Jump to content

Ki mit hallgat most?

Recommended Posts

9 perccel korábban, Iqvi írta:

DMX nem is volt olyan rossz. 

Nem rossz? Az egyik legnagyobb volt! 

Pár kedvenc számom tőle, ha esetleg érdekel :) 

Party Up

Ruff Ryders' Anthem

We Right Here

Bloodline Anthem

Get In The Floor

X Gon Give To YA

The Rain

ez a kollab pedig egy isten:

1 minute ago, Darth Cupsy said:

Nem rossz? Az egyik legnagyobb volt! 

Nem igazán hallgattam rapet/hip-hoppot idáig, idén kezdtem ráfüggeni. A számokat majd meghallgatom.

Ha ajánlhatok pár előadót/albumot/számot :) :

Pár igazi klasszikus:

NWA: Fuk da Police, Straight Outta Compton

Eazy-E: Real Muthaphuckkin G's

2Pac: California Love, Hit 'Em Up, 2 Of Amerikaz Most Wanted,

The Notorious B.I.G.: Hypnotize

Snoop Dogg: Who Am I, Gin And Juice

Ice Cube: Check Yo Self, No Vaseline

Dr. Dre feat Snoop Dogg: Nothin' But A G Thang

N.E.R.D.: Lapdance

Aztán az előzőeknél frissebb hangzású cuccosok:

Ludacris: Act A Fool, Move Bitch Get Out Da Way, Get Back, Stand Up

Snnop Dogg: Vato, Drop It Like It's Hot

Xzibit: X, LAX

M.O.P.: Cold As Ice, Ante Up

50 Cent: szerény véleményem szerint a "The Massacre" album (2005) majd minden száma egy gyöngyszem, plusz pár száma: I'll Whip Ya Head Boy, Hustlers Ambition, When It Rains It Pours, Lil kim feat. 50 Cent: Magic Stick, egyébként ha panelban laksz és van hozzá hangcuccod Fifty számai alatt igazi szomszédfingató basszusok vannak :D

Busta Rhymes: Arab Money

Lil Jon: Get Low, Trick Daddy feat Lil Jon: Let's Go, Lil Jon & The East Side Boyz: Real Ni**a Roll Call feat Ice Cube

Eminemet nem ecsetelném, őt úgy se kell bemutatni :D

Nekem inkább a Westside hangzása jön be, de Eastside-on a Wu-Tang nagyon meghatározó, a C.R.E.A.M. című számuk mondjuk nekem is bejön.

Érdemes még átnyálazni az Need for Speed: Underground 1-2 és a Wanted, valamint a halálos Iram filmek soundtrack listáját is átnyálazni, jó kis számok akadnak azokban is. :)

A teljesség igénye nélkül.  :D Ha esetleg még érdekelnének cuccosok vagy valami kérdésed van hip-hop, rap témában nyugodtan keress és igyekszem válaszolni, persze nem 100%, hogy mindenre tudok is majd. :D

Ha youtube-on keresel rájuk érdemes minden cím mögé beírni, hogy "dirty", mert a cenzúrázott változatok sokat vesznek el az élményből, ha kevesebb energiát fordítottak rá akkor konkrétan a rímekből és a ritmusból is kidob.

8 hours ago, Darth Cupsy said:

Srácok... arról az "ámokfutásról" amit pár topikban lefolytattunk ez a szám jutott eszembe :D

Annak gondolom semmi jelentősége ha elsőre Blaha Ment olvastam Baha Men helyett ugye?:D 

Amúgy kösz a listát.:peace:

• Vicces 1
  • Tetszik 1
Posted (edited )
10 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Srácok... arról az "ámokfutásról" amit pár topikban lefolytattunk ez a szám jutott eszembe :D

Csak teóriáztunk. :P 

Edited by Ody Mandrell
17 hours ago, Darth Cupsy said:

Nekem inkább a Westside hangzása jön be, de Eastside-on a Wu-Tang nagyon meghatározó, a C.R.E.A.M. című számuk mondjuk nekem is bejön.

Mennyi a különbség a két tipus között? Vagy ezek miben térnek el egymástól?

Hát ha csak a zenét nézzük akkor, máshogy építik fel a ritmust, az ütemeket, meg általában a westcoast cuccoknak dallamosabb a flowja (a szövegelés előadás módja) és az alapja is. Ha tágabban nézzük akkor a 90-es években volt egy nagyon éles szemben állás a két part rapperei, hip-hop arcai között és az őket hallgatók között. 2Pac és Biggie kapcsolatának elmérgesedése is ennek tudható be, illetve egyes teóriák szerint a meggyilkolásuk is ezzel függhet össze.

A zenére visszatérve szerintem minden magyarázatbál többet ér ha meghallgatod vagy bele-bele hallgatsz a következő videókba, belőlük úgyis megérzed :)

Edited by Darth Cupsy