Ugrás a kommentre

Ajánlott hozzászólás

Dagobah is egy Erő csomópont és ott világosan megmondta, hogy a megjelenés képességet nem tudta elsajátítani. Plusz a Fiú eljátszotta ugyanolyan realisztikusan Shmi -t is a Mortison. Így szerintem bőven meg van az esély, hogy az nem Qui-Gon volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért ne mérjük már Mortist a Dagobah-hoz, két teljesen más kaliber. Ezt a megjelenést én a hátúszáshoz hasonlítanám: én pl. medencében (általános körülmények között) nem tudok hátúszni, mert nem tanultam meg, de ha egy erős sodrású patakban vagyok (különleges körülmények között) mégis képes vagyok hátrafelé haladni a vízben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ebben a témában Ody-val értek egyet. A Mortis-on "történtek" igencsak furcsa dolgok, köztük alakváltások vagy ezek a "szellemjárások" is. A válasz mindig a Fiú (ritkább esetben a Lány) volt. Ahogy Qui-Gon, ugyanúgy jelent meg Shmi vagy az idősebb Ahsoka is. Utóbbi kettő (jelen tudásunk alapján) bizonyosan nem lehettek azok, akik. Logikusnak tűnik, hogy Qui-Gon is ide sorolható. Ráadásul mindenkinek eléggé testreszabott élmény mutatkozott, Obi-nak a volt mestere képe, mint zavarótényező, tökéletesen illik a képbe. Ezek alapján semmiképp nem zárható ki ez az elmélet. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én még most sem vagyok benne biztos, hogy az Qui-Gon volt. :)

Száznak valóban nem száz százalék, de számomra 99,9 százalék. Semmi olyan nem történik, ami a Fiúra utalna. Shmit távolról sem testesítette meg realisztikusan, éppen ellenkezőleg, iszonyú bénán és hiteltelenül alakította, és még Anakin is rájött, hogy az nem az anyja. A Fiú Shmiként Anakint mérgezte, megpróbálta Padmé ellen fordítani, és amikor az nem sikerült, nem csak a dühkitörésével leplezte le magát, hanem hangjával és azzal a nem elhanyagolható momentummal, hogy egy pillanatra megmutatta démoni formáját. Ez átkozottul nem realisztikus imitálás. Qui-Gonnál ennek egyszer sem volt jele, de még az Ahsoka-jelenésnél sem. Ráadásul a jelenetsor felépítése is kissé hihetetlenné teszi a dolgot. Először megjelenik Obi-Wannak a barlangban, majd elrepül Anakinhoz a toronyba (mert az ugye tudjuk, hogy nem teleportál, hanem repül, ami meg idő és energiaigényes), hogy ott is megjelenjen Shmiként, aztán gyorsan visszamegy a barlangba, hogy még megjelenjen Ahsokának is? Eléggé idétlennek tűnik a dolog ebben a formában. Miért nem rendezte le egyből mindkét Jedit a barlangban, aztán ment Anakinhoz, vagy fordítva, előbb Anakinhoz, aztán a másik kettőhöz.

És ehhez még tegyük hozzá, hogy semmi agresszivitás nincs a Qui-Gon jelenésben, éppen ellenkezőleg, iránymutatása tiszta és bölcs, figyelmeztető jelenség (egyáltalán nem volt zavaró tényező egyik esetben sem, ráadásul nem mondhatjuk, hogy személyre szabottan Obi-Wannak készült, mert később Anakinnak is megjelent, és akkor sem azért, hogy mérgezze a tudatát), míg a másik két változat kifejezetten erőszakos, destruktív jelenés. Qui-Gon Qui-Gonként jelent meg, a másik két jelenés viszont teljesen más figura volt, mint a valódiak. Shmi 100%, hogy a Fiú volt, Ahsoka kérdéses, mert ugyan agresszív volt, viszont a jelenés szavai később igazolást nyertek - szóval Ahsoka álmában akár be is pillanthatott a jövőbe egy ilyen helyen. Qui-Gon az egyetlen, aki tényleg realisztikusan jelent meg, így én majdnem biztosra veszem, hogy ő is volt. Kétségem elhanyagolható.

Dagobah is egy Erő csomópont és ott világosan megmondta, hogy a megjelenés képességet nem tudta elsajátítani. Plusz a Fiú eljátszotta ugyanolyan realisztikusan Shmi -t is a Mortison. Így szerintem bőven meg van az esély, hogy az nem Qui-Gon volt.

Dagobah egy kavicska Mortishoz képest, ezt a két világot még legmerészebb álmainkban sem érdemes összevetni. Mortis azon különleges világok közé tartozik, mint a midi-chlorianok világa, a Dagobah meg csak egy bolygó. Még a TCW-beli leírásuk is különböző - és mindkét leírás Qui-Gontól származik. A Mortist egyfajta vezetőnek írja le Qui-Gon, amin keresztülfolyik az Erő. Erősíti és vonzza azt, így érthető, ha Qui-Gon ezen a helyen képessé vált a megjelenésre. A Dagobah-t ezzel szemben "csak" úgy írja le, hogy egy tiszta hely. Szóval nem csoda, ha egy ilyen világon nem tud megjelenni fizikailag.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Száznak valóban nem száz százalék, de számomra 99,9 százalék. Semmi olyan nem történik, ami a Fiúra utalna. Shmit távolról sem testesítette meg realisztikusan, éppen ellenkezőleg, iszonyú bénán és hiteltelenül alakította, és még Anakin is rájött, hogy az nem az anyja. A Fiú Shmiként Anakint mérgezte, megpróbálta Padmé ellen fordítani, és amikor az nem sikerült, nem csak a dühkitörésével leplezte le magát, hanem hangjával és azzal a nem elhanyagolható momentummal, hogy egy pillanatra megmutatta démoni formáját. Ez átkozottul nem realisztikus imitálás. Qui-Gonnál ennek egyszer sem volt jele, de még az Ahsoka-jelenésnél sem. Ráadásul a jelenetsor felépítése is kissé hihetetlenné teszi a dolgot. Először megjelenik Obi-Wannak a barlangban, majd elrepül Anakinhoz a toronyba (mert az ugye tudjuk, hogy nem teleportál, hanem repül, ami meg idő és energiaigényes), hogy ott is megjelenjen Shmiként, aztán gyorsan visszamegy a barlangba, hogy még megjelenjen Ahsokának is? Eléggé idétlennek tűnik a dolog ebben a formában. Miért nem rendezte le egyből mindkét Jedit a barlangban, aztán ment Anakinhoz, vagy fordítva, előbb Anakinhoz, aztán a másik kettőhöz.

És ehhez még tegyük hozzá, hogy semmi agresszivitás nincs a Qui-Gon jelenésben, éppen ellenkezőleg, iránymutatása tiszta és bölcs, figyelmeztető jelenség (egyáltalán nem volt zavaró tényező egyik esetben sem, ráadásul nem mondhatjuk, hogy személyre szabottan Obi-Wannak készült, mert később Anakinnak is megjelent, és akkor sem azért, hogy mérgezze a tudatát), míg a másik két változat kifejezetten erőszakos, destruktív jelenés. Qui-Gon Qui-Gonként jelent meg, a másik két jelenés viszont teljesen más figura volt, mint a valódiak. Shmi 100%, hogy a Fiú volt, Ahsoka kérdéses, mert ugyan agresszív volt, viszont a jelenés szavai később igazolást nyertek - szóval Ahsoka álmában akár be is pillanthatott a jövőbe egy ilyen helyen. Qui-Gon az egyetlen, aki tényleg realisztikusan jelent meg, így én majdnem biztosra veszem, hogy ő is volt. Kétségem elhanyagolható.

Én mindig úgy vettem ki a dolgot, hogy a három jedinek a három különböző Mortisi nyomta a jelenést, mert tényleg ugrálni kellett volna és az kissé butyuta megoldás.

Céljaik egy darabig közösek voltak, vagy inkább az atyáéi és együtt működtek hárman még az első részben nagyjából.

Ilyenformán;

Qui-Gon az Atya lehetett,

Idősebb Ahsoka a Leány,

Shmi pedig a Fiú.. szerintem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Apró, de baromi fontos információ: Qui-Gon Jinn az ep4 idejére már megtanulta, hogyan manifesztálódjon szellemként. Ez a From a Certain Point of View című kötetből derült ki.

• Tetszik 3

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Inkább novellás kötetnek mondanám, rengeteg kisebb történet van benne különböző szereplők szemszögéből, amin át láthatjuk a filmek vagy a köztes idő egy-egy részét. Így például Obi-Wan szemszögéből élhetjük át, hogy mi történt vele, amikor Vader pengéje elérte a nyakát. Vagy ez esetben Qui-Gon szemszögéből azt, hogy milyen szellemként létezni.

Igen, ez nagyon sok lehetőséget megnyit, köztük azt, hogy Qui-Gon egy esetleges Obi-Wan filmben tényleg manifesztálódjon. Az mekkora lenne már!

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Tetszik 3

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igen, ez nagyon sok lehetőséget megnyit, köztük azt, hogy Qui-Gon egy esetleges Obi-Wan filmben tényleg manifesztálódjon. Az mekkora lenne már!

Erre is gondoltam. Óriási lenne! :yes:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2018. 01. 26. - 6:38, Dzséjt írta:

Apró, de baromi fontos információ: Qui-Gon Jinn az ep4 idejére már megtanulta, hogyan manifesztálódjon szellemként. Ez a From a Certain Point of View című kötetből derült ki.

Akkor most már biztos hogy a szellemek csak azoknak jelennek meg akik ismerték őket. Mert Luke-nak nem jelent meg.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

De Reyhez meg mégis tudott szólni Obi-Wan,ami ha nem is vizuális jelenlét,de mégiscsak kapcsolatteremtés egy szellemtől. Annak ellenére tudta kiválasztani az időpontot,hogy nem ismerték egymást.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én valószínűbbnek tartom, hogy a szellemek maguk döntik el, kihez szólnak vagy ki előtt jelennek meg.

Qui-Gon nem jelent meg Luke előtt, hiszen a kölyök alig pár órája tudta meg, hogy mi az az Erő. Elég nehéz lett volna ezután elmagyarázni neki Qui-Gon Jinn szellemét. Meg eleve, Qui-Gon Bennel akart beszélni, neki akart támasza lenni abban a helyzetben, akkor minek jelent volna meg Luke előtt?

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
36 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én valószínűbbnek tartom, hogy a szellemek maguk döntik el, kihez szólnak vagy ki előtt jelennek meg.

Qui-Gon nem jelent meg Luke előtt, hiszen a kölyök alig pár órája tudta meg, hogy mi az az Erő. Elég nehéz lett volna ezután elmagyarázni neki Qui-Gon Jinn szellemét. Meg eleve, Qui-Gon Bennel akart beszélni, neki akart támasza lenni abban a helyzetben, akkor minek jelent volna meg Luke előtt?

Frenkie szerintem az Ep.6 végére gondolt, amikor megjelent Luke előtt a 3 szellem. De Frenkie, nyugodtan javíts ki, ha nem. ;)

Ott viszont szerintem nem is igazán lett volna helye Qui-Gonnak, mert Luke-hoz semmi köze. Az persze számomra továbbra is talány, hogy Obi-Wan miért szólt bármit is Reyhez... :hmm:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
1 órával korábban, pb69 írta:

Frenkie szerintem az Ep.6 végére gondolt, amikor megjelent Luke előtt a 3 szellem. De Frenkie, nyugodtan javíts ki, ha nem. ;)

Arra is meg a többi szellemmegjelenésre az OT-ban. Az EP V-ben is megjelent Kenobi párszor. Az EP 6-ban mikor Luke megtudja Yodától az igazat az apjáról, ott elvileg Qui-Gon megjelenhetett volna kicsit mesélni az öregről. Aztán ezt a tudást Vadernél bevethette volna, emlékeztetve őt hogy valaha Anakin volt a jó ember. Vader szerintem infarktust kapott volna ha Luke közli vele, hogy "beszélt" Qui-Gonnal.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

De Luke nem ismerte Qui-Gont, szerintem soha nem is hallott róla, hiszen 13 évvel a születése előtt meghalt. Ha az ep6-ban megjelenik, Luke csak bambán pislogott volna rá, és megkérdezhette volna: hát te ki vagy? Aztán Qui-Gon meg mindenek előtt elmagyarázhatta volna, ki ő, mi a szerepe ebben - unalmas monológ arról, amit a néző tud, Luke-nak meg semmit sem számít. Egy ember, akit soha nem ismert. Sohasem hallott róla. Számára Qui-Gon Jinn senki. Minek kéne neki megjelennie?

Példával élve, ha neked megjelenne a születésem előtt meghalt dédapám, szerinted tudna neked releváns információkat mesélni rólam? :) 

Mert azért na, Qui-Gon sem ismerte annyira Anakint. Talán három napot töltöttek együtt , max négyet. Ennyi. Obi-Wan ezzel szemben több mint tíz évig nevelte. Mi olyat mondhatna Qui-Gon, amit Obi-Wan nem tudna elmondani?

Abban viszont egyetértek, hogy Vader lefordult volna a platformról, ha meghallja, hogy Qui-Gonnal csicsergett a fiút. Vagy azonnal lemond róla, gondolván, hogy Luke teljesen megőrült. :lol:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én is úgy gondolom, hogy Qui-Gonnak nincs érdemi szerepe Luke kapcsán. Nekünk nézőknek fontosak ők négyen, mármint az Erőszellemek, mert ez adja a teljes ívét egyrészt a sztorinak, másrészt az Erőszellemeknek. Luke-nak viszont ez ilyen szinten irreleváns. Még Anakinnak is necces, elvégre kisgyerek volt, amikor Qui-Gon felfedezte. Ha Padmé, Obi-Wan vagy Ahsoka nem voltak elég fontosak számára, akkor aligha zökkentette volna ki az, hogy Qui-Gonnal mi van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Legfeljebb azért zökkentené ki, hisz tudja, hogy meghalt, az Erőszellemekről meg a Sith-ek semmit sem tudnak. Így a hír, hogy Luke beszélt Qui-Gonnal, azért több mint meglepő lenne. Szerintem egy ilyen információ még Sidious érdeklődését is rendkívül felkeltené,  pláne, hogy összesz*rta magát attól, hogy Ben a halálakor felszívódott. Erről a képességről az örök életet kutató Sith-nek tudomása sincs, szóval bizony Qui-Gon felemlegetése ütne nekik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De Luke nem ismerte Qui-Gont, szerintem soha nem is hallott róla, hiszen 13 évvel a születése előtt meghalt. Ha az ep6-ban megjelenik, Luke csak bambán pislogott volna rá, és megkérdezhette volna: hát te ki vagy? Aztán Qui-Gon meg mindenek előtt elmagyarázhatta volna, ki ő, mi a szerepe ebben - unalmas monológ arról, amit a néző tud, Luke-nak meg semmit sem számít. Egy ember, akit soha nem ismert. Sohasem hallott róla. Számára Qui-Gon Jinn senki. Minek kéne neki megjelennie?

Példával élve, ha neked megjelenne a születésem előtt meghalt dédapám, szerinted tudna neked releváns információkat mesélni rólam? :) 

Mert azért na, Qui-Gon sem ismerte annyira Anakint. Talán három napot töltöttek együtt , max négyet. Ennyi. Obi-Wan ezzel szemben több mint tíz évig nevelte. Mi olyat mondhatna Qui-Gon, amit Obi-Wan nem tudna elmondani?

Abban viszont egyetértek, hogy Vader lefordult volna a platformról, ha meghallja, hogy Qui-Gonnal csicsergett a fiút. Vagy azonnal lemond róla, gondolván, hogy Luke teljesen megőrült. :lol:

Félreértés van. Az egész csak egy kitaláció részemről. Nem rovom fel hibának az EP 6-nak. A valódi ok hogy nincs Qui-Gon az az hogy az EP 6 forgatásának idején még ki sem találták. Nehéz dolog is beilleszteni utólag kitalált karaktert egy olyan műbe helyezni ami azelőtt játszódik.

Mi viszont már egységesen kezeljük a Sagát így fantáziálunk mint én is. Nyilván nem fogják belerakni utólag(ne is tegyék). Szóval úgy gondolom ezt az egészet ,szigorúan a történet szempontjából, hogy mikor Luke kisétál az X-szárnyúhoz Yoda halála után , akkor megjelenik Kenobi. Namost itt jelenhetne meg Obi-wannal együtt Qui-Gonn is. Kenobi bemutatná egykori mesterét és nagyjából egy átfogó képet adnának Anakinról Luke-nak. A fiúban úgyis csak vergődhet az hogy a legnagyobb szörnyeteg az örege, de mégis érez benne jót.

De mondom ez csak fantáziálgatás részemről.

• Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Reméljük, hogy Qui-Gon Jinn (mondjuk egy Obi-Wan filmben) még feltűnik szellemként, és akkor legalább részben már nem csak fantáziálás lesz. :clap2:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2018. 01. 26. - 10:14, Dzséjt írta:

Annyi, de annyi remek lehetőség lenne egy Obi-Wan filmben. Ráadásul Liam Neeson szerintem simán benne is lenne a dologban. Én nagyon nagyon reménykedek hogy a 2020-as film Obi lesz és nem... bármi más.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ