Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Mindjárt kifejtem majd bővebben, hogy mire is gondolok konkrétan. Annyit azonban előrebosátanék, hogy a sw filmek látványvilágának és történeti egységének elemezgetése a célom eze topik megnyitásával.

 

Írjatok sokat ide! 8)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindjárt kifejtem majd bővebben, hogy mire is gondolok konkrétan. Annyit azonban előrebosátanék, hogy a sw filmek látványvilágának és történeti egységének elemezgetése a célom eze topik megnyitásával.

 

Írjatok sokat ide! :(

 

A magam részéről megvárom a te kifejtésedet... előljáróban annyit, hogy a látványvilág néhol döbbenetesen elüt... szerintem direkt 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval nagy élmnyben volt részem, mert végignézhettem kb. 3 hét alatt a hat filmet, egy sw terén teljesen laikus lánnyal. És érdekesek voltak a reakciói.

 

Szerinte is tökéletes az egész opus. Szerintem is. Nagyon örültem tavaly összel, hogy kiadták dévédén a 3 classic részt. Nagyon örültem a régi filmekbe belekerült újításoknak (Hayden, mint Anakin, McDiarmid az ep5-ben stb.) De szerintem még folytatni kéne egy kicsit felújítást, főleg az ep4-en, mert az a rész látványilag kicsit elüt a többitől. Lehet, hogy ezért néhányan megköveznek majd, de az ep4 sokkal szegényesebb mint a többi rész - épp eről beszéltünk a múltkor Simon Z-vel - , bár a felújított Mos Eisley nagyon ott van a toppon. Tuom, hogy 30 éve forgatták, tudom, hogy úgy is tremekmű ahogy van, azonban azzal, hogy Lucas egy kicsit jobban felcsinosítaná egyáltalán nem tenné tönkre a film image-jét. A cél az, hogy a hat film egységes legyen. Egyálalán nem baj, ha egy művész az idő folyamán csinosítgatja opusát + javításokat végez rajta. A legszembeszökőbb ilyen rész pedig az ep4-es kardpárbbaj, bár lehet, hogy ezzel most újabb kődobálásokat vívok ki az irányomba 8) , de állok elébe.

 

Tudom, hogy eg öreg ember, meg egy félig gép valaki harcol. Ben nem is olyan öreg, ugyanaz a gép ember pedig sokkal jobban vív néhány évvel később. A lassú ep4-es kardozásra csak 1 magyarázat van: 30 éve készült, de a film szempontjából racionális magyarázatot találni arra a "piszkálódásra" amit Vader és Ben művelnek, nem lehet. Kilóg a sorból,, ez van. Főleg az ep3 hiopergyors párbajai után zavaró a két exhaver piszkálódása. A lány aki nézte velem meg is jegyezte:"Ezek rendesen lelassúltak."

Szóval remélem, hogy az összdévédé kiadáson már egy kis cgi-vel meg lesz kínálva Vadr és Ben agresszív véleménycseréje....

 

Az is ide vág, hogy Vader is egész másképpen néz ki, mint a másik két classic-ban....

 

Az uccsó két rész viszont tökéletesen illeszkedik a prequelek általi képi világba, az ep6-os űrcsata máig kenterbe veri az ep1 űrcsatáját....

 

szóval végeredményben annyit szeretnék mondani, hogy az ep4 sajnos kissé kopottabb mint a többi, félre ne értsetek, nagyon szeretem a filmet, hiszen ez volt az első, ez indította el világhódító útjára az egészet, ez alapozta meg a kultuszt.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De szerintem még folytatni kéne egy kicsit felújítást, főleg az ep4-en, mert az a rész látványilag kicsit elüt a többitől. Lehet, hogy ezért néhányan megköveznek majd, de az ep4 sokkal szegényesebb mint a többi rész

 

Érdekes, én soha nem érzek ilyet. Főleg amióta Mos Eisley is nagyban hasonlít Mos Espára. Persze néhány effekt kopottas (fénykardok), de nem érzem nagy kirívónak a látványvilágot.

 

Tudom, hogy eg öreg ember, meg egy félig gép valaki harcol. Ben nem is olyan öreg, ugyanaz a gép ember pedig sokkal jobban vív néhány évvel később. A lassú ep4-es kardozásra csak 1 magyarázat van: 30 éve készült, de a film szempontjából racionális magyarázatot találni arra a "piszkálódásra" amit Vader és Ben művelnek, nem lehet. Kilóg a sorból,, ez van. Főleg az ep3 hiopergyors párbajai után zavaró a két exhaver piszkálódása. A lány aki nézte velem meg is jegyezte:"Ezek rendesen lelassúltak."

Szóval remélem, hogy az összdévédé kiadáson már egy kis cgi-vel meg lesz kínálva Vadr és Ben agresszív véleménycseréje....

 

Szerintem a fénykardozás felturbózására, semmi esély nincs :) Még most sem zavar a visszafogottabb vívás. Tökéletesen megfelelő magyarázat az, hogy öregek már mind a ketten. Ráadásul nem is vívtak egy jót már vagy harminc éve.

 

Az is ide vág, hogy Vader is egész másképpen néz ki, mint a másik két classic-ban....

 

Azért fel lehet ismerni 8)

 

Összképében nézve, igenis is egységet alkot a hat film. Különböző korok, különböző látványvilága, de mégis a motívumok szintjén nagyon hasonló. De ha ez nem lenne elég, akkor ott van a történeti ív, ami végérvényesen egy szállra fűzi fel a hat részt. Persze a megvalósítás oldaláról lehet fogást keresni rajta, de szerintem még így is nehezen találni benne kifogásolhatót.

 

Mondjuk jobban segítene megítélni ezt a dolgot, ha végre megtudnám nézni valamikor egyben a hat részt. Ha lenne benne kirívó hiba, látva az egészet, tuti észrevenném :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is egy egésznek mondhatók. Talán 1-2 trükk ronthat az összképen, de ezek akkor tűnnek fel igazán, ha az ember már sokadszorra nézi, és már direkt figyel az ilyenre, szóval nyugodtan át lehet siklani felette. Anakin - Vader fejlődése döbbenetesen jó, a dizájnváltozás (díszes formákból hideg célratörőség) is nyomon követhető (pl. a Kereskedelmi Szövetség hajóinak belseje már határozottan ebbe az irányba mutat az Ep1ben) Szóval sok kötözködés, hogy nem egységes, már a csomókeresés azon a bizonyos kákán. SW 1-6 4EVER!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár az ep.4 valóban kilog egy kicsit a sorból, én ugy érzem, hogy ezen már nem nagyon lehet (és talán nem is érdemes változtatni). Talán esetleg, ha a Yavin IV-en több nagytotál lenne a Massassi templomokról, de ezen kivül nem nagyon van mit cifrázni.

 

Az Obi-Vader fénykardcsatában egyetértek Metróval. Nem tenne neki rosszat egy tuning, bár annyira nem is zavar. Mindenesetre nem tartom valoszinünek, hogy nagyobb változtatásokra lehetne számitani a következő DVD kiadásoknál. Nekem az rémlik, hogy Lucas azt mondta Indianapolisban, hogy már nem is fognak belenyulni..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondani sok mindent lehet...

 

Na, szerintem a filmek egysége megkérdőjelezhetetlen. Történetileg pontosan illeszkedik minden, mindenre megvan a magyarázat.

Látványilag én még a fénykardok helyrepofozását várom, aztán ez is tökéletes lesz. Szerintem Ben és Vader párbajának lanyhaságára az öregség nem magyarázat, mert Ben kb egyidős Qui-Gonnal, vagy pl Dookunál jóval fiatalabb (hogy a 900 éves Yodát ne is említsem). Én azt azzal magyarázom, hogy egyrészt Obi max gömbökkel gyakorlatozhatott, másrészt szűk helyen harcolnak, így ugribugrira nincs lehetőség. Harmadrészt, Obi-Wan valószínűleg még mindig nem bírná megölni Vadert, ezért se ugrik neki isten igazán, s nem is ez a célja, ő ekkor menekülni akar, ezért is tart a hangár felé. Nem Vadert jött megölni, Luke-ot akarja kiképezni. Vader pedig játszik Kenobival. Ő bosszút akar állni, azt pedig maximálisan ki akarja élvezni, ezért sem csapja agyon azonnal az öreg mestert. Játszik, hisz azt hiszi, Obi már túl öreg ("Elhagyott az Erőd, öreg.").

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ő ekkor menekülni akar, ezért is tart a hangár felé. Nem Vadert jött megölni, Luke-ot akarja kiképezni.

 

Én ezt nem teljesen így látom 8)

 

Szerintem Obi nem akarta képezni Luke-ot, csak elindítani a jedivé válás útján. neked a sors más utat jelölt ki, mint nekem. Itt tulajdonképpen elbúcsúzik Luke-tól, mert tudja, hogy meg fog halni. A hangárfelé meg azért araszolt, mert látni akarta mikor adhatja fel a küzdelmet. A mosolyában minden benne van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az addig okés, hogy Obi nem akar végezni Vaderrel, de a nagyobb gond, hogy hiányzik a dinamika és az erő a párbajukból... mintha két kezdő kendos izlelgetné egymást. Ellenpéldának ott van az ep.5, ahol például jól láthatóan Vader visszafogja magát az elején, mégis látszik, hogy nagyon tud.

 

Asszem az szokott lenni a magyarázat, hogy itt nagyon taktikásak. Kicsiket ütnek, de azok halálosak... háát... végülis valahogy meglehet magyarázni, de tényleg nem ártana egy kis vérfrissités. Csak aztán nehogy tulzottan is kilogjon a párbaj az ep.4 szerény látványvilágából... nehéz eldönteni mi lenne itt a jó választás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mosolyában minden benne van.

Én a mosolyából ezt látom ki:

 

Ige, abban a jelenetben Obi-Wan tényleg elbúcsúzott, de szerintem azért nem akar meghalni, és igyekszik mégis élve kijutni, ha van rá mód. Csak sajnos nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egy óriási szentség törés lenne belenyúlni az Vader-Ben párbajba. Az úgy jó, ahogy van. Azért is megizzadtak a színészek. Az ep4-nél nem szabad elfelejteni, hogy az a korszakalkotó. Stílusteremtő. Az a legrégebbi. Nem kell bánteni, jó úgy ahogy van. Mindig arra kell gondolni, hogy ezért van minden. Abba szerettünk bele, az volt a csúcs. Arra mindig úgy kell gondolni, hogy itt kezdődött minden. Tudnunk kell ez egy csodálatos film ami elvisz minket az álmokhoz. Engem zavarna, ha bármit a lézerek és fénykardokon kívül átvariálnának. Még az űrcsata is tökéletes, annyi feszültség van benne, hogy az leírhatatlan. Nem kell oda olyan, mit az ep3ba.

 

Nem kell megmagyarázni, hogy miért lassú Vaderék párbaja. Az legye elég magyarázat, hogy akkor csak erre tellett. Az is hatásos volt. Ha pergő csatát akarunk betesszük az Obi-Wan vs Mault. Ha nagyon nagy odamondásokat akkor a ANH-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a párbajba való belenyúlásra szavaznék. És csakugyan lehetne esetleg több óriástotál a filmben.

Lokatelli: ilyenkor nem azt nézem, hogy ez volt az első, és ebbe szerettem bele, bár ez tény. Azt nézem, hogy van a Csillagok háborúja lenyűgöző világa, és a közepén van néhány kisebb gond, ami ki tud zökkenteni a távoli galaxisból. A látványvilág egységessége szerintem sem vitatható az 1-2-3-5-6 sorrendben, de a 4 sok szempontból egy kissé kilóg. Persze ott jelent meg a SW-stílus, és van egy csomó tökéletes dolog is a filmben, de a többi epizódban még több ilyen van. 8) És bocs, Lokatelli, ha az EP4-ről van szó, mindig eltér a véleményünk... :(

Ami Vader kinézetét illeti: szerintem Lucas is állást foglalt ebben a kontinuitásügyben, amikor az EP3-ban Vader öltözetét az EP5-höz, és nem az EP4-hez igazította. Pedig szigorúan véve ahhoz kellett volna. (Még jó, hogy nem így csinálta. :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon jót tett az ep.4-es űrcsatának, hogy az SE-ben kicsit felturbozták.

 

Igen, a mai szemmel nézve tarthatatlan színvonalú jelenetek nagy részét, már az SE-ben lecserélték. Tegyük hozzá, hála égnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon jót tett az ep.4-es űrcsatának, hogy az SE-ben kicsit felturbozták.

 

Szerintem is, de több nem kell.

Most én arra gondoltam, hogy a legújjab verziót már nem kéne nagyon bántani. Legalábbis az űrcsatát.

 

Mindig az legújabb verzióra gondolok, hogy azon nem kell változtatni. Különben azt írnám, hogy már ezt sem kellett volna változtatni :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És bocs, Lokatelli, ha az EP4-ről van szó, mindig eltér a véleményünk...  :)  

Ami Vader kinézetét illeti: szerintem Lucas is állást foglalt ebben a kontinuitásügyben, amikor az EP3-ban Vader öltözetét az EP5-höz, és nem az EP4-hez igazította. Pedig szigorúan véve ahhoz kellett volna. (Még jó, hogy nem így csinálta. :) )

 

Ne kérj már bocsánatot a véleményed miatt, mert még rosszul érzem magam :) . Persze a sorrend 123456 ez nem kérdés, ezért belefér, hogy a közepén legye egy kis kinézeti furcsaság, mert mégis az készült legkorábban.

 

Vader kinézetét én az ep4hez igazítottam volna. Valahogy úgy, hogy óriási még nagyon kezdetleges konzolok legyenek a mellkasán. Végülis kapásból nem kaphatná a legmodernebb cuccot. Nem hiszem, hogy ilyenekre fel vannak készülve, mindig, hogy valaki szénné ég és egyből olyan konzolokat kap, ami 20 évig ugyanúgy néz ki. Az én ep3as Vaderem NAgyon-nagy, nagyon eltúlzott óriás konzolok(ezek megint retro érzést keltettek volna), Nincs vállap kicsi mellkas panel. Sisak oké, Ormótlan nagy csizma és a ruha nem olyan feszülős motor bőrruha, hanem valami bő cucc és nagyon bő palást.

 

Ez így elmndva nagyon röhelyes, de a kezdetlegességet sugallja, hogy épphogy összedobtak valamit.

De gondolom, majd ki lesz cserélve az ep4 Vader CG-re vagy valami.

Nekem a Vaderruha, nem az ep5re, hanem az ep6ra hasonlít, nemcsak hasonlít, hanem ,mintha tök ugyanolyan lenne. Mintha Lucas ott véglegesítette volna el, hogy így néz ki Vader.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Behalok, de ahogy ezt a Vaderes dolgot olvasom, olyan, mintha az összes Vader totálisan különbözne. Én szegény "mezei" néző meg megfeszülve is alig tudnék néhány különbséget felsorolni. Jó szemetek van skacok. Nem akar valamelyikőtök egy Vader különbségei összeállítást csinálni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, lássuk: 8)

 

EP4

- matt sisak

-a maszk (szemből nézve) bal oldali fehér pöcke le van törve. (A háromszög bal oldalán lenne, nézd meg a fenti banneren)

-barna szemek

-a mellkason a mellvért fölött van a fekete vászon

 

EP5

- fényes sisak

- az egész maszk kicsit más, mint az EP4-ben

- fekete, átlátszatlan szemrész

- mindkét fehér pöcök megvan

- a mellvért alatt feszül a vászon a mellkason

- kék és piros gombok a mellkasi szabályozópanelen

- kissé "mélyebben ülő" nyakpajzs

 

EP6

- majdnem ugyanaz, mint az EP5-ben, de a mellkasi panelen egy zöld és egy piros gomb van,

- és kevésbé mélyen ül a nyakpajzs

 

Most hirtelen ennyi jut eszembe. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, lássuk: :)EP6

- majdnem ugyanaz, mint az EP5-ben, de a mellkasi panelen egy zöld és egy piros gomb van,

- és kevésbé mélyen ül a nyakpajzs

 

Most hirtelen ennyi jut eszembe. 8)

 

És a vállmerevítő is más, mint az ep5ben, az egész vállrész masszívabb. Pont olyan, mint az ep3-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hm, szerintem egyértelmű, hogy Ben az ep4-ben szándékosan hagyja, hogy Vader lesújtson rá. Ahogy Ody is mondta, a moslyában minden benne van. Ő akkor már készen állt arra, hogy egyesüljön az Erő-vel.

Én többé-kevésbé egységesnek látom a hat filmet. Hát igen, az ep4 valóban kilóg picit, de ennek a résznek mindent hajlandó vagyok elnzéni, hiszen ez volt az első.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm, szerintem egyértelmű, hogy Ben az ep4-ben szándékosan hagyja, hogy Vader lesújtson rá. Ahogy Ody is mondta, a moslyában minden benne van. Ő akkor már készen állt arra, hogy egyesüljön az Erő-vel.

Én többé-kevésbé egységesnek látom a hat filmet. Hát igen, az ep4 valóban kilóg picit, de ennek a résznek mindent hajlandó vagyok elnzéni, hiszen ez volt az első.

 

Egyetértek veled.Annyival azért kiegészíteném, hogy Obi-Wan mosolyában az is benne lehet, hogy ő már tudja a titkát az Erővel való egyesülésnek(hisz 20 évig tanulta).Pontosan tudja, hogy Vader nem győzhet.Hiába öli meg, az Erő által tovább tudja egyengetni Luke útját a sorsa felé(az uralkodó legyözése).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek veled.Annyival azért kiegészíteném, hogy Obi-Wan mosolyában az is benne lehet, hogy ő már tudja a titkát az Erővel való egyesülésnek(hisz 20 évig tanulta).Pontosan tudja, hogy Vader nem győzhet.Hiába öli meg, az Erő által tovább tudja egyengetni Luke útját a sorsa felé(az uralkodó legyözése).

 

Így gondolom én is. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom öszintén,hogy amikor a 3 után megnézem a 4-et,hát nem keltett bennem olyan érzést,mintha uj filmet néznék,sőt zavart,hogy mamár az ep4 a 3-hoz képest vontatottnak tünik,sajnos szomoru,de igy érzem.De csak ezzel a résszel nem vagyok megbékélve. Főleg annak tünhet nagyon rossz filmnek,aki először látja a 3 után. És nem tudom mért mondja Lucas,hogy elvan varrva minden szál,hogy ha nincs is. Meghogy kapcsolodik a 3 a 4-hez,amikor csak "röpke" húsz év telik el. Majd talán a TV-sorozat ezt a begyogyitja. Ja és azt is hibának tartom,hogy olyan nagy dolog klónháborúk,mindenki régebben elképzelte,és vártuk is,hogy biztos egy rész erről fog szolni,közbe meg a 2 végén épp hogy elkezdődik, a háromban meg pont véget ért,és mi csak egy röpke Kashyyyk jelenetet kapunk durván az arcunkba. És mivel titokban Lucas ugyérezte 2 és 3-at rosszul időzitette be, beékelt nekünk egy rajzfilmet,amit csak az inyencek láthatnak. Mert egy sima mozilátogato, nem biztos hogy hall is rola egyáltalán. Bocs,ha kicsit quarron stilusban fogalmaztam,de bocsájtsátok most az egyszer meg nekem,de nem igen érzem az átivelést a 3 és 4 között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs,ha kicsit quarron stilusban fogalmaztam,de bocsájtsátok most az egyszer meg nekem,de nem igen érzem az átivelést a 3 és 4 között.

 

Ez még nem Quarron stílus, de azt ne is érd el. Ez a fórum nem csak ajnározásról szól, de azért mégis a pozitív oldalakat hangsúlyozzuk ki. Remélem majd írsz olyanról is, ami tetszett. :(

 

A témáról pedig. Nekem tökéletes az EP3 vége, mert azonnal akarom nézni a negyediket! Ez mindennél többet elmond a film értékeiről. Nálam teljes az átmenet, valószínűleg azért mert én inkább a történet felől közelítek. Azt is megmondom őszintén, hogy egy egész filmet a klónháborúnak szentelni, amiben csak gyaknak, merő pocsékolás lett volna. Elég a CW animációs sorozat. Akit érdekel az SW világa, úgy is megszerzi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én el sem tudnám képzelni, hogy kaphatnánk többet a klónháborúkból.

Ez pont jó. Látjuk milyen gigantikus az ep2ben, aztán, az ep3ban ott folytatódik, ahol a kettőnek vége. A köztes részt nem kell látni, unalmas végeláthatatlan öldöklés lenne. Robbanások dirr-durr. Klónok lövik droidokat, aztán támadás visszavonulás, ebbl nem lehet izgalmasat csinálni, mert egy idő után monoton a sok harc.

Erre pont jó volt a Clone Wars.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre pont jó volt a Clone Wars.

 

Ha egyfolytában nézem az első szériát, a végére már megunom a sok harcot. Nagyon tömény, így nem az igazi. Ebből a szempontból is, sokkal jobb a 20-25 epizód. Ellenben eleismerem, hogy kellett az első húsz rész non-stop akciója, hiszen ezt is be kellett mutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.