Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mint azt páran tudjátok, a Star Wars mellett a Tini Nindzsa Teknőcök az, amelyért eszeveszettül rajongók gyermekkorom óta. A Star Wars mellett a négy nindzsa teknőc határozta meg alapvetően a gyerekkoromat. Tudomásom szerint itt, a fórumon is vagytok néhányan, akik, ha nem is olyan megszállottan, mint én, de szeretik Leonardóékat.

Az 1987-es sorozatnak még nem láttam az összes részét; egyszer elkezdtem nézni, azonban nem annyira jött be, így abba kellett hagynom (de adok neki még egy esélyt majd valamikor a jövőben). Helyette elkezdtem nézni a 2003-as változatot, mely szerintem még mindig leírhatatlanul zseniális és magával ragadó. Erről a verzióról írnék most.

 

A tartalom nyomokban SPOILERt tartalmazhat!

 

Egyszer, még fiatalabb koromban végignéztem a sorozatot, de egy kisebb-nagyobb bökkenőbe ütköztem, ugyanis az 5. évadot nem szinkronizálták le, és mivel akkoriban az angoltudásom a béka feneke alatt volt, ezért azt az évadot kihagytam, ahogyan a sorozatot záró egész estét rajzfilmet, a Turtles Forevert is. Azóta azért már behoztam a lemaradásomat a nyelvtudásomat illetően, és végre végignézhettem a teljes sorozatot, beleértve az 5. évadot és a Turtles Forevert is. 

 

Még mindig fantasztikus sorozat. Az első évad a manhattani eseményekre, a Zúzóra és a Vörös Sárkányokra koncentrál. Ebben az évadban csak New Yorkban vagyunk (leszámítva egy részt, melyben Donatello átmegy egy amolyan másik dimenzióba). A teknőcök több ízben is megküzdenek a Zúzóval, s mindegyik alkalommal azt hiszik, legyőzték őt. Azt azonban nem tudják, hogy a Zúzó egy utrom, tehát egy földönkívüli lény. Az utromok leginkább egy emberi agyra hasonlítanak, már ami a külsejüket illeti. Úgy kerültek a Földre, hogy épp hazafelé tartottak a foglyukkal, Zúzóval, aki egy közveszélyes bűnöző az univerzumban. Eltérítette a hajót, így az utromoknak kényszerleszállást kellett végrehajtaniuk bolygónkon. Mivel ez a 11-12. század környékén történt, ezért a planétánkon nem volt meg a megfelelő technológia egy új űrhajó vagy egy teleportáló megépítéséhez, ezért az utromok a Földön ragadtak. Úgy álcázták magukat, hogy az általuk kreált, ember alakú robotok hasüregébe másztak be, így rejtve tudtak maradni. Mindez a 2. évad elején derül ki, amikor a négy nindzsa az utromok New York-i rejtekhelyén időutazáson vesz részt. 

 

A 2. évad elején belecsöppenünk egy igazi sci-fibe, amely remek újításnak bizonyult, és rendkívül színessé tette a rajzfilmet. Megjelennek Star Wars-os motívumok is (erről később írok bővebben). Szemtanúi lehetünk a Triceraton Köztársaság és a Szövetség közötti háborúnak. Mindkét fél célja, hogy megszerezze Honeycutt professzort, aki egy robottestbe került tudós. Azért akarják megszerezni őt, hogy egy teleportálót építsen, mely komoly katonai előnyt jelent, hiszen egy ilyen eszköz segítségével különböző robbanóanyagokat lehet teleportálni az ellenséges űrhajókra. Ebben az évadban megjelenik a teknőcök krokodil barátja, Bőrfej is, aki ugyanattól az idegen, utromoktól származó anyagtól lett mutáns, mint Donatellóék. Visszatér a Zúzó is, akihez egy szuper történetszál párosul. Az évad végén egy nagyon jó, amolyan gladiátorharcokhoz hasonló tornát láthatunk. Ez a Nagy Harcosok Tornája, melyen különböző dimenziók legjobb harcosai vesznek részt. A teknőcök meggondolatlanságuk, vakmerőségük, kíváncsiságuk miatt kerültek ide, és végül Mickey lesz a győztes. Ez egy négy epizódot felölelő történetszál, mely mind a mai napig az egyik kedvencem. Szuper karakterekkel találkozhatunk ebben a négy epizódban, és plusz pont, hogy felbukkan a szamuráj nyúl, Miyamoto Usagi, aki véleményem szerint a legjobb mellékszereplő a TMNT Universe-ben (de csakis Casey Jones mellett ;)). 

 

A harmadik évad elején visszatérünk a triceratonos szálhoz - a dínószerű űrlények továbbra is a professzort keresik, akiről tévesen azt gondolják, hogy a Földre menekült. Ezért eljönnek a Földre, ahol egy elképesztő inváziót csinálnak. Tisztára a Függetlenség napja meg a Világok harca jutott eszembe. Felbukkan Bishop ügynök, aki a Földvédelmi Erők vezetője, és elsődleges feladata, hogy megakadályozza a bolygót a különféle idegen támadásoktól. Ő egy zseniálisan szuper karakter, egy mesteri figura. Usagi után őt tartom a legjobb mellékszereplőnek. Megjelenik a főgonosz örökbe fogadott lánya, Karai is, akiről úgy vettem észre, nem igazán tudja eldönteni, hogy segíteni vagy ártani akar-e Raphaellóéknak. Ebben az évadban egy igazán sötét és nyomasztó történetszál is helyet kap, mely szorosan kapcsolódik a 2. évad végéhez. A 3. évad egy sci-fis szállal zárul, melyben a Zúzó el akar menekülni a Földről, hogy más világokban pusztíthasson, ám a teknőcök ezt megakadályozzák. A Zúzót végül az utromok egy jégsziklára száműzik a bűnei miatt; ezzel zárul 3. felvonása a sorozatnak.

 

A 4. évad annak ellenére, hogy nem szerepel benne a mutáns nindzsák ikonikus ellensége, igencsak borús hangulatúra és erősre sikeredett. Leonardót nagyon megviselte a Zúzó elleni utolsó harc, ezért ki van fordulva önmagából. Emellett nagyon fontos szerepet kap Bishop ügynök is, aki majdhogynem mutáns várossá változtatja New Yorkot egy hiba következtében. Donatello is elkapja a mutáns vírust, és átalakul egy borzalmas, eszét vesztett szörnyeteggé. Igazán nyomasztó volt ez az átalakulás, de szerencsére találtak rá ellenszert, és Don újra önmaga lesz az évad végén. 

 

Az 5. évad az egész sorozat legsötétetebbje. Hihetetlenül kemény, nem is csodálom, hogy gubanc volt vele annak idején - tudniillik, a 4Kids nem engedte megjelentetni, mert hogy túl durva a gyerekek számára. Az évad egyik epizódját még el sem készítették! Amiért nagyon mérges vagyok, mert rengeteg potenciál lehetett volna benne, és egy igencsak érdekes tény derült volna ki benne az egyik legfontosabb mellékszereplő, a Zúzó hű szolgája, Hun kapcsán. Ez a 12 epizódot felölelő évad egyébként rendkívül komoly, misztikus és sötét, én kimondottan szeretem. Sajnálom, hogy nem szinkronizálták le magyarra, mert kulcsfontosságú dolog derül ki benne Oroku Sakival kapcsolatban, ráadásul megtudhatjuk azt is, hogy Leonardóék hogyan szerezték meg az álarcaikat. A történet egyébként az, hogy az utrom Zúzó szolgálatában álló öt harcos (akik a földet, a tüzet, a levegőt, a vizet és a követ képviselik) elhatározza, hogy feltámasztja az igazi Zúzót (és ez az a felettébb fontos dolog Oroku Sakival kapcsolatban, amit már említettem korábban), aki a 11-12. századi Japánban élt. Ez sikerül is, és az élőhalott Zúzó az uralma alá akarja hajtani az egész világot Manhattannel kezdve, s minderről szól ez az évad. A gonosz teremtményt a halott Yoshi mester megidézésével sikerül legyűrni. 

 

A 6. évadban ismét fontos szerephez jut a sci-fi és az időutazás, ugyanis a teknőcök 2105-ben találják magukat. Cody Jones, April és Casey ükunokája (?) épített egy időablakot, amivel a teknőcök valamilyen úton-módon 2105-ben találták magukat. Úgy gondolom, ez egy kifejezetten jól sikerült évad lett, tele klassz szereplőkkel, történetekkel, meglepetésekkel. 

 

A 7. évad a teknőcök saját korukba való visszatéréséről szól. Történt azonban egy bökkenő, mivelhogy az előző évadban először felbukkanó számítógépes vírus, Vira valahogyan szabotálta az időutazást, s ennek következtében Szecska mester apró adatszemcsékre hullott szét. Donatellóék mindenáron meg akarják őt keresni a kibertérben, s alapvetően erre épít az egész évad. Visszatér a Zúzó is, ugyanis fény derül arra az egyik epizódban, hogy lementették az agyát egy számítógépbe arra az esetre, ha a húsvér Zúzóval történne valami. A kibertérben raboskodó Zúzó végül életre kel, de az évad végén természetesen sikerül végezniük vele Leonardóéknak. Ez az évad nem igazán nyerte el a tetszésem, legfőképpen a megváltoztatott rajzstílus miatt. Nem értem, minek kellett megváltoztatni a rajzstílust 14 rész erejéig. De ezt leszámítva nem volt semmi bajom ezzel a 14 résszel.

 

Van egy egész estés rajzfilm is, a Turtles Forever, melyet én nem tekintenék a sorozat részének, ugyanis véleményem szerint elég nagy mellényúlás lett. Az egész arról szól, hogy a 2003-as teknőcök találkoznak az eredeti képregényekben található, illetve az 1987-es sorozatbeli önmagukkal, tehát az egész egy crossover lett. Ráadásul Hun átalakul benne mutáns teknőccé... Úgy vélem, hiba volt ezt a részt elkészíteni, de egyszer végig lehet nézni.

 

 

Összességében egy fenomenális, jól összerakott rajzfilmsorozat, telis-tele jobbnál jobb szereplőkkel és nagyszerű történettel. A teknőcök közötti kémiát mindenképp kiemelném, no meg azt is, hogy mennyire egyedi lett mindegyik. April O'Neilnak és Casey Jonesnak is kimondottan sok figyelmet szenteltek az alkotók, aminek igazán örülök, hiszen Casey, a kedvenc figurám az előző rajzfilmsorozatban mindösszesen 5 (!) részben szerepelt a 193-ból...

Nagyon jó, hogy egyes történetszálakara visszatérnek idővel a rajzfilmben. Érdemes továbbá megfigyelni az ok-okozati összefüggéseket.

Aki pedig abban a tévhitben él, hogy a TMNT csecsemőknek való, az nézze meg ezt a sorozatot elejétől a végéig. Szerintem rá fog jönni, hogy ez nem igazán kicsiknek való. Szerintem egy 25-30 évesnek is remek szórakozást tud nyújtani eme rajzfilmsorozat, de anime fanoknak is bátran merem ajánlani, hiszen kissé animés lett az egész.

 

 

És hogy a magyar szinkronról is írjak valamit: adnék egy jó nagy pofont a szinkronrendezőnek. Először is amiatt, mert az 5. évad és a Turtles Forever nem lett leszinkronizálva, ahogyan már írtam is. Másodsorban pedig azért, mert a főbb karaktereken kívül magasról le lett sz*rva az egész, mivel ugyanaz a 3-4 személy szinkronizálta a kevésbé fontos szereplőket, emellett valakinek folyamatosan váltogatták a hangját. Szóval idővel nagyon idegesítő, hogy mondjuk a rendőrnek ugyanaz a hangja, mint aki a korábbi részekben egy triceratonnak, Vörös Sárkánynak vagy szövetségi harcosnak adta a hangját. De mentségére szóljon a szinkronosoknak, hogy a főbb szereplőket illetően tökéletesen eltalálták a magyar hangokat. 

 

És ha már Star Wars: említettem, hogy vannak Star Wars-os utalások a sorozatban. Én többet is fel véltem fedezni:

 

- az űrcsaták

- az első sci-fis szálban a teknőcök egy másik bolygón találják magukat, ahol egy kocsmába betévedve megpillantanak egy jól öltözött fickót egy nagy szőrmók társaságában (ez Han és Chewbacca lenne)

- a 6. évadban a teknőcök bemennek egy kocsmába, és Raph azt mondja, hogy tiszta Mos Eisley,

- Az Ősi mester (Ancient One) viselkedése az egyik részben nagyon emlékeztet Yodára, ráadásul az az epizód, amelyben ő elsőként felbukkan, tisztára úgy lett felépítve, mint a Birodalom visszavágban az a rész, amikor Yoda tanítja Luke-ot a Dagobah rendszerben

- a 2105-ös New York egy hangyányit Coruscantra emlékeztet

- a 6. évadban Szecska mester három titokzatos alakkal beszélget, akik barna ruhát viselnek csuklyával (pont olyat, amilyet Obi-wan is), és a patkány az Erőről beszélget velük

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, caseyjones írta:

Mint azt páran tudjátok, a Star Wars mellett a Tini Nindzsa Teknőcök az, amelyért eszeveszettül rajongók gyermekkorom óta. A Star Wars mellett a négy nindzsa teknőc határozta meg alapvetően a gyerekkoromat. 

Az utóbbira hatást gyakorolt az első így ha nagyon tágan fogalmazunk akkor csak az SW határozta gyerekkorodat. :P:D

Idézet

 

Tudomásom szerint itt, a fórumon is vagytok néhányan, akik, ha nem is olyan megszállottan, mint én, de szeretik Leonardóékat.

Az 1987-es sorozatnak még nem láttam az összes részét; egyszer elkezdtem nézni, azonban nem annyira jött be, így abba kellett hagynom (de adok neki még egy esélyt majd valamikor a jövőben). Helyette elkezdtem nézni a 2003-as változatot, mely szerintem még mindig leírhatatlanul zseniális és magával ragadó. Erről a verzióról írnék most.

87-est mikor kicsi voltam pár részt láttam belőle, mai szemmel, már nem fűlik hozzá a fogam :(, de a 2003-ast pár éve végig toltam (persze ebből is láttam jó pár részt előtte), kár hogy a 5. évad nincs magyarul, mondjuk vicces, hogy az előtte és az utána lévők meg igen, de ha jól emlékszem az egy kicsit durvább évad volt, talán azért nem lett szinkronizálva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

87-est mikor kicsi voltam pár részt láttam belőle, mai szemmel, már nem fűlik hozzá a fogam :(

Igen, hasonlóan éreztem én is. A 2003-as azért jó, mert az egy 20-30 évesnek is szórakozást nyújt - szerintem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Teknőcök sorozatai közül nekem csak a 2003-ban indult széria tetszett. Az 5. évad le nem szinkronizálását és is sajnálom. Talán az tetszett a legjobban.

Én a 2012-es, nickelodeonos változattal is bepróbálkozom, nem tűnik olyan eszeveszettül rossznak néhány epizód alapján. :) Bár szvsz nyomában sincs a 2003-as verziónak. 

Illetve még a '87-essel is teszek egy próbát (újfent), egyebek mellett tervben van az 1998-as Ninja Turtles: The Next Mutation c. élőszereplős sorozat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Az nekem nagyon nem adja, akkor inkább a 87-es :D

Tény, hogy vannak benne bődületesen nagy marhaságok, de az animáció tetszik. Úgyhogy teszek vele egy próbát.

Egyébként a Nickelodeon csinál egy új Teknőc-sorozatot, idén szeptemberben jön, de már most meg tudom mondani, hogy brutál gagyi lesz. :D Így néznek ki a figurák benne, ráadásul April fekete lesz... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2/26/2018 - 15:29, caseyjones írta:

Mint azt páran tudjátok, a Star Wars mellett a Tini Nindzsa Teknőcök az, amelyért eszeveszettül rajongók gyermekkorom óta. A Star Wars mellett a négy nindzsa teknőc határozta meg alapvetően a gyerekkoromat. Tudomásom szerint itt, a fórumon is vagytok néhányan, akik, ha nem is olyan megszállottan, mint én, de szeretik Leonardóékat.

Az 1987-es sorozatnak még nem láttam az összes részét; egyszer elkezdtem nézni, azonban nem annyira jött be, így abba kellett hagynom (de adok neki még egy esélyt majd valamikor a jövőben). Helyette elkezdtem nézni a 2003-as változatot, mely szerintem még mindig leírhatatlanul zseniális és magával ragadó. Erről a verzióról írnék most.

Nekem 1987-es volt nagy kedvenc, persze gyerekként. Imádtam őket, pláne, hogy az egyik teknőc neve volt a legközelebb az én nevemhez az összes még élő ember közül, akit gyerekként ismertem (nem sok Donát volt Szolnokon. :D

 

A 2003-ashoz már túl idős voltam, de lehet a nosztalgia kedvéért belenézek, ha ennyire jó. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a '87-est bírtam nagyon. A többi sorival nem sokat foglalkoztam. Néhány részt elkaptam belőlük de az érdeklődésemet nem keltették fel annyira hogy rendesen nézni kezdjem azokat a sorikat.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

A 2003-ashoz már túl idős voltam, de lehet a nosztalgia kedvéért belenézek, ha ennyire jó. :) 

A 2003-as már az idősebb korosztályt célozta meg (vannak is benne eléggé durva történetszálak, amelyeket én nem nagyon mutatnék meg egy 4-5 éves gyereknek), és szerintem még egy 20-30 évesnek is remek szórakozást nyújt, szóval szerintem nyugodtan elkezdheted nézni. :) 

Én kb. a The Clone Warshoz tudnám hasonlítani - már abból a szempontból, hogy arról is sokan tévesen azt hiszik, hogy kisgyermekeknek készült, pedig egyáltalán nem, és egyértelműen egy 20-30 vagy akár annál idősebb embernek is szórakozást nyújthat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra akarom nézni a Csillagkaput. Legutóbb még csak az SG-1-et néztem, de azóta már jóval több alkotás született.
Kezdeném a '94-es filmmel, aztán az első sorozattal. Utána hogy lenne érdemes folytatni? Valaki tud egy jó "idővonalat"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az X-Akták S11E07 akkora blődség hogy arra nem tudtam volna felkészülni. Még az alcíme is blőd: Rm9sbG93ZXJz. Többször is csatornát váltottam miközben néztem.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Rog írta:

Az X-Akták S11E07 akkora blődség hogy arra nem tudtam volna felkészülni. Még az alcíme is blőd: Rm9sbG93ZXJz. Többször is csatornát váltottam miközben néztem.

Én nem tudom mi folyik itt. Nem merem leírni, hogy sz@r volt, mert már azt sem tartom kizártnak, hogy zseniális.. De az előbbi esélyesebb.

Ezekkel akarnak labdába rúgni a mai erős felhozatalban? Erre pazarolni a ráadás évadokat?

Múltkor az ncore kommentekben találtam védelmező hangvételt, miszerint minden évadban volt paródia-epizód, és aki ezt nem tudja az nem fan, de én az vagyok, és nem tudom, hogy immár mi folyik itt... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 03. 03. - 11:11, Darth Revan9 írta:

Ha jól láttam, akkor a Gotham 4. évad 13. részében

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Na az klassz lenne ha tényleg Batmanus lenne az a köpenyes alak.

Vajon mi jöhet rá Brucey-ra hogy látomása lett? Csak nem rászokott a narkóra a züllési időszaka alatt? :D

 

 

 

19 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Én nem tudom mi folyik itt. Nem merem leírni, hogy sz@r volt, mert már azt sem tartom kizártnak, hogy zseniális.. De az előbbi esélyesebb.

Ezekkel akarnak labdába rúgni a mai erős felhozatalban? Erre pazarolni a ráadás évadokat?

Múltkor az ncore kommentekben találtam védelmező hangvételt, miszerint minden évadban volt paródia-epizód, és aki ezt nem tudja az nem fan, de én az vagyok, és nem tudom, hogy immár mi folyik itt... :(

 

Úgy érzem hogy ennyiért kár volt visszarángatni ezt a sorit. Legalábbis a 11-est nem kellett volna leforgatni. Lehetett volna okosabban is csinálni. Nem sok esélyt látok a 12-es szezon legyártására annak tükrében ahogy a 11-esben a dolgok az eddigi hét rész alapján állnak.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Rog írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

Úgy érzem hogy ennyiért kár volt visszarángatni ezt a sorit. Legalábbis a 11-est nem kellett volna leforgatni. Lehetett volna okosabban is csinálni. Nem sok esélyt látok a 12-es szezon legyártására annak tükrében ahogy a 11-esben a dolgok az eddigi hét rész alapján állnak.

Egyetértek. Mert nem az a baj, hogy milyen témájú részek vannak, vagy hogy nem érti az ember.

A tálalással valami nagy baj van. Ha paródia? Önirónia? Vékony jég az. És önmagunk paródiájává csak egyszer max 2x kell válni, máskülönben az egész súlytalan lesz.

A tegnapi rész is abszolúte átjött, az üzenete- mert volt neki-, meg minden. És ennek a résznek a 90-es években úgy hívják a magvalósítását, hogy "Szellem a computerben"

Na az egy teljesen elfogadható rész a témában. ez meg? pff..

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rick & Morty

Rick_Morty-1024x601.jpg

No, ez a rajzfilm sorozat tipikus példája annak, hogy ne a felszínéről ítéljen az ember. Éjjelente, az elalvás előtti tévézés során csíptem el pár jelenetet a South Parkok után a Comedy-n, nagyjából mindig ezen aludtam be. Az a pár elcsípett foszlány heveny viszolygást váltott ki belőlem, irritált az egész. Aztán kezdett eltolódni az elálmosodási időm, és egyre többet és többet láttam egy-egy részből, aztán egy idő után azon kaptam magam, hogy már azért nem alszom, hogy az epizódot végignézhessem. Innen már csak egy lépés volt, hogy letöltsem az eddigi három évadot.

A sorozat lényegében egy szürreális Doki és Marty kaland (a sorozat alkotója egy korábbi munkájából, a The Real Animated Adventures of Doc and Mhartiból alkotta meg a Rick & Morty-t). Mint látható, a neve is erre hajaznak, de a karakterek küllemében is felismerhető az időutazó páros, főleg Rick esetében. Szóval van az öreg Rick Sanchez, aki egy portálvetőn át képes a párhuzamos dimenziók között utazni, és - sokszor akaratán kívül - magával ráncigálja 14-15 éves unokáját, Morty Smith-t is. Rickről érdemes tudni, hogy masszív alkoholista, brilliáns tudós, aki simán átpakolja a tudatát saját ifjabb klónjába, csak mert unatkozik, de amúgy totálisan belesz*rik mindenbe (konkrétan az sem érdekli, ha elpusztítja a Földet), talán csak családjára nem, bár hajlamos az egész bagázst idiótának és koloncnak tartani, de azért mindig megmutatkozik, hogy egy hangyányit törődik velük. De tényleg csak egy hangyányit, mivel fájdalmasan tisztában van azzal, hogy végtelen számú családja van, így a pótlásuk nem feltétlen lehetetlen (és ez a téma amúgy benne is van keményen a sorozatban, ez az egyik ok, ami miatt megtetszett).

Morty vele szemben nagyon érzelmes, érzelgős, mindig jót próbálna tenni, mondhatnánk, hogy ő funkcionál Rick lelkiismereteként, csak Rick bámulatos módon képes elnyomni, ráadásul látens pszichopata a srác, bár ez csak néha mutatkozik meg, de akkor nagyon. Ennek ellenére legtöbbször ő üzemel etikai iránytűként, próbálja a jó úton tartani Ricket, illetve nem egyszer ő indítja el az adott kalandot.

Rick és Morty karakterén kívül még fontos szerepet tölt be Rick apakomplexusban szenvedő lánya, Beth (ő Morty anyja), Morty látszólag sztereotíp tini nővére, Summer (ő megy át az egyik legnagyobb fejlődésen a három évad alatt), illetve Morty és Summer apja, az önsajnálaton kívül semmiben sem jó Jerry, aki egy roppant idegesítő ember. A család persze mindent tud Rick és Morty üzelmeiről, annál is inkább, mert valamilyen módon szinte mindig belekeverednek a kalandokba.

Az ember azt hinné, hogy a sorozat csak egymásra hányt, sokszor altesti vagy bődli humorra épült, húszperces epizódok sora, de ha képes mögé pillantani, rájön, hogy komoly tartalma is van - ez az, ami miatt megfogott. Egyrészt, a Rick & Morty világa nagyon ötletes, az alternatív univerzumokkal nem finomkodnak, egészen elképesztő dolgokat tudnak kitalálni. A herefejű halhatatlan időügynök csak egy példa. Emellett jófajta sci-fi világgal is bír, hiszen szinte minden dimenzióban jelen van a Galaktikus Föderáció (amit óriási legyek irányítanak), ami minden áron meg akarja szerezni a portálvető technológiát, illetve a Rick Citadella, ahová a Föderáció elől menekülő Rickek és Morty-k gyűltek össze egy funkcionális társadalmat kialakítva (de Rick nem akar ott élni, szóval a többi Rickkel is rendre összerúgja a port).

Rick & Morty rajzstílusa elsőre fura, de hamar ráérez az ember, és gyorsan megkedvelheti. Rendkívül sok popkultúrális utalás is van benne, sok dolgot kifiguráz (konkrétan van egy rész, ami végig a Bosszúállókat és az Igazság Ligáját oltja), de ez is csak a báját adja. Egy szó mint száz, aki fogékony az olyan jellegű sorozatokra, mint a South Park és szereti a sci-fit, annak érdemes lehet bepróbálkozni. Nem is hosszú, az első évad 11, a második 10, a harmadik pedig 8 epizódos. Negyedik évad lesz, de a hírek szerint örülhetünk, ha 2019 telén bemutatják. A készítők igazán nem kapkodnak, az első epizódot még 2013-ban mutatták be, a harmadik évad vége 2017 őszén volt. Tehát laza négy év alatt hoztak össze 29 darab 20 perces részt, de talán éppen ezért jó a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is zseniális sorozat. Igazából ennek kapcsán jutott az eszembe, hogyha van valami amire nem foghatjuk rá hogy a "mi időnkben" jobb volt akkor azok a rajzfilmek. És ezzel nem a Kacsamesék, a Balu kapitány és társai ellen szólok, de azok egyszerüen nem voltak ilyen szinten jók. Mostanában rengeteg pokoli jó rajzfilm-sorozat készül. Nekem például a Kalandra fel! (Adventure Time) is nagyon bejött a maga elborultságával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem is zseniális sorozat. Igazából ennek kapcsán jutott az eszembe, hogyha van valami amire nem foghatjuk rá hogy a "mi időnkben" jobb volt akkor azok a rajzfilmek. És ezzel nem a Kacsamesék, a Balu kapitány és társai ellen szólok, de azok egyszerüen nem voltak ilyen szinten jók. Mostanában rengeteg pokoli jó rajzfilm-sorozat készül. Nekem például a Kalandra fel! (Adventure Time) is nagyon bejött a maga elborultságával.

A Balu kapitányt nemrég néztem újra, nekem felnőtt fejjel is nagyon bejött, de tény, így 32 évesen azért simán a Rick & Morty felé hajlok. Mondjuk azért nem is egy súlycsoport, utóbbit véletlenül sem ajánlanám annak a korosztálynak, aminek Balu szólt - oké, a látvány és akció miatt még nézhetnék is, de azért mégis csak úgy káromkodnak benne, mint a vízfolyás, és vannak olyan témák, amik még diszkréten tálalva sem gyerekbarátok (a szexrobotos rész, ugye - megjegyzem abban a részben, amikor Rick, Jerry, Summer és Beth a fenti nyikorgásról beszélnek, én majdnem kiestem az ágyból, úgy röhögtem).

Spoiler

Morty döngeti a szexrobotot, erre Beth érve:

"Örüljünk, hogy nem drogozik."

Mire Summer:

"Tényleg ilyen alacsonyra tettem a lécet?"

 

Rick felrohan az emeletre a félpucér Morty után, erre Beth:

"Na, ha most nyikorgást hallunk, akkor beavatkozunk"

 

:lol2:

 

Ugyanakkor valószínűleg ilyen felnőttes témával nehéz lenne szerintem a '80-as, '90-es évekből rajzfilmsorozatot találni. Végül is mondhatjuk, hogy ezen a téren a South Park úttörő volt, az tette le annak alapjait, hogy készüljenek konkrétan csak felnőtteknek szóló rajzfilmsorozatok (legalábbis én nem tudnék azt megelőzően ilyen jellegű sorozatot mondani). Esetleg a Simpsons, de azt nem nagyon ismerem.

Persze most szigorúan a rajzfilmsorozatokra gondolok, a mozis rajzfilmek más lapra tartoznak.

 

Spoiler

Amúgy a Rick & Morty engem konkrétan azzal fogott meg, amikor Rick mutánsokat csinált a Föld lakosságából, erre átköltöztek egy olyan valóságba, ahol ugyan meggyógyították a mutánsokat, de mindketten meghaltak. Már eleve utána úgy nézni a sorozatot, hogy tulajdonképpen Summer, Jerry és Beth nem ugyanaz, akiket az elején megismertünk, az is zseniális volt, hát még amikor Morty bevallja Summernek, hogy a valódi öccse ott rohad kint a kertben eltemetve. Na az nagyon letaglózott.

 

Az Adventure Time-mal már szemeztem, szerintem akkor az lesz a következő, aminek nekiülök.

 

17 perccel korábban, luke19 írta:

Egyébként, ha jól emlékszem mindegyik rész végén van stáblista utáni jelenet is.

Jól emlékszel, minden rész végén van egy plusz jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucifer S03E15: Nem egy kiemelkedő rész de azért jó lett. Legalábbis nekem tetszett.

 

 

A bűnügy nem volt egy nagy szám de azért tűrhetőnek tudom nevezni a felgöngyölítését.

Az Amen-Doki-Maze ügyet úgy-ahogy szépen lezárták. Legalább azon is túljutottunk.

Luci még közelebb került Detektívhez. Jó húzás volt a Lux-ban a báli hangulat megidézése.
A Káinos szálat csak érintették de nem is baj hogy nem foglalkoztak vele különösebben. Érdekes lehet az ötlet ami Luci fejében megszületett. Nagyon kíváncsi vagyok rá.

 

 

 

16 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Gotham  4. évad Szerintem Bruce abban a jelenetben

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

 

Jaja az a legvalószínűbb. Az esély is meg lehet rá ha már egymás közelében lébecolnak. A szer beadásának körülményei is érdekesek lehetnek.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A Balu kapitányt nemrég néztem újra, nekem felnőtt fejjel is nagyon bejött

 

Az Adventure Time-mal már szemeztem, szerintem akkor az lesz a következő, aminek nekiülök.

 

16 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Mostanában rengeteg pokoli jó rajzfilm-sorozat készül. Nekem például a Kalandra fel! (Adventure Time) is nagyon bejött a maga elborultságával.

Megnyugtató ezeket a sorokat olvasni, ugyanis én fiatal felnőttként kicsit szégyellem mások előtt, hogy még mindig Tini nindzsa teknőcöket, Pókembert, Transformerst, Scooby-Doo-t meg ehhez hasonló rajzfilmsorozatokat  nézek. :D De úgy látszik, akad olyan ismerősöm (még ha csak virtuálisan is), aki felnőttként rajzfilmeket néz. S ez azért jó érzéssel tölt el. :)

Valójában nem szégyellném ezeket, ha a sok laikus ismerősöm (és itt most azokra célzok, akiket személyesen is ismerek) a Spider-Man meg a TMNT meg az ehhez hasonló sorozatok felett nem úgy ítélkezne, hogy csecsemőknek való. Véleményem szerint ezek a sorozatok 20-30 éves kor felett is igen szórakoztatóak tudnak lenni, főleg ha az ember képregényrajongó (ezt a saját bőrömön tapasztaltam). Csak sajnos sokan abban a tudatban élnek, hogy ha valami rajzolva van, akkor az kizárólag kisgyerekeknek való, ezért kapom néha a támadásokat, hogy miért nézem még a kommentem során többször is említett rajzfilmsorozatokat.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.