Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Mivel már rendelkezem egy tűrhető képet produkáló vetítővel itthon, a közeljövőben bevállalok majd egy 1-6-ig történő nézést... Majd dobok ide valami rövid véleményt ha végeztem :)

:) Arra én is nagyon kíváncsi leszek! Látom wallatos hatása érződik. :) Még a végén együtt mozizol velünk...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én 2005 nyarán, június 23-án néztem meg a haverokkal 1-2-3-4-5-6 sorrendben... az összképbe csak annyi rondított bele, hogy akkor még az Episode III csupán kalóz verzióban volt meg ... de így is NAGYON élveztük. Aztán nemsokkal később volt egy Mátrix - Trilógia maraton is ami szintén nagyon jó volt... meg egy Gyűrűk Ura /bővített változatok/ maraton... amit nehezen viseltem... nem tudom annyira nem jön már be nálam a GYU.

 

Azóta megvettem az eredeti EP III DVD-t... és a Clone Wars sorozatra is sikerült szert tennem... így idén nyáron is tervezek egy SW maratont... csak azt nem tudom, hogy a Clone Warst is nézzük -e meg a 2. é a 3. rész között.... majd elválik.

 

De ha visszagondolok arra az élményre... hát... egyszerüen zseniális, ahogy összeáll a 6 rész és egy NAGY történetet alkot...

 

A kalsszikus részek hozzányúlásával /feljavításával/ kapcsolatban:

 

Szerintem a 2004-es kiadás újításai és javításai nagyon kellettek!!! Szükségesek voltak... amit én még váok, az az EP IV-ben a fénykardok helyrehozatala... Vader- és Obi lassúságát meg megmagyarázom magamnak azzal, hogy mégis eltelt 20 év és mindketten sokat öregedtek, nem voltak edzésben.... esetleg taktikáztak... szal nekem is feltűnt ez a kis "baki" vagy nem is tudom, hogy nevezzem... de nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget.

 

1-2-3-4-5-6 a jó sorrend szerintem! Persze mindenki úgy nézi, ahogy szereti... de egyszer mindenki próbálja ki az SW - maratont!!!! Nagyon megéri! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel minden részben eltér a látványvilág, hisz az ep1 színes-míves, az ep2 színes-technokrata, az ep3 sötét-technokrata, az ep4 szürke-hétköznapi, az ep5 szürke-technos, az ep6 meg színes-technos. Szóval a látványvilág mindig eltérő. Ez tetszik benne. Itt-ott kell csak még rágyúrni, és egységesebb lesz a hat rész együtt, mint most, pedig most is már nagyon egységes.

 

Egyszer én is megjátszok egy maratont a haverokkal is a nyár folyamán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No tegnap tartottam egy prequel-napot, és bár valoszinüleg nem árulok el nagy titkot, de fantasztikusan működnek igy együtt! Igaz anno egyszer végignéztem a hat filmet egybe, de akkor még az ep.3 csak CD-n volt meg... ami azért persze messze nem ugyanaz az élmény...

 

Mig a Baljós Árnyakról alig-alig változott a véleményem (eddig is az egyik legkiegyensúlyozottabb résznek tartottam: sehol sincs hiányérzete az embernek, ahogy azt se érezni, hogy bizonyos jeleneteknél kevesebb kellett volna... a pod-race verseny pedig hét év távlatából is az egyik legdinamikusabb jelenetnek számit, amit valaha filmre álmodtak; nem beszélve Maul és Obi székbe passzirozó csatájáról), addig a Klónok támadásáról alkotott véleményemet kénytelen voltam felülvizsgálni. Ez a rész egyébként is az egyik legingatabb nálam: volt idő amikor simán a legjobb SW-nek tartottam, de megjárta nálam már az utolsó helyet is. Most viszont annyira élveztem, mint még soha: a szerelmi jelenetek melyekre eddig legjobb esetben is a "rendben vannak" cimkét ragasztottam, ezuttal kifejezetten bejöttek. Két, a szerelmi életben teljesen járatlan ember aranyos, ám egyben megmosolyogtató botladozása, melyre aztán kifejezetten szivszoritó visszagondolni az ep.3 vége alatt. A kandallós jelenet felépitése és a szövegek mögötti koncepció eddig is tetszett, de azért nehezen birtam ki ezt a részt fészkelődés nélkül... most ez is elmaradt. Egyébként a másik nagy döbbenet az, hogy Hayden mennyivel fiatalabbnak tünik a második részben, mint a trilógia záró darabjában. Mig az elözőben tényleg egy kis önfejü kamasznak tünik, akinek néha kijárna egy nagy atyai pofon, addig a harmadik részre igazi érett férfivé válik.

No és ha már szóba jött a harmadik rész: hát igen, megérdemelten kapta a legjobb filmnek járó Aranyfénykard-dijat :o. Minden ami jó az ep.2-ben azt többszörösen hatványozza... az utolsó három-negyed órában katarzis katarist követ. S amelyik jelenet nálam most leghatásosabbnak bizonyult: amikor Anakin háttal áll Obi-Wannak, majd a "You will try" után dob egy hátraszaltót és beindul a Battle of Heroes :o

 

Egyetlen apró negativum, hogy az ep.1 kép-minőségére nagyon ráférne a tuning. A szinek néhol kifejezetten életlenek voltak, föleg az ep.3 gyönyörü képminősége mellett...

 

OFF Közben az avataromba felkerült egy frissebb önarckép :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Az avatar a hires neves (bár ugy látszik annyira nem hires) első farkasembert ábrázolja. Igaz nem sok farkas-szerü van benne, viszont érdekessége, hogy ennek az alkotója találta ki az összes fontosabb "farkasember szabályt" (pl. csak ezüsttel lehet megölni őket, teliholdkor változnak át stb.). Na film-történelmi óra OFF :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sehol sincs hiányérzete az embernek, ahogy azt se érezni, hogy bizonyos jeleneteknél kevesebb kellett volna...

Egyetértek. De talán egyetlen pici részlet talán hiányérzetet kelthet a nézőben. Miért fut Ani és Qui-Gon a Nubien felé?

Amíg nem volt a kivágott jelenet, ez nálam is egy kérdőjel volt.

 

Mint rajongó, még eltudnám képzelni az extended lap 2 jelenetet. Az feltúrbózva a dvd extrán valami frenetikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az már úl sok lenne. Így se rövid a vesrseny...

Sebulba aljasságát, akkor is bírom, szerintem elfér.

 

Az már a saját szerénységi bizonyítványom, hogy addig le sem esett, hogy csal. (én kis naív ;) )

Hisz azt hittem azt a cuccot véletlenül törte le Ani gépéról, lökdösődés pedig, roncsderbire emlékeztetett, mint szabálytalan manőverre. Egyedul az az eldobott valami, adott okot gyanakvásra.

Ha bennem megfordult ilyesmi, akkor más semleges nézőben is előfordulhat, a lángszóró elég egyértelmű.

 

Ha ezek bekerülnének a filmbe, még akkor sem haladná meg a klónok, vagy a sithek játékidejét. Sőt még Anakin pörgését ki is lehetne vágni a fogattal, nem tetszik, túl hihetetlen szuperhősös. Ez utóbbi ugye a moziban, és a vhs kiadáson még nem is volt.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ezek bekerülnének a filmbe, még akkor sem haladná meg a klónok, vagy a sithek játékidejét. Sőt még Anakin pörgését ki is lehetne vágni a fogattal, nem tetszik, túl hihetetlen szuperhősös. Ez utóbbi ugye a moziban, és a vhs kiadáson még nem is volt.

A forgó-pörgős részt szerintem is kihagyhatnák. Egyrészt mert értelme nem sok van, mert miért oldott ki az a kapcsoló, amit utána simán vissza lehetett rakni. Másrészt uncsi is a rész, főleg a sok Podracerezés után.

Szerintem jobb lett volna ha visszavágják a lángszórót és a roncsokat összeszedő droidokat. Na meg azt, hogy Qui-Gon szétnyesi a droidot. Amúgy az ep1 ezek nélkül is remekül kiegyensúlyozott film, ezt én is tartom, az is volt még a mozis verzióban, és a DVD-s verzió is az.

Talán még az lenne a poén, ha a visszatennék azt, amikor Qui-Gon lecseszi Obi-Want, amiért tönkretette a kardot. Az az ep2 jelenetével szépen harmonizálna. Bár a helyre, ahová kéne rakni, oda már nem lehet betenni, mert akkor jönne a kérdés, mit csinál addig Jar Jar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tuom mennyire tűnt fel hogy milyen hosszú párhuzam van az ep3 kezdő és az ep6 záró fénykardcsatája közt. Mert egy dolog a háttér meg Palpi jelenléte, de ami igazán durván párhúz, az Vader és Dooku helyzete. Amikor Luke nézi a mancsát amit ugye Vader nyiszált le neki... és ugye most már tudjuk hogy Darth Vader mit lépett egy ugyanilyen helyzetben.

Úgyhogy teljesen ott van a "you already have"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tuom mennyire tűnt fel hogy milyen hosszú párhuzam van az ep3 kezdő és az ep6 záró fénykardcsatája közt. Mert egy dolog a háttér meg Palpi jelenléte, de ami igazán durván párhúz, az Vader és Dooku helyzete. Amikor Luke nézi a mancsát amit ugye Vader nyiszált le neki... és ugye most már tudjuk hogy Darth Vader mit lépett egy ugyanilyen helyzetben.

Úgyhogy teljesen ott van a "you already have"

Szerintem ez Vadernek is eszébe jutott ott fekve levágott kézzel.Büszke lehetett a fiára, hogy nem állt a császár mellé.Talán ez is rádöbbentette arra, hogy annak idején gyenge volt és rosszul döntött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán ez is rádöbbentette arra, hogy annak idején gyenge volt és rosszul döntött.

Hát igen. Luke megmutatta hogy mit kellett volna tennie.

 

De azért írjuk Vader javára, hogy ő még nem tudta hogy mi folyik ott és ki kicsoda, Luke már inkább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.