Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Talán nem teljesen ontopic, de mikor utoljára néztem a Baljós Árnyakat DVD-n azt vettem észre, hogy a képminősge messze elmarad a többi résztől. Még a régi trilógia DVD képminősége is ráver. Normál TV-n annyira nem tönt fel, de egy kicsit méretesebb széles-képernyős TV-n már szembeötlő a dolog... remélhetőleg az SW Saga DVD-n már egy új transzfer lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is feltűnt már, kicsit homályosabb, mattabb a képe, mint a többinek. Gyönyörű, de kicsit kitűnik a többi tűéles kép közül. Talán azért, mert az ep2-t teljesen digitális kamerákkal rögzítették, az ep4-5-6-ot meg digitálisan maximálisan letisztították, viszont az ep1 idejében erre nem került sor (legalábbis nem a Trilogy DVD minőségében).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is feltűnt már, kicsit homályosabb, mattabb a képe, mint a többinek. Gyönyörű, de kicsit kitűnik a többi tűéles kép közül. Talán azért, mert az ep2-t teljesen digitális kamerákkal rögzítették, az ep4-5-6-ot meg digitálisan maximálisan letisztították, viszont az ep1 idejében erre nem került sor (legalábbis nem a Trilogy DVD minőségében).

 

De az EpI-nél is használtak már Digitális kamerát, csak nem az egészet úgy vették fel... :39:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Illetve, ha jól tudom mindössze egy darab jelenetet vettek fel digitális kamerával. De a film végül celluloidra került és aztán arról került fel a DVD-re, mig az ep.2-nél közvetlenül a digitális forrásból rakták át... summa summárum igazán kiadhatnák az ep.1-et újra jobb képminőséggel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

summa summárum igazán kiadhatnák az ep.1-et újra jobb képminőséggel.

 

Csak nekem nincs problémám a képminőséggel? :) Igaz, némely képnél talán belelehet kötni, de még így is a nagyon jó kategóriába tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint mondtam egy normál TV-n nekem sincs bajom a képpel. Nagyon jó... viszont egy nagyobb széles-képernyős TV-n: rendkivül életlen, néhol pixeles a kép, a szinek pedig nagyon fakóak, föleg a többi SW filmhez képest. Ma már ilyen képminőséggel nem nagyon adnak ki nagy sikerű filmeket, de anno ez is jó volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

viszont egy nagyobb széles-képernyős TV-n: rendkivül életlen, néhol pixeles a kép, a szinek pedig nagyon fakóak, föleg a többi SW filmhez képest. Ma már ilyen képminőséggel nem nagyon adnak ki nagy sikerű filmeket, de anno ez is jó volt...

 

Nem hiszem, hogy ennyivel rosszabb lenne a kép. Én is láttam a haveromnál a 112cm-es projektoros tévéjén, és nagyon jó volt. Kicsivel volt csak gyengébb, mint az AOTC minősége, és abszolút nem tapasztaltam ilyen durva hibákat. Nem lehet, hogy a rendszeredben van a hiba? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hisz már a DVD megjelenésekor is számtalan kritika érte a kiadást a DVD-fan fórumokon (pl. a DVDcenter-en), a zavaró pixelesedés stb. miatt és jópár összehasonlitó kép is volt anno, hogy például a Gladiátor képe mennyivel jobb a Baljós Árnyakénál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hisz már a DVD megjelenésekor is számtalan kritika érte a kiadást a DVD-fan fórumokon (pl. a DVDcenter-en)

 

Még jó, hogy nem az xpress-t említetted. :) Én úgy emlékszem többen voltak azok, akiknek nagyon bejött. Mindenesetre kíváncsi vagyok az újabb DVD kiadás képminőségére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hisz már a DVD megjelenésekor is számtalan kritika érte a kiadást a DVD-fan fórumokon (pl. a DVDcenter-en)

 

Még jó, hogy nem az xpress-t említetted. :evil: Én úgy emlékszem többen voltak azok, akiknek nagyon bejött. Mindenesetre kíváncsi vagyok az újabb DVD kiadás képminőségére.

 

 

Sajnos nekem meg esélyem sincs megtapasztalni ezeket a dolgokat, mivel csak egy sima tévém van... még 5.1-es hangzás sincs:(((

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!Egyet kell értenem Yoda mesterrrel,szerintem se ez a "legrosszabb" rész a hat közül,már ha egyáltalán a rossz megfelelő szó egy Star Wars film értékelésénél 8)

A dvd kiadását úgy vártam mintha aranyat küldenének(ami úgy is volt),de sajnos Bomarr-nak igaza van ennek van a legszemcsésebb képe a hat közül,bár Én akkor is imádom.Viszont a hangkeverése fenomenális,legalábbis szerintem. :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Császtok. Én sajna nem láttam moziban az 1-est,csak videon elöször,és bevallom,nem annyira tetszett az első időkben,de aztán a sok könyv,és játék megkedveltette velem a részt (Ep1 Racer rulez!) Aztán ahogy kijött dvd-n,ugy méginkább megkedveltem,hogy angolul halhattam,ahogy akartam. Igaz,hogy elég gyerekes dolgok vannak benne,meg hogy először én se kedveltem jarjart,és később persze már őt is elfogadtam,sőt már birom is....kicsit:D De a bábu Yoda még még mindig zavar! Szerintem rosszul sikerült. Szerintem a kis Anakinnak választhattak volna valami szipmatikusabb gyereket is,nem ilyen telfejes képüt. Ezért kár. Meg néha zavaró, hogy nekem először tul bonyolult volt a történet,hogy kik azok a neimodiak,mit akarnak, mit akar Sidious,és hogy ki ő,persze nem kellet sok idő,hogy rájöjjek,hogy ő Palpatine,a hangja alapján. Egyébként sosem értettem,hogy a Jedik mért nem használnak olyan mozgást,mint Darth Maul,pedig az nagyon gizda lenne! :( Ja meg az se tetszett,ahogy Obi-Wan hatalmasakat ugrik,mert ezt nem lehetett előtte tudni a Jedikről. És elég kamunak tünt ezért. Ja és egy pozitivum,hogy szerintem az Ep1 óta John Williams nem alkotott olyan nagyot,mint annak zenéjével,hiába ep2,meg ep3,messze nem olyan jok. Azokban is jorészt az 1-esből is vannak zenék,nem hiába. Annyira eredetiek a dallamok,nincs olyan semleges,mint a 2-ben,és a 3-ban. Jó a Battle of Heroes tényleg büntet. :D Lehet,hogy a podrace tényleg hosszu,de azért jol néz ki. Ha elkezdem nézni,nehezen tudom otthagyni,pedig hosszu,és már sokszor láttam. És kicsit irreális,ahogy a kis Anakin csak ugy otthagya a muterjét,az meg csak hagyja,hogy örökje otthagyja az egyetlen fia. De legalább lenne az anyjának valakie,de igy egyedül hagyja. Én nem tettem volna. Na ennyit az ep1-ről. :twisted:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És kicsit irreális,ahogy a kis Anakin csak ugy otthagya a muterjét,az meg csak hagyja,hogy örökje otthagyja az egyetlen fia. De legalább lenne az anyjának valakie,de igy egyedül hagyja. Én nem tettem volna.

 

Shminek ez volt az egyetlen választása. Szerette a fiát, és csak így tudta megóvni a rabszolgaélet gyötrelmeitől. Volt ereje és bátorsága lemondani róla, a fiú érdekében. Tudta, hogy nem arra hivatott, hogy a sivatagban élje le az életét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shminek ez volt az egyetlen választása. Szerette a fiát, és csak így tudta megóvni a rabszolgaélet gyötrelmeitől. Volt ereje és bátorsága lemondani róla, a fiú érdekében. Tudta, hogy nem arra hivatott, hogy a sivatagban élje le az életét.

 

Így van!És ez mekkora erőről tesz tanubizonyságot egy anya részéről,hogy lemond a fiáról.Megindító jelenet. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Anakin távozása valóban megkapó és drámai, amit szerintem többek között annak köszönhető, hogy meglehetősen visszafogottan lett ábrázolva. Amikor olvastam anno a regényt, attól féltem, hogy Anakin és Shmi bucsuja, amolyan hollywoodiasan nagy zenével és totálba bemutatott ölelkezésekkel fog telni. Ám Lucas jól ráérzett és tudta, hogy itt a kevesebb több...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nálam 4-es, mert a ROTS 5-ös :D

Amit a moziban majdnem szájtátva néztem, hogy Palpi a Naboo szenátora, neki Amidala felség, és hajlongania kell előtte :D Azt nagyon imádom. A másik amikor Palpi a végén megsimogatja Anakin fejét, és közli, hogy figyelemmel fogják követni a sorsát. Mindenféle baljós érzések és frászok kezdtek el kerülgetni ettől. Na persze ehhez tudni kellett, hogy kicsoda (vagyis ki lesz) Palpi, azt is, hogy ő és Sidi ugyanaz a személy.

 

Majd elfelejtettem. Ma is hatással van rám, ahogy Amidala mondja a film elején: nem egyezik bele olyan megoldásban, amely háborúhoz vezet. Ezt a mondatot a jelenetből kiragadva is imádom. Egyik legjobbja a TPM-nek. Meg a Saga-nak is. Ha erről a részről van szó, rögtön ez a mondat jut eszembe a képpel együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPI a "vihar előtti csend". Imádom! Ahogy telik az idő, egyre ível feljebb. Már nosztalgiával gondolok rá, hiszen több mint hat éve mutatták be. Azóta rengeteg minden történt.

 

Hát pedig nagy vihart kavart ez a rész a mozikban és kint. Valami JarJar hurrikán söpört végig a világon, több rajongó megpuszult bele. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A SAGA megtekintés keretében, ma az első részre került sor (természetesen).

Bomarral való közös beszélgetéseink során, már rengetegszer megjegyezte, milyen jó hangulatú, remek film a Baljós Árnyak.

Szavai valóság tartalmáról, ma is meggyőződhettem. :o Nagyon szórakoztató, mindamellett bevezet egy olyan drámát, ami roppant szívszorító.

Lucas remek érzékkel rejtette el ezt a drámai szálat, és pont csak annyit mutat meg belőle, amennyi a későbbi események fényében szükséges.

Tulajdonképpen a békés Köztársaság végnapjait láthatjuk, ugyanis a Naboo konfliktus a szomorú vég első állomása. Az első részből nem derül ki milyen

nagy baj van, csupán érzékeljük, hogy valami készülődik a háttérben. Jar Jar figurája is azt hivatott bemutatni, hogy most még minden jó, és kellemes.

Lucas igyekezett annyira eltompítani a jövő drámáját, amennyire csak lehet. Így aztán annál zseniálisabban hatnak a Sithek beszélgetései, és az őket körülvevő baljós hangulat.

Persze első rész lévén ez csak kicsit van érzékeltetve, de a nagy egészet vizsgálva tisztán látható.

A rengeteg utalás, és kép motívum olyan zseniális művé avanzsálja a Baljós Árnyakat, amit nehéz lesz valaha is űberelni (persze ebben a műfajban gondolkodom :P )!

Egy szó mint száz, hihetetlen jól van megalkotva a SAGA kezdete, és aki kicsit is magáénak érzi ezt az egészet,

annak ezt látnia kell.

 

Persze hozzá kell tenni, hogy meglehetett volna csinálni másképp is az előzményeket, de most már azt mondom, az nem lett volna az igazi (akármilyen lett is volna).

Nem véletlen lett olyan amilyen, és aki ezt megértette anno, az nagy lelkesedéssel várhatta az EPII-t (holnapi műsor. :o ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Odyval. Szerintem ez egy remek eposz remek bevezetése. Egyelőre a háttérben húzódnak a rosszat sejtető árnyak, és inkább a felületi konfliktusok húzódnak előtérbe.

A film - lévén bevezető rész - fontos eleme, hogy bemutassa a meghatározó karaktereket, és azt hiszem, ezt nem kell mondanom, ennek a célnak tökéletesen megfelel. Talán egyedül a később születő ikreket nem látjuk a legmeghatározóbb szereplők közül, elvégre itt van Padmé, Anakin, Obi-wan, Yoda, Windu, Palpatine szóval mindenki, aki kell (leszámítva Hant talán).

Emellett megadja a történet alaphangulatát is, érzékelteti, hogy ez egy mese.

Ami engem a legjobban megfogott, hogy alig enged bepillantani a sötét oldal lapjaiba. kicsit helyén érzem Obi-wan mondatát, hogy a probléma nem most van, azaz, hiába látjuk, most mire készülnek a gonoszok, érezzük, hogy valami más húzódik a háttérben. Csak egyelőre fogalmunk sincs, hogy mi.

Egy szó, mint száz: remek kezdés.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az ikreknek nem most kell képbe jönniük, hanem jóval később.

 

Amivel viszont maximálisan egyetértek, az a sötét oldal bemutatása. Aki először nézi, az felfogja, de nem veszi komolyan őket. "Ugyan mit tudna csinálni ez a nyamvadt sith?"- tehetnék fel a kérdést jogosan. A válasz később érkezik, és ez benne a jó. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.