Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Azért az durva, hogy az epI -ben és az epVII -ben kb. ugyanannyi effektet használtak, és mégis mekkora a különbség :o. Na persze igen, majdnem 2 évtized telt el, meg közben rohamosan fejlődött a technika, de ezt még most is nehezen tudom felfogni :9.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Knoll nemrég egy interjúban elárulta, hogy melyik filmben hány vizuális effekt van (kerekített értékek).

 

ep.1 - 1950

ep.2 - 2200

 

 

Számomra az a hihetetlen hogy az Ep1 és Ep2 csak 250 a különbség. Egyszerűen nem tudom elhinni. Én azt hittem kb 1500 a különbség nem 250.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Na emberek, ha jól számolom, 71 nap van még a VIII. részig, úgyhogy ideje neki állni a SAGA újranézésnek! :)

 

8 rész, heti 1 epizód az EpI - Rogue One - Ep VII ívet követve rávezethet az EpVIII-ra (2 hét fog maradni lényegében, ha minden a tervek szerint megy). Alig várom. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na emberek, ha jól számolom, 71 nap van még a VIII. részig...

Nem 81? :D

 

Amúgy én is gondolkodok egy újrázáson.

Azt egyszer megakarom csinálni, hogy a 9. rész előtt ledarálom majd az összes filmet/sorozatot/regényt/képregényt, ami majd meglesz itthon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem 81? :D

 

Amúgy én is gondolkodok egy újrázáson.

Azt egyszer megakarom csinálni, hogy a 9. rész előtt ledarálom majd az összes filmet/sorozatot/regényt/képregényt, ami majd meglesz itthon. :)

Oh. Tényleg. Akkor majd 10 nap múlva kezdem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebben egy hétvégén meg lehetett ejteni az újranézést napi 3 filmmel, de ez most már plusz két filmmel nem igazán megy. :)

Donát javaslata heti egy filmmel viszont teljesen jól kivitelezhető, majd én is ráállítom a családot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom valamelyik oldalon (ne kérdezzétek, melyiken, nem jegyeztem meg), hogy pár rajongó az eredeti, hozzányúlásmentes trilógiát akarja fhd minőségben br-en, nem pedig a Lucas által, az évek során tökéletesített változatokat.

 

Igazából, ez szerintem csak a gyűjtői szenvedély megnyilvánulása lehet, mert a újabb OT változatok szerintem jobbak látvány szempontjából. Szerintem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Lucasnak volt bőven olyan belenyúlása, ami miatt jogosnak érzem ezeket. Én például kazettán az "eredeti anyagon" nőttem fel, és az én szememet máig zavarja a Mos Eisley-ban kóborló CGI szörnyek. Néhánynak még "gumibb" hatása van, mint a gumimaszkoknak. Vagy ott a hírhedt epVI-os éneklős jelenet, ami már az eredetiben sem túl jó, de legalább ott legalább nem borzalmas, mint a felújított változatokban...

 

Arról nem is beszélve, hogy amíg nem volt Blue-ray, addig Luke fénykardja DVD-n bezony zöld volt a gyakorlós jelenetben. Az ilyenek miatt teljesen megértem, ha valaki szívesen nézné az eredetit inkább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is maximum, mint gyűjtő. Látvány szempontjából még a BD változat is elmarad az ep1-3, az ep7 és az RO mellett meg pláne. Főleg az ep4 a sok vektorgrafikával, amit hiába használt fel az RO, akkor is hülyén néz ki a sok hologram között (máig nem értem, ezeket Lucas miért nem cserélte le). Mi több, én kifejezetten imádom az élettel teli Mos Eisley-t, egyáltalán nem zavarnak a CGI lények, az jobban kizökkent, hogy vagy egy tucat Greedo szaladgál az utcán. Nem tudom, hogy megy ez a rodiknál, de ahogy elnéztem, Greedónak csak Mos Eisley-ben 20 ikertestvére van. :)

Ugyan nem tökéletes, egy-két belenyúlás engem is zavar (a film végén Hayden kicsit többet színészkedhetett volna, Jabba zenészei közül a poloska meg jobb lenne, ha nem próbálná lenyelni a kamerát), de inkább zavarjon egy-két belenyúlás, minthogy olyan filmet lássak, amin érződik, hogy harminc évvel előzi meg az újabbakat. Így majdnem teljesen egységes a Saga, szép, tűéles képpel és olyan jelenetekkel, amik miatt odaállhat a többi rész mellé. És ehhez bizony kellenek a látványos, CGI-jal tömött jelenetek.

De nagyon durva váltás lenne, ha ezután:

http://www.youtube.com/watch?v=RIftKRavXCg

 

Ezt kéne végigszenvednem:

http://www.youtube.com/watch?v=nxunjL_Jsro&t=4s

 

Mennyivel jobb már azzal a néhány epikusabb, nem mellesleg életszerűbb snittel:

http://www.youtube.com/watch?v=2WBG2rJZGW8&t=269s

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úristen. Köszi Dzséjt, én még sosem láttam az eredetit. 2:00 környékén hol vannak a felszálló űrhajók?? És mi ez a Yavin féle paca a háttérben? Szerintem nem kérdés, melyik a jobb verzió...

Ott vannak a felszálló hajók, csak nem látszanak a Youtube méretben. Négy-négy-négy sárgás fénypont emelkedik fel, ezek az űrhajók. Amikor a Falcon leszáll, akkor meg egy sárga fénypont landol. :)

Én is ezen nőttem fel, éppen ezért csüccsentem le 1997-ben, amikor először láttam az SE-ben felszállni Luke X-szárnyúját a toronyőr mellett. Epic moment! Mondjuk ugyanilyen hatással volt rám az is, amikor a Millennium Falcon felszáll Mos Eisley-ből, mert az eredetiben az sem volt benne.

És a változások között nemrég olvastam, hogy például Vader hangja is változott 1977 óta, a 2004-es változatban újrakeverték a hangját, hogy jobban passzoljon az ep3-5-6-hoz. És visszanézve az eredeti változatot, Vadernek tényleg nagyon más volt a hangja eredetileg. Sokkal inkább volt sisakban beszélő ember, mint egy gépi rásegítéssel beszélő nagyúr. Amúgy érdemes megnézni a különböző összehasonlító videókat:

 

http://www.youtube.com/watch?v=RNbzSH84mj0&t=593s

 

http://www.youtube.com/watch?v=uvbrVFP_f0w

 

Szerintem az ep4-nek különösen jót tett a sok belenyúlás.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én 12-13 éves lehettem, amikor anya kölcsönvette valakitől az SE-t kazettán, de abban a pillanatban amikor megjelent az ocsmány Jabba rögtön vettem is ki a kazettát, hogy ez nekem nem kell :D

 

Na mondjuk abban egyetértek hogy a Jabba jelenet tényleg szörnyű. Nem értem miért nem tudtak picit minőségibb Jabbát csinálni. Ha 1983-ban ment, akkor 15 évvel később is mennie kellett volna. A jelenet sem jó és Jabba is szörnyen fest benne. Ráadásul nem is egységes a 6. résszel.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2004-es Jabba is csak nagy vonalakban hasonlít az eredetire. Még az epI-es Jabba is inkább Jabba, mint a 2004-es felújított, pedig az 5 évvel korábban készült.

 

Elég a két trükköt egymás mellé rakni és máris ordító a különbség

jabba-2.jpg

 

maxresdefault.jpg

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sincs különösebb baja a 2004-es változatnak. Az egyetlen kifogásom, hogy túl sötét lett a bőre. Ahogy Ody is írta, ugyanolyan nyilván nem lehet, ahhoz szkennelni kéne az eredeti bábut, de van egy olyan érzésem, hogy az eredeti bábu már vagy nincs is meg, vagy durván leamortizálódott az évek során.

Az 1997-es változat tényleg szörnyű volt, de azt hál' istennek lecserélték.

 

Na mondjuk abban egyetértek hogy a Jabba jelenet tényleg szörnyű. Nem értem miért nem tudtak picit minőségibb Jabbát csinálni. Ha 1983-ban ment, akkor 15 évvel később is mennie kellett volna.

Jópofa vagy, a jelenetet 1977-ben rögzítették. Elég nehéz 27 évvel a leforgatott jelenet után beilleszteni egy bábut, de még egy CGI figurát sem egyszerű 27 éves felvételekre rátenni úgy, hogy azt a figurát a semmiből kell megalkotni, korlátozott forrásokkal, záros határidőn belül. Szerintem az a Jabba a 2004-es változatban a lehetőségekhez képest a legminőségibb alkotás. Pláne a '97-es Jabba imposztor után. :)

 

A 2004-es Jabba is csak nagy vonalakban hasonlít az eredetire. Még az epI-es Jabba is inkább Jabba, mint a 2004-es felújított, pedig az 5 évvel korábban készült.

Azt ugye azért tudod, hogy az ep1-es modellt használták az ep4 DVD-hez, csak új textúrát kapott, ezért sötétebb a színe. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt ugye azért tudod, hogy az ep1-es modellt használták az ep4 DVD-hez, csak új textúrát kapott, ezért sötétebb a színe. ;)

A lényegen nem változtat :P

 

Mondjuk az is közre játszhat, hogy az epI-ben csak messziről láthattuk kedvenc meztelencsigánkat, így kevésbé szemet szúró a különbség. Az epIV-ben látszik igazán, hogy ugyan maga a modell sem a legjobb, de a textúra az ami "elrontja" az egészet. Szerintem csak látvány alapján simán rá lehetne húzni, hogy két külön hutt szerepelt a két filmben, és ehhez nem is kell nagyon éles látónak lennie az embernek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul az ep1-ben pont kettő is "áll" egymás mellett, és azért Jabba eléggé elüt Gardullától.

Szerintem a CGI Jabba és a bábu Jabba között nincs nagyobb eltérés, mint a CGI Yoda és a régi bábu Yoda között.

Megjegyzem, az ep4-ben és az ep1-ben a megvilágítás is eléggé más, amihez nem ártott hozzáigazítani Jabbát. Amúgy tényleg csak színre más az ep4-ben. Még a ráncai is ugyanazok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.