Jump to content

Recommended Posts

Látom az előző hét filmhez van ilyen fejezetenkénti kibeszélés. Gondoltam, ide is jó lenne egy. Aztán majd egyszer valaki elkezdi. Ha majd az előző kettő is befejeződik. :D

Azt hittem Te akarod csinálni. ;) Egyébként ha arra várunk, hogy a többi befejeződjön akkor ez sose indul el. :D 

• Szomorú 1
  • Vicces 1

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azt hittem Te akarod csinálni. ;) Egyébként ha arra várunk, hogy a többi befejeződjön akkor ez sose indul el. :D 

Igen, nálam pattog a VII-es de egyelőre nem nagyon fér bele az időmbe... 

Én viszont lehet bevállalom ezt az epizódot, ha más nem akarja.

• Like 2
  • Tetszik 1

Még nem tudom. Most ebbe így hirtelen ugrottam fejest. Előkaparom a régi sablonomat, meg kicsit ráhangolódom, de szerintem a héten elkezdem.

• Like 2
  • Tetszik 1

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mostmár vigye Dzséjt. :D Meg amúgy is, akárhogy nézem, a neten nem is találom a chapter listet, bd/dvd meg nincs itthon - csak letöltött verzió. :P

Az meg hogy a másik kettőre várjunk... Dzséjt ahogy látom, 8 év alatt fejezte be az Ep5 -öt? :D Szóval Karrde és Donát még bőven ráér. :lol:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én viszont lehet bevállalom ezt az epizódot, ha más nem akarja.

star wars may the force be with you GIF by New Year's Rockin' Eve

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mikor kezdődik? :D  

És hány év múlva végződik?:lol2::evil:

Posted (edited )
59 perccel korábban, Frenkie írta:

És hány év múlva végződik?:lol2:

Később, mint reméljük, de hamarabb, mint gondoljuk. :evil:

Edited by Bence1997
  • Vicces 1
  • Tetszik 2

The Last Jedi

Chapter 2: The Last Jedi

Time: 0:00:19-0:01:44

Tartalom

Réges-régen,

egy messzi-messzi galaxisban....

Star Wars

VIII. Rész

Az utolsó Jedik

Az Első Rend uralomra tört. Miután Snoke fővezér csapást mért a Köztársaságra, háborúba indítja könyörtelen légióit, hogy irányítása alá vonhassa a Galaxist.

Már csak Leia Organa tábornok ellenálló harcosai dacolnak a zsarnoki hatalommal, mert biztosak benne, hogy Luke Skywalker jedimester visszatér és feléleszti a remény szikráját.

Ám az Ellenállás lelepleződött. Miközben az Első Rend a lázadók bázisa felé tart, a bátor hősök kétségbeesett menekülési tervet eszelnek ki….

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Akkor kezdjük! A The Last Jedi nyitószövege rövid és tömör, struktúráját tekintve meg szinte teljesen ugyanaz, mint az ep7-é. Az első bekezdés gyors helyzetjelentést ad az Első Rendről, a második Leia és az Ellenállás, valamint Luke-ba vetett hitüket taglalja, a harmadik pedig a film kiindulópontját adja meg. Nem mondanám, hogy ez a legérdekesebb nyitószöveg a Sagában, de az egyik, ha nem a leglényegretörőbb.

Edited by Ody Mandrell

Mikor kiderült, hogy ez a film pont ott fog folytatódni ahol az előző befejeződött, már előre sajnáltam Riant amiért úgy kell nyitószöveget gyártson, hogy három bekezdésen keresztül alig mondhat valamit. De jól megoldotta. Érdekes hogy itt a galaxisra támadó légiókról van szó meg Rey is később azt mondja, hogy az Első Rend gyorsan az uralma alá hajtja majd a galaxist de aztán ebből nem nagyon lett semmi.

Emlékszem a moziban először semmitmondó szövegnek tünt. El nem tudtam képzelni milyen tervet eszeltek ki a hősök, és mit fogunk látni ha lemegy a szöveg? Az Első Rend invázióját?

53 perccel korábban, Bomarr írta:

Rey is később azt mondja, hogy az Első Rend gyorsan az uralma alá hajtja majd a galaxist de aztán ebből nem nagyon lett semmi

Egész pontosan azt mondja, hogy a legtöbb nagy rendszert uralni fogja, ami, ahogy a Resistance-ben Rucklin is mondta, összejött. A kettő még nem világuralom.:)

Johnsonnak nem nagyon volt mozgástere. Ez a nyitószöveg tetszik a 9 film közül a legkevésbé, de funkciójának megfelel.

1 órával korábban, Iqvi írta:

Egész pontosan azt mondja, hogy a legtöbb nagy rendszert uralni fogja, ami, ahogy a Resistance-ben Rucklin is mondta, összejött. A kettő még nem világuralom.:)

Hát pusztán a filmek alapján nem hogy a nagy rendszerek, de szinte alig valami lett meg nem hogy pár hét de egy év alatt. A Magvilágokba lazán mehetett Lando hivni az erősitést. Ott nem kellett külön háborúzni azért, hogy összegyüljön a nagy csapat a film végére.

Mivel tudtuk hogy fog kezdődni a film, így nagy meglepetés a nyitószövegben nem érhetett. Ráadásul pontosan a TFA után vagyunk így sok minden nem is történt.

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Mikor kiderült, hogy ez a film pont ott fog folytatódni ahol az előző befejeződött, már előre sajnáltam Riant amiért úgy kell nyitószöveget gyártson, hogy három bekezdésen keresztül alig mondhat valamit. De jól megoldotta. Érdekes hogy itt a galaxisra támadó légiókról van szó meg Rey is később azt mondja, hogy az Első Rend gyorsan az uralma alá hajtja majd a galaxist de aztán ebből nem nagyon lett semmi.

Azért elég sok rendszert elfoglaltak igen hamar.

A Lázadás Újjászületése

Spoiler

regényben szinte minden bolygón ott voltak ahol az játszódott.

Edited by Ody Mandrell

Szerintem azért az is beszédes, hogy az ep9-ben lényegében akárhová mentek a hőseink, ott megjelent az Első Rend. Alig ér oda a Sinta Gleccserkolóniára a Falcon, már egy szakasznyi TIE zúdul a nyakukba. Épp csak leszállnak a Pasaanán, máris feltartóztatja őket egy ott állomásozó rohamosztagos. A Kijimin meg már hosszú-hosszú idővel azelőtt ott nyüzsögtek, hogy Rey-ék odaértek. És ezek mind peremvidéki, isten háta mögötti világok. Ha ezeken rendre ott volt az Első Rend, akkor a magvilágokban is lehettek szép számmal (a Coruscanton és a Corellián biztos, mivel az egyik eleve hat évvel az ep8 előtt az Első Rendhez csatlakozott, a másikat még az ep8 eseményei után foglalták el - és mindkét bolygó fellázadt az Első rend ellen végül, így az Exegolra már onnan is jöhettek hajók).

Nyilván nem minden bolygón volt jelen az Első Rend, és az is fix, hogy számukra nem úgy alakult az invázió az ep9-ig, mint ahogy itt az ep8 elején lefestik - de ennek oka meg pont az ep8-ban van, jó néhány fejezettel ezután.

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És ezek mind peremvidéki, isten háta mögötti világok. Ha ezeken rendre ott volt az Első Rend, akkor a magvilágokban is lehettek szép számmal

Az egyikből nem következik a másik. Pláne hogy a jelek szerint még mindig nincs fővárosa az Első Rendnek. Ebből úgy tűnik hogy egyetlen igazán jelentős bolygót se sikerült elfoglalniuk. Még mindig az űrben van a vezetés. És amikor a végén látjuk lezuhanni az Első Rend csatahajóit, akkorse látunk egy Magvilágbeli bolygót sem.

Ha a kánon az hogy a Magvilágban erős volt az Első Rend, akkor az ep.9 nagyon félrement mert ebből semmi nem jön át. Pont az ellenkezője jön át. Hisz Lando gond nélkül tudott egy óriási sereget toborozni méghozzá baromi gyorsan a Magvilágokban. Arra pedig hogy ott bármi konfliktus lenne még egy félmondatnyi utalást se kapunk.

8 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az egyikből nem következik a másik. Pláne hogy a jelek szerint még mindig nincs fővárosa az Első Rendnek.

Szerintem nem volt nekik lényeges, megvoltak ők anélkül is.

Ja, hogy már elkezdtük? :D

Az Ep7 miatt valóban megvolt kötve Rian keze, amikor ennek a résznek a nyitószövegét alkotta meg. Szerintem jól megoldotta. Ugyan nekem se a kedvenc nyitószövegem, de amit közölni akart nekünk, azt közölte. Ezek után emlékszem már nagyon bevoltam zsengve. Meg anno ment is a fejtegetés itt a fórumon - lehet én tettem fel kérdésként -, hogy vajon a d'qari csatával vagy a Luke/Rey jelenettel kezdenek -e.

Edited by Bence1997