Ugrás a kommentre

Elárverezik Obi-Wan köpenyét


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Elárverezik Obi-Wan köpenyét

 

obiwankenobino1.jpg

 

Jól ismert fórumtársunk, Rog Ertay küldte a következő hírt.

 

"A brit "The Sunday Times" honlapja szerint a mozitörténelem számos híres kosztümje kerül árverésre Londonban.

A London-központú, filmeket, színházakat és televíziókat jelmezekkel ellátó Angels által rendezett aukción többek között a Csillagok háborúja, a Titanic, az Indiana Jones-filmek, a Superman és a Robin Hood: a tolvajok fejedelme kosztümjei kerülnek eladásra.

A sok jelmez közül az árverés büszkeségének a Sir Alec Guinness által megformált Obi-Wan Kenobi köpenyét tartják, melynek kikiáltási ára 50.000 font."

 

Lehet licitálni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Ki ad érte 60 000-et?

- Van rá 10 000 köztársasági dattarim.

- Köztársasági kredit? A köztársasági kredit ebben az országban fabatkát sem ér. Itt igazi pénz kell.

- Fontom nincs, de a kredit is megteszi.

- Nem, nem jó.

- A kredit megtesi.

- Nem, nem jó. Kenobinak képzeled magad, hogy így integettsz nekem? Árverező vagyok, rám nem hatnak az elme trükkök, rám csak a pénz hat. Ha nincs pénz, nincs licitálás, nincs köppeny. És valódi Guinnesses Obi-Wan köppenyt nem kapsz máshol, az egyszer biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Találtam is egy cikket róla.

 

"Megtalálták egy londoni jelmezboltban azt a Jedi köpenyt, amit Sir Alec Guinness viselt az első (4.) Star Wars filmben.

A legendás öltözék, melyet az idős színész viselt, amikor Obi-Wan Kenobi Jedi Mestert alakította az 1977-es kasszasikerben, az Angels nevű jelmezboltban lapult az elmúlt 13 évben (előtte a Bermans nevű jelmezes cégnél), de egy takarításnál előkerült.

Az elnyűtt barna ruhadarabot az űreposz forgatására kölcsönözték ki a Shepperton Studió számára a Bermans jelmezcégtől, és mikor a forgatás végetért, egyszerűen visszavitték és leadták. Persze ekkor még a Star Wars is csak egy volt a sok sci-fi közül.

1992-ben átkerült az Angels kelléktárába. Ezután a köpeny ott élt ismeretlenségben, és bár olyan filmekhez adták kölcsön, mint például A Múmia (valószínűleg a Sean Connery főszereplésével készült 1986-os Rózsa neve című filmben is használták), senki sem figyelt fel különlegességére.

Tim Angel, aki a lányával működteti üzletet elmondta, hogy véletlenül bukkantak rá a raktáruk takarításakor.

 

"Az egyik alkalmazottam talált rá a barna palástra, és az egyit menedzserem kiáltott fel: 'Ó, Istenem, ez itt Alec Guinness köpenye!'."

"Mindezidáig csak úgy bérbeadtuk, ha valaki szerzetesi öltözéket akart viselni egy jelmezbálon."

"Ha ránézel erre a nagyon öreg kelmére, nem gondolnál sokat róla, de amikor úgy látod, hogy Alec Guinness viseli, rájössz, hogy egy legendás darabot látsz."

 

John Mollo, a film jelmeztervezője megerősítette, hogy valódi darabról van szó. A Bonhams aukciósház 15 és 25 ezer angol font közötti értékre becsülte fel."

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pfffff így jár aki nem tartja számon az értékeit. De jó, hogy megtalálták, most már biztos jó kezekben lesz.

 

(És ezt most mint SW-rajongó mondom, őszintén, nem pedig mint egy ironizálgató antifanja Obinak. SW-relikvia, és irigylem azt aki végül megveszi De persze csak mértékkel.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pfffff így jár aki nem tartja számon az értékeit. De jó, hogy megtalálták, most már biztos jó kezekben lesz.

 

(És ezt most mint SW-rajongó mondom, őszintén, nem pedig mint egy ironizálgató antifanja Obinak. SW-relikvia, és irigylem azt aki végül megveszi De persze csak mértékkel.)

Ahány köpenyt elhagyott már Obi-Wan, egész raktárat lehetne megtölteni vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pfffff így jár aki nem tartja számon az értékeit. De jó, hogy megtalálták, most már biztos jó kezekben lesz.

 

(És ezt most mint SW-rajongó mondom, őszintén, nem pedig mint egy ironizálgató antifanja Obinak. SW-relikvia, és irigylem azt aki végül megveszi De persze csak mértékkel.)

Kérdés: ha a birtokodba kerülne egy eredeti, élő, lélegző Obi-Wan Kenobi, mit tennél vele? Megtartanád mint SW relikvia, vagy elpusztítanád, mint antiobifan?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés: ha a birtokodba kerülne egy eredeti, élő, lélegző Obi-Wan Kenobi, mit tennél vele?

Ha nem tűnne el én megvárnám míg békében meghal aztán hibernálnám, hogyha később lehetséges lenne fel lehessen támasztani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés: ha a birtokodba kerülne egy eredeti, élő, lélegző Obi-Wan Kenobi, mit tennél vele?

Már megegyeztem a padawanommal, hogy ilyen esetben eljuttatom hozzá. Cserébe ha nála felbukkanna Grievous, akkor meg ő küldi el nekem.

 

Úgyhogy ne hidd, hogy most megfogtál :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az újabb cókmókok merrefele lehetnek? ESB idején OK hogy még kevéssé tudták hogy nagy siker lesz (lévén hogy folytatás volt és mint ilyen kevesebbet vártak) de 1, azért a kevesebb is sok, szóval hátha eltették, 2, utána is voltak SW-filmek

SZÓVAL HOL A TÖBBI?!

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.