Jump to content

Idővonal

Recommended Posts

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Az idővonal frissítve lett a ma megjelent Tempest Runnerrel. Egyelőre még nincs bejelentve, hogy jönne könyvváltozat belőle, de ami késik, nem múlik. :)

Virágbolti verziója van? :D 

53 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Virágbolti verziója van? :D 

Egyelőre nem találtam. :D

Időközben amúgy felkerült az IDW Adventures széria 2021-es Ingyenes Képregény Napjára kiadott történet is, amely a Race to Crashpoint Tower eseményei után játszódik közvetlenül. :)

A héten megjelent a The Edge of Balance c. manga. Bár még nem találtam meg a neten - ami késik, nem múlik persze - de annyi információt a netről kikutattam, hogy nagyjából a Nagy Katasztrófa és a Köztársasági Ünnepség eseményei között foglal helyet. :)

21 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ebből is sorozat lesz amúgy? Mert ha jól tudom akkor vol1 címen adták ki.

Igen. Már meg nem mondom, hol, de valahol már belefutottam egy állítólagos vol2 megjelenési dátumba, ha jól emlékszem február környéke volt. 

39 perccel korábban, Iqvi írta:

A wookiepedia alapján van megcsinálva az időrend az oldalon. 

Nekem van egy egész franchiset átfogó idővonalam amit Én is a Wookipedia alapján írtam, viszont a High Republicos rész nagyon különbözik.... Mondjuk nem csodálom, ahogy észrevettem azon az oldalon minden második nap össze vissza pakolgatnak néhány címet, de valami olyan indokolatlan módon hogy már rá is hagytam a módosítgatásokat a saját listámban. Ez az átka annak ha egy ilyen oldalt a közösség szerkeszt, és nem egy ember. 

1 hour ago , WebbedApe said:

Nekem van egy egész franchiset átfogó idővonalam amit Én is a Wookipedia alapján írtam, viszont a High Republicos rész nagyon különbözik.... Mondjuk nem csodálom, ahogy észrevettem azon az oldalon minden második nap össze vissza pakolgatnak néhány címet, de valami olyan indokolatlan módon hogy már rá is hagytam a módosítgatásokat a saját listámban. Ez az átka annak ha egy ilyen oldalt a közösség szerkeszt, és nem egy ember. 

Be tudod ide rakni a tiédet? Hátha tudunk rajta segíteni.:peace: Én alapvetően még nem csalódtam a wookieban. 

2 órával ezelőtt, WebbedApe írta:

Ez az időrend mi alapján készült? 

Egyébként imádom hogy a Lucasfilmnél nem képesek egy hivatalos időrendet kiadni, és a rajongók ahányan vannak, annyi féle időrendet próbálnak összekaparni

Ez az idővonal sajátilag lett kialakítva. A wookie az utóbbi időben valóban egy katyvasz. Én logika szempontjából haladtam:

- értelemszerűen az első hullám ahogy jön, úgy raktam össze. Igaz, az Adventures képregény és a Marvel képregény első történetszála picit megkavarja a dolgokat, de természetesen úgy csináltam őket, hogy a HRA első két száma és a HR első száma még a ceremónia előtt és alatt játszódnak, mert ugye folyik az emergency - vagy hogyan lett magyarul fordítva. És utána jönnek a többi történetek.

- a második hullám már kicsit kacifántosabb, de ott se követhetetlen a dolog. A Monster of Temple Peak a The Rising Storm előtt történik, Tyr Yorrick történetét látjuk. A mangát még nem tudtam elolvasni, de értesüléseim szerint a történet az első és a második hullám között játszódik - a Nagy Katasztrófa következményeivel foglalkozik, de még a Köztársasági Ünnepség nem történt meg.

- a többi esemény meg logikusan történik. A The Heart of the Drengir/Bilbousa történetek értelemszerűen a The Rising Storm/Crashpoint történetek alatt játszódnak. Eme eseményekre meg később hivatkoznak a későbbiekben. A legutóbbi Marvel képregényben és Adventures képregényben pl. utalnak a Tempest Runner egyes eseményeire, továbbá a Rising Storm végén történő dolgokra. :)

14 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ez az idővonal sajátilag lett kialakítva. A wookie az utóbbi időben valóban egy katyvasz. Én logika szempontjából haladtam:

- értelemszerűen az első hullám ahogy jön, úgy raktam össze. Igaz, az Adventures képregény és a Marvel képregény első történetszála picit megkavarja a dolgokat, de természetesen úgy csináltam őket, hogy a HRA első két száma és a HR első száma még a ceremónia előtt és alatt játszódnak, mert ugye folyik az emergency - vagy hogyan lett magyarul fordítva. És utána jönnek a többi történetek.

- a második hullám már kicsit kacifántosabb, de ott se követhetetlen a dolog. A Monster of Temple Peak a The Rising Storm előtt történik, Tyr Yorrick történetét látjuk. A mangát még nem tudtam elolvasni, de értesüléseim szerint a történet az első és a második hullám között játszódik - a Nagy Katasztrófa következményeivel foglalkozik, de még a Köztársasági Ünnepség nem történt meg.

- a többi esemény meg logikusan történik. A The Heart of the Drengir/Bilbousa történetek értelemszerűen a The Rising Storm/Crashpoint történetek alatt játszódnak. Eme eseményekre meg később hivatkoznak a későbbiekben. A legutóbbi Marvel képregényben és Adventures képregényben pl. utalnak a Tempest Runner egyes eseményeire, továbbá a Rising Storm végén történő dolgokra. :)

Köszi, akkor ez a fajta idővonal kicsit megbízhatóbb. Át is írom erre a sajátomon is. Köszi mindenki nevében is hogy dolgozol vele :D

• Köszönöm 1
  • Tetszik 1

Megint javítva lett az idővonal. Az egyik novellát előrébb hoztam, kicsit utánanéztem a dolgoknak és rájöttem, hogy még a fő képregény 2. száma előtt történik meg a novella.

Továbbá a mangát - amihez még mindig nem találtam elérhető utat - hátrébb raktam. Az ok: nemrég olvastam, hogy három szakaszra bontható a több, mint 100 oldalas manga. A Jedik fényében történő eseményektől egészen a The Rising Storm eseményéig tart, szóval ezért illesztettem oda, ahova. :)