Jump to content

A The Acolyte sorozat

Recommended Posts

18 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Egyébként ennyire belőtték már a The Acolyte pontos idejét?

Van egy könyv, amely Kínában jelent meg, amely a High Republic érájában játszódik, 50 évvel a Baljós előtt. Na kb. ha ez a HR végnapjaiban van, akkor kb. a sorozat is itt fog játszódni, bár egyelőre azt se tudjuk, hogy mikor kezdődött pontosan és mikor végződött pontosan. (Wookie ugye azt írja, hogy a HR időtartama kb. 300 - kb. 100 BBY, de igazából a fene se tudja.)

Én amúgy annak örülnék, ha itt megjelenne Plagueis. Ha valóban 50 évvel leszünk az Ep1 előtt, Palpi még csak 2 éves. Nehezen hinném, hogy a sorozat évtizedeket fog majd ugrálni. Talán lehet valami Palpatine -os dolog, de szerintem inkább Plagueis lesz a fókuszban, vagy annak a mestere. :)

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ugye azt pletykálták, hogy sok lesz a csajszi benne. Simán el tudom képzelni, hogy Palpatine anyja is tagja lehet ennek a szektának. 

Hát én sok csajsziról nem hallottam (pedig jó lenne :P), csak azt tudom, hogy a főszereplő nő lesz. Elképzelhető, hogy Palpi anyját követjük majd figyelemmel. Durva lenne. Láthatnánk Palpadious születését. :D

6 perccel korábban, Bence1997 írta:

Van egy könyv, amely Kínában jelent meg, amely a High Republic érájában játszódik, 50 évvel a Baljós előtt. Na kb. ha ez a HR végnapjaiban van, akkor kb. a sorozat is itt fog játszódni

Annak a könyvnek kb. semmihez semmi köze (és még csak nem is könyv valójában). Az csak egy PR húzás volt hogy ráütötték hogy a High Republic éra végén játszódik. Ettől még az Acolyte játszódhat jóval előbb is.

9 perccel korábban, Bence1997 írta:

Palpi még csak 2 éves

Majd látjuk baby Palpatine-t ahogy Plagueis bácsival járja a galaxist és tanulja az erő sötét fortélyait. Na meg persze rosszalkodik, békanő tojásokat irt stb.:D

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ugye azt pletykálták, hogy sok lesz a csajszi benne. Simán el tudom képzelni, hogy Palpatine anyja is tagja lehet ennek a szektának. 

Vagy Plagueis nő lesz a kánonban :lol: mondjuk inkább ne :) nem lenne kifogásom egy női Sith ellen, de Plagueis a legendsben jól működött úgy, ahogy volt.

• Like 1
  • Vicces 1
6 órával ezelőtt, Pildi írta:

Pedig ez remek alkalom lenne, hogy a Darth Plagueis történetét egészben vagy részben kánonná tegyék. 

Ha annyira jó könyv, ahogy mondjátok (még nem olvastam), és nincs ellentmondásban a jelen kánonnal (azt gondolom, nincs), akkor érdemes lehet arra, hogy beleszőjék a "hivatalos" történetbe.

Nos, ha legalább 70-80%-ban átvennének dolgokat a könyvből, akkor igen, az nagyszerű lenne. De ha nagymértékben eltérnek tőle, akkor már felejtős lenne számomra. Olyan jó ez a könyv, hogy négyszer is olvastam és még szándékozom jó párszor elolvasni.

Egyébként érdekesség, hogy már átemeltek a Plagueis-ből elemeket a kánonba. A Tarkin című regény és Az utolsó Jedikhez kiadott egyik forrás könyv pont tartalmaz infókat ebből a regényből. Viszont E. K. Johnston A királynő árnyéka és a Királynő végveszélyben című regényekben pedig ellentmondott ezeknek a kanonizált információknak.

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Van egy könyv, amely Kínában jelent meg, amely a High Republic érájában játszódik, 50 évvel a Baljós előtt. Na kb. ha ez a HR végnapjaiban van, akkor kb. a sorozat is itt fog játszódni, bár egyelőre azt se tudjuk, hogy mikor kezdődött pontosan és mikor végződött pontosan. (Wookie ugye azt írja, hogy a HR időtartama kb. 300 - kb. 100 BBY, de igazából a fene se tudja.)

Én amúgy annak örülnék, ha itt megjelenne Plagueis. Ha valóban 50 évvel leszünk az Ep1 előtt, Palpi még csak 2 éves. Nehezen hinném, hogy a sorozat évtizedeket fog majd ugrálni. Talán lehet valami Palpatine -os dolog, de szerintem inkább Plagueis lesz a fókuszban, vagy annak a mestere. :)

Én úgy tudom, hogy az nem lesz hivatalos könyv, amit figyelembe vennének. Egyébként erről a sorozatról nagyon azt mondják, hogy női főszereplője lesz, vagy csak női főszereplők lesznek... valami ilyesmi.

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Annak a könyvnek kb. semmihez semmi köze (és még csak nem is könyv valójában). Az csak egy PR húzás volt hogy ráütötték hogy a High Republic éra végén játszódik. Ettől még az Acolyte játszódhat jóval előbb is.

Na, jól tudtam. Tehát az Acolyte még bőven játszódhat Plagueis és Sidious előtt is. Ráadásul olvastam egy cikket, melyben azt kérdezték A Köztársaság Fénykora íróitól, hogy mit szólnak a sorozathoz. Sokan nyilatkozták, hogy el tudnák képzelni azt, hogy a karaktereik felbukkannak a sorozatban. Ebből azt a következtetést vontam le, hogy még nincs belőve, pontosan mikor is játszódna a széria.

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Vagy Plagueis nő lesz a kánonban :lol: mondjuk inkább ne :) nem lenne kifogásom egy női Sith ellen, de Plagueis a legendsben jól működött úgy, ahogy volt.

Az nem lehet. Palpatine végig "He"-ként utal rá az operában. Az elég kemény lenne, ha ezt megváltoztatnák. :P 

Vagy lehetne egy ilyen egyveleg is, hogy összezavarja Anakint:

It's ironic. He could save others from death, but not herself. :lol: 

At the Opera with Palpatine - The Anakin Skywalker Fangirl Fanclub foto  (26128057) - fanpop

• Like 1
  • Vicces 3