Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2018. 03. 01. - 17:04, RacerX írta:

Újra akarom nézni a Csillagkaput. Legutóbb még csak az SG-1-et néztem, de azóta már jóval több alkotás született.
Kezdeném a '94-es filmmel, aztán az első sorozattal. Utána hogy lenne érdemes folytatni? Valaki tud egy jó "idővonalat"?

Aztán az első sorozat után van 2 lezáró film a Kontinuum és az Igazság ládája, utána jöhet az Atlantis aztán a Universe. Az SG-1 vége meg az Atlantis eleje az időben egyszerre játszódik, de pontos idővonalat nemtudok. De igazából nincs hatásuk egymásra. 

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

 

Megnyugtató ezeket a sorokat olvasni, ugyanis én fiatal felnőttként kicsit szégyellem mások előtt, hogy még mindig Tini nindzsa teknőcöket, Pókembert, Transformerst, Scooby-Doo-t meg ehhez hasonló rajzfilmsorozatokat  nézek. :D De úgy látszik, akad olyan ismerősöm (még ha csak virtuálisan is), aki felnőttként rajzfilmeket néz. S ez azért jó érzéssel tölt el. :)

Valójában nem szégyellném ezeket, ha a sok laikus ismerősöm (és itt most azokra célzok, akiket személyesen is ismerek) a Spider-Man meg a TMNT meg az ehhez hasonló sorozatok felett nem úgy ítélkezne, hogy csecsemőknek való. Véleményem szerint ezek a sorozatok 20-30 éves kor felett is igen szórakoztatóak tudnak lenni, főleg ha az ember képregényrajongó (ezt a saját bőrömön tapasztaltam). Csak sajnos sokan abban a tudatban élnek, hogy ha valami rajzolva van, akkor az kizárólag kisgyerekeknek való, ezért kapom néha a támadásokat, hogy miért nézem még a kommentem során többször is említett rajzfilmsorozatokat.

Szerintem ezt sose szégyelld, ha neked valami tetszik/szórakoztat pont magasról le kell sz*rni, hogy másnak mi a véleménye róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az animációs sorik közül a Rebels mellett a francia Miraculous - Katicabogár és Fekete Macska kalandjait csípem nagyon. A bejövős részeket elég nehezen tudom megunni. Szinte mindig meglesem ha el tudom csípni a Disney-n és ráérek. Az első szezonban akad vagy két rész ami nem jön be de a többire nagyon rá voltam egy ideig kattanva. 2016 végén még Fekete Macsekos avatarom is volt itt a fórumon. Nemsoká jön a Disney-re magyarul a második szezon és asszem azt is huzamosabban nézni fogom.

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Aztán az első sorozat után van 2 lezáró film a Kontinuum és az Igazság ládája, utána jöhet az Atlantis aztán a Universe. Az SG-1 vége meg az Atlantis eleje az időben egyszerre játszódik, de pontos idővonalat nemtudok. De igazából nincs hatásuk egymásra. 

Ez azért így nem teljesen igaz, hiszen az SG-1 8. évad végén találják meg a kütyüt, amire az SGA első évadának végén égető szükségük van. Ezen az egy ponton azért eléggé kapcsolódnak, na meg azon a ponton. De aki az SG-1-t előbb nézi meg, az úgyis tisztába lesz vele (viszont, ha az SGA-val kezdene valaki, akkor azért több ponton is homályos lenne as sztori). Amúgy az időrend ez:

SG mozifilm

SG-1 1-7. évad

SG-1 8-10. évad/SGA 1-3. évad

Ark of Truth

SGA 4. évad

Continuum

SGA 5. évad

SGU 1-2 évad

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Rog írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése
Spoiler

Szerintem tutira Ivy keveri a sz*rt. :D Kíváncsi vagyok, hogy mi a célja Bruce -al.

 

 

22 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Rick & Morty

Nekem nagy kedvenc lett a sorozat, csak egy bajom van: lassan haladok vele. Még szeptemberben kezdtem neki, aztán jelenleg az 1. évad végefelé járok - 8-9. rész talán?

A vicc az egészben, hogy az egyik osztálytársam később kezdte mint én, de ő már végig is ért pár hét alatt. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rick és Morty: Első pár rész után nem értettem mitől van oda ezért a sorozatért mindenki. Annyira vicces sem volt, mint a korai South Park vagy Family Guy részek, sőt alapjában véve tartom most is, hogy összességében nem annyira vicces, mint az előbbiek, viszont annyi ötletes és/vagy elborult dolog van benne, hogy már csak azokért megéri nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rick és Morty nálam maga mögé utasította az Amerikai Fatert. Pedig azt az elején (AF) amennyire utáltam, annyira megszerettem. Kimerem jelenteni hogy sokkal jobb mint a Family Guy, hiába ugyanazok készítik. Mostanság a Simpsons-t nézem újra.
Félve merem megkérdezni, Firka Villát nézte valaki? :D

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, RacerX írta:

Rick és Morty nálam maga mögé utasította az Amerikai Fatert. Pedig azt az elején (AF) amennyire utáltam, annyira megszerettem. Kimerem jelenteni hogy sokkal jobb mint a Family Guy, hiába ugyanazok készítik. Mostanság a Simpsons-t nézem újra.
Félve merem megkérdezni, Firka Villát nézte valaki? :D

AF szerintem is jobb, mint az FG nemt'om szinkronosan nézed-e, de magyarul Stan-nek az a nagyon "paraszt" röhögése nálam mindent visz :D

Simpsont egyszer elkezdtem, de SP és AF meg FG után már túl visszafogott nekem :)

Firka Villa nagyon adja, szerintem annyit még nem röhögtem ilyen jellegű sorozaton, mint ezen szösszeneten (nagyon durván szerintem negyed órát simán, többször visszanézve): 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

AF szerintem is jobb, mint az FG nemt'om szinkronosan nézed-e, de magyarul Stan-nek az a nagyon "paraszt" röhögése nálam mindent visz

Magyarul nézem. :D Stan hangját jól eltalálták. :D Főleg amikor káromkodik. De Roger a nagy kedvenc!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, az eredeti sorozat 1965-ben futott, majd 1998-ban készült egy felejthető mozifilm remake William Hurttel, Gary Oldmannel, Mimi Rogersszel, Heather Grahammel és Matt LeBlanckal, azonos címmel. Mondjuk attól, hogy "csak egy remake", még lehet jó. Engem érdekel, a témája érdekes, az elmúlt ötven évben meg elég sok minden változott ahhoz, hogy csak témájában legyen azonos az eredeti sorozattal.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Gotham 4. évad 12. rész.

Végre Méregcsók színre lépett. Már vártam, hogy mi lesz Ivy-val. Szegény pincérnőt sajnáltam. Elhiszem, ha ez megviseli Alfredet. Az a fickó, aki megtámadta Lee-t lehet, hogy Toyman apja volt? Toyman meg ugyebár Superman ellenfele. Lehet, hogy a fiából lesz a jövőben Toyman. Rébusz visszatért Nygma elméjébe. Úgy tűnik ugyanúgy irányítja, mint régen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ivy nagyon meggonoszodott. Lesznek még piszkos húzásai.


A játékos krapek meg tényleg akár Toymanus faterja is lehetett. Én elképzelhetőnek tartom.

Alfie pedig jól megjárta. Mázlija volt hogy épp Harvey csehójában vedelt az a szemétláda. Amúgy kár hogy az öreg nem akar visszamenni az őrse melózni. Jócskán tele van Jimmyvel a töke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gotham:

Rog, láttad már a legújabb részt?

Spoiler

OMG! Bruceman visszatérése már igazán kellett! És a James-Bruce pillanat nagyon jó volt, tkp. előrevetítették a jövőbeni felállást - vagyis hát megszellőztették.

Riddler visszatérése is érdekes fordulatot vehet, mint ahogy Lee balesete is. És ha már Lee: jézusom, mi volt ez Sofia -tól??? :o 

 

Ivy most szerintem pihenni fog egy kicsit - tippre vagy jegelik őt a kövi évadra, vagy még visszatér az utolsó 2-3 részre. Én az előbbire tippelek, mert ami a következő részekben lesz - enyhe spoileres dolgokat hallottam - abba nem hiszem, hogy belefog férni Méregcsók. De a többi gonosz... ohh, ők nagyon is! :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Gotham:

Rog, láttad már a legújabb részt?

Láttam már. Az is klassz rész.

 

 

Ideje már hogy valaki a helyére tegye Zsófikát. Nem úszhatja meg azt amit Lee-vel tett. Hátha Jimmy végre kellően tökös lesz és elintézi azt a dögöt.

Ivy se volt semmi. Totál pszichó az a csaj. Amúgy Selina jól kitolt vele. A vöröske kövekező lépése is érdekes lehet.
Brucey jól besegített a zsaruknak a partin. Mázlija hogy Róka jó kemény szerkót adott neki. Egyúttal a golyóállósága is ki lett próbálva.
Alfie meg végre újra a birtokon van. Nagyon kellett már ő oda.

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gotham 4. évad 13. rész

Eddig a sorozatból azon részek közül, amiket láttam (az első évad első feléről lemaradtam) ez volt a legjobb.

Méregcsók támad, méghozzá nagyon ütősen. Félelmetes ellenfelet csináltak belőle. Ahogy gyilkol, az meghökkentő.



Pingvin és Joker. Érdeklődve várom mi lesz ebből. Látszólag Jerome bármikor megszökhetne Arkham-ból mégsem teszi. Én úgy vettem észre, hogy Ed-ben a felébredt Rébusz énje újra Ed háta mögött cselekszik, mintha a Rébusz énje újra szövetséget akarna kötni Oswald-dal.

A legjobb mégis Bruce látomás jelenetei voltak. Bruce hálás lehet valamilyen szinte Méregcsóknak, hisz a méreg miatt rábocsátott illúziókban meglátta a saját jövőjét. Hátborzongató volt Batmant végre a sorozatban látni. Úgy vettem észre, Bruce ezzel megkapta az utolsó lökést az útjához. A Lázár-vízzel vajon mi lesz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nagyon járok ebbe a topicba, és most nem olvasnám végig, bocsi: van valaki, aki RAJONG a Gengszterkorzóért? :) Nekem végem van tőle, de nagyon. Hiányzik máris, most néztem végig pár nap alatt, max 1-2 évente újra kell néznem. Zseniál. A sztori is és a kivitelezés is. Az enteriőr mindent visz, és fantasztik a szinkron is. Hangulat... hmmm  Stb. :clap:

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

Nem nagyon járok ebbe a topicba, és most nem olvasnám végig, bocsi: van valaki, aki RAJONG a Gengszterkorzóért? :) Nekem végem van tőle, de nagyon. Hiányzik máris, most néztem végig pár nap alatt, max 1-2 évente újra kell néznem. Zseniál. A sztori is és a kivitelezés is. Az enteriőr mindent visz, és fantasztik a szinkron is. Hangulat... hmmm  Stb. :clap:

Én szerettem nagyon. HBO sorozat, hozza a minőséget :) Jó korrajzot tesz le elénk.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

This is a test Morty. A f***** [beep] test to see if you can recognize bull[blurp]sh*t from thousand miles, Morty. Do you think our fans wouldn't gather around enough money to finance the sequels, Morty?! The entire community of Rickes and Morties in itself would be enough to have enough fans for the show in every bloody parallel universe, I tell you that [blurp] Morty! Com'on Morty, don't be a little pussy, you f***** [beep] idiot, Morty, you are not going to be left without any other new adventures, you little piece of sh** [beep]. And you will enjoy it, Morty. You will ENJOY IT! [blurp] :D 

 

screen-shot-2017-04-02-at-3-22-50-am.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19/03/2018 - 23:51, Darth Porg írta:

Nem nagyon járok ebbe a topicba, és most nem olvasnám végig, bocsi: van valaki, aki RAJONG a Gengszterkorzóért? :) Nekem végem van tőle, de nagyon. Hiányzik máris, most néztem végig pár nap alatt, max 1-2 évente újra kell néznem. Zseniál. A sztori is és a kivitelezés is. Az enteriőr mindent visz, és fantasztik a szinkron is. Hangulat... hmmm  Stb. :clap:

Nagyon szerettem nézni annak idején :) Lehet, hogy majd még egyszer végig nézem. Azóta is jó viszont látni a színészeit, akiket ebben a sorozatban ismertem meg. Most pl. "Arnold Rothstein" és "Nelson Van Alden" játszottak együtt A víz érintésében. Jókat szórakoztam ezen a két pasason. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.