitány után nekem ez túl nagy kontraszt volt, és az EP2-ben félelmetes B2-esek "tekintélyét" egy az egyben a földbe állította.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy az a szerencsétlen EPV sok arcot behúzott a csőbe. Mert az SW épp nem olyan mint abban az egy filmben be van mutatva. Ezek az arcok meg mindent ahhoz mérnek. :D Olyan, mint Szaharában az eső. K*rva jó, de nem az a jellemző. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy az a szerencsétlen EPV sok arcot behúzott a csőbe. Mert az SW épp nem olyan mint abban az egy filmben be van mutatva. Ezek az arcok meg mindent ahhoz mérnek. :D Olyan, mint Szaharában az eső. K*rva jó, de nem az a jellemző. 

Vagy ezek az arcok azt az SW-t szerették meg és azt szeretnék, ha továbbra is olyan lenne. De nem olyan, ezért kevéssé kedvelik. Ebből kifolyólag ők nem kaptak több jó SW-t. És ezért orrolnak Lucasra (I-III) meg a Disney-re (VII-IX).

(A RO, CW meg Rebels üdítő kivétel. A Mandalorian meg elmegy. imho)

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, gafz írta:

Vagy ezek az arcok azt az SW-t szerették meg és azt szeretnék, ha továbbra is olyan lenne. De nem olyan, ezért kevéssé kedvelik. Ebből kifolyólag ők nem kaptak több jó SW-t. És ezért orrolnak Lucasra (I-III) meg a Disney-re (VII-IX).

(A RO, CW meg Rebels üdítő kivétel. A Mandalorian meg elmegy. imho)

De a Star Wars soha se arról szólt, hogy véresen komoly és realisztikus legyen. Amúgy nem értem miért orrolsz Lucasra a 3. film miatt, holott tán az az egész Saga legsötétebb pontja. És azt is vegyük számításba, hogy a Clone Warsban és a Rebelsben is vannak vicces, vagy cuki elemek. De ha realisztikusságra, vagy dark faktorra vágysz akkor a könyvek és képregények közül válogathatsz, mert ott sok ilyen sztori van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Iqvi írta:

De a Star Wars soha se arról szólt, hogy véresen komoly és realisztikus legyen. Amúgy nem értem miért orrolsz Lucasra a 3. film miatt, holott tán az az egész Saga legsötétebb pontja. És azt is vegyük számításba, hogy a Clone Warsban és a Rebelsben is vannak vicces, vagy cuki elemek. De ha realisztikusságra, vagy dark faktorra vágysz akkor a könyvek és képregények közül válogathatsz, mert ott sok ilyen sztori van. 

Nem a véres komolyságról meg a realizmusról van szó. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs nagy gondom a SW cuki lényeivel. Úgy vagyok velük hogy ha nem lennének akkor ki kéne találni őket.

 

Top öt:

1. convorok

2. kicsi ewok

3. gyerkőc

4. porgok

5. Babu

 

A droidok közül D-O és BB a legbejövősebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sincs baj ezekkel a bohókásabb, cuki elemekkel. Mindig benne voltak az SW-ben.

 

EPIV-R2, C3PO, jawák

EPV-Taun Taun, Yoda

EPVI-Ewokok, Bujaféreg

EPI-Jar Jar

EPII-?

EPIII-?

EPVII-BB3

EPVIII-Porgok

EPIX-DiO, Babu Frik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.