Ugrás a kommentre

EPVIII elemzés


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Látom az előző hét filmhez van ilyen fejezetenkénti kibeszélés. Gondoltam, ide is jó lenne egy. Aztán majd egyszer valaki elkezdi. Ha majd az előző kettő is befejeződik. :D

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azt hittem Te akarod csinálni. ;) Egyébként ha arra várunk, hogy a többi befejeződjön akkor ez sose indul el. :D 

Mostmár vigye Dzséjt. :D Meg amúgy is, akárhogy nézem, a neten nem is találom a chapter listet, bd/dvd meg nincs itthon - csak letöltött verzió. :P

 

Az meg hogy a másik kettőre várjunk... Dzséjt ahogy látom, 8 év alatt fejezte be az Ep5 -öt? :D Szóval Karrde és Donát még bőven ráér. :lol:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én viszont lehet bevállalom ezt az epizódot, ha más nem akarja.

star wars may the force be with you GIF by New Year's Rockin' Eve

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last Jedi

Chapter 2: The Last Jedi

Time: 0:00:19-0:01:44

 

Tartalom

 

Réges-régen,

egy messzi-messzi galaxisban....

 

Star Wars

 

VIII. Rész

 

Az utolsó Jedik

 

Az Első Rend uralomra tört. Miután Snoke fővezér csapást mért a Köztársaságra, háborúba indítja könyörtelen légióit, hogy irányítása alá vonhassa a Galaxist.

 

Már csak Leia Organa tábornok ellenálló harcosai dacolnak a zsarnoki hatalommal, mert biztosak benne, hogy Luke Skywalker jedimester visszatér és feléleszti a remény szikráját.

 

Ám az Ellenállás lelepleződött. Miközben az Első Rend a lázadók bázisa felé tart, a bátor hősök kétségbeesett menekülési tervet eszelnek ki….

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Akkor kezdjük! A The Last Jedi nyitószövege rövid és tömör, struktúráját tekintve meg szinte teljesen ugyanaz, mint az ep7-é. Az első bekezdés gyors helyzetjelentést ad az Első Rendről, a második Leia és az Ellenállás, valamint Luke-ba vetett hitüket taglalja, a harmadik pedig a film kiindulópontját adja meg. Nem mondanám, hogy ez a legérdekesebb nyitószöveg a Sagában, de az egyik, ha nem a leglényegretörőbb.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor kiderült, hogy ez a film pont ott fog folytatódni ahol az előző befejeződött, már előre sajnáltam Riant amiért úgy kell nyitószöveget gyártson, hogy három bekezdésen keresztül alig mondhat valamit. De jól megoldotta. Érdekes hogy itt a galaxisra támadó légiókról van szó meg Rey is később azt mondja, hogy az Első Rend gyorsan az uralma alá hajtja majd a galaxist de aztán ebből nem nagyon lett semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Bomarr írta:

Rey is később azt mondja, hogy az Első Rend gyorsan az uralma alá hajtja majd a galaxist de aztán ebből nem nagyon lett semmi

Egész pontosan azt mondja, hogy a legtöbb nagy rendszert uralni fogja, ami, ahogy a Resistance-ben Rucklin is mondta, összejött. A kettő még nem világuralom.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Egész pontosan azt mondja, hogy a legtöbb nagy rendszert uralni fogja, ami, ahogy a Resistance-ben Rucklin is mondta, összejött. A kettő még nem világuralom.:)

Hát pusztán a filmek alapján nem hogy a nagy rendszerek, de szinte alig valami lett meg nem hogy pár hét de egy év alatt. A Magvilágokba lazán mehetett Lando hivni az erősitést. Ott nem kellett külön háborúzni azért, hogy összegyüljön a nagy csapat a film végére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel tudtuk hogy fog kezdődni a film, így nagy meglepetés a nyitószövegben nem érhetett. Ráadásul pontosan a TFA után vagyunk így sok minden nem is történt.

 

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Mikor kiderült, hogy ez a film pont ott fog folytatódni ahol az előző befejeződött, már előre sajnáltam Riant amiért úgy kell nyitószöveget gyártson, hogy három bekezdésen keresztül alig mondhat valamit. De jól megoldotta. Érdekes hogy itt a galaxisra támadó légiókról van szó meg Rey is később azt mondja, hogy az Első Rend gyorsan az uralma alá hajtja majd a galaxist de aztán ebből nem nagyon lett semmi.

Azért elég sok rendszert elfoglaltak igen hamar.

 

A Lázadás Újjászületése

Spoiler

regényben szinte minden bolygón ott voltak ahol az játszódott.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért az is beszédes, hogy az ep9-ben lényegében akárhová mentek a hőseink, ott megjelent az Első Rend. Alig ér oda a Sinta Gleccserkolóniára a Falcon, már egy szakasznyi TIE zúdul a nyakukba. Épp csak leszállnak a Pasaanán, máris feltartóztatja őket egy ott állomásozó rohamosztagos. A Kijimin meg már hosszú-hosszú idővel azelőtt ott nyüzsögtek, hogy Rey-ék odaértek. És ezek mind peremvidéki, isten háta mögötti világok. Ha ezeken rendre ott volt az Első Rend, akkor a magvilágokban is lehettek szép számmal (a Coruscanton és a Corellián biztos, mivel az egyik eleve hat évvel az ep8 előtt az Első Rendhez csatlakozott, a másikat még az ep8 eseményei után foglalták el - és mindkét bolygó fellázadt az Első rend ellen végül, így az Exegolra már onnan is jöhettek hajók).

Nyilván nem minden bolygón volt jelen az Első Rend, és az is fix, hogy számukra nem úgy alakult az invázió az ep9-ig, mint ahogy itt az ep8 elején lefestik - de ennek oka meg pont az ep8-ban van, jó néhány fejezettel ezután.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És ezek mind peremvidéki, isten háta mögötti világok. Ha ezeken rendre ott volt az Első Rend, akkor a magvilágokban is lehettek szép számmal

Az egyikből nem következik a másik. Pláne hogy a jelek szerint még mindig nincs fővárosa az Első Rendnek. Ebből úgy tűnik hogy egyetlen igazán jelentős bolygót se sikerült elfoglalniuk. Még mindig az űrben van a vezetés. És amikor a végén látjuk lezuhanni az Első Rend csatahajóit, akkorse látunk egy Magvilágbeli bolygót sem.

 

Ha a kánon az hogy a Magvilágban erős volt az Első Rend, akkor az ep.9 nagyon félrement mert ebből semmi nem jön át. Pont az ellenkezője jön át. Hisz Lando gond nélkül tudott egy óriási sereget toborozni méghozzá baromi gyorsan a Magvilágokban. Arra pedig hogy ott bármi konfliktus lenne még egy félmondatnyi utalást se kapunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, hogy már elkezdtük? :D

 

Az Ep7 miatt valóban megvolt kötve Rian keze, amikor ennek a résznek a nyitószövegét alkotta meg. Szerintem jól megoldotta. Ugyan nekem se a kedvenc nyitószövegem, de amit közölni akart nekünk, azt közölte. Ezek után emlékszem már nagyon bevoltam zsengve. Meg anno ment is a fejtegetés itt a fórumon - lehet én tettem fel kérdésként -, hogy vajon a d'qari csatával vagy a Luke/Rey jelenettel kezdenek -e.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last Jedi

Chapter 3: Resistance Evacuation

Time: 0:01:45-0:03:10

 

Tartalom

 

Ahogy az arany betűk eltűnnek a csillagok között és a kamera lefelé úszik, képbe kerül a zöld smaragdként ragyogó D’Qar, amelyet látványos gyűrű fog körbe. Mégsem ez az, ami felkelti az ember szemét, hanem a bolygó orbitális pályáján lebegő kisebb flotta. A hatalmas Raddus mellett eltörpül a másik három, kisebb cirkáló, a Ninka, az Anodyne és a Vigil. De még mellettük is apró bogaraknak tűnnek a bolygóról sorban érkező U-55-ös kompok.

A D’Qar felszínén, az Ellenállás bázisán nagy a sürgés-forgás. Bár az ellenállók próbálnak mindent felpakolni az evakuációt végző hajókra, jól tudják, hogy az idővel futnak versenyt.

– Még nem végeztünk – jelenti Huetrin Jones az evakuálást felügyelő Connix hadnagynak. – Még mindig 30 raklapnyi lőszer van a C-bunkerben.

– Felejtse el a lőszert, nincs rá időnk – vágja rá az evakuálást felügyelő Connix hadnagy. – Csak tegyen fel mindenkit a transzportokra.

Ekkor mennydörgésszerű hang remegteti meg a földet, ám ez nem egy közelgő, szokványos vihar jele. Egy Resurgent-osztályú csillagromboló lépett ki a hiperűrből olyan közel a D’Qarhoz, hogy a felszínről szabad szemmel is látni a monstrumot az égen. Connix rémületére hamarosan megjelenik az Első Rend második és harmadik csillagrombolója is.

– Jaj ne… – sápad el a nő. Az idejük lejárt.

Fent az űrben a Finalizer hídján Edrison Peavey kapitány örömmel nyugtázza, hogy még idejében érkeztek meg.

– Az evakuáció kellős közepén kaptuk el őket – jelenti Hux tábornoknak, aki nem is próbálja leplezni, milyen elégedett a hallottakkal.

– Személyesen Snoke fővezértől kaptam parancsot. Itt fogjuk felszámolni az Ellenállást egyszer s mindenkorra. Mondja meg Canady kapitánynak, hogy hozza be a csatahajóját. Hamvassza el a bázist, pusztítsa el a transzportokat, és törölje el a flottájukat.

Szavai alig csendesülnek el, a három Resurgent között kivágódik a hipertérből az Első Rend egyik ostrom-csatahajója. A Fulminatrix névre hallgató gépszörnyeteg mellett még a rettentő Finalizer is eltörpül, ám nem a mérete a legijesztőbb a Mandator IV-osztályú hajón, hanem a hasa alatt lévő két darab orbitális autóágyú, amiket kifejezetten arra terveztek, hogy egész bázisokat vagy városokat porlasszanak el néhány lövéssel.

– Tábornok, egy ellenálló hajó közeledik. A fegyverzet és a pajzs támadómódban van.

Ezt hallva Hux azonnal a helyzetet jelentő tiszthez lép és a monitorra pillant. A látottak alaposan megdöbbentik.

– Egyetlen könnyű vadászgép – állapítja meg, majd tanácstalanul Peavey kapitányra pillant, aki hozzá hasonlóan értetlenül áll eme lehetetlen helyzet előtt.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Az ep8 a lagymatag nyitószöveg után igen intenzíven nyit. Ahogy a kamera szinte átzuhan a kis és nagyobb hajók között, az máris megadja az Ellenállás sietségének lendületét. Ami itt meglepő, hogy az Ellenállásnak négy nagyobb hajója is van, miközben az előző részben úgy tűnk, hogy csak néhány vadászgéppel rendelkezik. Persze azóta tudjuk, hogy a Raddus és a többi hajó miért maradt ki a Csillagpusztító-csatából (küldetésen voltak), de sajnos ezt a kérdést maga a film nem válaszolta meg, pedig joggal vetődik fel.

Az ep7-ben kialakult szorult helyzet aztán még feszesebb lesz, amikor befut a Finalizer és két másik csillagromboló, majd a Fulminatrix is kivágódik a hiperűrből. Rian Johnson vizuális megoldásai már itt hamar beledöngölik az embert a földbe, hiszen az utóbbi hajó érkezése iszonyú látványos és remekül érzékelteti, mekkora monstrumról van szó.

Ami még nagyon tetszik, hogy Hux és Peavey milyen magabiztosak, aztán milyen értetlen pofát vágnak, amikor jelentik nekik, hogy egy szem vadászgép közeledik feléjük. Hát biztos nem gondolták, mi lesz ennek a vége.

Amúgy én azért is bírom az ep8 nyitányát, mert azt láthatjuk, amiről az ep5-ben csak a nyitószövegben volt szó. El tudom képzelni, hogy valami ilyen kapkodós menekülés zajlott le akkor is, amikor a Yavin IV-ről evakuálták a Szövetséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek kezdés, intenzív és a kameramozgással sikerült újdonságot felmutatni. Peavey nagyon nagy arc, ami már itt látszik. Ami feltűnik az a végtelen magabiztosság és arrogancia, ahogy azt hiszik pár perc és megnyerték a csatát. A Fulminatrix berobbanása hatalmas hangorgazmus a házimozin, igazi súlyt ad a hajónak. Kíváncsi lennék vajhon mennyi idő telhetett el a Csillagpusztító felrobbantása óta? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last Jedi

Chapter 4: Poe Attacks

Time: 0:03:11-0:07:42

 

Tartalom

 

Egy fekete X-szárnyú suhan be a Fulminatrix elé. Tetején, a kis gömb alakú, sárga-fehér asztrodroid borúlátóan csipogni kezd.

– Boldogabb csipogást, pajti, ugyan már. Csináltunk már ennél nagyobb őrültséget is – állítja Poe Dameron a pilótafülkében a műszerfalon kapcsolgatva, de az Ellenállás zászlóshajóján, a Radduson Leia Organa tábornok már nem ilyen derülátó.

– Csak a jegyzőkönyv kedvéért, Dameron parancsnok, én a droiddal értek egyet.

– Köszönöm a támogatást, tábornok – szúrja oda Poe, de az aprócska vadászgéppel szemben lebegő, több kilométeres rombolót látva azért ő is elbizonytalanodik. – Boldog csipogás – unszolja magát, majd aktiválja a rádiót.

– Figyelem! Itt Poe Dameron parancsnok a köztársasági flottától. Sürgős üzenetem van Hugs tábornoknak.

A Finalizer fedélzetén Hux tábornok utasítja a kommunikációs tisztet, hogy kapcsolja Dameront.

– Itt Hux tábornok az Első Rendtől. A Köztársaság nincs többé, a flottájuk lázadó söpredékekből és háborús bűnösökből áll. Mondja meg a drága hercegnőjének, hogy nem lesznek feltételek, és nem fogadjuk el a megadást.

Hux nagymonológja után néhány pillanatig csönd telepedik a hídra, majd Poe hangja csendül a hangszórókból.

– Hali, Hugs tábornokra várok.

– Itt Hux. Magának és a barátainak befellegzett. Megtisztítjuk a Galaxist a mocsoktól.

– Oké, akkor tartom – feleli erre Poe laza könnyedséggel.

– Haló? – kérdez vissza Hux, arcán zavarodottsággal.

– Haló? Igen, még itt vagyok.

– Hall engem? – kérdezi Hux a kommunikációs tiszttől. A háta mögött Peavey kapitány kezd grimaszba fordulni.

– Hugs! – folytatja Poe mindeközben. – H-val. Vézna alak, olyan sápatag.

Hux türelme fogytán, dühösen indul meg az ablak felé, hogy pillantást vessen az X-szárnyúra.

– Én hallom magát, maga hall engem?

– Nézze, nem várhatok örökké. Ha elérik, mondják meg neki, hogy Leiának fontos üzenete van számára… – a T-70-es műszerfalán egy állapotjelző pillanatokon belül eléri a maximumot, miközben Poe felkészül.

Közben Peavey megelégeli parancsnoka értetlenkedését, és óvatosan felvilágosítja a helyzetről.

– Úgy vélem, hogy a bolondját járatja önnel.

– …az anyjáról – fejezi be Poe a mondatot, és Hux végre rájön, hogy ellenlábasa az ő gyengeségét kihasználva húzta az időt. Nem is tétlenkedik tovább, kiadja a régóta esedékes parancsot: Tüzet nyiss!

Ebben a pillanatban az X-szárnyú állapotjelzőre zöldre vált.

– BB-8, adj neki!

A kis droid begyújtja a hajó hátuljára felszerelt után égetőt, mire az X-szárnyú elképesztő sebességgel kilő a Fulminatrix felé. Poe az ülésbe préselődik, BB-8 feje hátra bucskázik a gyorsulástól.

A Finalizer hídján Peavey és Hux csodálkozva nézik az aprócska X-szárnyút.

– A csatahajó felé tart – állapítja meg Peavey.

– Haaa… Bolond – önti el a magabiztosság Huxot.

A Filminatrixot elérve a Fekete-1 után égetője lekapcsol, a szárnyak, mintha rugón lennének, támadó állásba állnak. A hirtelen fékezés alaposan megrángatja Poe-t, de élvezi a dolgot.

– Húha! Ez ütős volt!

Az X-szárnyút tűz alá veszik a felszíni lövegek, de Poe ügyesen manőverezi ki a zöld sugarakat, és robbantja fel egyik tornyot a másik után. A Finalizer fedélzetén hamar ráeszmélnek, hogy az az őrült pilóta meglehetősen eredményesen ritkítja a csatahajó védelmi vonalát.

– Oké, szétlőjük a lövegeket. Tallie, kezd a közelítést – adja ki az utasítást Poe, mire egy nő reagál a rádióban.

– Vettem.

Ahogy a Fekete-1 elhúz a Filminatrix hídja előtt, az egész szerkezet megremeg. Moden Canady kapitány dühösen figyeli az eseményeket, ráadásul még Hux hirtelen megjelenő holoalakja is megzavarja.

– Canady kapitány, miért nem lőtték még szét azt az apró hajót?

– Az az apró hajó túl kicsi és túl közel van. Ki kell küldenünk a vadászokat – rivall rá nyers hűvös udvariatlansággal a felettesére a Fulminatrix parancsnoka. Azzal otthagyja a tábornok holoképét és elindul a tisztjei felé, tovább füstölögve. – Már öt perccel ezelőtt ezt kellett volna…

– Sosem tudja áttörni a páncélt – mondja a kapitánynak Goneril adjutáns, de ezzel csak olajat önt Cannady lángoló fejére.

– Nem is próbál áthatolni a páncélon. A felszínt tisztítja meg az ágyúinktól.

Eközben Poe rárepül egy újabb lövegre, és azonnal szét is lövi.

– Egy ágyú maradt… És itt jön a fogadóbizottság.

Szavai a csatahajó mögül feltűnő TIE rajokra utalt. Az alakzatból kiválik három vadászgép, és Poe után ered. Az egyik pilóta elég ügyes is ahhoz, hogy telibe találja a Fekete-1-est. Szerencsére azt a pajzsa és a hátulra szerelt extra hajtómű megvédi a pusztulástól, de nem minden károsodástól.

– Ne, ne, fenébe! BB-8, a fegyverrendszernek annyi. Ki kell lőnünk az utolsó ágyút, vagy a bombázóink megsülnek. Itt az ideje varázsolnod, pajtás.

BB-8 nem is teketóriázik, bebújik az X-szárnyú burkolata alá és hamar lokalizálja a hibát. Viszont hiába próbálja manipulátor-karjának ujjaival áthidalni, a sérülés túl makacs. Ha egy pontot lefog, egy újabb kisülés tűnik fel.

– Az autoágyú feltöltve? – üvölti a kérdést mindig derűs Canady.

– Feltöltve, tüzelésre kész – jelenti a tüzértiszt, de hiába a jó hír, a kapitánya ebben is megtalálja a hibát.

– Akkor mire várunk? Tűz a bázisra!

A Fulminatrix hatalmas ágyúi négy lövést adnak le, amik átszelik a légkört és egy pillanat alatt elhamvasztják az Ellenállás bázisát a D’Qaron.

Szerencsére az utolsó transzport épp idejében száguld el a helyszínről.

– Az utolsó transzport a levegőben, az evakuálás befejeződött – jelenti Connix hadnagy. Leiát elfogja az öröm, így adja ki új utasítását.

– Jól csinálta, Poe. Térjen vissza az osztagával, hogy eltűnhessünk erről a helyről.

– Nem, tábornok, meg tudjuk csinálni – vágja rá Poe, mit sem törődve azzal, hogy a felettesének mond ellent. – Itt az esély, hogy kiüssünk egy csatahajót.

Beszéd közben veszélyes manőverbe fogva átszáguld a hadihajó antennasora között. Két TIE kitér, de a harmadik pilótája megpróbálja lekövetni, ezzel három részre fűrészelve hajóját. A gömb pilótafülke belevágódik a Fulminatrixba és szétrobban.

– Ezek az izék flottákat képesek elpusztítani – érvel tovább Poe. – Nem hagyhatjuk meglépni.

– Szakadjon el, parancsnok. Ez paran… – ideáig jut Leia, ugyanis Poe megszakítja a kapcsolatot.

Leia dühösen néz fel a mellette álló aranyszínű protokoldroidra.

– Töröld le azt az ideges grimaszt az arcodról, 3PO – rivall rá a szokatlanul csendes droidra.

– Ó… Mindenképpen megpróbálom, tábornok – feleli 3PO, majd miután Leia elfordul, csodálkozva még hozzáteszi: Ideges?

Miközben Poe fekete X-szárnyúja teljes sebességgel manőverez a csatahajó fölött, nem téveszti szem elől az utolsó löveget. Poe folyamatosan buzdítja droidját, hogy oldja meg a fegyverrendszer műszaki hibáját. BB-8 végül feladja a harcot a panellel, karjára húzza a fejét és saját testét használja áthidalásra. Az ötlet beválik, a Fekete 1 fegyverzete életre kell és Poe egyetlen rövid sorozattal megsemmisíti a löveget. Aztán egy elegáns fprdulóval a nyomában lévő két TIE vadásztól is megszabadul.

– Minden tiszta! Jöhetnek a bombázók! – szól bele rádiójába.

– Kapitány – szól a Filminatrixon az egyik tiszt. – Az Ellenállás bombázói közelednek.

– Hát persze! – mordul fel Canady kapitány.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Ez volt az a pont, ahol kissé megrökönyödtem. Amikor a moziba néztem, bár tetszett a Poe és Hux közötti vicces beszélgetés, én is éreztem, hogy a tábornok, aki anno hátborzongató beszédet mondott a Csillagpusztítón, most lényegében porig lett alázva. Két dolog miatt nem tudok erre haragudni. Egyrészt látható, hogy ez a világ része. Ha megnézzük Peavey vagy Canady reakcióit, látható, hogy a nézőkkel együtt ők sem tartják sokra Huxot. A másik, hogy attól még, hogy valaki tud egy pofás beszédet mondani, nem lesz automatikusan kompetens harctéri tábornok.

Ennek köszönhetően a beszélgetésen én végül jót derültem, aztán jött a lélegzetelállító eseménysor, ami a Star Wars legerőteljesebb szellemében készült: a főhős sebezhetetlen csodapilóta, akinek még a legnehezebb helyzetekben is minden sikerül egy hihetetlen csodának hála, míg mindenki már balfék és peches. Poe egymaga kiiktatja a Fulminatrix teljes ágyúsorát annak ellenére, hogy nem működik a fegyverzete és egy TIE raj üldözi. Egy mellékszereplőt fele ennyiből lelőnek, Poe meg simán elviseli a találatot, akárcsak Luke vagy Anakin az ep4-ben és ep1-ben. Rian Johnson remekül játszik rá mindarra, amit a Star Wars korábban kínált, sőt még kicsit ki is figurázza azt Poe és Hux beszélgetésével. De persze ez csak a látszat, mert aztán… Nos, azt majd a következő fejezetben megtárgyaljuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.