Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Stranger Things 1-2 évad

 

Úristen! Ez a sorozat! Rég be akartam már pótolni az első évadot a második apropójával ezt meg is tettem... egyben daráltam a kettőt. Hát kapásból új saját kedvencet is avattam személyében, még most is nehezen térek magamhoz. Már most epekedve várom a 3. évadot (és ha jól tudom - olvastam - 4. és talán még 5. évadra is terveznek).

Hogy mi tetszett benne? Szinte minden.

- Történet
- Rejtélyek és azok nagyszerű felépítése, adagolása

- Karakterek és színészek (elképesztő egyszerűen)

- 80-as évek hamisítatlan hangulata minden értelemben

- Zene

 

Legutóbb a Wayward Pines 1. évada fogott meg hasonlóan, de ez annál is jobban letarolt.

Hatalmas elismerés a készítőknek!! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gotham 4. évad: 9 rész elteltével még mindig az egyik legjobb pre-képregényes sorozat. A karakterek nagyon jók, az elmúlt 4 részben szerepelt ellenfél például számomra az egyik legjobb gonosz volt. És a félévadzáró - a 11. rész - szinopszisa nagy visszatérőt ígér nekünk:

Spoiler

érkezik Jerome!!!! És elméletileg társulni fog Pingvinnel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

az elmúlt 4 részben szerepelt ellenfél például számomra az egyik legjobb gonosz volt.

Nem volt semmi az a pacák. De annak ellenére nagyon vártam már a lekapcsolását. Kicsit sok volt nekem a disznóságaiból. :D

 

 

14 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

És a félévadzáró - a 11. rész - szinopszisa nagy visszatérőt ígér nekünk:

Na már csak ő hiányzik nekem. Remélem ezúttal végleg megpatkol. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Stranger Things 1-2 évad

 

Úristen! Ez a sorozat! Rég be akartam már pótolni az első évadot a második apropójával ezt meg is tettem... egyben daráltam a kettőt. Hát kapásból új saját kedvencet is avattam személyében, még most is nehezen térek magamhoz. Már most epekedve várom a 3. évadot (és ha jól tudom - olvastam - 4. és talán még 5. évadra is terveznek).

Hogy mi tetszett benne? Szinte minden.

- Történet
- Rejtélyek és azok nagyszerű felépítése, adagolása

- Karakterek és színészek (elképesztő egyszerűen)

- 80-as évek hamisítatlan hangulata minden értelemben

- Zene

 

Legutóbb a Wayward Pines 1. évada fogott meg hasonlóan, de ez annál is jobban letarolt.

Hatalmas elismerés a készítőknek!! 

Én még csak a közepén tartok a 2. évadnak, 5 részt láttam, de nekem is nagyon tetszik! Ugyan eddig az 1. évad még azért megelőzi, de a végjáték még változtathat ezen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Rog írta:

Kicsit sok volt nekem a disznóságaiból. :D

Kicsit nekem is. :D 

 

7 órával ezelőtt, Rog írta:

Na már csak ő hiányzik nekem. Remélem ezúttal végleg megpatkol. :D

Én imádom a karakterét. A színész mellesleg nagyon is jól hozza a szerepet. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Pildi írta:

Én még csak a közepén tartok a 2. évadnak, 5 részt láttam, de nekem is nagyon tetszik! Ugyan eddig az 1. évad még azért megelőzi, de a végjáték még változtathat ezen. :)

Kíváncsi vagyok mi lesz a véleményed :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marvel's The Defenders

 

Végeztem az első évaddal. Sok negatív kritikát olvastam róla, de nekem nagyon tetszett. Sigourney Weaver mint főgonosz... Remek ötlet volt! 
 

Spoiler

Kár, hogy őt kinyírja Elektra a 6. epizódban. 

 

Az eleje a sorozatnak még nem tetszett, kicsit olyan volt, mintha a négy szuperhős sorozatát néztem volna egyszerre. Aztán szépen összeértek a szálak, és pompásan működött a négy karakter közötti kémia. Luke Cage továbbra is óriási, Matt Murdock ugyanolyan zseniális fazon, mint a saját sorozatában, Iron Fist és Jessica Jones pedig meggyőztek arról, hogy megnézzem a saját sorozataikat. 
Ami még nem tetszett, az a jelenetek elválasztására szolgáló effektek, képkockák, amelyek New Yorkot mutatták be. 

Egyébként 

 

Spoiler

nagyon örültem, hogy visszatér Elektra, mert szerintem Jennifer Garner elbújhat Élodie Yung mögött. DE! Ahogyan feltámasztották őt a halálból, olyan volt, mint a DC Univerzumban, Nanda Parpatban az a tószerű akármi, ami a Zöld Íjászban is előkerült. Nem tudom, a Marvel lopott-e a DC-től, vagy a DC lopott a Marveltől, mindenesetre elég sok hasonlóság volt a két feltámasztás között. 


A Daredevilre 4 csillagot adtam, mivel Vincent D'Onofriót nem találtam túlságosan jó Kingpinnek, illetve néha nagyon túltolták a brutalitást. A Defendersben egyáltalán nem tolták túl, nagyon helyesen kezelték. De összességében semmivel nem jobb sorozat, mint a Daredevil. Nálam továbbra is Luke Cage a nyerőember. :)

Az én sorrendem: 

1. Luke Cage 5/5 
2. Daredevil 5/4 
3. The Defenders 5!4 

Az Iron Fistre, A Jessica Jonesra, valamint a The Punisherre pedig már roppant kíváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy nézted meg a Defenderst, hogy előtte nem láttad az Iron Fistet és a Jessica Jonest? :o Én nemrég fejeztem be a Luke Cage-t, ma fejezem be az Iron Fistet, és az eddigiek alapján azt mondom, ezek nélkül a Defenders nagyjából élvezhetetlen lehet. Persze ez tipp, mert én még nem láttam, de annyi mindent derül ki az előzménysorozatokból, hogy anélkül érzésem szerint tök felesleges és élményromboló belevágni a csapatsorozatba.

1 órával korábban, caseyjones írta:

Vincent D'Onofriót nem találtam túlságosan jó Kingpinnek

Csak a legjobb Kingpin, ha nem lenne a sorozatban, feleannyira sem élvezném a Daredevilt. Simán az MCU egyik, ha nem A legjobban megírt gonosza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Úgy nézted meg a Defenderst, hogy előtte nem láttad az Iron Fistet és a Jessica Jonest? :o Én nemrég fejeztem be a Luke Cage-t, ma fejezem be az Iron Fistet, és az eddigiek alapján azt mondom, ezek nélkül a Defenders nagyjából élvezhetetlen lehet. Persze ez tipp, mert én még nem láttam, de annyi mindent derül ki az előzménysorozatokból, hogy anélkül érzésem szerint tök felesleges és élményromboló belevágni a csapatsorozatba.

Csak a legjobb Kingpin, ha nem lenne a sorozatban, feleannyira sem élvezném a Daredevilt. Simán az MCU egyik, ha nem A legjobban megírt gonosza.

Nekem azt mondták, hogy leginkább a Daredevil meg a Luke Cage sztoriját kell ismerni a The Defendershöz, Jessica Jones meg Iron Fist csak mellékes. :D Szerintem nem volt élvezhetetlen, bár lehetséges, hogy ha megnézem az IF-t meg a JJ-t, valamivel jobban össze fog állni a kép. De összességében igazából nem volt élményromboló, mert nagyjából ismerem Jessica és Vasököl történetét, még ha nem is láttam a sorozataikat.

 

Vincent D'Onofrio nekem csalódás volt Wilson Fiskként. Szerintem néha jócskán túljátszotta a szerepét. Meg nekem az egész megjelenése sem jött át: Kingpin a képregényekben rengetegszer szivarozott, botot hordott magával stb. Ezek nagyon hiányoztak szvsz, a 2003-as Daredevilben pedig mind megvoltak ezek nagyjából. Michael Clarke Duncant fényévekkel jobban csíptem D'Onofriónál. 

 

Kapcsolódó kép

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ízlések és pofonok, Clarke Duncan szerintem egy vicc volt abban a szerepben. Mondjuk abban a Daredevilben mindenki csak egy vicc. Az egész film egy rossz vicc. Daredevil 3. évad spoiler:

Spoiler

A bot és a fehér öltöny még simán előkerülhet a 3. évadban. A szivar szinte biztos nem, amilyen dohányellenesek ott Amerikában, ugyanakkor szerintem ezt remekül helyettesítették a kajálási szokásaival. Mintha egy valódi szertartás lenne számára minden étkezés.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindmáig nagyon csípem a 2003-as Daredevilt, meg úgy összességében az oldschool Marvel-filmeket. Szóval bármennyire is meglepő, de én a filmet preferálom inkább, mint a sorozatot, persze utóbbi is remek. :) Egyedül D'Onofrio meg a néha eléggé túlzásba vitt brutalitás nem tetszett benne. De vannak egyes elemek, amelyekben a sorozat simán veri a filmet: például Elektra. Élodie Yung fantasztikus volt, ahogyan már korábban is írtam. Jennifer Garner a nyomába sem érhet véleményem szerint. 

Egyébként a film sokkal képregényesebb, a sorozatban meglátásom szerint sokkal több szerepe van a nyomozásnak, a párbeszédeknek, ami persze egyáltalán nem baj, sőt! Egy kicsit más megvilágításból ismerhettük meg a Fenegyerek történetét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem a Luke Cage szinte teljesen kihagyható a Defenders előtt (és véleményem szerint maga a sorozat sem egy nagy eresztés), az Iron Fist viszont kötelező, hisz itt nyerhetünk a legnagyobb betekintést a Hand működésébe. Nem azt mondom, hogy az IF nélkül nézhetetlen lenne, de ott sokmindent olyat elmagyaráznak, amire a Defenders-ben csak kitérnek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem aki kihagyja egy sorozat egy vagy több elemét, az nem azt fogja értékelni, amit a készítők át akartak adni, ilyen módon saját magát fossza meg egy pozitív vagy negatív élménytől. Mert az alkotók így alkották meg ezt az egész sorozatot, a Daredevillel kezdődik, folytatódik a Jessica Jonesszal, aztán a Daredevil második évadával, majd a Luke Cage és az Iron Fist eljuttat minket a Defedersbe. Ezek a fejezetek, mint egy könyvnél. És nem kezdesz egy könyvet a 6. fejezetnél olvasni, se úgy, hogy csak minden másodikat olvasol el. Ha így teszel, nem úgy ismered meg a karaktereket, ahogy az alkotók szándéka szerint KELL, nem úgy ismered meg a történetet, ahogy KELL, nem jutsz hozzá azokhoz az információkhoz, amik KELLENEK!

Nekem a Luke Cage az egyik kedvencem lett, maga a szereplő is. Pedig a Jessica Jonesban nem komáltam. Ha most azt kihagyom a saját sorozatát, úgy kezdhettem volna neki a Defendersnek, hogy nem csípem a szereplőt. De megnéztem a saját sorozatát, akkor, amikor kellett, és máris úgy indulhatok neki a Defendersnek, hogy az ő sorsa érdekel a legjobban. Miért? Mert nem hagytam kis sorozatot, nem rúgtam fel a sorrendet, úgy értékelem a művet, ahogy azt a készítők átadni akarták. Nem ad hoc. És ezt értem azon, hogy "az élmény rombolása".

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én őszintén szólva nem is tudtam, hogy ezeket a sorozatokat hogyan, milyen sorrendben kell nézni. Engem a Jessica Jones és az Iron Fist teljesen hidegen hagyott, és csak a Daredevil meg a Luke Cage érdekelt. Valójában e miatt a két karakter miatt vágtam bele a The Defendersbe, viszont elgondolkodtam azon, hogy lehet, meg kéne nézni a másik két szereplő önálló sorozatait. Rákérdeztem máshol egy nagy képregény-őrülttől, ő azt állította, hogy a Daredevilt kell alapjáraton ismerni a The Defendershöz (és akkor itt korrigálok, mert egy korábbi hsz-emben azt írtam, hogy a Luke Cage-et, de azt mégsem), így úgy döntöttem, nekikezdek a sorozatnak. És élveztem, pedig Jessicáról meg Iron Fistről tényleg csak az alapvető információknak voltam a birtokában. De sikerült annyira megkedvelnem őket a nyolc rész során, hogy elhatároztam, megnézem a saját sorozataikat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este én is megnéztem az első két részét a The Defendersnek és például itt én máris tudok egy nagy pluszt, ami valószínűleg az alkotói szándékhoz közel áll: imádtam nézni az első részben, hogyan alakult hőseink sorsa, hogyan lettek "hétköznapibbak", miközben sok apró utalás van korábbi életükre. Na például ettől te most már végérvényesen megfosztottad magadat (írtad is, hogy az első részek nem tetszettek). Én elmosolyodtam a Jessica irodájának falán tátongó lyuk láttán, mert pontosan tudom, milyen körülmények között került az oda.

Spoiler

 

Megkönnyebbülten néztem, ahogy Jessica és Trish - még ha egy jelenet erejéig is - de nyugodt életet élnek a korábbi lelki terror és életveszélyek sora után. Ugyanígy örömmel láttam tisztán és életvidáman Malcolmot, aki a Jessica Jonesban szörnyű lelki és fizikai állapotban van.

Azt pedig fel sem tudom fogni, hogyan lehetne a The Defenderst az Iron Fist ismerete nélkül megérteni, mert már az első részben Danny-vel kapcsolatban olyan dolgok jönnek elő, ami csak az Iron Fistben volt benne. Például honnan tudod te már az első részben, hogy micsoda K'un-Lun, azon kívül, hogy egy város? Vagy, hogy miért ragyog Danny jobb ökle - már azon kívül, hogy ő a Vasököl? Vagy a Jessica Jones nélkül honnan tudod, hogy ki Jeri Hogarth vagy éppen Trish Walker? Megjegyzem, Hogarth felbukkanása a Daredevil második évadában ezek alapján szintén nem volt számodra jelentős, pedig ha azt csak a Jessica Jones után látod, ott azért erős hatást váltott volna ki, hogy megtudod, Foggy éppen hozzá csatlakozik. Na de ugye nem tudod, ennek mi a jelentősége, sőt Hogarth teljes személyiségéről nem tudhatsz sokat, hiszen azt csak a Jessica Jonesban bontják ki (és itt jegyzem meg, hogy éppen ezért meglepő az Iron Fistben a megjelenése úgy, ahogy megjelent).

És még sorolhatnám, mert már ez a két részhez is rengeteg pluszt adott az előző sorozatok ismerete. És gyanítom, lesz még bőven, mert még Luke és Jessica is összefutnak majd (ennek jelentősége szintén csak a Jessica Jones után értékelhető), amit már baromira várok.

 

Persze nyilván nem jártál rosszul, mert így is tetszett a sorozat, de az hét szentség, hogy azzal, hogy kihagytál lényeges dolgokat, a teljes élvezettől megfosztottad magadat, vagyis, ahogy említettem, rombolta az élményt. Kész mázli, hogy tetszett (ezek szerint azért jól összerakott sorozat), de most képzeld el, ha ezek miatt nem tetszik. :) 

Amúgy én tudom ajánlani a Jessica Jones és az Iron Fist megtekintését is, de nagyon. Azért utólag még hozzátehet egyet s mást, bár nyilván már ezeket sem úgy fogod megérni, ahogy kéne, hiszen tudod, kik élik túl és kik nem, illetve ismered a karaktereket. A felfedezés élménye és az izgalom ment a levesbe - ez az Iron Fistnél mondjuk gáz lehet, mert az teljesen olyasmire van felhúzva, amiről biztosan tudom, hogy a The Defenders agyonlőtt - ez két rész után egyértelmű. A Jessica Jonesban legalább ott van Kilgrave (mondjuk a Luke-szálat ott meg agyonlőtte a Luke Cage, szóval ezen a vonalon sem lesz számodra már semmi izgalmas, de Kilgrave kárpótolhat ezért).

 

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Rákérdeztem máshol egy nagy képregény-őrülttől

Lehet nagy képregényőrült, de erről a sorozatról innét nézve fogalma sincs, ha ilyeneket mondott. Meg arról sem sok, hogy alapvetően miért lényeges egy sorozatot úgy megnézni, ahogy azt a készítők elénk tárják.

 

És akkor pár szó még a két sorozatról, amiről korábban nem írtam, azaz a Luke Cage-ről és az Iron Fistről. Annyi rosszat hallottam erről a két sorozatról, hogy már komolyan rákészültem, hogy valami éktelen sz*rt fogok látni, ennek ellenére mindkettő baromira tetszett. Korábban már említettem, hogy a Jessica Jonesban Luke annyira nem ragadott meg, a Luke Cage-ben viszont nagyon megkedveltem. A sorozat sajátságos "harlemi" hangulata is nagyon bejött, ahogy azt korábban mondták a készítők, tényleg nagyon más lett, mint a korábbi MCU-sorozatok (érzésem szerint a Black Panther is ehhez hasonló eltérést fog mutatni). Engem a hangulata a Hoodlum című filmre emlékeztetett. Persze rengeteg sablonos figura van benne, de ez egyrészt hozzátartozik magához a képregényhez, másrészt, baromi jól működött a sorozat közegében. Egyedül az évad vége nem tetszett.

Spoiler

Szerencsére azt nem húzták, hogy Gyémánthátú Luke testvére, ugyanakkor a végső összecsapás nagyon lapos volt. Eleve, szerintem ritka röhejesen nézett ki Gyémánthátú szerkója, aztán meg az egész karakter kicsit lapos volt főellenfélként (Cottonmouth és Shades sokkal jobbak voltak), és végül: az utolsó rész bunyóját lezavarták sity-suty, aztán már csak pofázás van, ráadásul kiszámítható elemekkel. Nagyon elszúrták az utolsó részé arányait. Mintha ez már csak plusz egy rész lett volna az igazi finálé után.

 

Az Iron Fist volt az a sorozat, amivel kapcsolatban nem igazán volt fogódzóm. Daredevilnek ugye ott volt a filmes előzménye, azt annyiból ismertem (és amiatt ódzkodtam a megtekintésétől). Jessica Jonest valamennyire ismertem a képregényekből, Luke Cage-t a Jessica Jonesból, de Danny Rand vakfolt volt. Nem tudtam, mire számítsak, de arra nem számítottam, hogy a Kung-Fu című sorozat elevenedik meg előttem egy fiatal Bruce Wayne-nel. Aztán persze utána olvasva már rájöttem, hogy az érzés nem véletlen. Nagyon tetszett, hogy a sorozat az MCU misztikus vonalát képviseli - gyanítom, hogy Rand jó haverságban lenne Strange-dzsel -, és Danny messze a legszimpatikusabb karakter a Defenders-csapatból.

Spoiler

Külön tetszik, hogy az ő romantikus szála végül nem lett elcseszve az évad végére.

 

És itt a vége is jó volt a sorozatnak, ráadásul remek felvezetője a The Defendersnek.

 

Szóval eleddig én nagyon elégedett vagyok a netflixes MCU-val. Két problémám van csak.

1. A hősök képességeiben nincs jelentős difi. Háromnak eleve az a fő képessége, hogy szupererős. Matt nem az, ő csak baromi jól tud verekedni. Ahogy Cage és Danny is. A felállás ugye ez:

Matt Murdock - emberfeletti érzékek és kiváló harcművész

Luke Cage - emberfeletti erő és kiváló harcművész

Danny Rand - emberfeletti erő és kiváló harcművész

Jessica Jones - emberfeletti erő és gyakorló alkoholista :)

Igazán változatos banda...

 

2. Luke Cage szerepel a tévében. Jessica Jones is meglehetősen híres. Daredevilről is cikkeznek. Hol a pikliben van a S.H.I.E.L.D.? Oké, a Daredevil 2. évada és a Jessica Jones még abban az időszakban játszódik, amikor a S.H.I.E.L.D. éppen újjászületik, aztán meg két részre szakad, de a Daredevil 2. évada, valamint a Luke Cage már az inhumanek publikus megjelenésekor játszódik. A S.H.I.E.L.D. és az ATCU is nagy figyelmet fordít ekkoriban a szuperemberekre, de egyik sem jelenne meg, hogy abajgassák Jonest vagy Cage-t, esetleg utánanézzenek Hell's Kitchen ördögének (Danny Rand legalább nem verte nagy dobra a képességeit). Ráadásul az inhuman járványra is csak egyszer történik említés, amikor valaki megjegyzi, hogy az "incidens" (A New York-i csata) óta egyre jobban kezdenek elszaporodni a különleges képességű emberek.

Elég baj már az is, hogy a sorozatok és a filmek között csak a sorozatok részéről van utalás a filmek felé, de hogy a Netflix és az ABC is mintha két különböző MCU-t alkotna. Oké, vannak utalások, a Netflix sorozatok is utalnak a filmekre, még ha nem is olyan erőteljesen, mint az Agents of S.H.I.E.L.D. (az ugye néha becsatlakozik a mozifilmekbe, és mozis szereplők is fel-felbukkannak), de például az Netflix és az ABC sorozatok közötti utalásokat szó szerint nagyítóval kell keresni. Az Agentsben egy híradás szalagcímében olvasható a Hell's Kitchenben zajló bandaháborúról (Daredevil) vagy például Matt apja azt a Carl Creelt üti ki a halála előtti boxmeccsen (amit persze nem mutatnak), akivel évekkel később Coulson ügynöknek és csapatának meggyűlik a baja. Vagy még egy példa: Skye és Matt ugyanabban az árvaházban nevelkedtek egy ideig. Szóval vannak jelzések, hogy azért a mozifilmek, a Netflix és az ABC sorozatok ugyanabban az univerzumban játszódnak, de legalább a két sorozat között lehetnének markánsabbak, ha már a mozifilmek tudomást sem vesznek a sorozatokról.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Dzséjt írta:

A sorozat sajátságos "harlemi" hangulata is nagyon bejött, ahogy azt korábban mondták a készítők, tényleg nagyon más lett, mint a korábbi MCU-sorozatok (érzésem szerint a Black Panther is ehhez hasonló eltérést fog mutatni). Engem a hangulata a Hoodlum című filmre emlékeztetett.

Nekem is nagyon tetszett, épp az évad végén gondoltam is, ha a szuperhősős dolgokat leszámítjuk simán elmehetne egy "gengszter sorozatnak" is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elmúlt néhány nap letudtam az Elfeledve (Absentia)  első, 10 részes szezonját. Castle nézés közben rákattantam Stana-ra így másban is látni akartam és a választásom erre a 2017-es thriller-dráma sorira esett. Nem bántam meg hogy meglestem mert nagyon ütősnek találtam. Remélem lesz folytatása.
A sztorija röviden annyi hogy a Stana által alakított FBI űgynöknőcit elrabolják és a hat éves fogsága alatt a hatóságok halottá nyilvánítják. Megkerülésekor a csajszi részleges amnéziában szenved ami miatt alig emlékszik valamire az elmúlt évekből. Úgy dönt hogy felgöngyölíti az ügyet de egy sor gyilkossággal gyanúsítják meg így menekülnie kell az őt üldöző zsaruk és FBI-osok elől és aközben kell nyomoznia és magát tisztáznia.

 

A Castle-lel amúgy szépen haladok, Ma délután tudtam le a 3. szezon 13. részét, Nem gondoltam hogy eme sori függője leszek. Naponta  meglesek három vagy négy részt. Ez van de nem bánom.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Rog írta:

A Castle-lel amúgy szépen haladok, Ma délután tudtam le a 3. szezon 13. részét, Nem gondoltam hogy eme sori függője leszek. Naponta  meglesek három vagy négy részt. Ez van de nem bánom.

Kíváncsi vagyok, hogy fogsz majd viszonyulni a későbbi részekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jól. Nincsenek nagy elvárásaim. Azt tudom hogy egy idő után valahogy kisiklott és a sorizáró valahogy el lett cseszve de asszem könnyen túl fogom tenni rajta magam. Nagyon odébb van az még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amúgy én tudom ajánlani a Jessica Jones és az Iron Fist megtekintését is, de nagyon. Azért utólag még hozzátehet egyet s mást, bár nyilván már ezeket sem úgy fogod megérni, ahogy kéne, hiszen tudod, kik élik túl és kik nem, illetve ismered a karaktereket. A felfedezés élménye és az izgalom ment a levesbe 

 

Nem hinném, hogy annyira szörnyen nagy probléma, ha a The Defenders után nézem meg a Jessica Jonest és az Iron Fistet, persze az igaz, hogy logikusabb lett volna fordítva. :) Amúgy én innentől, ezek után már úgy tekintek az egészre, mint hogyha ez a két sorozat (JJ, IF) előzménysorozat lenne, a The Defenders előzményei. Nagyon részletesen nem ismerem a két hős történetét, tényleg csak tömören, így szerintem tartogathat számomra némi meglepetést e két sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg úgy néztem meg a védelmezők kalandját hogy csak a Fenegyerkőc sorikat néztem meg előtte és még mindig nem kezdtem hozzá a többihez. Az tuti hogy csak Luke soriját fogom meglesni. Csak azt nem tudom még hogy mikor.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke szerintem nagyon klassz, az eddigi marveles sorozatok közül az tetszik a legeslegjobban. :) Én úgy gondolom, érdemes belekezdeni, már csak Theo Rossi játéka miatt is - óriásit játszott a pasas. De egyébként szvsz Mike Colter is remekül alakított, mellesleg roppant karakteres volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Defendershez szerintem a Daredevil és az Ironfist ismerete elég fontos. Főleg az utóbbi. :) 

Egyébként tény, hogy sokkal átfogóbb képet kapunk, ha az összes sorozatot nézzük, viszont szerintem a készítők azokra a nézőkre is gondolnak, akik nem akarják mindegyiken átrágni magukat, ha csak az egyikre kíváncsiak. 

 

Hasonló pl. az Arrow, The Flash, Legends of Tomorrow, Supergirl négyese. Itt az éves crossovereken kívül csak minimális kölcsönhatás van a sorozatok között, így nem nagy gond, ha valaki nem követi mindegyiket (értelemszerűen a crossover sztorik kivételt képeznek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Sky írta:

Hasonló pl. az Arrow, The Flash, Legends of Tomorrow, Supergirl négyese. Itt az éves crossovereken kívül csak minimális kölcsönhatás van a sorozatok között, így nem nagy gond, ha valaki nem követi mindegyiket (értelemszerűen a crossover sztorik kivételt képeznek).

Ha már előkerültek a DC-sorozatok: én annak idején kedveltem az Arrow-t, de most már, hogy volt szerencsém több Marvel-sorozathoz is, rájöttem, hogy egyáltalán nem nagy szám, sőt... Nekem az első évada kifejezetten tetszett, Tommy volt a kedvenc karakterem. Csak ugye ő meghal az évad végén, így nálam már az egész sorozat egy fokkal élvezhetetlenebbé vált - ettől függetlenül még a második évadot is jónak találtam.

Néha már olyan érzésem támadt A zöld íjász nézése közben, mintha egy szerelmi drámát néznék, nem pedig egy szuperhős-sorozatot. A negyedik évad első 4-5 része után abba is hagytam. Kár, mert az első évad tényleg oltári volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Néha már olyan érzésem támadt A zöld íjász nézése közben, mintha egy szerelmi drámát néznék, nem pedig egy szuperhős-sorozatot. A negyedik évad első 4-5 része után abba is hagytam. Kár, mert az első évad tényleg oltári volt.

A 4. évad valóban egy kuka. Viszont személy véleményem szerint az 5. évad a legjobb évad. Nekem tetszett az első 2 évad - nagyon is - ám az 5. évaddal nagyon magasra tették a lécet. Látszik is, mert egyelőre a 6. évad ilyen össze-vissza történetekből áll - magyarán jelenleg nincsen egy nagy bad, hanem több, különböző ellenség van. Állítólag szövetségre lépnek majd az Íjász ellen, az mondjuk fellendítené ezt a langyos évadot.

A Flash a másik: első évad a legjobb, a 2. évad vége lelaposodott, a 3. évad értékelhetetlen - bár vannak benne jó részek + Felton jó benne :) - ám eddig a 4. évad kifejezetten jó, örülök, hogy végre nem speedster a főellenség.

A Legendák meg szórakozás céljából jók. :D 

 

Apropó ha már CW -s képregénysorozatok: a mostani crossover volt szerintem a legjobb. Végre a Supergirl is a crossover részét képezte - nem úgy mint tavaly, akkor 40 percet elvett az életemből, az utolsó fél perc volt csak fontos igazából, és a vicc az egészben, hogy ugyanazt a jelenetet másnap a Flash -ban is leadták. :D 

Bár a szerelmi drámák most is mentek, viszont valahogy az egész jobb volt, mint az előzőek. Az a bizonyos szereplő halálán és utóhatásán komoly eleredtek a könnyeim. Hiába no, egy nagyszerű karaktertől búcsúztunk el. Bárcsak Iris és Felicity is eltávozna, rögtön emelkedne a színvonal. :D 

59 perccel korábban, Rog írta:

A Netflix zöld utat adott a Stranger Things 3. szezonjának. Nem vagyok meglepve.

Ezaz. :D 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nagyon részletesen nem ismerem a két hős történetét, tényleg csak tömören, így szerintem tartogathat számomra némi meglepetést e két sorozat.

Jessica Jones fő sztorivonala még nagyon sok meglepetéssel járhat, ez nem tagadás, de ezt írtam is. A fő sztorinak ott semmi köze a Kézhez. Itt max. a szereplőkért nem fogsz izgulni.

Az Iron Fistben viszont egy szál maradt, ami okozhat még meglepetéseket (bár sokat nem, mert elég kiszámítható, viszont a szereplők érdekesek) - mondjuk nekem az volt a kedvenc szálam, szóval szvsz. a legjobból nem maradtál le :) -, de azt leszámítva a minden mást, tulajdonképpen az Iron Fist lényegét lelőtte a The Defenders.

Amúgy már csak két rész van hátra, és eddig baromira tetszik. Főleg most, jött a WTF moment.

Spoiler

Hát k*rvára nem hittem, hogy Sigourney Weaver karakterét még a sorozat befejezte előtt kinyírják. Kitört belőlem egy kövér baszki. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.