Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Igen, Wedge is Antilles és nem rokonok, az oké, tényleg a messzi galaxis Smith-jei lehetnek. De a RotS-os és az ANH-s Raymus Antilles kapitány ugyanaz a személy a wookiee szerint.

 

Am Wedge-dzsel is hasonló a helyzet: van ugye az a fake Wedge, aki a Death Star briefingen vitázik egy rövidet Luke-kal az ANH-ban. Na ott tényleg simán kitalálhatták volna, hogy ez egy másik karakter, én totál elfogadtam volna, hogy Wedge nincs ott az eligazításon (mittomén, klotyón van), de a wookiee ugyanannak a karakternek nevezi, Wedge kánon sztorijának leírásában ott van, hogy a csávó összeszólalkozik Luke-kal.

 

Lehet, hogy az Antillesek valójában Clawdite alakváltók, mint Zam Wesell??? :D 

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor itt az ideje levakartatni magáról a tetkókat. 

 

Én nem gondolom ezt. Most már sokkal empatikusabb vagyok mindenkivel szemben, de meg kell érteni, hogy nincs egy konkrét fajta rajongó. Mondjuk nem tudom, hogy más mikor lesz velem szemben ilyen toleráns, amikor azt mondom, hogy imádom a TLJ-t, és a rajongásom egyik csúcspontja volt.

 

Pl. én nem csak ezen a fórumon vagyok aktív (gondolom ti sem), én aztán tényleg mindent gyűjtök, de mondjuk kb. semmit sem olyan nagy monomániával (most az akciófigurák dominálnak egy jó ideje, jön föl a Lego és alábbhagyott a könyvgyűjtés), és érdemes megnézni, hogy a különböző fan csoportokban kik írogatnak pl. facebookon. Alig van átfedés pl. az SW figurarajongók és az SW könyvrajongók közt. Az olyan csoportokban, amik nyíltak, baromi sok tagjuk van, és nem specifikus a témájuk (csak kb. Magyar SW rajongói csoport), ott a Solo után a "most akkor Darth Maul visszatért?" kérdések dívtak (meg a TLJ és a Disney irgalmatlan pocskondiázása), amire még az olyan barátaim is tudták a választ, akik nem különösebben rajongók, nem látták a sorozatokat, de azért informáltak, és az a vicces, hogy azért annyira nem érzik magukat rajongóknak, hogy ilyen csoportokba belépjenek.

 

5 perccel korábban, M.Laci írta:

Nem hiszem, hogy a legelvakultabb gyűlőlkődők sem találnának maguknak olyan motívumokat a filmekben, amiket ne kedvelnének meg. 

 

Ezt tényleg, félelmetes, hogy mennyire nem értem. A TFA-t én se szerettem, sőt, akkor a Rebels sem nyerte el a tetszésemet (2. évad közepe volt akkor), pedig korábban ráfüggtem már, de úgy éreztem, hogy elkótyavetyélik az évadban Ahsoka-t. Persze az elején nagyon-nagyon védtem a TFA-t. És borzalmasan rossz volt hallgatni, hogy a barátaimnak nem tetszett, nyilván azért, mert legbelül én sem szerettem. (Most decemberben a TLJ-nél a baráti körömben konszenzus volt, hogy mennyire király film a TLJ.) De én most már tudom, hogy mi az, amit keveselltem a TFA-ban, a Solo-ban, és mi az, amit nagyon szeretek a RO-ban, TLJ-ben. És hogy igazából mi tud zavarni egy SW-film kapcsán (a fantáziátlanság, sablonosság). Mióta ezt megfogalmaztam, azóta sokkal kiegyensúlyozottabban állok az egészhez. Pl. most a Solo-val kapcsolatban egyáltalán nem vagyok kiakadva, az egész filmhez úgy álltam hozzá, hogy annyira tetszett a TLJ, hogy most bármi jöhet, egy kis fanservice elviheti. Lényegében ez is a helyzet. El is viszi, elvitt engem is a moziba 3x egy hét alatt. Csak gáz, hogy emellett második világháborús lövészárkokat látni egy-egy kommentfalon vagy egy-egy youtube videóban a TLJ kapcsán.

 

Amúgy a TFA után, ami egyébként olyanképp vetette vissza az én rajongásom, hogy nem nagyon néztem SW-t fél évig, elsőként a londoni Celebration robbantott ki az apátiából. Akárki akárhogy szidja a Disney-t, kívánom, hogy jusson el egyszer egy Celebrationre, és onnantól nem lesz kérdés, hogy mi az összes létező Star Wars-alkotó célja a Lucasfilmnél: örömet szerezni. Az is röhejes valahogy, hogy mennyire lenéznek SW filmalkotókat, holott ezek az emberek olyan rajongók, mint ők, csak éppen baromira az életüket tették fel többszörösen, hogy odáig eljussanak, hogy Star Wars-filmeket csinálnak. (ezt annak kapcsán is írom, hogy korábban ebben a topicban felmerült, hogy na, akkor kiket rúgnak majd ki a Solo bukása kapcsán.) Szerintem ez nagyobb áldozat, ez nagyobb rajongásról, elhivatottságról árulkodik, mint egy rakás könyv meg játékfigura birtoklása. Szerintetek ez nem jelent ezeknek a csávóknak véres verejtéket, meg reggelente hányást? És a többségük úgy kerül oda, hogy baromira nem a pénzért csinálja. Aki filmrendező, zeneszerző, vágó, operatőr, író, és kap egy ilyen lehetőséget, hogy SW-filmet csinálhat, annak már olyan portfolio-ja van, amitől amúgy is dúsgazdagnak mondhatja magát.

 

Amikor 2016-ban az Oscar-gálán kiosztották a legjobb rendező díjat, akkor azt J.J. Abrams adta át. Számomra ez egy szimbolikus gesztus volt felé. Mert lehet, hogy abban az évben nem ő volt a legjobb rendező, sőt, nem is jelölték, de ő volt A Star Wars-rendező, ő kapta meg azt a csodálatos felelősséget (és látjuk, hogy ez egy felelősség, hiszen: Trank, Lord, Miller, Trevorrow), hogy Star Wars-ot rendezhessen. Ez egy díj, egy elismerés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szerintem ide érdemes írnom ezzel kapcsolatban:

 

Mivel nem tudom, hogy mit hoz a sors idő terén - diákmunka, ha felvesznek, akkor egyetem - így elhatároztam, hogy előrehozom a július elsejétől betervezett kronolgóiai megtekintésemet, így a mai nap belekezdtem a nagy utazásba, amelynek végállomása az EpIX lesz jövő decemberben!

 

A mai nap kezdtem is a Marvel Star Wars képregény 26-30. számával, a Yoda titkos háborújával. Egy Wordbe megvan a teljes kronológiai lista, így az is, hogy az egyes képregények hanyadik oldalán van pl. a múlt, melyen a jelen történései stb. Így sikerült végeznem Yoda régi kalandjával, amely most második olvasatra jobban tetszett, mint elsőre.

 

A következő állomás holnap jön a Darth Maul miniszériával, aztán pedig jöhet a TPM a hét hátralévő idejében! :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, RacerX írta:

A könyveket se hagyd ki! :D

Oh, hát a könyveket nem is hagynám ki. :D Mondjuk biztos nem fogom az összes eddig megjelent kánon könyvet elolvasni, de azért a megszerzett 7 db mellé még szeretnék min. 2 darabot még megszerezni, hogy majdhogynem teljes legyen az élmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nem vagyok híve a listázásnak, mert nálam minden SW 10-es, ám most mégis kedvet érzek egy kis rangsoroláshoz. Kíváncsi vagyok nektek jelenleg mi a rangsor? :) 

 

1. TLJ

2. ROTS

3. TESB

4. ROTJ

5. RO

6. TFA

7. AOTC

8. SOLO

9. ANH

10. TPM

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ajaj, én már akkor is nehezen csináltam listát, amikor még csak 6 film volt, most már egyáltalán nem tudok. Talán az első és az utolsó helyezetteket még meg tudom határozni, azzal együtt, hogy ez valóban olyan lista, amelyben minden film nagyon jó, és csak egymáshoz képest lehet rangsorolni.

 

Egyébként nálam nagyon hasonló ehhez az eleje és a vége, azzal a különbséggel, hogy nálam továbbra is a ROTS az első, mert az gyakorolta rám moziban a legnagyobb hatást, amikor először láttam (ráadásul felnőttkorban), és mert azóta is töretlenül szeretem. :) A TLJ a második, ezt most már én is egyre inkább így érzem, bár én nagyon messze vagyok a 41 megtekintéstől. :D

A köztes sorrend teljesen bizonytalan, a végére viszont én is a TPM-et raknám, egyszerűen azért, mert az tetszett a legkevésbé, amikor először láttam, ahogy ezt itt már többször be is vallottam, de persze mára már az is teljesen rehabilitálva lett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Solo-t egyelőre nem tudom elhelyezni. Újra kell még néznem. A többi film jelenlegi állása:

 

1. Last Jedi

2. Rogue One

3. Empire Strikes Back

4. A New Hope

5. Force Awakens

6. Revenge of the Sith

7. Return of the Jedi

8. Phantom Menace

9. Attack of the Clones

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont néhány napja rendeztem el magamban a filmeket. :D

 

Sorrend:

10. Solo - A Star Wars Story (2018)

- Még friss az élmény, ez tény, de ha 2-3 éve jött volna ki, szerintem akkor is az utolsó helyet foglalná el. Nem rossz film, nagyon szeretem, Alden és Donald remekelnek, Woodyt is bírom, a sárkánykirálynőnk meg egészen pompás szerepben tetszeleg (:hehe:) a helyszínek nagyon találóak, a végén lévő meglepetés letaglózó, az egész film egy remek kalandfilm. Hanhoz rengeteget ad hozzá, szépen elmeséli azokat a történeteket, amiket el kellett meséljen. De igazából ennyi, értékelem, hogy készítettek egy Solo filmet, de ezzel a filmmel se lett a karakter nálam feljebb, ezért a film is ilyen jó kalandfilm. :)

 

9. Episode VII - The Force Awakens (2015)

- Pozitívum, hogy a karakterek talán pont ebben a részben az egyik legjobbak, mindenki nagyon jól hozza a szerepét, talán itt éreztem a leginkább a szívemhez közel Hant és Chewiet. Kylo és Rey már itt kimagaslottak, Finn is remek karakter lett, Hux egy elmebeteg fasiszta, de ebben a fickó nagyon mozgott. Voltak ötletes dolgok a filmben, amelyek további pozitívumok.

- Viszont ezeken kívül nem érzem erősebbnek, mint a Saga többi filmjét. A történet erősen hajaz a 4. részre, a Starkiller nekem nem adja - tudom mi volt a funkciója a történetben, de attól még ez számomra egy DS copy :( - Poe -ért fáj a szívem, persze ez nem annyira negatívum, de a film közepéből én minden egyes nézésnél hiányolom. (Szerencsére a 8-ban már megkapta a saját idejét, aminek roppantul örülök), Leia felett eljárt az idő, egyszerűen nem éreztem nála semmit. (a 8 úgyszintén sokat dobott rajta)

 

8. Episode I - The Phantom Menace (1999)

- Ami a Sagát időrendben elindította. Szerencsére a kronológiai megtekintésnek remek érzés volt újra átélni az első rész megannyi eseményét.

- A fogatverseny máig az egyik legjobb ötlet a SW történelmében. A dolgot tetézi, hogy én nagy F-1 rajongó vagyok. :D

- A zenék ebben a filmben valami eszméletlenül jók. Mind amikor Anakin búcsúzik az édesanyjától, a Gunga város megjelenése és a vízi túra is szép, a Duel of the Fates -ről nem is beszélve, ami JW legjobb zenéi közt van.

- A karakterek közt vannak remekül működőek, ám vannak nem éppen frappánsak is. Jar-jar például nekem még mindig nem jön be ebben a részben, persze van 1-2 jó megmozdulása/jelenete, de alapvetően jobban jártunk volna, ha egy kicsit jobban leszűkíti Lucas a gungan jelenlétét. Ez főleg a Tatooine -i jeleneteire vonatkozik. :)

- A végén lévő harc valahogy nem adja nekem, pedig volt bennük potenciál. A fénykardpárbajjal nincs is gond, az remekül megkoreografált, egyszerűen mestermű, de mind Padméék akciója, mind pedig az űrcsata nem nyűgözött le régen se, és most se. A gungan-droid mezei harc pedig egy elmegy kategória, néhány remek elemmel.

 

7. Episode IV - A New Hope (1977)

- Ami a Star Warst elindította 41 éve. Ugyanakkor bár a fiatalabb generáció között vagyok, mégis elmondhatom, hogy fiatalságom ellenére ezt a részt láttam meg elsőként, és ennek a résznek köszönhetem elsősorban azt, hogy SW rajongóvá váltam.

- A film egy délutáni matinéfilmnek is elmehetne, sőt akár vehetnénk önmagába is, hiszen egy szép mesét mond el, aminek bár van egy in medias res kezdése, de ugyanakkor van egy szép lezárása is.

- Ahogy kezdek felnőni, érzem, hogy egyre kevésbé fog el engemet az a gyermeki báj, amit akkor néztem. Ennek ellenére nagyon jó filmnek érzem, de valahogy ez a mesés vonal ezzel a fehér-fekete nézettel kicsit kopott nálam az utóbbi években.

 

6. Episode VI - Return of the Jedi (1983)

- Az OT lezárása. Emlékszem, régen rongyosra néztem ezt a részt, ha mondhatom, akkor ez a rész tetszett nekem a legjobban, de valamikor ez az érzés nagyot változott - mondhatjuk, amikor megjelent az EpIII, és a TCW -ről se feledkezzünk meg :).

- A film hangulata csillagos ötös. Mind Tatooine, mind Endor és az ewokok helye igazán hangulatosra sikeredett. Valahogy sose tudtam erre a részre úgy gondolni, hogy ez milyen sötét. Itt mindig elfogott engem egyfajta könnyed hangulat, egy lágy érzés, amely a végénél (Luke-Sidious-Vader jelenetek) kicsit elveszti az érzetét, de valahogy mindig megmarad.

- Az ewokok nekem régebben bejöttek, ma viszont már fordult a kocka. Egyszerűen a birodalom az Endoron nagyon hülyén lett beállítva. (mondjuk nem csak itt)

- A végén lévő fénykardpárbaj az egyik legérzelmesebb mind közül - csak az EpIII Obi-Ani párbaj nyújt ennél sokkal több érzelmet - minden jelenet, minden megmozdulás remek.

 

5. Episode II - Attack of the Clones (2002)

- Úgyszintén ahogy az EpI kapcsán, úgy itt is az újranézés megerősítette bennem azt, hogy ez a rész milyen jól össze van rakva. Kezdve az elején lévő coruscanti üldözéssel, vagy a Kaminoval, a Geonosis-Tatooine kettős pedig csak hab a tortán.

- Annyi negatívumom van, hogy néhol eléggé meglátszott a CGI, illetve Anakin és Padmé románca picikét megakasztotta nekem a filmet, de annyi baj legyen.

- Minden új helyszín beleillik az SW univerzumába, Kamino különösképp nem evilági volt. A csata Jango és Obi-wan között lehengerlő, az embernek tátva marad a szája, amilyen módon harcoltak ők ketten egymás ellen. Ha már Jango és Obi, akkor az aszteroidás üldözés hangilag valami elképesztő, az a szeizmikus töltet valami irgalmatlanul király ötlet.

- A Geonosisi rész az arénától kezdve a fénykardpárbaj végéig letaglózó. A különböző veszélyes állatok a hőseink ellen, maga a harc, a fénykardpárbaj, stb.

- Yoda harca Dookuval, Dooku stílusa, ezek mind tetszenek.

 

4. Rogue One - A Star Wars Story (2016)

- Na igen, azért bevallom: ha nem volna a RO -nak olyan erős második fele, akkor hátrébb végezne, ez teljesen egyértelmű. :)

- Negatívum: a film eleje lassan indul be, nehezen szoktam ráérezni a film hangulatára, de szerencsére amikor mindnyájan a Jedhán vagyunk, a SW hangulat azonnal elkap.

- Bodhi és Baze két olyan karakter, amelyek számomra máig nem igen találták meg a helyüket. Bár mindkettőnek megvolt a funkciója a történetben betöltött szerepük miatt, de attól még számomra két nagyon elhanyagolható karakterré váltak. :(

- K-2SO számomra a legjobb droid, amely eddig valaha is szerepelt az SW -ben. Najó, talán BB versenybe szállhatna vele. :D

- Krennic nagyon jó volt, remekül betöltötte a főgonoszi szerepet. Üdítő látni mindig Krennic és Vader jelenetét is.

- És ha már Vader: a végén lévő jelenet számomra instant No. #1 legjobb Vader jelenet all-time. :D

- És ha már a film vége: a Scarifi csata jelenleg No. #1 legjobb űrcsata.

- Ja és +1: életem első SW mozija. Felbecsülhetetlen érzés volt, mondhatom. :cool:

 

3. Episode V - The Empire Strikes Back (1980)

- Ha mondhatom, hogy az OT mesterműve, akkor mondom: ez az OT mesterműve. :P

- Az OT legsötétebb része, tele izgalommal, remek karakterekkel.

- Vader itt konkrétan elszabadul, és habár nem hoz egy olyan mészárlást, mint a RO végén, de amilyen jelenetei vannak ebben a filmben, hát megértem, miért ő az all-time főgonosz sokaknak. Maga a leleplezés régen nálam is nagyot szólt, és még ma is hat, ami azért mond valamit.

- Lando, a felhőváros, Bespin látványa, Dagobah, az egész aszteroidás szakasz remekül sikerült.

 

2. Episode VIII - The Last Jedi (2017)

- Ha nem lett volna rám akkora hatással az EpIII, akkor most a TLJ lenne az élen.

- Mit is lehetne mondani erről a filmről? Hogy egy mestermű, a SW reneszánsza? Vagy hogy újra átélhettünk egy I am your father pillanatot? Vagy maguk a karakterek mennyire jól sikerültek? :)

- Minden egyes karakter tényleg továbbfejlődött, mindenki eljutott A-ból B -be, valakiktől elbúcsúztunk, valaki jól átvert némelyeket - köztük engemet is, ugye kedves Supreme Leader Sn... akarom mondani Kylo? :P

- Luke nálam itt ért révbe, eddig szerettem a karakterét, sose volt a kedvencem, viszont ezzel a résszel nagyon sokat nőtt a szememben.

- Sokat lehetne még beszélni a pozitívumokról, de szeretnék pár negatívumot is megejteni: a zene nem annyira erős, mint az eddigiek.

- Hux nekem csalódás, míg a 7 -ben egy nagyon erős karaktert kaptunk, addig itt csak elvolt. :(

 

1. Episode III - Revenge of the SIth (2005)

- Hát nem is kérdés!!! Eme résznek köszönhetem, hogy végülis teljes SW fan lettem - van ilyen? :hmm: :D :hehe:

- Akármennyire jó a TESM, akármennyire jó a TLJ, nálam ezt a részt egyik se tudja überelni. Azok az érzelmek, amikor a 66 -os parancsot kiadják - régen is ütött, de a TCW ezt megsokszorozta - vagy a végén lévő fénykardpárbajok.

- Maga a film remekül összekapcsolja a PT -t, és az OT -t.

- Lehetne még sokat mondani erről a filmről, de legyen elég ennyi. Negatívumot most hirtelen nem is tudnék mondani - talán csak a zene néhol nem jó.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon nehéz a 2. és 9. között a rangsorolás, a küldés előtt is többször módosítgattam, kb. ebben a pillanatban ez az aktuális sorrend a fejemben:

 

1.   The Last Jedi
2.   A New Hope
3.   The Empire Strikes Back
4.   The Force Awakens
5.   Return of the Jedi

6.   Revenge of the Sith
7.   Rogue One
8.   Solo
9.   The Phantom Menace
10. Attack of the Clones 

 

Remélem, hogy ahogy jönnek az újabb filmek, úgy lesz egyre nehezebb dolgom. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokáig az Ep3 birtokolta a listám 1. helyét, de az utóbbi időben ez változott. A lista alja nem jelenti azt, hogy rossz filmnek tartom az ott szereplőt/szereplőket, de ha egymáshoz kell viszonyítani őket, nálam jelenleg így festenek a filmek:

 

1. - The Last Jedi
2. - Revenge of the Sith
3. - Rogue One
4. - The Empire Strikes Back
5. - Attack of the Clones
6. - The Force Awakens
7. - The Phantom Menace
8. - A New Hope
9. - Return of the Jedi
10. - Solo

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Így már nem is értem, miről beszélsz. Az ep3 végén, ami a Birodalom első napjairól szól, nem csoda, hogy nincs éles váltás. De az már kivégzést érdemlő bűn, hogy 30 évvel az ep6 után játszódó sztoriban van, ami más. Belekeveredtél a saját indokaidba. Először inkább ezeket tedd rendbe.

 

Nem keveredtem én bele semmibe! Te azt mondtad, hogy az ep3 és 4 között élesebb a váltás, mint a 6 és 7 közt. Azzal indokoltad ezt, hogy az Új reményben látott Birodalom nem következik logikusan a Köztársaságból, illetve a Lázadók Szövetsége sem, míg a Birodalomból logikusan következik az Első Rend, illetve a Szövetségből az Ú.K/Ellenállás.

Én meg azt mondtam, hogy nem, nincs éles váltás ep3 és ep4 között, mert az ep3 végén már létezik a Birodalom. Nem tudom ezen mit nem lehetett érteni.

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

a Köztársaság támogatja az Ellenállást

És ebből a filmben semmit nem tapasztalunk. De nemcsak a filmben, a Vérvonalból azt is tudjuk, hogy Leia eléggé elhatárolódott a Köztársaság vezetőitől, és az Ellenállás létezését is csak megtűrték. Kb. ennyi volt a nagy segítség, hogy nem szüntették meg. Mert hogy tudtommal, az Ellenállásnak a létezése már önmagában is sértette a békeszerződést. Ha olyan komolyan segítette volna a Köztársaság az Ellenállást, utóbbi nem lenne kisebb még a Lázadók Szövetségénél is, pedig az se volt valami nagy.
A föntit is a Vérvonalból tudjuk meg, hogy miért nincs komolyabb együttműködés a Köztársaság és az Ellenállás között.

 

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Miért, azt a filmekből tudod meg, hogyan lett a Köztársasági Nagy Hadseregből Birodalmi Hadiflotta pár év leforgása alatt? Melyik film magyarázta el az okot és a folyamatot, amiben egy teljesen működőképes hadsereget pik-pak lecseréltek egy másik, annál is hatalmasabb hadseregre bakancsoktól a csillagrombolókig, mindezt egy költséges háború után, úgy hogy futotta még két Halálcsillagra is. Mert érdekelne az a mozi.

 

A Birodalom majdhogynem az egész galaxist uralta. Nem volt elképzelhetetlen, hogy honnan van forrásuk ilyesmire. A klónokat meg az öregedésük miatt kellett lecserélni, ez világos volt a filmekből is, hogy milyen gyorsan öregszenek.

A jóval kisebb Első Rendről csak ötletelhettünk, hogy honnan van ilyesmire forrásuk, amíg ki nem derült máshonnan.

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Segítek: figyelmetlen vagy, esetleg feledékeny, de az tuti, hogy ez benne van a filmben. Az ep7 bevezető szövegének fent idézett második mondata alapján semmi okod, hogy ezt felródd a filmnek, mert elég egyértelműen tisztázta, hogy a Köztársaság támogatja az Ellenállást. És Hux is mondja, hogy támogatja őket.

Mint írtam fentebb, mondhat bárki bármit, mondhat Hux bármit, a filmben semmi olyan nem történik, ami arra enged következtetni, hogy komolyabb támogatásról lenne szó. Azóta már a Vérvonalról is kiderült, hogy komolyabb együttműködés nem volt a két fél között. Max annyi, hogy a leselejtezett/elavult köztársasági hadeszközöket megkaphatta az Ellenállás.

Egyébként elismerem, már régen láttam az ep7-et, így pár dologra lehet hogy nem emlékszem így hirtelen :) 

 

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hát a bevételek erőteljesen cáfolják az elméletedet. Bár semmit sem tudunk igazán Snoke-ról, és állításod szerint az ep4-6-ból nem következik az, amit az ep7-8-ban van (dehogy nem), mégis, ahogy Bomarr írta, az ep8-9 a legsikeresebb SW filmek közé tartozik. Ők kifizetik a pénzt, beülnek a filmre, aztán mindent elfeledve hazamennek. Ők magasról lesz*rják Snoke-ot. A húgom egy átlagnéző. Tudod, mi fogta meg a legjobban az ep8-ból? A kristályrókák. A pasija is átlagnéző. Tudod min akadt fenn? Nem Snoke-on, nem a politikai helyzeten, még csak nem is azon, hogy Luke egy remete és nem szuperhős. A bombák hullásán akadt meg. És ha azt firtatom, mi az ami tetszett? A válasz nem az érzelmekkel teli Han kivégzés, nem Snoke meglepő halála, nem Luke és Kylo best of Star Wars momentuma. Nem, hanem "fasza volt az űrcsata", meg "tetszett, hogy röpködött a Falcon a roncsok között". Snoke-ra akkor kérdeznek rá, ha én szóba hozom, a politikai helyzetre meg akkor is legyintenek.

 

Hát jó, ezzel nem tudok vitatkozni :) Reméljük a IX is hasonlóan teljesít majd :) 

 

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az, amiről mi itt hónapokon át beszélünk, az átlag nézőt nem érdekli. Hülyének néznek minket amiatt, mert képesek vagyunk ennyit beszélni róla.

Szar lehet nekünk :D 

 

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ki törölte az archívumot az ep2-ben, amely kérdést ugyan Yoda kimondta, de a filmek egyike sem adott választ.

 

Sejteni lehetett mondjuk, hogy Dooku volt.

A többi kérdésre, amit írtál amúgy valóban nincs válasz a filmekben, igazad van.

 

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ilyen megközelítésben már az ep2-nek sem szabadott volna működnie, hiszen két semmiből jött hadsereg is van benne, meg egy semmiből jött, a Köztársaságot fenyegető kormány, mindennek semmi nyoma az ep1-ben. Ott volt egy könnyen agyoncsapható droidsereg, amit agyon is csaptak a film végére egy 9 éves segedelmével. Hol következik ebből a FRK? Hát a KNH? Az egész szeparatista krízis? És ott csak tíz év a különbség, nem 30.

 

Ezeket maga az ep2 vezette fel. Az ep1-nek csak annyi célja volt, hogy elindítsa Anakin az útján, emellett Palpatine hatalomra kerüljön.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy tetszik-e neki az új irány. 

Szerintem nem jó az, hogy a mozifilmek megértéséhez könyveket, képregényeket vagy animációs sorozatokat kell ismerni. Ennyi erővel eljuthatunk oda is, hogy a 3D szemüveg mellé egy applikációt is rátöltenek a telefonunkra, amiből kiderül - de csak a film után - hogy mi lett a főhőssel... mert ez az irány. 

A mozifilmek jelentősége így csorbul. A koncepciót a Disney-nél értem, de szerintem nem jó az irány (nyilván anyagilag okés). 

Kicsit olyan ez, mint két tétmeccs között mennyit foglalkoznak ma már a játékosokkal, meg a játékosok is már inkább termékek és lassan fontosabb a focit szerető embereknek az ő játékon kívüli életük. Érdekességnek oké, hogy a meccs előtti éjszakán Ronaldonak milyen volt a széklete, vagy Messi hányat ásított a meccs reggelén, és talán válaszokat is adhatnak a teljesítményükre. De ami a lényeg az a meccsen mutatott játék és maga a meccs. Ez kellene hogy meghatározó legyen, választ adjon a fontos kérdésekre, mint pl. ki milyen jó játékos. Ne kelljen már megnézzem a jó játékosok edzőmeccseit is, hogy megértsem, hogy miért képes tétmeccsen jó helyen, jó időben lenni és gólt rúgni. 

És ezt látom a SW-nál is. Filmek közötti/melletti más médiumoknak túlnőtt a szerepük. Kifolytak a természetes medrükből és ezért is jön szembe a furcsa fejű, kérdő tekintetű mozinéző, nem csak azért mert nem érdekli annyira. 

Amiket Dzséjt a Snoke-os topicban leírt én teljesen másképp látom és élem meg, és nem vagyok ezzel egyedül. Én az a korosztály vagyok, akiknek az ismerősei átélték az OT-t és akikkel SW-témáról lehet beszélgetni, inkább idősebbek mint én vagyok és sokukat nem kell képbe helyezni. Nekünk minden SW mozifilm eseményszámba ment. Ezen ismerősök között volt olyan (nem túlzok, ha nem velem történik nehezen hinném) hogy a Solo felénél felállt a moziban és kiment (azt hittem rosszul lett). Utána mikor találkoztam vele kérdeztem tőle, hogy mi történt. "Semmi, unalmas volt". Mondtam neki, hogy Maul megjelent a végén... Azóta sem beszéltünk róla. 

Aztán többen el sem mentek már rá. Lehet, hogy egy régi kor egyik utolsó hírmondója lettem. :D Van aki talán ezt úgy fogalmazza meg, hogy nem tudok váltani. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a fentiek fényében nem akarok. 

Persze ez az én szemszögem és tapasztalataim, nem az alfa és az omega. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

De az hogy az ep.6 végével beállt az egyensúly csak a sequel filmekből derül ki. Így akkor az első hat film mégsem kerek. Ott erről nincs szó.

Azért a VI. végéből nem nagy merészség levonni a következtetést... épp hogy a VII. nyitotta újra ezt a frontot, egyébként - bár utalás nem volt rá a IV-V-VI-ban - szépen kijött az íve a sztorinak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Lada Ezt az érzést fogta meg remekül winnie. Nevezetesen, hogy nem a 40 éveseké a Star Wars. Tudni kell tovább lépni, nem hisztizni kell rajta meg szidni mindenkit. Ez a múltba révedés nem rossz dolog, de csak egy fokig. Utána már káros. A világ fejlődik, az SW is fejlődik terjeszkedik, új generációkat hódít meg. Elég csak megnézni itt mekkora örömünnep volt a TCW folytatásának hírére. Neked ha jól tudom már az is kimaradt (vagy legalábbis nem sokat írtál róla). A lényeg, hogy a világ változik és ezt valamilyen szinten le kell követnie az SW-nek is, különben halálra van ítélve. Lucas ezt már 1997-ben észrevette, ezért is nyitott a fiatal generáció felé, amit az "ős rajongók" már akkor is zokon vettek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.