Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

20 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Szóval én a helyedben mindenképp megpróbálnám az indán aztán ha esetleg elakadsz valahol írj privátban, aztán megoldjuk! ;)

Köszönöm szépen, de a Bleach igazán nem volt annyira érdekfeszítő számomra, hogy tűvé tegyem érte az egész internetet. :) Egyelőre beérem a Bakugannal, meg a '80-as évekbeli Tini Nindzsa Teknőcök sorozattal (nagy fan vagyok, a nicknevemből gondolom nem volt nehéz rájönni :)). Aztán majd a Code Geass című animét kezdeném el. Egyszer már belekezdtem az indavideón, csak véletlenül rossz sorrendben néztem a részeket, így megzavarodtam. :D De amúgy tetszett, mindenképpen nekifutok majd még egy alkalommal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 2017. 11. 09. at 5:58 PM, Bence1997 írta:

 A sima Narutot végig láttam - no persze néhány rész kimaradt, de azok ilyen mini küldetések voltak, amitől inkább megóvtam magam. 

Na jah a Naruto legnagyobb hibája, hogy tele van szemetelve filler részekkel, mondjuk én azokon is végig küzdöttem magam, mert ha nem tettem volna akkor valami az agyam hátsó zugában nem hagyott volna nyugodni :D

On 2017. 11. 09. at 5:58 PM, Bence1997 írta:

Be kell hogy valljam, én valahogy elkerültem ezt a sorozatot: hallottam róla, de nem éreztem késztetést a sorozat - valamelyik változatának - elkezdésére.

 

 

ÚÚÚ pedig a DB a legjobb :D Son Goku elseggelné az összes többi anime karkatert :D

20 órával ezelőtt, ati írta:

És az Inuyasha sorozatot ki szerette? Azt is újra elkezdtem és még mindig tetszik.

Nekem az annyira nem adta, TV-ben láttam 1-2 részt még anno, a One Piece elkezdése előtt elkezdtem nézni, de csak a 10en valahányadik részig jutottam, mert meguntam. :(

6 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Köszönöm szépen, de a Bleach igazán nem volt annyira érdekfeszítő számomra, hogy tűvé tegyem érte az egész internetet. :) Egyelőre beérem a Bakugannal, meg a '80-as évekbeli Tini Nindzsa Teknőcök sorozattal (nagy fan vagyok, a nicknevemből gondolom nem volt nehéz rájönni :)). Aztán majd a Code Geass című animét kezdeném el. Egyszer már belekezdtem az indavideón, csak véletlenül rossz sorrendben néztem a részeket, így megzavarodtam. :D De amúgy tetszett, mindenképpen nekifutok majd még egy alkalommal. 

Jah én azt hittem, csak azért nem akarod nézni, mert lehet, hogy nem találod meg az összes részt, aztán gondoltam, hogy azért nem érdemes kihagyni, mert ez a probléma könnyedén orvosolható. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végére értem a BSG-nek! Valóban érdemes volt látni ezt a sorozatot! Néha csücsülgetett kicsit, de a végkifejletet tekintve nem mindennapi az biztos.

Amikor belevágtam valaki említett esetleges hibákat, logikai bukfenceket. Nos egyelőre annyira összetett a számomra, főleg a vége tükrében, hogy meg kell kérdeznem:

Mik is lehetnek ezek?

Addig letolom a Plan-t!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, csoli1138 írta:

Na végére értem a BSG-nek! Valóban érdemes volt látni ezt a sorozatot! Néha csücsülgetett kicsit, de a végkifejletet tekintve nem mindennapi az biztos.

Amikor belevágtam valaki említett esetleges hibákat, logikai bukfenceket. Nos egyelőre annyira összetett a számomra, főleg a vége tükrében, hogy meg kell kérdeznem:

Mik is lehetnek ezek?

Addig letolom a Plan-t!

Ami nekem végig szúrta a szememet:

Spoiler

 

Az emberi civilizáció még ki sem alakult, és a Kolóniák több ezer fényévre volt a Földtől. Ennek ellenére XXI. századi járművek, fegyverek, eszközök vannak benne, minden felirat angol, latin betűkkel felírva.

A másik, az Kara Thrace, sosem magyarázták meg, mi a fene volt ő. Tulajdonképpen a feltámadásától kezdve ő volt a legfontosabb karakter, de az egész jelenléte egy hatalmas nagy kérdőjel, egy nyuszi a kalapból, amit előrántottak, kulcsszerepet adtak neki, aztán amikor nem volt már rá szükség, visszatuszkolták a kalapba.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem! Nos egyelőre én így magyarázom ezeket magamnak.

Spoiler

A fegyverek és cuccok out universe magyarázata nyilván a költségvetés, in universe pedig az önmagába harapó kígyó effektus magyarázhatja, ha már Ők az őseink, akkor kb ugyanoda tartunk, ahol ők tartottak mikor "találkoztunk."

 

Kara: nos Ő esetleg az első angyal, egy valódi természetfeletti feltámadás első képviselője, de kissé nehezen fér bele illetve el is veszik az egyszerre ateista, másfelől hívő nézetek mellett.

 

Viszont ha már itt tartunk, nekem a korábban lefektetett hitbeli alapok nem stimmelnek, végig nyomták a görög mitológiát, mint "vallási alapcsomagot", meg a csillagjegyeket is stb. Mikor a jóslat szerinti földre mentek aztmondták stimmelnek a csillagjegyek. Aztán egész máshol a "MI" Földünkön teljesedett be a sorsuk.. Nekem ez egy nagy "-Hááát?.." Vagy nem a mi földünk szerinti csillagjegyeket kergettek először, csak nekem ez nem tűnt fel a nagy átverésben, mert azt mondták, "Föld" és a 4. évad közepéig ennek csak egy értelmezése létezett számomra.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

 

59 perccel korábban, csoli1138 írta:

A fegyverek és cuccok out universe magyarázata nyilván a költségvetés, in universe pedig az önmagába harapó kígyó effektus magyarázhatja, ha már Ők az őseink, akkor kb ugyanoda tartunk, ahol ők tartottak mikor "találkoztunk."

Erősen kétlem, hogy több ezer év távlatából újra feltaláltuk a G-35-öst, a P90-est vagy éppen a Hummer terepjárót, és a fegyvereknek, járműveknek még véletlen tök ugyanaz a mechanikájuk, a funkciójuk, a formájuk, de még a színük is. Azért ezt nem veszem be... És akkor arról nem is beszélek, hogy a kolóniák Európában szálltak le, de a lőport Kínában találták fel, évezredekkel a Galaktika befutása után. Ráadásul a történet ugye azzal zárul, hogy mivel a technológia rossz, az összes technológiájukat belelövik a Napba.

Ez egy hanyagság volt a készítők részéről, mert szvsz. eleve nem tudták, hová fog ez kifutni. Nem mentek volna csődbe, ha a fegyvereket a Star Wars mintájára kicsit módosítják, legalább feltettek volna rá néhány sci-fis kütyüt (megjegyzem, anno a sci-fi sorozatokhoz önálló fegyvereket, járműveket, díszleteket készítettek az alkotók).

 

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Viszont ha már itt tartunk, nekem a korábban lefektetett hitbeli alapok nem stimmelnek, végig nyomták a görög mitológiát, mint "vallási alapcsomagot", meg a csillagjegyeket is stb. Mikor a jóslat szerinti földre mentek aztmondták stimmelnek a csillagjegyek. Aztán egész máshol a "MI" Földünkön teljesedett be a sorsuk.. Nekem ez egy nagy "-Hááát?.." Vagy nem a mi földünk szerinti csillagjegyeket kergettek először, csak nekem ez nem tűnt fel a nagy átverésben, mert azt mondták, "Föld" és a 4. évad közepéig ennek csak egy értelmezése létezett számomra.

Sokan vannak, akik úgy gondolják, hogy itt világlott ki igazán, hogy az alkotóknak gőzük sem volt, mi lesz ennek az egésznek a vége. Nyilván a kezdeti koncepció az volt, hogy majd a Kolóniák túlélői lesznek a görög istenek, a görög kultúra felturbózói, csak aztán ez valahol módosult, mint ahogy a Föld kutatása is. Ha jól emlékszem még a kezdetekre, eleve nem is tervezték 4 évadosra a sorozatot, 2-őt, maximum 3-at akartak, csak a SyFy (akkor még Sci-Fi Chanell) ragaszkodott az újabb és újabb szezonokhoz, szóval kénytelenek voltak elhúzni, módosítani a sztorin.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindezek tükrében, akkor már nem is merem ráaggatni a zseniális jelzőt, csak a finomabb: "sci-fi rajongóknak kötelező"-t.

 

Amúgy lement a The Plan is. Le merem írni, hogy szinte semmit sem adott hozzá, halálra untam magam rajta. :(

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annyiból azért rá merem aggatni a zseniálist, hogy ezen kívül csak a Star Trek: Deep Space Nine-t és a Babylon 5-öt tudnám felhozni, ami ilyen jól keveri a vallást és a sci-fi technológiát, illetve ilyen jó karakterábrázolással bír. Ráadásul egy olyan időszakban jelent meg, amikor az űrhajós sci-fik épp kezdtek kifutni (a BSG mellett már csak a két Stargate futott), szóval afféle utolsó mohikánként is funkcionált. Szóval olyan időszakban mert bátran hozzányúlni érdekes témákhoz, amikor már lassan senkit sem érdekelt az űr. (A Stargate meg is próbálta lemásolni a Universe-zel, de ritka sikertelenül csinálták.)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma délután elkezdtem nézni a Castle-t. A napokban elcsíptem belőle néhány részt a Viasat3-on (az elején járnak) illetve a Cool-on (a hetes szezon végén járnak) és ama néhány rész elég volt ahhoz hogy a sori nézésére sarkalljon. Talán ha előbb kaptam volna el pár részt akkor előbb kezdtem volna el nézni. Nemtom. Érthető módon a műsorajánlókban látottak nem voltak elegendőek.

 

A többi sorozatommal nem vagyok így lemaradva. Úgy-ahogy naprakész vagyok belőlük.

Ma meglestem a Lucifer eheti részét. Egész frankó az is. Kicsit ugyan kavarós a flashback-elés miatt (engem legalábbis megkavart) és azt hiszem választ kaptunk egy érdekes kérdésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én annyiból azért rá merem aggatni a zseniálist, hogy ezen kívül csak a Star Trek: Deep Space Nine-t és a Babylon 5-öt tudnám felhozni, ami ilyen jól keveri a vallást és a sci-fi technológiát, illetve ilyen jó karakterábrázolással bír. Ráadásul egy olyan időszakban jelent meg, amikor az űrhajós sci-fik épp kezdtek kifutni (a BSG mellett már csak a két Stargate futott), szóval afféle utolsó mohikánként is funkcionált. Szóval olyan időszakban mert bátran hozzányúlni érdekes témákhoz, amikor már lassan senkit sem érdekelt az űr. (A Stargate meg is próbálta lemásolni a Universe-zel, de ritka sikertelenül csinálták.)

Érdekes élmény volt összességében. Amúgy nekem mindig hihetetlen ha ilyet hallok, amit írsz, hogy sci-fi leszállóágban. A kedvenc műfajom.

Megdöbbentőnek találom, hogy egyesektől teljesen távol áll. Valaki lát egy űrhajót és akkor már "hülyeség".

A "két féle ember van" kezdetű közhely egyik legjobb példája számomra és én meg is engedem magamnak, hogy a sci-fit karlegyintéssel elhessegető emberek fantáziátlanok és valami hiányzik belőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucifer 3×07: Sikerült így este meglesni. Meglepően jó volt. Az egész egy nagyszerű véggel fejeződik be. Bár eme rész a 2. évadra lett volna, ezért furcsa, hogy

Spoiler

Linda férje meglátta Lucifer igazi arcát. Ugye az évad elején Luciék megtudták, hogy eltűnt az ördögi pofikája, szóval ez most egy kicsit bekavart, de szépen megoldották, mivel a történet elején Reese - vagy ki - találkozik Lucival és Lindával, aki ugye még nem tudja Luci igazi személyiségét, ám egy évvel később - kb. a 2. évad közepén lehetünk ilyenkor - már igen, és persze még a képessége is megvan Lucifernek. 

Szóval kicsit bekavart, de jól megoldották, és a vége a pokollal nekem nagyon tetszett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor megdőlt az elméletem.


Azt gondoltam hogy Getty rakosgatja Luciékről az aktákat (kapásból az ugrott be mikor a manusz a táblára irkálta az infókat) de erre keresztet vethetek mert a pokolra került ami a rész végén le is esett. Azt meg már nem igazán hiszem hogy valamikor kijut onnan. Nem hinném hogy az alkotók olyan balgák lennének hogy így lelőnék Sinnerman kilétét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucifer:

Spoiler

Ha jól tudom, akkor a következő rész utáni lesz az, ahol Sinnerman újra feltűnik, mármint úgyértve, hogy a címe az lesz, hogy Sinnerman, és gondolom ott tudjuk meg a kilétét, vagy lehet, hogy csak információkat csöpögtetnek majd belőle, és a leleplezést későbbre tartogatják majd.

 

Am még van 1 rész, ami eredetileg az előző évadban szerepelt volna. Kíváncsi vagyok, hogy mikor mutatják majd be, hiszen a címe egy ellégé király epizódot takar

Spoiler

City of Angels? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 2017. 11. 16. at 19:58, csoli1138 írta:

Érdekes élmény volt összességében. Amúgy nekem mindig hihetetlen ha ilyet hallok, amit írsz, hogy sci-fi leszállóágban. A kedvenc műfajom.

Megdöbbentőnek találom, hogy egyesektől teljesen távol áll. Valaki lát egy űrhajót és akkor már "hülyeség".

A "két féle ember van" kezdetű közhely egyik legjobb példája számomra és én meg is engedem magamnak, hogy a sci-fit karlegyintéssel elhessegető emberek fantáziátlanok és valami hiányzik belőlük.

A sci-fi nem volt leszállóágban, csak az űrhajós ága. De az nagyon eltűnt, egy időszakban talán nem is futott ilyen jellegű sorozat (de még film sem készült). Amúgy szerintem az emberek szimplán csak belefáradtak. Majdnem húsz éven át rengeteg volt belőlük. Csak a Star Trekből volt négy, mellett futott a Babylon 5, annak is volt spin-offja, ott volt három Stargate, az Andromeda, a Farscape, a BSG, a Firefly, és ezek most csak azok, amik kapásból eszembe jutottak. Kellett az a kis szünet - még ha én sem rajongtam érte, mert hát nekem is a kedvenc zsánerem.

Most azért javuló tendencia van, visszatért a Trek is, sikeres az Expanse, meg még akad pár másik ilyen sorozat, kisebb-nagyobb sikerekkel. A moziban is egyre több ilyen jellegű film akad, szóval szvsz. néhány éven belül visszajutunk oda, hol a '90-es évek végén, 2000-es évek elején jártunk.

 

Én is megnéztem a Lucifer utolsó két részét, amiről eddig lemaradtam. A 7-es nagyon bejött.

Spoiler

Nekem nem volt zavaros, elég gyorsan tisztázták, hogy a rész eleje az első évadban kezd, hiszen az elején mondják, hogy Lucifer csak pár hete Chloe társa. Szép átfogó sztori volt mellesleg, két remek csattanóval. Az egyik, hogy "Dokikánk" házas volt, a másik, hogy az egész epizód a pokolban játszódott.

 

Rog, szerintem az elméletedet nem feltétlen kell teljesen elfelejteni most még. Két lehetőség is van, hogy valamilyen szinten igazzá váljon. Az egyik, hogy Sinnerman felhasználta Reese nagyon alapos kutatását, a másik, hogy Reese valahogy mégis képes kiszabadulni a pokolból. Ő ugyanis tudja, hogy bármikor távozhat. Ha realizálódna benne, hogy a pokolra került, talán távozni is képes lenne, mint Luciferék anyja. És mivel ő így kóbor lélek lenne, akár meg is szállhat valakit, mint az anyuci.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, Dzséjt írta:

Én is megnéztem a Lucifer utolsó két részét, amiről eddig lemaradtam. A 7-es nagyon bejött.

  Hide contents

Rog, szerintem az elméletedet nem feltétlen kell teljesen elfelejteni most még. Két lehetőség is van, hogy valamilyen szinten igazzá váljon. Az egyik, hogy Sinnerman felhasználta Reese nagyon alapos kutatását, a másik, hogy Reese valahogy mégis képes kiszabadulni a pokolból. Ő ugyanis tudja, hogy bármikor távozhat. Ha realizálódna benne, hogy a pokolra került, talán távozni is képes lenne, mint Luciferék anyja. És mivel ő így kóbor lélek lenne, akár meg is szállhat valakit, mint az anyuci.

 

Okés. Akkor ezeket a dolgokat is számba veszem.

 

Amúgy ma délután végeztem a Castle első szezonjával. Nagyon klassz sori. A második szezon első része már lent is van. Ma este azt is letudom. Gondolom meglesz Ricsi és Kati között a mosolyszünet.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A sci-fi nem volt leszállóágban, csak az űrhajós ága. De az nagyon eltűnt, egy időszakban talán nem is futott ilyen jellegű sorozat (de még film sem készült). Amúgy szerintem az emberek szimplán csak belefáradtak. Majdnem húsz éven át rengeteg volt belőlük. Csak a Star Trekből volt négy, mellett futott a Babylon 5, annak is volt spin-offja, ott volt három Stargate, az Andromeda, a Farscape, a BSG, a Firefly, és ezek most csak azok, amik kapásból eszembe jutottak. Kellett az a kis szünet - még ha én sem rajongtam érte, mert hát nekem is a kedvenc zsánerem.

Most azért javuló tendencia van, visszatért a Trek is, sikeres az Expanse, meg még akad pár másik ilyen sorozat, kisebb-nagyobb sikerekkel. A moziban is egyre több ilyen jellegű film akad, szóval szvsz. néhány éven belül visszajutunk oda, hol a '90-es évek végén, 2000-es évek elején jártunk.

 

Ne feledd a 2068 című sorozatot, az egyik hatalmas kedvencem volt. Kár, hogy csak rövid ideig élt. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ne feledd a 2068 című sorozatot, az egyik hatalmas kedvencem volt. Kár, hogy csak rövid ideig élt. :(

2068? Erről szerintem nem is hallottam. Nem az Űrháború 2063-ra (Space – Above and Beyond) gondolsz? Amiben háborút vívott az emberiség a "tetveknek" becézett idegen lények ellen? Egy csapat pilótával, köztük egy mesterségesen létrehozott figurával, egy tankkal?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vaó, hát kicsit messzire kevertek a Földtől. :) Tavaly a szellemlovas, most meg... Nos, nem mondom meg ki, de, ha igaz a pletyka, akkor lesz egy laza kötődése a sorozatnak Galaxis őrzőihez (és szvsz az Infinity Warhoz is). ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel tegnap "parkolópályára" tettem magam, végig néztem a The Punishert. Jobban tetszett, mint a Luke Cage és az Iron Fist. 

Kíváncsiságból ránéztem az imdb-n, és 9,2 ponton áll. Nem semmi! Mondjuk ha belegondolok, hogy egyhuzamban megnéztem 10 epizódot úgy, hogy egyetlen percét sem untam, vagy elkívánkoztam volna a "moziszékből", nem tűnik elszálltnak az osztályozás :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ez jó, olvastam pár kritikát, azok nem voltak annyira oda érte, bár szvsz sokan valami teljesen mást vártak ettől a sorozattól (és szerintem a Netflix MCU-sorozatokkal kapcsolatban sokan már irreálisan magasra teszik a lécet). Én is a The Punisher miatt elkezdtem előlről az egész Netflix szériát, mert már nem sokra emlékszem a Daredevilből és a Jessica Jonesból, a többit meg ugye még nem is láttam. Szóval aktuális, hogy felzárkózzak (pár hete az Agents of S.H.I.E.L.D.-del is behoztam a lemaradásomat, az 5. évadot már tudom majd kezdeni december 1-jén :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem volt sok elvárásom vagy prekoncepcióm, mert a karakter képregényes életét nem ismerem, azt pedig sejtettem, hogy nem öldökléssel fogja tölteni a 13 epizódot, hanem egyéb történetet is kapunk. Gyorsan én is elolvastam egy kritikát, és néhol túlzónak érzem a felhozott negatívumokat. 

Dzséjt, elég a DD 2. évada hozzá, a többi netflixes sorozathoz egyáltalán nincs kapcsolódása. Ha azt már láttad, akkor neki is ugorhatsz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.