Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

És innét is megy a figyelmeztetés.

Tarzaan, felfogtuk, hogy utálod az ep1-2-3-at, a TCW-t és a Rebelst. Felfogtuk már akkor, amikor beírtad, hogy az ep1 leggyengébb eleme a CGI és rendre túltolták. Felfogtuk, amikor azt állítottad, hogy az animációs sorozatok felrúgják a kánont (annak ellenére, hogy lövésed sincs a két sorozatról, hiszen állításod szerint nem is nézed). Felfogtuk, amikor az ep2 kedvenc jelenetek topikjába beírtad, hogy melyik szerinted az egész franchise legelcseszettebb jelenete (ez amúgy simán trollkodásnak minősül). És felfogtuk, hogy szavaid alátámasztására mások szavát használod, a miénkkel meg nem foglalkozol. Elég!

Az ep8 előtt pár nappal nem akar senki olyanról olvasni, hogy miért sz*r a többi film, amit itt akár hiszed, akár nem, szinte mindenki szeret (külön poén, hogy ezt is megpróbáltad cáfolni, ami meg élből nagy hülyeség volt). Pláne nem úgy, ahogy te csinálod, mások véleményét, más fórumok szavazatait ide citálva, és kisujjból cáfolható dolgokat állítva. Ismétlem: elég!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem amúgy megint a filmet. Csak ismételni tudom magam abban a tekintetben, hogy a film a mai napig remekül néz ki. Még az Ep.2-ben is több (pedig ott is csak néhány esetről beszélhetünk) olyan rész van, ahol már feltűnőbb a kor. A CGI is tök rendben van, akkortájt pl. egy Wattot vagy Jar Jart így megcsinálni, lenyűgöző.

 

A karakterek (ha eltekintünk Jar Jartól) zseniálisan sikerültek. Qui-Gon, Obi-Wan, Yoda, Sidious, Padmé, Gunray mind-mind remekelnek. De még a nyúlfarknyi szerepet kapó Windu, Watto vagy Maul is remekül működnek, ahogyan Gunray beszari csatlósa, a gunganek, Shmi vagy épp Valorum is. A gyerek Anakin valahogy nekem nem szimpatikus, de ha ezt a szubjektívebb ellenérzést félreteszem, akkor rá is azt mondhatom, hogy jól építették fel. R2 és 3PO is jól lett beemelve.

 

A hangulat magával ragadó, az új droidok, járművek és helyszínek fantasztikusak. A nabooi vadászgépek és a cirkáló még a teljes SW palettát tekintve is a legjobbak között vannak nála, a Scimitarról nem is beszélve. Vagy a helyszínek, a Naboo a víz alatt és a felszínen is lenyűgöző, főképp ezzel a kontraszttal. Végre láthatjuk a fővárost is, amit remekül eltaláltak. Érdemes belegondolni, hogy mennyire bátrak voltak az alkotók és mennyi-mennyi újdonságot hoztak be, minden tekintetben.

 

Az akciójelenetek is jól funkcionálnak, külön kiemelendő a rész végén a jedik és Maul párbaja. A helyszínként szolgáló üzemanyagfinomító (talán az) egyedülálló atmoszférát teremt, a koreográfia, az érzelmek megjelenítése mind ott vannak a szeren. A zenét pedig nem szükséges említeni, mert szerintem mindenki számára egyértelmű mekkora remekművek születtek. Elég csak a Duel of the Fatesre vagy épp a temetési jelenetre gondolni, de a Binary Sunset is hátborzongató, amikor fel-felcsendül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy észrevétel, Tarzaan: Qui-Gon meghal a film végén, ezt is negatívumként jegyzed. Baszki, nekem az egyik legkedvesebb karakterem, pedig van pár jó figura Saga szerte. Neeson nagyot alakít egy zseniál Jedi alakjában. Konkrétan fáj amikor átdöfik. Minden egyes alkalommal. De nehogy már ez hiba legyen egy történetben! Drámai végzet, sajnálom, hogy távozik, biztosan lettek volna érdekes-izgalmas húzásai, stb. De kinek nem? Ez az alap, hogy bárki bármikor kiszállhat az életből, hiába fontos nekünk, vagy a többi szereplőnek. Anyák, testvérek, barátok mennek el... nem akkor, amikor mi szeretnénk, vagy a többi karakter. Hanem akkor, amikor az író/az élet úgy hozza... az egész filmet varázsolja "komollyá" ez a halál. Boromír detto, egy másik mesében. Ned Stark meg egy harmadikban, pl. Tovább is van, mondjam még? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2017. 11. 13. - 18:05, pb69 írta:

Vagy nézzük csak az Ep.1-et, ahol szerintem a Yoda-báb szörnyen nézett ki, mérföldekkel jobb a CGI-megoldás.

A Yoda-báb szerintem sem volt éppen egy kifejezetten ügyes húzás. Nem az a baj, hogy így oldották meg, hanem hogy eléggé félresikerült báb lett. Azért a Klónok támadásában meg A Sith-ek bosszújában elképesztően jól nézett ki ő szerintem CGI-karakterként. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az volt a bajom azzal a Yoda bábbal, hogy Yodára csak nagyon nagy jóindulattal hasonlított. Az ep8-hoz képesek voltak előtúrni az eredeti öntőformát. Az ep1-hez ezt miért nem lehetett megcsinálni? Az ep8-as báb az teljesen Yoda. Az ep1-es az egy Yoda imposztor. De szerencsére (helyesen) végül kicserélték CGI-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Úgy döntöttem, a mai napon indítok egy maratont, mely a következőképp néz ki: 1-2. rész, A klónok háborúja-rajzfilm, 3-6. rész, majd végül Timothy Zahn Thrawn-trilógiája, illetve Thrawn keze-duológiája. Egyrészt már nagyon régen láttam a filmeket elejüktől a végéig, másrészt a nyáron szeretném egyben letudni Timothy Zahn öt, A Jedi visszatér folytatásaként szolgáló regényét, melyhez nem árt, ha előtte végignézem ismét a 6 filmet meg a CW-t. (Tudom, hogy hivatalosan nem így van a kánon, de a konzervatív hozzáállásom miatt az én szememben így van. :D) Harmadrészt már régóta tervezem, hogy írok bővebb véleményt mindegyik részről itt, a fórumon, amihez szintén elengedhetetlen, hogy felfrissítsem az emlékeimet. :) 

 

Jó volt újra megtekinteni a Baljós árnyakat. Nagyon hosszú ideje nem láttam már elejétől a végéig a filmet. Olyan nosztalgikus érzés lett úrrá rajtam a nézése közben, hogy képtelen vagyok leírni.

Én nem értem a fanyalgókat, szerintem remek indítása a The Phantom Menace a Star Wars-univerzumnak. Egy-két olyan apróság természetesen van benne, amelyet nem kellett volna beletenni (pl. Jar-Jar szerencsétlenkedése a csatamezőn), vagy máshogy kellett volna megvalósítani (Yoda-báb...), de ezek tényleg nem nagy dolgok (legalábbis az én szememben), és nem rontanak alapvetően a film nyújtotta élményen. 

A történet nagyszerű, és a helyszíneket is tökéletesen eltalálták. Én mindig is szimpatizáltam a Naboo-val, gyönyörű helynek találom. Ahogy néztem a filmet, a helyszínekről folyton a Battlefront első része jutott eszembe. Emlékszem, pár éve mennyit játszottam vele, és milyen hűen megcsinálták benne a Naboo-t meg úgy alapvetően az összes helyszínt az Episode I-ból.

Visszakanyarodva filmhez: a látványt is kiemelném, mert az elég jóra sikeredett. Gondolok itt az űrcsatákra, a fénykardpárbajokra, de a fogathajtós verseny is igen élvezetesen lett megalkotva. Kiemelném továbbá a párbeszédeket - leginkább a Maul és Sidious, valamint a Qui-gon és Anakin közti diskurzusok tetszettek. De Qui-gonnak voltak nagyon jó beszélgetései még Obi-wannal és Ani édesanyjával is. De a legjobban azt élveztem, mikor Jinn temetésén Windu és Yoda a Sith-ekről társalognak. 

Ha már megemlítettem Sidioust: iszonyatosan hátborzongató volt mindvégig. Ahogy a háttérben irányít mindenkit, és amilyen titokzatos a megjelenése, minden egyes gesztusa... Elképesztő. Míg Palpatine-ként tiszta nyájas. Hogy mai szavakkal éljek, egy igazi kétszínű f***kalap. :D A megtestesült sátán.

 

Negatívumot csak párat tudnék felhozni az alkotás kapcsán. Például szegény Yodát elég bénán csinálták meg. Nem aza problémám, hogy báb volt, hanem hogy egy elég gagyi báb. A eredeti trilógiában legalább egy jól kinéző bábot készítettek. Még szerencse, hogy az 2-3. részben már animációt alkalmazták velek kapcsolatban.

Még azt tudnám felhozni negatívumként, hogy Jar-Jarnak volt egynéhány jelentéktelen megmozdulása, mint például a már említett szerencsétlenkedése a harcmezőn, de alapvetően a karaktere nem zavart engem (aki zavart, az Panaka kapitány - ő egyszerűen sosem volt szimpatikus alak). Az animáció - mellyel életre keltették a gungant - nem volt tökéletes mai szemmel nézve, de meg lehetett szokni rövid idő után. És ha már animáció: a droidekák, illetve a harci droidok még mai szemmel nézve is fantasztikusan hatottak, ahogyan a különböző járművek, harci eszközök is.

 

Óriási élmény volt újra megtekinteni a Baljós árnyakat. Biztos vagyok afelől, hogy legközelebb is ilyen nosztalgia lesz rajtam úrrá, mikor A klónok támadását fogom megnézni. :) 

 

5/5

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, caseyjones írta:

Negatívumot csak párat tudnék felhozni az alkotás kapcsán. Például szegény Yodát elég bénán csinálták meg. Nem aza problémám, hogy báb volt, hanem hogy egy elég gagyi báb. A eredeti trilógiában legalább egy jól kinéző bábot készítettek. Még szerencse, hogy az 2-3. részben már animációt alkalmazták velek kapcsolatban.

Ezek szerint te a DVD változatot nézted meg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Pont egy ilyesmi videót nézegettem az előbb a YouTube-on. Ez a CGI Yoda sokkal jobban fest, egyszer mindenképpen meglesem a filmnek azt a változatát, amelyben nem bábként szerepel, hanem így. :) 

A Blu-Ray változaton van az új Yoda ha esetleg keresnéd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Pár év kihagyás után, és az új trilógia közepén megnéztem a filmet. 

 

Nagyon érdekes élmény volt! Annyira más mint a mostani részek. Korábban is emlegettük már, hogy az EPI azért szerethető mert valódi Köztársasági élethelyzete(ke)t mutat be. Gyakorlatilag egy helyi konfliktusból lesz galaktikus jelentőségű ügy, ami által először kereszteződik a sith és a jedik útja. Ez a két tény adja ennek a résznek a jelentőségét és esszenciáját. És persze az, hogy amilyen történeti szálak itt elindulnak, azok még több mint 70 év múlva is éreztetik hatásukat.

 

Ami most ezek mellett feltűnt, hogy Jar Jar kb. a fogatversenyig van előtérbe tolva, onnantól jóval komolyabb tónust kap a film. Persze a csatában megint előkerül a gungan, de nekem ott már nem annyira sok mint előtte néhány jelenetben. 

 

Mindenképpen egyedülálló filmről van szó. A galaxis egy olyan korszakát mutatja be, amibe még beleférnek a Jar Jar féle gegek és Eopi fingások. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte sugározza a békeidős érzést, amit pont annyira árnyal mennyire kell. Főleg a Coruscanti jelenetekkel. Arról nem beszélve, hogy a Jediket nézve nem egyszer felrémlik a VIII miliője. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Baljós Árnyak emiatt a hangulat miatt is annyira egyedi és különleges. Az az érdekes, hogy gyakorlatilag az egész film arról szól, hogy mennyire nem működik a Köztársaság. Palpi ármánykodása a háttérben már meghozta gyümölcsét, de ettől függetlenül is vannak utalások problémákra. Padmé és Palpi egyértelműen ki is jelentik, hogy rossz úton haladnak, de még a tatooine-i jelenetekben is megemlékeznek a rendszer fonákságairól.

Mindettől függetlenül mégis árad egyfajta békésség és stabilitás, egy jól működő rendszer képe a filmből. Ezt pedig színtisztán a hangulattal érték el, hiszen a cselekmény folyamatosan ez ellen halad. Itt nyerhetünk először betekintést ebbe az érába, dőlnek a negatívumok és a problémák, mégis elhisszük, hogy ez a rendszer évezredeken át fenn tudott maradni és alapvetően jól működött. Ez azért valahol hatalmas alkotói bravúr.

 

Amúgy én baromi kíváncsi lennék egy olyan műre (leginkább sorozatra), ami ténylegesen a Köztársaság aranykorába kalauzol el minket. Nem hiszem, hogy ne lenne alapanyag, hiszen noha globálisan béke és nyugalom honolt, ehhez azért rengeteg konfliktust kellett megoldani. A galaxis lényei jellemben érdemben nem változnak túl sokat, szóval lennie kellett mindenféle gonoszságnak és balhénak, amit mégis el tudtak sikálni katonai fellépés nélkül, a jedikkel.

Nagyon elmentünk abba az irányba, hogy a demokrácia hívei és a jedik rosszak. Másról sem szól a SW már egy ideje, mint hogy a jedik milyen ostobák és töketlenek, a régi és új köztársaság "szolgái" szintén. Persze ez valahol jogos, de azért évek tízezrein át működött úgy ez a szisztéma, hogy még csak hadsereg se kellett a békés viszonyok fenntartásáért. Valahogy a Jedi Rend a háttérben megoldotta a gondokat, a demokratikus politika pedig a megfelelő mederben tudta tartani az élet szinte minden aspektusát.

Őszintén szólva, nekem nagyon hiányzik ennek az időszaknak a bemutatása, mert így elég torz képet kapunk az univerzum történelméből. Azt pedig már tudjuk, hogy a 9 milyen trilógiát fog lezárni és ennek szellemisége hogyan áll hozzá a Köztársaságok és a Jedi Rend hagyatékához. Azt is tudjuk, hogy a 6 és 7 között nagyvonalakban hogyan alakulnak a dolgok, a jedik és az ÚK is csúfosan leszerepelnek. Ameddig nem mozdulunk ki a Saga által lefedett időkből, addig ilyen téren csak azt tudjuk újra és újra átrágni, hogy mennyire ártalmas a demokrácia meg a jedik. Miközben erre a balhés ~100 évre jut sok ezer nyugodt, amikor ezek mind működtek.

 

Azt meg soha nem értettem, hogy miért kritizálják annyit az Ep.1-et és úgy általában a PT-t a sok politika miatt. Sidious-nak az volt a lényege, hogy politikusként, politikailag buktatta meg a Köztársaságot és építette fel a Birodalmat. Nyilván be fogják mutatni ezt, ehhez pedig elengedhetetlen, hogy belemenjenek a politikai vonalba is. Enélkül egyszerűen nem működne az egész.

Persze annak is megvan a bája, ha csak úgy kontextus nélkül belecsapunk egy polgárháború közepébe, ahol elhisszük, hogy a hercegnő és a parasztfiú a jók, a fekete bácsi a sok fehér katonával pedig a rosszak, mert hát csak. Azért a 21. század derekán ennél már többet várok egy ilyen kaliberű filmszériától, amit a PT szerencsére meg is adott.

Meg egy ~20 éve működő diktatúrában a szűk értelemben vett politika már igencsak háttérbe tud szorulni. Itt el lehet intézni annyival a dolgot, hogy off-screen megszűnt a Szenátus és már politikailag semmi nem gátolja a teljhatalmat. Viszont egy évezredeken át rendesen működő demokratikus berendezkedés esetében ez nyilván nem lenne értelmezhető megközelítés. A mi nézőpontunkból meg ki lehetne hagyni a politikai szálakat, csak éppen pont ott történik a lényeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez az időszak már inkább az atmenetről szólt (azért kevésbé, mint a második rész), amiben a Köztársaság hanyatlását látjuk. A Naboo-i válság és az arra adott reakció is azt mutatta, hogy már recseg ropog a felépítmény, nem képes elvárható módon funkcionálni, aztán a II. részre kibuktak azok a gazdasági, társadalmi problémák (a gazdaságira már itt is utaltak) az intézményrendszerrel kapcsolatban, ami a hatalom centralizációjához vezetett. Számomra a Köztársaság már itt erőteljesen düledezett, nem lengett ki még annyira egyik-másik irányba, mint a következő filmben, de már bele volt kódolva a bukása (egy történelmi példával illusztrálva, a XX. század 20-as éveinek első felében látott Németországhoz tudnám hasonlítani). A szerkezeti felépítése a filmnek egyébként ilyen szempontból nagyon jó, ahogy egymás után haladunk a Naboo-Tatooine-Coruscant hármason. Coruscant képviseli a centrumot, a Köztársaság nagyságának, fejlettségének a szimbolumát, mégis a métely, ami rombadönti az egészet ugyaninnen tör elő, a parttalan politikai vitákban, az eszköztelen döntéshozatalban, illetve önmagában Palpatine személyében, aki ezeket a folyamatokat meglovagolja. Emellét kontrasztban láthatjuk előtte a Tatooinet (Anakin érkezése emeli ki ezt a legjobban, mennyire két világ választja el azt a két bolygót és azt a két társadalmat, ahol az egyik pillanatban még rabszolgatartók, a másikban meg már szenátorok állnak előtte) és ez még inkább azt tárja elénk, hogy a galaxis mennyire nem egy tökéletes hely, ilyen téren a régi trilógia is visszaköszön. Naboo pedig ahonnan kiindul az egész és a végén véget ér, minden szépségével, kifinomultságával együtt a leghűebben mintázza a galaxis jelenlegi állapotát, ebbe a szépségbe belerondít a politika, a harc és az ármánykodás, itt a királynő ruháin is tükröződik ez a változás. Szóval ez az időszak, amit bemutat a film összességében nálam nem annyira szívderítő, mint inkább szomorú, ugyan itt még nincsenek megrajzolva a frontvonalak, mint a folytatásban, de érezni lehet, hogy a Köztársaság már nem tud megfelelően funkcionálni. Ezzel együtt itt még olyan karaktereknek is termett babér, mint Jar-Jar, akik a folytatásokban már inkább csak háttérszereplők lehettek.

Egyébként csatlakozva pb-hez, a régi Köztársaság aranykoráról én is szívesen hallanék...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2017. 03. 23. - 18:15, Bence1997 írta:

 

A 99 -es filmet később láttam, mint az OT -t, és így az első megtekintés vegyes érzéseket keltett bennem. Nagyon furcsa volt látni azt, hogy az SW világa az OT mocskosabb, kicsit reálisabb világképe után elfordult egy olyan irányba, amit elképzelni sem tudtam volna. Kellett egy kis idő, míg ráéreztem az EP1 és ezzel együtt a PT ízére. De hál égnek, sikerült néhány megtekintés után teljesen befogadnom, és ma már a PT talán egy kicsit jobban a szívemhez nőtt, mint a klasszikus részek.

 

Na persze most az EpI van terítéken, szóval beszéljünk arról :D :

A film egészen elképesztő! Olyan látványt tár elénk, hogy az valami hihetetlen. Engemet ebben a részben a fogatversenyzés és a végső csaták fognak meg igazán :) .

 

A fogatverseny... hát ilyen sportot kitalálni... na ez számomra telitalálat! Már önmagában kölcsönöz egy amolyan F-1 -es érzést ( aminek kb. 2003-2004 óta a rajongója vagyok :P ), de ezt még felturbózták mindenfajta érdekes dologgal. Sebulba itt tényleg kimutatja a foga fehérjét, Anakin már itt bizonyítja, hogy ő több, mint egy rabszolga.

Összegezve ezt a részét a filmnek: látványilag lehengerlő, az embert egy pillanat alatt beszippantja a verseny hangulata :).

 

A végső csaták lehengerlőek. Az űrcsata érdekes volt számomra, hiszen annyira a csatát nem követjük figyelemmel, hiszen Anakinnal tartunk, így ez a része kicsit furcsa volt.

A gungan-droid fight elég időt kapott szerintem, és maga az egész nagyon ötletesen volt megvalósítva. Viszont eme csatát lehúzza számomra Jar-jar ügyetlenkedése. Őt még megemlítem később.

A fénykardpárbaj most így utólag eléggé vicces, mivel Obi itt hiába arat "győzelmet", Maul túléli, Qui-Gon pedig később Yodával fog traccspartizni :P A párbaj nagyon jól megkoreografált, igazán lendületes, ugyanakkor vannak benne kisebb szünetek is, amik szerintem kellennek is bele.

 

És akkor a karakterek: róluk nem szeretnék olyan sokat írni, viszont mint már említettem, Jar-jar nálam néhol igazán bosszantott. És ez sajnos a filmen is rondít egy kicsit, bár még így is megadtam az 5 -t rá :D

Anakin itt tényleg megmutatja, hogy igenis nagyon jó pilóta mint a szárazföldön(fogatversenyzés), mint az űrben(nabooi csata). Padmé ebben a filmben nagyon aranyos. Obi-wan a kamasz, kicsit beképzelt padawan, aki próbálja betartani a jedi rend szabályait. Qui-gon már itt nagyon szimpatikussá vált(később ezt árnyékolta egy kicsit az EpII - Dooku révén - majd a TCW újra felrepítette őt :) ).

Maul, Maul, Maul. Ebben a filmben olyan érzésem támad, amikor nézem, hogy Maul karaktere alig szerepelt, és ez nagyon aggasztott. Szerencsére a TCW és a Rebels segített abban, hogy jobban megismerjük a tüskés barátunkat

Tegnap este sikerült megnéznem a filmet. Kronológiailag ez következett és nekem még mindig nagyon tetszik. A fogatversenyt újra átélhettem lelkesedéssel. A párbaj is nagyon jó volt.

Jöhet a következő! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A napokban döbbentem rá, hogy kezdek kiöregedni a nyári zenei fesztiválokból. Emiatt jelenleg gipszelt bokával fekszem itthon. Szóval úgy döntöttem hogy elkezdek egy maratont, és hát egyértelmű hogy ezzel a filmmel kell kezdenem. Nagyon rég láttam már eredeti nyelven, tehát most felirattal lesz végig. Már várom hogy újra láthassam a fogatversenyt. :D

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Számomra Maul lett a leginkább többlet jelentőséggel bíró karakter a filmben. Ez annak fényében mindenképpen dicséretes, hogy korábban ő volt a leginkább misztikus, vagy mondhatjuk elnagyolt szereplőnek is. Viszont ahogy lezuhan az aknába most már arra gondol az ember, hogy ezzel a Star Wars-on belül olyan mellékág indul, ami évtizedekig beleszól a fő szál történéseibe! :clap: Továbbra is lehet szidni Lucast a feltámasztásáért, de szerintem az egyik legjobb ötlete volt. Nélküle szegényebbek lennénk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Bail Organa és Bail Antilles nem vér szerinti rokonok, de Bail Antilles a rokona Breha Organának, Bail Organa feleségének, szóval a családjuk közös.

 

Wedge és Bail Antilles semmilyen rokonságban nem állnak, hiszen nemcsak, hogy különböző korszakokban születtek, de nem is ugyanazon a bolygón. Wedge corelliai. Az Antilles egy olyan gyakori név a Galaxisban, mint nálunk a kovács.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Ma kezdtem el az Ep9-et megelőző filmes maratonomat (Ep1-2-3-SOLO-RO-4-5-6-7-8), heti két részes lebontásban. 

Döbbenetes, hogy 20 év után ugyanúgy elvarázsol a film, mint annak idején, nyolcévesen! Számomra a TPM-el kezdődött az SW, így mindig különleges élmény lesz. Viszont most néztem először BD-n (korábban így nem volt meg), és nem semmi, hogy mennyivel ütősebb élmény volt, mint a "szimpla" kalózverzió. A hangulat továbbra is zseniális, nem tudom megérteni azokat, akik ekézézték/ekézik ezt a filmet és GL-t. Persze, más, mint az OT... bár ha választanom kéne, nekem ez az atmoszféra jobban bejön (és ezzel valószínűleg a kisebbség vagyok)... Darth Maul, Qui-Gon Jinn, Naboo, Jedi Tanács, fogatverseny, Duel of the Fates, és még sorolhatnám. :clap: Reméljük, hogy egy remekül induló Saga remek lezárást is kap decemberben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.