Jump to content

Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?  

39 members have voted

1. 1. Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?

Recommended Posts

2 perccel korábban, Darth Sky írta:

Ma kezdtem el az Ep9-et megelőző filmes maratonomat (Ep1-2-3-SOLO-RO-4-5-6-7-8), heti két részes lebontásban. 

Döbbenetes, hogy 20 év után ugyanúgy elvarázsol a film, mint annak idején, nyolcévesen! Számomra a TPM-el kezdődött az SW, így mindig különleges élmény lesz. Viszont most néztem először BD-n (korábban így nem volt meg), és nem semmi, hogy mennyivel ütősebb élmény volt, mint a "szimpla" kalózverzió. A hangulat továbbra is zseniális, nem tudom megérteni azokat, akik ekézézték/ekézik ezt a filmet és GL-t. Persze, más, mint az OT... bár ha választanom kéne, nekem ez az atmoszféra jobban bejön (és ezzel valószínűleg a kisebbség vagyok)... Darth Maul, Qui-Gon Jinn, Naboo, Jedi Tanács, fogatverseny, Duel of the Fates, és még sorolhatnám. :clap: Reméljük, hogy egy remekül induló Saga remek lezárást is kap decemberben. 

Pár hete volt meg nekem is. Nekem minden vasárnapra jut egy film, holnap jön a Rogue One.

Az ep1-nél még kiemelném, hogy mennyire baromság ennél a filmnél az az elterjedt legenda, hogy minden CGI. 

Ez a rész még mai szemmel is tök valóságosnak tűnik. Sok díszlet, makett, jelmez stb. Az ep2 azért már eltérő látványt nyújt, de ebben közrejátszhat szerintem a kamera is, na de ezt majd a jövő héten. :D 

2 perccel korábban, Brodie írta:

Az ep1-nél még kiemelném, hogy mennyire baromság ennél a filmnél az az elterjedt legenda, hogy minden CGI. 

Egyébként igen! Meg nem mondanám, hogy 20 éves filmről van szó. Mai szemmel is bőven "vállalható" a látványvilága. :) 

Írtam egy rövid szösszenetet a filmről a PGO-ra, emitt megtalálhatjátok. Vigyázat, a film iránt érzett minden utálatomat és haragomat kiélem benne. :D 

Edited by Dzséjt
  • Like 1
  • Vicces 2
  • Tetszik 4

Ma délután elkezdtem újraolvasni a filmekről szóló cikkeidet. Az első három részről szólóak már le vannak tudva. Holnap folyt. köv. :)

Posted (edited )

Ma megvolt a 4k verzió ebből a filmből is. Mit is lehet elmondani róla? Az, hogy csodálatos, az semmit sem ír le arról, amit éreztem/érzek iránta. Nem csak maga a film 4k-s megjelenése az, ami lenyűgöz, hanem Lucas meséje, úgy, ahogy van. Az OT-val szerettem bele az sw-be, a pt az, ami életre kelti a lucasi univerzumot. Pezseg a film, tele furábbnál is furább lényekkel, hatalmas és gyönyörű városokkal, ismeretlen, mégis annyira ismerős bolygókkal. 

Végre, itt van szinte minden, amiről Obi-Wan mesélt az Egy Új Reményben. Gyerekkoromban majdnem ilyennek képzeltem el azt a világot, a Szenátust, a jediket. És itt vannak a jedik, Yoda, Kenobi és egy rakat más jedi. És itt van a sötét oldal a maga titokzatosságával. Ahogy Yoda mondja: a sötét oldal ködbe burkolózik. Milyen igaza van.

A fénykardpárbaj a végén fenomenális, ahogy az űrcsata is. A fogatverseny alatt végig izgultam, Lucas annyira feszesre és élvezetesre tervezte, hogy tanítani kellene.  Jar-Jar sem tud kizökkenteni. Egyébként milyen fura az, hogy adva van egy olyan történet, egy olyan világ, amilyet még sehol máshol nem láttunk, ahol életre kel a Star Wars, és néhány agysebész Jar-Jar-on van kiakadva. Holott ez egy mese a gyerekeknek, meg az olyan gyereklelkű vén f*szoknak, mint amilyen én is vagyok. 

Edited by cyrano
  • Like 6
  • Tetszik 3

Rég olvastam ilyen méltatást erről a filmről. Szegényt nagyon sokat bántották anno mert nem olyan volt, mint a korábbi részek. 

Igen, ezt én is tapasztaltam. Amikor még dolgoztam, az egyik munkatársammal pont a SW -ról beszélgettem. Ő mondta, hogy a régi filmek az etalonok, és amikor nagy izgalommal elmentek a haverjaival megnézni a TPM -et, egyszerűen ki nem állhatták. :( Mondjuk ő csak Jar-Jart mondta negatívnak, mint ahogy cyrano említi is, sokszor őt hozzák fel negatív példának. :(

7 órával ezelőtt, cyrano írta:

Az, hogy csodálatos, az semmit sem ír le arról, amit éreztem/érzek iránta.

Ezzel én is így vagyok. Az Ep9 előtti maratonom során tudatosult bennem ismét, hogy mennyire jó epizód is ez. Mivel én ezzel a filmmel ismertem meg a Star Wars világát, mindig is különleges lesz számomra. Noha szerencsére minden Star Wars filmet szeretek, engem a PT-hangulata ragad magával leginkább (amibe a TCW is bele tartozik). Lucas maradandót alkotott, amiért örökké hálásak lehetünk neki. 

• Like 1
  • Tetszik 2

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Igen, ezt én is tapasztaltam. Amikor még dolgoztam, az egyik munkatársammal pont a SW -ról beszélgettem. Ő mondta, hogy a régi filmek az etalonok, és amikor nagy izgalommal elmentek a haverjaival megnézni a TPM -et, egyszerűen ki nem állhatták. :( Mondjuk ő csak Jar-Jart mondta negatívnak, mint ahogy cyrano említi is, sokszor őt hozzák fel negatív példának. :(

Anno minden szutykot rázúdítottak, Jar Jar csak az egyik volt. Gyenge a színészi játék, sok benne a CGI, sok a politika, stb, stb...

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Anno minden szutykot rázúdítottak, Jar Jar csak az egyik volt. Gyenge a színészi játék, sok benne a CGI, sok a politika, stb, stb...

Ki ne hagyd a midikloriánokat :D 

9 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ki ne hagyd a midikloriánokat :D 

Ne az az. Mintha mindenki tudná, hogy mik is a midikloriánok. :D

Elsőre nekem sem tetszett, de nem Jar-Jar vagy a midik miatt (egyikkel sem volt bajom), hanem mert ez a relative békés éra nem jött össze nálam a Star Wars életérzéssel. Való igaz, nem ezt vártam. De azóta ezt már nagyon másként látom. Tökéletes kezdése a Saganak. :)

Itt is jó tisztában lenni a koncepcióval, bár akkoriban ez majdnem senkit nem érdekelt. Lucas főleg az akkori fiatalságot célozta meg a kor igényeinek megfelelően, de azért benne volt a jó öreg SW érzés és mondanivaló. Kinek előbb kinek utóbb, de ez előjött. Persze vannak olyanok is, akik azóta az ajtót keresik.

18 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ja igen! A midik! Mert ezzel Lucas megmagyarázta az Erőt! :facepalm: :lol2:

És szembe hugyozta (az egyébként saját maga által lefektetett) szabályokat! :lol2: