Ugrás a kommentre

Ki mit hallgat most?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Amikor még Madonna punk zenét csinált a 70-es években

 

Aztaaa, nem is gondoltam volna, hogy ennyire más műfajban nyomta régen :o No nem mintha akkora Madonna fan lennék, sőt.

Fülbemászó zene, a szövege se rossz, az ének, háááát... :D Akkoriban azt mondtam volna neki, hogy inkább táncoljon :D

Szerkesztve: - Sinistra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. május 8-ra az Európai Győzelem napjának 72. évfordulójára egy különleges előadással készültem a Toastmasters csoportba, ahová járok (ez egyfajta retorika klub, ahol emberek előtt kell előadni, hogy minél jobb előadókká válljunk). A Király Beszéde című filmben látott beszédet (ami egy kissé megkurtított verziója az 1939. szeptember 3-án, VI. György által elmondott teljes szövegnek) magyarra fordítottam, és az eredeti Speeking Onto Nations zenére elmondtam a társaság előtt. Sajnos videó nem készült, de elkészítettem a youtube-os audio only verzióját, amit most szeretnék megosztani veletek. :) Mivel ez egy retorika klub, természetesen az eredeti előadásmódot (tehát a dadogást és a beszédhibát) nem tartottam meg, egyedül arra kellett ügyelnem, hogy a beszéd minimum 5 percig tartson, mert az az alsó határ.

 

http://www.youtube.com/watch?v=4ShC5H4GVg0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól beszéltél, Donát. :) Különösen a 4. perctől tetszett, amikor ráerősítettél, onnantól lehetett igazán érezni, milyen komoly a téma.

Én még kicsit közben Colin Firth hangját is hallottam, annyira megidézted a zenével együtt. :) Remek ez a rész filmben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egyszerűen nem tudok mit mondani: Nolan egy zseni. Ami 3:20 után történik a képernyőn, az olyan szintű varázslat - Zimmer zenéjével együtt - amire szavak sincsenek. Amikor pedig a semmiből előjönnek a legvégén a dobok, az pedig még mindig lúdbőrzős jelenet. Nolan messze nem tökéletes, de amíg ilyen jeleneteket tud a képernyőre varázsolni, addig nálam a legjobb kortárs rendező lesz (bár nincsenek olyan széleskörű ismereteim e téren, mint Bomarrnak pl.):

 

http://www.youtube.com/watch?v=LYj4Aq5fdjk

 

Hidegrázós. Még mindig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.