Ugrás a kommentre

Közösen a VILÁG körül


Donát

Ajánlott hozzászólás

Nekem már szállásom is van júliusra, Athén és Fíra (Santorini). A napokban volt arról hír, hogy tervezik az oltáson átesettek fogadását karanténkötelezettség nélkül. Remélem, összejön, ez egy közös út egy barátommal. Előzőleg Párizst terveztük, de áttettük a helyszínt. Magamtól természetesen Olasztország :D Tervezzük is őszre anyámmal Rómát. Az ősz esélyesebbnek tűnik utazás szempontjából, persze ha egy újabb hullám nem tesz keresztbe. A déli országoknak nagy szükségük van a turistákra, szóval szerintem ők mindent megtesznek azért, hogy legyen szezon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem eddig még soha nem adatott meg a lehetőség, hogy Erdélyen kívül máshova is elutazzak. Oda 4 évig jártunk minden karácsonykor zsinórba, a tavalyi volt az első itthon töltött karácsony 2015 óta. Nem mondom hogy rossz hely, mert igenis tud szép lenni, és az elején hihetetlenül élveztem az újdonságát, viszont ennyi idő után, úgy hogy más országokat nem is láttam Románián kívül, már kezdem unni. Ezért szeretnék majd egyszer elutazni Kanadába. Mondjuk úgy igazán én elmennék bárhova, csak pénz nem igazán van rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folytatva a topik koncepcióját, íme egy újabb beszámoló:

 

Marokkó

 

-Még a 2000-es évek elején mentünk el ide két hétre. Marokkóban nagyon büszkék az önállósodás után hatalomra került II. Hasszán királyra, úgyhogy rengeteg közteret neveztek el róla. Legalábbis érzésre úgy tűnt, hogy akárhova megyünk mindig belebotlunk egy II. Hasszán útba.

 

-Mint általában az észak-afrikai országokban itt is minimum három-négy gyerek van a családban. Az a feltűnő az utcán ha valakik csak egy vagy két gyerekkel sétálnak.

 

-Egyik nap történt velünk egy furcsaság. Épp csak lófráltunk a szállodánk körül, amikor belebotlottunk egy ürgébe, aki azt állította, hogy ő a hotel egyik szakácsa. Hamar összehaverkodtunk vele. Erre felajánlotta, hogy elvisz minket néhány boltba, amit az ismerősei vezetnek. Rögtön megörültünk a lehetőségnek. A kedvünk viszont kezdett letörni, amikor egy szakadt busszal bementünk egy nyomornegyedbe. Nem klasszikus nyomornegyedet kell elképzelni, tehát nem olyan helyet ahol éheznek az emberek, hanem olyat ahol még pont van annyi pénz hogy az éhségtől nem kell tartani, de közben mindenki atomszegény. A házakhoz láthatóan két-háromszáz éve nem nyúlt senki. Az emberek szakadt ruhákban járnak. A cipőjük jóformán már szét is mállt a lábukon.

 

Na itt kezdtük kicsit furán érezni magunkat mert nagyon kiríttunk a tömegből. De pánikolni csak ott kezdtünk amikor kiderült, hogy a fickó hazudott: nem is szakács. Bennem fel is merült, hogy most fognak elrabolni minket. Hála égnek nem ez lett a történet vége: az ürge csak azért kamázott, mert pénzt kapott a boltosoktól, ha odavitte a turistákat. Amire jó volt ez a kis kaland, hogy megismertük egy olyan részét az országnak ami nem része a hivatalos turistautaknak. És azt kell mondjam, hogy amennyire lepattant volt a hely, az emberek annyira barátságosak voltak. Nekem például eleredt az utcán az orrom vére, amire az egész környék ugrott hogy segítsen. Egy rongyokban járó apuka hozott nekem palackos vizet hogy le tudjam mosni az arcom.

A buszon mindenkinek fülig ért a szája. A BKV-s buszok egyébként kész luxusjárművek az ottaniakhoz képest. A székek annyira sűrűn vannak hogy csak úgy tudsz leülni ha a térded az arcodban van.

 

-Marokkónak viszont van egy másik arca is, ami komoly meglepetésként ért. Vannak olyan üzleti negyedei, meg luxuskörletei hogy leesett az állunk. Főleg Casablancán lepődtem meg. Azt hittem Casablanca valami viskókból álló városka lesz, ehhez képes néhol európai nagyvárosokat idéző modern városrészek fogadtak. Persze teszem hozzá: mi direkt a gazdagabb részeket néztük meg.

 

-Casablancában bementünk abba a bárba is, amire ráfogták hogy ott forgott a Casablanca című film, ami persze hülyeség. Hisz a Casablancát Amerikában vették fel. De érthető turista trükk. A városról mindenkinek a film jut eszébe. Persze hogy kitaláltak hozzá egy látványosságot.

 

-Egy olyan hegyi városban is jártunk, amely még akkor épült, amikor Marokkó francia gyarmat volt. Az volt benne a mókás, hogy az egész úgy volt kialakítva, mintha egy jól menő európai kis városka lenne. Kinézetre a házak mind teljesen európaiak voltak. Mivel a hőmérséklet is hűvösebb volt tisztára olyan volt mintha a saját kontinensünkön lettünk volna.

 

-A leglátványosabb turisztikai látnivaló nem olyan rég épült. A casablancai nagy mecset 1993-ban készült el, amit a változatosság kedvéért, akár csak az útjaikat II. Hasszánról neveztek el. Ennek a képével zárom a beszámolót (nem saját fotó):

 

TRd0cr8.jpg

 

Illetve még egy kép a főváros egyik attrakciójáról a középkori fellegvárról:

 

Best Things To Do in Rabat Morocco - Morocco Travel Guide

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 04. 08. - 22:45, Bomarr írta:

Marokkó

Ismerőseim 2 éve voltak Marokkóban, és elmondásuk alapján még most is jellemző az országra a szegénység, de a maximális vendégszeretet is. Azt is kiemelték, hogy nagyon jókat ettek, gyönyörű helyeken, parkokban jártak, a szállásuk olcsó volt nyugati mércével mérve, de mégis olyan volt, mintha az Ezeregy éjszaka meséinek illusztrációja lenne: párnák és függönyök, apácarácsos ablakok, belső kertek szökőkúttal, gyümölcsöstál telepakolva mindenféle egzotikus finomsággal. Életük egyik legjobb nyaralása volt, pedig ők is voltak már nagyon sok helyen. Nagyon ajánlották felkeresni január-február táján, mert ott akkor van kellemes idő nézelődni. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Pildi írta:

Ismerőseim 2 éve voltak Marokkóban, és elmondásuk alapján még most is jellemző az országra a szegénység, de a maximális vendégszeretet is. Azt is kiemelték, hogy nagyon jókat ettek, gyönyörű helyeken, parkokban jártak, a szállásuk olcsó volt nyugati mércével mérve, de mégis olyan volt, mintha az Ezeregy éjszaka meséinek illusztrációja lenne: párnák és függönyök, apácarácsos ablakok, belső kertek szökőkúttal, gyümölcsöstál telepakolva mindenféle egzotikus finomsággal. Életük egyik legjobb nyaralása volt, pedig ők is voltak már nagyon sok helyen. Nagyon ajánlották felkeresni január-február táján, mert ott akkor van kellemes idő nézelődni. :) 

A szállodák kapcsán nekünk is nagyon jó élményeink voltak. A legjobb az volt, amelyik a fővárosban Rabatban volt (sajnos nem emlékszem a hotel nevére). Még a szobák is tele voltak szép arabos díszitésekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ismerőseim 2 éve voltak Marokkóban, és elmondásuk alapján még most is jellemző az országra a szegénység, de a maximális vendégszeretet is. Azt is kiemelték, hogy nagyon jókat ettek, gyönyörű helyeken, parkokban jártak, a szállásuk olcsó volt nyugati mércével mérve, de mégis olyan volt, mintha az Ezeregy éjszaka meséinek illusztrációja lenne: párnák és függönyök, apácarácsos ablakok, belső kertek szökőkúttal, gyümölcsöstál telepakolva mindenféle egzotikus finomsággal. Életük egyik legjobb nyaralása volt, pedig ők is voltak már nagyon sok helyen. Nagyon ajánlották felkeresni január-február táján, mert ott akkor van kellemes idő nézelődni. :) 

 

Oda is mehetnénk. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Pár éve voltam Marokkóban, Casablancát és Rabatot (igazából az északi országrészt) teljesen kihagytuk, úgyhogy ebből a szempontból is érdekes volt olvasni a beszámolót.

Mesélhetnél a Te élményeidről is. :)

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Oda is mehetnénk. :)

Mehetnénk, csak lehessen menni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nagyon informatív beszámoló lett, köszi szépen! :)

Én 1991-ben jártam Athénban, s ugyan az Akropoliszt, az olimpiai stadiont és a Nemzeti Kertet magam is lenyűgözőnek találtam, a Plakát pedig nagyon hangulatosnak, de összességében a város nem igazán tetszett, és azon kevés helyhez tartozik, ahová nem mennék vissza. De örülök, hogy Neked ennyire tetszett! :)

 

A Meteora kolostorokkal kapcsolatban viszont teljesen egyetértünk! Szintén 1991-ben és nagyon kalandosan (vonattal és autostoppal) jutottam el oda barátokkal, és akkor éreztem azt először igazán, hogy érdemes volt eljönni Görögországba, annyira különleges helyek ezek :) - bár ez még azelőtt volt, hogy komppal elhajóztunk volna Krétára :P, ami vitán felül életre szóló élmény volt, a tájjal, a tengerrel, múzeumokkal és az ottani emberekkel együtt. Mivel hátizsákos, kispénzű turisták voltunk, a mai mércével mérve sokkal jobban rászorultunk a helyiek segítségére, mert a tájékoztatás akkor sem volt jobb, és internet sem volt, még a szárazföldön a kalambakai állomáson pl. nem tudták megmondani, mikor jön vonat, görög betűs volt a menetrend, ezért is stoppoltunk ( amit ma már nem tennék).

De most is emlékszem a vendégszeretetükre, ami abszolút nem függött a vendégek pénztárcájától.  Azóta nekem Görögországban leginkább a szigetek jönnek szóba, ha nyaralásról van szó. A vidéki görög vendégszeretetnek egyszerűen nincs párja. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint az állomás Kalambakán fejlődött, mert egy A4-es fehér papírra ki volt nyomtatva a menetrend :D Nem volt bonyolult, 3 vonat Athénba, és 3 vissza. A vasútállomás Athénban elég fura volt, mert a kijelzőn szerepelt, hogy hova és mikor megy vonat, az már nem, hogy melyik vágányról. A pénztárban kellett megkérdeznem, a vonatos útitársam szintén ehhez a "trükkhöz" folyamodott. A külföldi utazás kalandjai :D Magyarországon sokkal moderneb kijelzőrendszerek vannak manapság a vasúton, legalábbis amerre én járok.

Majd egyszer én is eljutok a görög szigetekre, de egyelőre nem élvez prioritást :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Csodás élmény lehetett számodra. Egyszer jó lenne eljutni ilyen helyre is.

 

Nagyon sokáig nekem sem volt lehetőségem eljutni távolabbi helyekre, és ki tudja, még meddig lesz. Remélem, egyszer olyan helyzetbe kerülsz, hogy te is el tudsz menni megnézni azokat a helyeket, amelyeket látni szeretnél.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

 

Nagyon sokáig nekem sem volt lehetőségem eljutni távolabbi helyekre, és ki tudja, még meddig lesz. Remélem, egyszer olyan helyzetbe kerülsz, hogy te is el tudsz menni megnézni azokat a helyeket, amelyeket látni szeretnél.  

Igen, az nagyon jó lenne, főleg Egyiptomot és a Királyok Völgyét. Persze szigorúan október-december, vagy január-március között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Bár eredetileg nem erre lett létrehozva a topik, de megosztanék veletek egy érdekes cikket Hawaii egyik szigetével kapcsolatban, ami már több mint 100 éve a Robinson család tulajdonában van. Szerintem nagyon érdekes a története, és remélem titeket is megfog a cikk. 

 

https://telex.hu/eszkombajn/2022/01/17/hawaii-tiltott-szigetere-szaz-eve-csak-egyetlen-csalad-tagjai-tehetik-be-a-labukat-meg-a-katonasag

 

Illetve tegnap tudtam meg, hogy Kanadában létezik egy Flin Flon nevű bányaváros ami Manitoba és Saskachewan tartományok közös irányítása alatt áll, és egy regénykarakterről kapta a nevét.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.