Ugrás a kommentre

Galaktikus Szenátus


Donát

Ajánlott hozzászólás

A Naboo-i konfliktusnak vége. A Köztársaság Szenátusa egy új, erős kezű főkancellárt választott, Sheev Palpatine személyében, aki alatt újraformálódik az államszervezet. A Holo-Net csatornák galaxis szerte hirdetik az új rezsim legfőbb célját: felszámolni a bürokrácia lassúságát és megtisztítani a galaxist a korrupciótól.

 

Kevés kivételtől eltekintve, a Szenátorok azonban továbbra is legfőképp saját rendszerük érdekeit tartják szem előtt, sőt, rosszabb esetben kizárólag saját érdekeikre fókuszálnak. Még mindig akadnak azonban becsületes politikusok, akiknek tényleges célja a Köztársaság megreformálása, kiút keresés a szegényebb rétegek számára és gazdasági prosperitás elérése a galaxisban.

 

Az ide vezető út azonban rögös, árulással, háttéralkukkal, viszályokkal kikövezve. Eljött az idő, hogy a Szenátorok felülemelkedjenek önös érdekeiken, félretegyék korábbi ellentéteiket, és közösen változást hozzanak a galaxisban. Ha elbuknak, a Köztáraság utolsó esélye a megújulásra, végleg elveszik.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nos, a fenti felvezető után egy kis fórum info is jöjjön. Az EpI után vagyunk a galaxisban, amikor a Köztársaság utolsó esélyeinek egyikével próbál élni, hogy megtörténjen a hőn áhított reform és kitaláljon a galaxis a korrupció posványából. Ki szeretne egy bolygó képviselőjének a bőrébe bújni? Vagy kérdezzem inkább azt, ki NE szeretne egy bolygó képviselőjének bőrébe bújni? Karrier, siker, pénz... vagy épp harc, önfeláldozás, remény - a választás mindenki előtt adott, hogy mit szeretne elérni a Galaktikus Szenátusban.

 

A lebonyolítás során a következő lenne a felállás:

 

Mindenki, aki szeretne részt venni a galaktikus politikában, jelezze ebben a topikban.

 

Minden jelentkező választhat majd jelentkezési sorrendben egy bolygót, amelyet képvisel. A szenátori megtiszteltetéssel természetesen nemcsak lehetőségek, hanem kötelességek is járnak: a kiválasztott bolygóhoz társulnak majd elérendő célok, amit a bolygó a Szenátusban szeretne elérni. Természetesen a Szenátoroknak egyéni céljaik is lesznek, melyek előfordulhatnak, hogy nem lesznek összeegyeztethetők bolygóik céljaival... ilyenkor RAJTATOK fog múlni, hogy melyik cél elérésére törekedtek majd.

 

A Szenátorok jelentős hatalommal bírnak, de lehetőségeik nem korlátlanok. A Szenátusban meghatározott napokon nyújthatnak be törvényjavaslatot, amelyet a jelenlévő szenátusi többség vagy napirendre vesz, vagy sem. A törvényjavaslat egy néhány bekezdéses összefoglaló arról, milyen változást kívánnak elérni a Köztársaságban és mi lenne mindennek az ára. Egy nap csak egy törvényjavaslat kerülhet napirendre, ebben az esetben elindul róla a szenátusi vita, aminek a végén a törvény szavazásra kerül. A normál törvények elfogadásához egyszerű többségre lesz szükség. Lehetnek majd speciális törvények is, amikhez 75% (+1) -os többség kell.

 

A lehetséges törvényjavaslatok listája minden bolygó szenátora számára a szenátori adatlapon lesz feltüntetve, közvetlenül a bolygó specifikus és személyes célok mellett. A szenátorok kezdetben rendelkeznek majd 10 befolyásponttal is, amit a számukra fontos törvények elfogadtatására használhatnak majd, vagy egyéni céljaik megvalósításához. A viták során természetesen a szenátorok egymás meggyőzésére törekednek, hogy a nekik fontos törvények elfogadásra kerüljenek a szenátusban.

 

A játék egy meghatározott időtartam után ér véget, ezután minden Szenátor planetáris és személyes célja nyilvánossá válik, amelyeknek a teljesítéséért természetesen pont jár. Ezután végigvesszük a Köztársaságban elért változásokat és azok lehetséges következményeit. Vajon elkerülhető a bolygók polarizálódása és a Szeparatista mozgalom erősödése, vagy a történelem megismétli önmagát?  

 

A játék csak akkor indul, ha elegendő számú fórumozó érez kedvet magában a dologhoz. :) 

 

galactic_senate.jpeg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Érdekes koncepció. :hmm: Mi lenne a játék menete? 

Még kidolgozás alatt áll, ha elég embert érdekel, megcsinálom. :) Legalábbis egy javaslatot, aztán közösen alakítunk majd még rajta. Annyit kell csak tennetek, hogy jóvá hagyjátok, hogy én vagyok Palpatine (mert én ismerni fogom a karakterek céljait). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Még kidolgozás alatt áll, ha elég embert érdekel, megcsinálom. :) Legalábbis egy javaslatot, aztán közösen alakítunk majd még rajta. Annyit kell csak tennetek, hogy jóvá hagyjátok, hogy én vagyok Palpatine (mert én ismerni fogom a karakterek céljait). :)

Szóval Te magad vagy Szenátus? :D

Not... Yet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Érdekes koncepció. :hmm: Mi lenne a játék menete? 

Igazából úgy képzeld el, hogy mindenkinek lesznek motiváció a bolygó alapján amit választ (a politikusoknak lehetnek személyes céljai is). 

 

Minden ülésnapon lesz egy törvényjavaslat terítéken, ami megváltoztatná valahogy a köztársaság működését. A résztvevők vitázhatnak itt a topikban, illetve lobbizhatnak privát üzenet formájában. A lényeg, hogy a neked tetsző törvényjavaslat megkapja a minimum 50%ot az ülésnap végi szavazáson. Ha sikerül elérned a céljaid, akkor az a végén majd pontot ér. De ha valamely céloddal nem értesz egyet, természetesen eltérhetsz tőle, viszont a bolygód érdekeit akkor is érdemes lesz majd szem előtt tartani. 

 

A befolyásokat a szavazás idejében szavazatokra is be lehet majd váltani nálam. És egymásnak is lehet engedményeket tenni pl befolyásért cserébe. Pl nálam 10 befolyásért szerezhetsz egy szavazatot, de mondjuk más szenátorral együttműködve, ha meg tudtok egyezni, akkor 8 befolyásért is megszerezheted az ő szavazatát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Donát írta:

Annyit kell csak tennetek, hogy jóvá hagyjátok, hogy én vagyok Palpatine (mert én ismerni fogom a karakterek céljait). :)

Tisztelem az egyenes beszédet, legyen így :lol: 

 

Egyébként érdekesnek hangzik, karanténjátéknak se utolsó :D Lesz egy lista a választható bolygókból?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Az ide vezető út azonban rögös, árulással, háttéralkukkal, viszályokkal kikövezve. Eljött az idő, hogy a Szenátorok felülemelkedjenek önös érdekeiken, félretegyék korábbi ellentéteiket, és közösen változást hozzanak a galaxisban. Ha elbuknak, a Köztáraság utolsó esélye a megújulásra, végleg elveszik.

Hát elnézve a jelentkezőket, lesz itt bürokrácia dögivel. De khm... a látszat a fontos, igaz? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit Crusader Kings-es feeling :D csak itt remélhetőleg nem kell attól is félni, hogy valaki a hátadba állítja a kését. Vagy igen? :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

csak itt remélhetőleg nem kell attól is félni, hogy valaki a hátadba állítja a kését. Vagy igen? :D

Meghibásodnak majd bizonyos szenátorok siklóinak a hajtóművei véletlenül akkor amikor ülésre menne.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Na és mi a végcél? 

1) Hogy újraválasszanak a bolygódon, azaz hozd a planetáris célokat (ezek után pont jár)

2) Hogy a saját céljaidat megpróbáld teljesíteni, feltéve, hogy egyezik az erkölcsi iránytűddel (ezek után szintén pont jár)

3) Hogy ne valósuljon meg olyasmi a Köztársaságban, amit te személy szerint nem szeretnél vagy a bolygód érdekeivel szembemegy (lásd fentebb)

4) Hogy kicsit szimuláljuk, milyen lenne a Szenátus, ha mi lennénk a szenátorok :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Velem együtt 10 már szerintem egész jó lehet. Az időtartam kapcsán ez a játék egy folyamatosan aktív topikot, topikokat jelent, ahol arról beszélgetünk, érvelünk, vitatkozunk, hogy az adott törvény jót tenne-e a köztársaságnak, a bolygotóknak. Aztán lesz majd szavazás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.