Jump to content

Hanyasra értékeled a könyvet?  

8 members have voted

1. 1. Hanyasra értékeled a könyvet?

Recommended Posts

kiváló sztori volt, kiváló karakterekkel :clap:, DE

engem nagyon zavart ez az időugrálás, emellett még a jelenben is a múlt üzeneteit kellett hallgatni, és ez már kicsit sok volt munka után egy kellemes regényélmenyhez :facepalm:  

Hát én eléggé megküzdöttem ezzel a formátummal. Előre leszögezem, hogy a történet nagyon rendben volt, a karakterek kiválóak, és a hangulata is jó volt. De sajnos nem igazán tudtam magam átadni a hangulatnak, ez a forgatókönyves formátum kb. olyan, mintha egy wikipédia-szócikket olvasnék. Annak idején iskolás koromban sem szerettem sosem a drámákat olvasni, hiányzik belőlük az az átélhetőség, amit a prózai formátumban a leírások szépsége, a képregényeknél pedig a vizualitás ad. Ennél a regénynél ez különösen nagy kár, hiszen mindig is érdekelt Dooku élete és a Jedi-rend belső működése. Egyszer ha majd ráveszem magam a hangjáték meghallgatására, akkor talán változni fog a véleményem, de ez így nekem nem volt egy maradandó élmény.

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Már pár hete végeztem a könyvvel, igazából tetszett, a formátum sem zavart egyáltalán, ugyanúgy játszódott a fejemben a "filmszalag" mintha egy hagyományos könyvet olvasnék. Nincs bajom a storyval, csak nem ezt vártam (de ez legyen az én bajom :D), azt hittem Palpi Papa sokkal jobban kiveszi a részét Dooku áttérítésében, ehelyett csak már miután Dooku gyakorlatilag áttért onnantól vannak kapcsolatban, ennek ellenére az ahogy az író kitalálta ezt a történetet az is jó, tetszetős, kellően átszőve az Erő misztériumaival is, szóval kapott egy 4-est.

Dooku a hatvanas éveiben jár amikor először találkozik Palpatine-nal, rögtön ezután indul is a Serenno-ra, felszabadítani azt minek a végén megöli a saját nyomorék bátyját/öccsét szvsz ezzel az áttérés meg is történik, hogy utána Palpi még mélyíti a dolgot az más tészta, de az átállításban nem vette ki a részét.

Edited by Darth Cupsy
9 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Mondjuk, hogy Palpatine hogyan dolgozta meg Dooku-t, az épphogy csak érintve lett. Igazából ez a könyv csak rövidebb időkre enged bepillantást Dooku életébe, ezek kifejtésére még bőven akad muníció. 

Igen, remélem lesz még ebből a témából átfogó regény.