Jump to content
Ody Mandrell

Ki mit hallgat most?

Recommended Posts

Egyébként egy régebbi videóban elmondta Fanka, hogy ő nem jobbikos, hanem jobbik szavazó volt 2010-ben, de politizálni nem szeretnék.

De, ő erősen jobbikos bármit mondott abban a videóban, de nem mennék bele a részletekbe, a lényeg hogy ettől még csinálhat jó zenét. :D

Igen, és a mix is jól sikerült. Az első percek és a vége is hátborzongatóan jó.

Most ismerkedek a különálló számokkal. :)

Én is nagyon szeretem a Karib-tenger kalózai filmek zenéjét, bár főleg az első kettőét ismerem, mint filmzenét, de azok ritka jól sikerültek, tökéletesen passzolnak a cselekményhez, a film hangulatához, és önmagukban is élvezhetőek. :) A mix jó ízelítőt ad ebből. :)

Edited by Pildi

Én is nagyon szeretek a Karib-tenger kalózai filmek zenéjét, bár főleg az első kettőét ismerem, mint filmzenét,(...)

Pedig pont a harmadikban van a legjobb szám (legalábbis személyes kedvencem).

http://www.youtube.com/watch?v=dv6pJ2D_Sek

A Világ végénből még a csatajelenet zenéje, az "I don't think now is the best time" még nagyon jó.

A negyedik rész latinos dallamait is szeretem, na meg Feketeszakáll témáját.

Ami a Karib.mixet illeti... Hans Zimmer powaaaa :rock:

Lok, az általad berakott Karib zene az egyik legnagyobb kedvencem! :)

Edited by Darth Riddick

Emberek, azért ez még mindig szana széjjel büntet... főleg 4:18-tól kezdődően, de addig is zseniális.

Ez az igazi Oldfield stílus! :)

A Karib zenékhez kapcsolódóan egy másik kedvenc:

Edited by Darth Riddick

Hans Zimmer? Ugyan, hagyjuk már... Ez a zene még Danny Elfman nagyszerű filmzenéjét is maga mögé utasítja.

Shirley Walker az igazi Batman zeneszerző (Isten nyugosztalja)!

Íme a zene, ami méltó a Sötét Lovaghoz:

http://www.youtube.com/watch?v=TOSS-ZFDMo4

Egyébként a nagy Batman láz közepette mindenkinek ajánlom megtekintésre a filmet, amelyből való, vagyis a Batman: A Rém álarca (Mask of the Phantasm)-t.

Véleményem szerint az egyik legjobb Batman feldolgozás.

Lok, örülök, hogy neked tetszik ez a téma ;) .. engem nem nyűgözött le. Hans Zimmer igen, és nem csak lenyűgözött, hanem teljesen a hatalmába kerített... bár nem csak Batman fronton, és nem csak most... évek óta már :);)

Lehet a fórummotor betolt valami hallucinogént, de szerinte még kb. fél órán keresztül ma Ody szülinapja van, szóval, úgy gondoltam küldök neki egy számot, amire lehet a lábát majd kapkodni!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=A7pFIUlRru4

Ez itt eltévedt, mindegy!!!!

Edited by FlóriBá

Asszem erre mondják azt, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát. :lol: Köszi Flóri. Amúgy ma van a szülinapom és nem tegnap volt. ;)

Még szép. :) A Rammstein minden egyes számában tökéletes társadalomkritikát fogalmaz meg. :)

Egyébként a nagy Batman láz közepette mindenkinek ajánlom megtekintésre a filmet, amelyből való, vagyis a Batman: A Rém álarca (Mask of the Phantasm)-t.

Véleményem szerint az egyik legjobb Batman feldolgozás.

Imádom ezt a rajzfilmet, rém hangulatos, a zene meg baromi jól megfogta Batman karakterének, drámaiságának a lényegét.

Én pont ezt hiányolom Zimmer zenéjéből. Nincs benne karakter és szinte mindegyik szám a feszültség fokozására épít, így alig lehet őket megkülönböztetni egymástól. Én pl: egyedül a Molossus dallamára emlékszem (na meg Bane "kántálós" témája) belőle, de az is elmehetne bármilyen akciófilm zenéjének.

Ellenben Danny Elfman és Shirley Walker témái egytől-egyig fülbemászó és izgalmas dallamok, amik "elmesélik" a Sötét Lovag legendáját, élvezet hallgatni őket.

Csak ez egy olyan dolog, hogy akár írhatott is volna Zimmer egy emlékezetes témát, de egyszerűen nem illik a filmhez, direkt nem akartak "fütyülhető" főtémát Batmannek. Elvenné az egész világ megvalósításának az értelmét.

Pont ezt nem szeretem Nolan Batman világában, a túlzott realisztikuskodást. Emiatt lett a zene "Batman-telen", Gotham városa pedig (a TDK-ban és a TDKR-ben) abszolút Gotham-szerűtlen.

Én meg pont azért szeretem a filmet amiért Te nem. :) Na jó, azért Gotham -re rágyúrhattak volna később. Bár jobban megnézve a nagy totálok azok, amik furcsák kissé.

A TDKR trackje szerintem is hallgathatatlan önmagában, de a filmekhez annyira, de annyira passzol, hogy a legjelentéktelenebb jelenetet is feltudja pörgetni. Amúgy van egy vezértémája a filmeknek, az szerintem nagyon jól sikerült, legalább annyira jól, mint Elfmané.