Ugrás a kommentre

Qui-Gon Jinn


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Dagobah is egy Erő csomópont és ott világosan megmondta, hogy a megjelenés képességet nem tudta elsajátítani. Plusz a Fiú eljátszotta ugyanolyan realisztikusan Shmi -t is a Mortison. Így szerintem bőven meg van az esély, hogy az nem Qui-Gon volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért ne mérjük már Mortist a Dagobah-hoz, két teljesen más kaliber. Ezt a megjelenést én a hátúszáshoz hasonlítanám: én pl. medencében (általános körülmények között) nem tudok hátúszni, mert nem tanultam meg, de ha egy erős sodrású patakban vagyok (különleges körülmények között) mégis képes vagyok hátrafelé haladni a vízben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a témában Ody-val értek egyet. A Mortis-on "történtek" igencsak furcsa dolgok, köztük alakváltások vagy ezek a "szellemjárások" is. A válasz mindig a Fiú (ritkább esetben a Lány) volt. Ahogy Qui-Gon, ugyanúgy jelent meg Shmi vagy az idősebb Ahsoka is. Utóbbi kettő (jelen tudásunk alapján) bizonyosan nem lehettek azok, akik. Logikusnak tűnik, hogy Qui-Gon is ide sorolható. Ráadásul mindenkinek eléggé testreszabott élmény mutatkozott, Obi-nak a volt mestere képe, mint zavarótényező, tökéletesen illik a képbe. Ezek alapján semmiképp nem zárható ki ez az elmélet. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még most sem vagyok benne biztos, hogy az Qui-Gon volt. :)

Száznak valóban nem száz százalék, de számomra 99,9 százalék. Semmi olyan nem történik, ami a Fiúra utalna. Shmit távolról sem testesítette meg realisztikusan, éppen ellenkezőleg, iszonyú bénán és hiteltelenül alakította, és még Anakin is rájött, hogy az nem az anyja. A Fiú Shmiként Anakint mérgezte, megpróbálta Padmé ellen fordítani, és amikor az nem sikerült, nem csak a dühkitörésével leplezte le magát, hanem hangjával és azzal a nem elhanyagolható momentummal, hogy egy pillanatra megmutatta démoni formáját. Ez átkozottul nem realisztikus imitálás. Qui-Gonnál ennek egyszer sem volt jele, de még az Ahsoka-jelenésnél sem. Ráadásul a jelenetsor felépítése is kissé hihetetlenné teszi a dolgot. Először megjelenik Obi-Wannak a barlangban, majd elrepül Anakinhoz a toronyba (mert az ugye tudjuk, hogy nem teleportál, hanem repül, ami meg idő és energiaigényes), hogy ott is megjelenjen Shmiként, aztán gyorsan visszamegy a barlangba, hogy még megjelenjen Ahsokának is? Eléggé idétlennek tűnik a dolog ebben a formában. Miért nem rendezte le egyből mindkét Jedit a barlangban, aztán ment Anakinhoz, vagy fordítva, előbb Anakinhoz, aztán a másik kettőhöz.

És ehhez még tegyük hozzá, hogy semmi agresszivitás nincs a Qui-Gon jelenésben, éppen ellenkezőleg, iránymutatása tiszta és bölcs, figyelmeztető jelenség (egyáltalán nem volt zavaró tényező egyik esetben sem, ráadásul nem mondhatjuk, hogy személyre szabottan Obi-Wannak készült, mert később Anakinnak is megjelent, és akkor sem azért, hogy mérgezze a tudatát), míg a másik két változat kifejezetten erőszakos, destruktív jelenés. Qui-Gon Qui-Gonként jelent meg, a másik két jelenés viszont teljesen más figura volt, mint a valódiak. Shmi 100%, hogy a Fiú volt, Ahsoka kérdéses, mert ugyan agresszív volt, viszont a jelenés szavai később igazolást nyertek - szóval Ahsoka álmában akár be is pillanthatott a jövőbe egy ilyen helyen. Qui-Gon az egyetlen, aki tényleg realisztikusan jelent meg, így én majdnem biztosra veszem, hogy ő is volt. Kétségem elhanyagolható.

 

Dagobah is egy Erő csomópont és ott világosan megmondta, hogy a megjelenés képességet nem tudta elsajátítani. Plusz a Fiú eljátszotta ugyanolyan realisztikusan Shmi -t is a Mortison. Így szerintem bőven meg van az esély, hogy az nem Qui-Gon volt.

Dagobah egy kavicska Mortishoz képest, ezt a két világot még legmerészebb álmainkban sem érdemes összevetni. Mortis azon különleges világok közé tartozik, mint a midi-chlorianok világa, a Dagobah meg csak egy bolygó. Még a TCW-beli leírásuk is különböző - és mindkét leírás Qui-Gontól származik. A Mortist egyfajta vezetőnek írja le Qui-Gon, amin keresztülfolyik az Erő. Erősíti és vonzza azt, így érthető, ha Qui-Gon ezen a helyen képessé vált a megjelenésre. A Dagobah-t ezzel szemben "csak" úgy írja le, hogy egy tiszta hely. Szóval nem csoda, ha egy ilyen világon nem tud megjelenni fizikailag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Száznak valóban nem száz százalék, de számomra 99,9 százalék. Semmi olyan nem történik, ami a Fiúra utalna. Shmit távolról sem testesítette meg realisztikusan, éppen ellenkezőleg, iszonyú bénán és hiteltelenül alakította, és még Anakin is rájött, hogy az nem az anyja. A Fiú Shmiként Anakint mérgezte, megpróbálta Padmé ellen fordítani, és amikor az nem sikerült, nem csak a dühkitörésével leplezte le magát, hanem hangjával és azzal a nem elhanyagolható momentummal, hogy egy pillanatra megmutatta démoni formáját. Ez átkozottul nem realisztikus imitálás. Qui-Gonnál ennek egyszer sem volt jele, de még az Ahsoka-jelenésnél sem. Ráadásul a jelenetsor felépítése is kissé hihetetlenné teszi a dolgot. Először megjelenik Obi-Wannak a barlangban, majd elrepül Anakinhoz a toronyba (mert az ugye tudjuk, hogy nem teleportál, hanem repül, ami meg idő és energiaigényes), hogy ott is megjelenjen Shmiként, aztán gyorsan visszamegy a barlangba, hogy még megjelenjen Ahsokának is? Eléggé idétlennek tűnik a dolog ebben a formában. Miért nem rendezte le egyből mindkét Jedit a barlangban, aztán ment Anakinhoz, vagy fordítva, előbb Anakinhoz, aztán a másik kettőhöz.

És ehhez még tegyük hozzá, hogy semmi agresszivitás nincs a Qui-Gon jelenésben, éppen ellenkezőleg, iránymutatása tiszta és bölcs, figyelmeztető jelenség (egyáltalán nem volt zavaró tényező egyik esetben sem, ráadásul nem mondhatjuk, hogy személyre szabottan Obi-Wannak készült, mert később Anakinnak is megjelent, és akkor sem azért, hogy mérgezze a tudatát), míg a másik két változat kifejezetten erőszakos, destruktív jelenés. Qui-Gon Qui-Gonként jelent meg, a másik két jelenés viszont teljesen más figura volt, mint a valódiak. Shmi 100%, hogy a Fiú volt, Ahsoka kérdéses, mert ugyan agresszív volt, viszont a jelenés szavai később igazolást nyertek - szóval Ahsoka álmában akár be is pillanthatott a jövőbe egy ilyen helyen. Qui-Gon az egyetlen, aki tényleg realisztikusan jelent meg, így én majdnem biztosra veszem, hogy ő is volt. Kétségem elhanyagolható.

 

Én mindig úgy vettem ki a dolgot, hogy a három jedinek a három különböző Mortisi nyomta a jelenést, mert tényleg ugrálni kellett volna és az kissé butyuta megoldás.

Céljaik egy darabig közösek voltak, vagy inkább az atyáéi és együtt működtek hárman még az első részben nagyjából.

Ilyenformán;

Qui-Gon az Atya lehetett,

Idősebb Ahsoka a Leány,

Shmi pedig a Fiú.. szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Inkább novellás kötetnek mondanám, rengeteg kisebb történet van benne különböző szereplők szemszögéből, amin át láthatjuk a filmek vagy a köztes idő egy-egy részét. Így például Obi-Wan szemszögéből élhetjük át, hogy mi történt vele, amikor Vader pengéje elérte a nyakát. Vagy ez esetben Qui-Gon szemszögéből azt, hogy milyen szellemként létezni.

Igen, ez nagyon sok lehetőséget megnyit, köztük azt, hogy Qui-Gon egy esetleges Obi-Wan filmben tényleg manifesztálódjon. Az mekkora lenne már!

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igen, ez nagyon sok lehetőséget megnyit, köztük azt, hogy Qui-Gon egy esetleges Obi-Wan filmben tényleg manifesztálódjon. Az mekkora lenne már!

Erre is gondoltam. Óriási lenne! :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 01. 26. - 6:38, Dzséjt írta:

Apró, de baromi fontos információ: Qui-Gon Jinn az ep4 idejére már megtanulta, hogyan manifesztálódjon szellemként. Ez a From a Certain Point of View című kötetből derült ki.

Akkor most már biztos hogy a szellemek csak azoknak jelennek meg akik ismerték őket. Mert Luke-nak nem jelent meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én valószínűbbnek tartom, hogy a szellemek maguk döntik el, kihez szólnak vagy ki előtt jelennek meg.

Qui-Gon nem jelent meg Luke előtt, hiszen a kölyök alig pár órája tudta meg, hogy mi az az Erő. Elég nehéz lett volna ezután elmagyarázni neki Qui-Gon Jinn szellemét. Meg eleve, Qui-Gon Bennel akart beszélni, neki akart támasza lenni abban a helyzetben, akkor minek jelent volna meg Luke előtt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én valószínűbbnek tartom, hogy a szellemek maguk döntik el, kihez szólnak vagy ki előtt jelennek meg.

Qui-Gon nem jelent meg Luke előtt, hiszen a kölyök alig pár órája tudta meg, hogy mi az az Erő. Elég nehéz lett volna ezután elmagyarázni neki Qui-Gon Jinn szellemét. Meg eleve, Qui-Gon Bennel akart beszélni, neki akart támasza lenni abban a helyzetben, akkor minek jelent volna meg Luke előtt?

Frenkie szerintem az Ep.6 végére gondolt, amikor megjelent Luke előtt a 3 szellem. De Frenkie, nyugodtan javíts ki, ha nem. ;)

 

Ott viszont szerintem nem is igazán lett volna helye Qui-Gonnak, mert Luke-hoz semmi köze. Az persze számomra továbbra is talány, hogy Obi-Wan miért szólt bármit is Reyhez... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Frenkie szerintem az Ep.6 végére gondolt, amikor megjelent Luke előtt a 3 szellem. De Frenkie, nyugodtan javíts ki, ha nem. ;)

Arra is meg a többi szellemmegjelenésre az OT-ban. Az EP V-ben is megjelent Kenobi párszor. Az EP 6-ban mikor Luke megtudja Yodától az igazat az apjáról, ott elvileg Qui-Gon megjelenhetett volna kicsit mesélni az öregről. Aztán ezt a tudást Vadernél bevethette volna, emlékeztetve őt hogy valaha Anakin volt a jó ember. Vader szerintem infarktust kapott volna ha Luke közli vele, hogy "beszélt" Qui-Gonnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Luke nem ismerte Qui-Gont, szerintem soha nem is hallott róla, hiszen 13 évvel a születése előtt meghalt. Ha az ep6-ban megjelenik, Luke csak bambán pislogott volna rá, és megkérdezhette volna: hát te ki vagy? Aztán Qui-Gon meg mindenek előtt elmagyarázhatta volna, ki ő, mi a szerepe ebben - unalmas monológ arról, amit a néző tud, Luke-nak meg semmit sem számít. Egy ember, akit soha nem ismert. Sohasem hallott róla. Számára Qui-Gon Jinn senki. Minek kéne neki megjelennie?

Példával élve, ha neked megjelenne a születésem előtt meghalt dédapám, szerinted tudna neked releváns információkat mesélni rólam? :) 

Mert azért na, Qui-Gon sem ismerte annyira Anakint. Talán három napot töltöttek együtt , max négyet. Ennyi. Obi-Wan ezzel szemben több mint tíz évig nevelte. Mi olyat mondhatna Qui-Gon, amit Obi-Wan nem tudna elmondani?

 

Abban viszont egyetértek, hogy Vader lefordult volna a platformról, ha meghallja, hogy Qui-Gonnal csicsergett a fiút. Vagy azonnal lemond róla, gondolván, hogy Luke teljesen megőrült. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy gondolom, hogy Qui-Gonnak nincs érdemi szerepe Luke kapcsán. Nekünk nézőknek fontosak ők négyen, mármint az Erőszellemek, mert ez adja a teljes ívét egyrészt a sztorinak, másrészt az Erőszellemeknek. Luke-nak viszont ez ilyen szinten irreleváns. Még Anakinnak is necces, elvégre kisgyerek volt, amikor Qui-Gon felfedezte. Ha Padmé, Obi-Wan vagy Ahsoka nem voltak elég fontosak számára, akkor aligha zökkentette volna ki az, hogy Qui-Gonnal mi van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legfeljebb azért zökkentené ki, hisz tudja, hogy meghalt, az Erőszellemekről meg a Sith-ek semmit sem tudnak. Így a hír, hogy Luke beszélt Qui-Gonnal, azért több mint meglepő lenne. Szerintem egy ilyen információ még Sidious érdeklődését is rendkívül felkeltené,  pláne, hogy összesz*rta magát attól, hogy Ben a halálakor felszívódott. Erről a képességről az örök életet kutató Sith-nek tudomása sincs, szóval bizony Qui-Gon felemlegetése ütne nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De Luke nem ismerte Qui-Gont, szerintem soha nem is hallott róla, hiszen 13 évvel a születése előtt meghalt. Ha az ep6-ban megjelenik, Luke csak bambán pislogott volna rá, és megkérdezhette volna: hát te ki vagy? Aztán Qui-Gon meg mindenek előtt elmagyarázhatta volna, ki ő, mi a szerepe ebben - unalmas monológ arról, amit a néző tud, Luke-nak meg semmit sem számít. Egy ember, akit soha nem ismert. Sohasem hallott róla. Számára Qui-Gon Jinn senki. Minek kéne neki megjelennie?

Példával élve, ha neked megjelenne a születésem előtt meghalt dédapám, szerinted tudna neked releváns információkat mesélni rólam? :) 

Mert azért na, Qui-Gon sem ismerte annyira Anakint. Talán három napot töltöttek együtt , max négyet. Ennyi. Obi-Wan ezzel szemben több mint tíz évig nevelte. Mi olyat mondhatna Qui-Gon, amit Obi-Wan nem tudna elmondani?

 

Abban viszont egyetértek, hogy Vader lefordult volna a platformról, ha meghallja, hogy Qui-Gonnal csicsergett a fiút. Vagy azonnal lemond róla, gondolván, hogy Luke teljesen megőrült. :lol:

Félreértés van. Az egész csak egy kitaláció részemről. Nem rovom fel hibának az EP 6-nak. A valódi ok hogy nincs Qui-Gon az az hogy az EP 6 forgatásának idején még ki sem találták. Nehéz dolog is beilleszteni utólag kitalált karaktert egy olyan műbe helyezni ami azelőtt játszódik.

Mi viszont már egységesen kezeljük a Sagát így fantáziálunk mint én is. Nyilván nem fogják belerakni utólag(ne is tegyék). Szóval úgy gondolom ezt az egészet ,szigorúan a történet szempontjából, hogy mikor Luke kisétál az X-szárnyúhoz Yoda halála után , akkor megjelenik Kenobi. Namost itt jelenhetne meg Obi-wannal együtt Qui-Gonn is. Kenobi bemutatná egykori mesterét és nagyjából egy átfogó képet adnának Anakinról Luke-nak. A fiúban úgyis csak vergődhet az hogy a legnagyobb szörnyeteg az örege, de mégis érez benne jót.

De mondom ez csak fantáziálgatás részemről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
2018. 01. 26. - 10:14, Dzséjt írta:

Igen, ez nagyon sok lehetőséget megnyit, köztük azt, hogy Qui-Gon egy esetleges Obi-Wan filmben tényleg manifesztálódjon. Az mekkora lenne már!

Annyi, de annyi remek lehetőség lenne egy Obi-Wan filmben. Ráadásul Liam Neeson szerintem simán benne is lenne a dologban. Én nagyon nagyon reménykedek hogy a 2020-as film Obi lesz és nem... bármi más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Tegnap ugye a Viasat leadta a Baljós árnyakat, én meg belenéztem kicsit. Pont annál a résznél kapcsoltam oda, amikor Qui-gon Wattóval köt fogadást a fogathajtó verseny előtt, és tulajdonképpen szabotálja a fogadást azzal (mely a kockadobás), hogy az Erőt használja. Ennél a jelenetnél mindig elmosolyodom, tegnap viszont elgondolkodtam, hogy ez mennyire volt korrekt, helyénvaló a részéről? Nyilván a jó cselekedet érdekében tette, de ez a háttérből történő manupiláció nekem akkor is kicsit furcsa volt. 

Bár, ha jobban belegondolok, a Jedi-elmetrükk alkalmazása se sokkal különb gesztus, de ez a fogadásos dolog valahogy ezt figyelembe véve is szemet szúrt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy később Obi-Wan ki is mondja: Qui-Gon elég lazán kezeli a szabályokat. Eleve olyan a szituáció, ami jóérzésű Jedi lovagból tenyérviszketést válthat ki. Watto rabszolgatartó, ráadásul a gyerekrabszolgaság hű pártolója, aki nem rest azt a gyereket életveszélybe sodorni nyerészkedés okán - ráadásul a fogatversenyeken még csak nem is a saját versenyzőjére fogad. És Watto emberi életekről akar dönteni egy kockával. Szóval ez a kis stikli Qui-Gontól szerintem bocsánatos bűn. Ha mondjuk a Canto Bight-i kaszinóban pénzszerzés céljából alkalmazná ugyanezt, akkor lenne bűn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Ahogy később Obi-Wan ki is mondja: Qui-Gon elég lazán kezeli a szabályokat. Eleve olyan a szituáció, ami jóérzésű Jedi lovagból tenyérviszketést válthat ki. Watto rabszolgatartó, ráadásul a gyerekrabszolgaság hű pártolója, aki nem rest azt a gyereket életveszélybe sodorni nyerészkedés okán - ráadásul a fogatversenyeken még csak nem is a saját versenyzőjére fogad. És Watto emberi életekről akar dönteni egy kockával. Szóval ez a kis stikli Qui-Gontól szerintem bocsánatos bűn. Ha mondjuk a Canto Bight-i kaszinóban pénzszerzés céljából alkalmazná ugyanezt, akkor lenne bűn.

Plusz emlékeim szerint a régi EpI Enciklopédia szerint Watto sorsvető kockája meg van buherálva. Ezért is lepődik meg, hogy nem az jön ki, ami neki kedvez. Bár kérdés, hogy erről Qui-Gon tudott-e, de még ha nem is, sejthette, hogy Watto manipulálni próbálja a döntést. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a régi enciklopédiában az volt, hogy a kocka ólmozott volt, szóval Watto már eleve csalt. Ez az infó viszont még nem tűnt fel kánon könyvekben. De ahogy írtad is, Watto reakciója feltételezi, hogy cinkelt kocka volt. Egy pillanatra eléggé lemerevedik, és indokolatlanul dühössé válik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na arra, hogy a kocka akár "mágikus" is lehet, nem is gondoltam. Pedig Wattót ismerve eszembe juthatott volna.

Így végül is Qui-gon tette egyáltalán nem tűnik olyan vészesnek. :D Ugyan azt nem tudom, hogy ő tisztában volt-e a kocka "mágiájával", de végül is szerintem nem kizárt, hogy sejthette, mint ahogy azt Donát is írta előttem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, caseyjones írta:

Na arra, hogy a kocka akár "mágikus" is lehet, nem is gondoltam. Pedig Wattót ismerve eszembe juthatott volna.

Így végül is Qui-gon tette egyáltalán nem tűnik olyan vészesnek. :D Ugyan azt nem tudom, hogy ő tisztában volt-e a kocka "mágiájával", de végül is szerintem nem kizárt, hogy sejthette, mint ahogy azt Donát is írta előttem. 

Mivel látott már fogatversenyt Malastare-on (száguldás és életveszély), nem kizárt, hogy látott már ilyen kockát is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igen, a régi enciklopédiában az volt, hogy a kocka ólmozott volt, szóval Watto már eleve csalt. Ez az infó viszont még nem tűnt fel kánon könyvekben. De ahogy írtad is, Watto reakciója feltételezi, hogy cinkelt kocka volt. Egy pillanatra eléggé lemerevedik, és indokolatlanul dühössé válik.

 

Én anno nem olvastam az enciklopédiát, de mégis egyértelmű volt Watto viselkedéséből (már ahogy ezt a módszert ajánlotta, sunyin, lerítt), hogy nem bízza az ilyen dobásokat a véletlenre. Még ha nem is lett volna Jedi, Qui-gon akkor is észrevehette volna ezt, és így minden lelkiismeretfurdalás nélkül csalt ő is.  Nekem ezzel morális problémám sosem volt, hiszen egyszerűen csak a saját fegyverét fordították ellene.

 

Kérdés, akkor mi lett volna, ha Watto nem csal, vajon Qui-gon akkor nem használja az Erőt az eredmény befolyásolására?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.