Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Akkor a mai nap állása:

 

- Lucifer kasza

- The Expanse kasza

+ Rick és Morthy új részek

 

Hát nem jó arány. :( 

 

És már számítok az Agents of S.H.I.E.L.D. kaszára is... Korábban meg elkaszálták az Ash vs. Evil Deadet... Remélem, hogy az NCIS: Los Angeles és a Lethal Weapon marad, mert ha azokat is kaszálják, nem marad sorozat, amit néznék. Na jó, marad a The Big Bang Theory, a Doctor Who és a Modern Family. De a TBBT sem biztos, hogy folytatódik, a DW-ből a kutya tudja, mi lesz... Hajaj... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

És már számítok az Agents of S.H.I.E.L.D. kaszára is..

Chloe Bennet ezt tweetelte ki pár órája:

...

 

:( 

(teszem hozzá, hogy én még csak 1 részt láttam belőle - valamikor a Viasat3 adta - de sajnálnám ha nem adnának még egy évadot neki, nagyon jókat hallok felőle, csakhát az a fránya nézettség. Hiába jó egy sorozat, ha a nézettsége sz*r, sajnos sokszor ezt nézik a csatornák :( )

 

A TBBT szerintem folytatódni fog, még mindig brutális 10+ milliós nézettsége van évek óta, ami azért megsüvegelendő. 

A Lethal Weapon -ról is azt pletykálják, hogy kaszaszinten van.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt és még azok, akiket érdekel: 

http://www.sorozatjunkie.hu/2018/05/05/kaszaindex-201718-15-evadzaro/

itt látható, hogy hogyan állnak a sorozatok - igaz ez előző heti adag, de kb. hasonló számokat produkálnak a sorik most is. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, köszi. Ezzel legalább a TBBT, az NCIS: Los Angeles és a Hawaii Five 0 esetében megnyugogtam (az előbb szegény Hawaii Five 0-ról megfeledkeztem, mert azt darálva nézem).

 

Nem tudod, az iZombie-ról van valami hír? Szeretném "folytatni" (valójában újrakezdeni, mert az első évad óta egy részt sem láttam). Mondjuk a kasza ezt nem befolyásolná, csak akkor úgy állok hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem tudod, az iZombie-ról van valami hír?

Nem találtam még róla semmit, de a számai alapján van esélye a berendelésnek. Ugye a CW elkaszálta a héten a Life Sentence, a Valor és a Dynasty sorozatokat, és ezek az utolsó helyeken kullogtak ilyen 0.15-0.21 -es átlaggal - mint ahogy a fentebbi linken láthatod. Míg a The 100 jönni fog a 6. évadával - 0.35 -ös átlag. Az iZombie -nak lehet esélye - 0.25 -ös átlaggal!, de nagyon kérdéses.

Én tervezem majd valamikor elkezdeni, agyakat eszegető zombi, aki közben a zsaruknak segít? Ez Lucifer csak nemet, helyet és ... ja kb. majdnem minden fordítva van. :D 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nekem is ezért tetszett az első évad, mert ez is ilyen kifordult, bizarr alapú cucc. Csak aztán nálam úgy elsikkadt valahogy, eszembe sem jutott a folytatás. Valamikor mostanában említette itt valaki, akkor ugrott be, hogy basszus, hát nekem az tetszett és folytatni kéne.

 

Mondjuk a sok kaszának az lesz az előnye, hogy belevághatok új sorikba. Tervben van az iZombie mellett a Lost in Space, a Westworld és a Stranger Things is. Meg még ugye hátra van a Punisher és a Jessica Jones 2. évada.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Stranger Things

Ó, ezt nagyon tudom ajánlani. :D Igazi geek sorozat, csupa easter egg -el (khm... SW, Ghostbusters) és mégis azt a régi 80 -as évekbeli hangulatot remekül adja vissza. Remek karakterek, jó a történet.

 

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Meg még ugye hátra van a Punisher és a Jessica Jones 2. évada.

Úúúú, én nagyon le vagyok maradva. Már ősz óta nézem a LC -et, 1-2 rész után nem haladtam vele semmire a többibe ezért bele se kezdtem még. :para:

 

Gotham 4×21 (One Bad Day): khm... khm... ONE BAD DAY MAAAAN!!! :D Hát milyen csudaszép, rettegett epizód volt ez! És a végén az a team-up... húhúúúú, 5. évad, I hope you coming soon pls :clap2:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ó, ezt nagyon tudom ajánlani. :D Igazi geek sorozat, csupa easter egg -el (khm... SW, Ghostbusters) és mégis azt a régi 80 -as évekbeli hangulatot remekül adja vissza. Remek karakterek, jó a történet.

Van sci-fi rajongói körökből egy komám, aki miután megtudta, hogy még egy részt sem láttam a Stranger Things-ből, úgy nézett rám, ahogy még ellenségem sem nézett rám. :D Szóval páran már ajánlották, ezen a nyáron bele is kéne vágnom. Csak sajnos lassan veszem rá magam olyan sorozatokra, amik alapból nem érdekelnek (aztán persze rendre beléjük habarodok). Persze vannak módszerek, mint péládul megmutatni egy komplett csatát... :whistle:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Van sci-fi rajongói körökből egy komám, aki miután megtudta, hogy még egy részt sem láttam a Stranger Things-ből, úgy nézett rám, ahogy még ellenségem sem nézett rám. :D Szóval páran már ajánlották, ezen a nyáron bele is kéne vágnom. Csak sajnos lassan veszem rá magam olyan sorozatokra, amik alapból nem érdekelnek (aztán persze rendre beléjük habarodok). Persze vannak módszerek, mint péládul megmutatni egy komplett csatát... :whistle:

Nálam a GoT volt ilyen :D Húztam egy kicsit - kb. fél évig - hiába az osztálytársam kérdezősködése, hogy elkezdted már? Aztán nyáron elkezdtem a sorozatot, és az első 2-3 rész után ment is a dara, a 4-5. évadot még dvd -re is írattam. :P 

 

Amúgy jó hír, most figyelem a POKÉB -t (pénteki országos kaszák és berendelések :hehe: ) és pár perce írták, hogy berendelték az iZombie 5. évadját! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A Fox elkaszálta a Lucifert

A készítők nyilatkozták, hogy hatalmas cliffhanger -el fog záródni az évad.

Spoiler

tippre Chloe megtudja, hogy Lucifer az ördög, de most tényleg... hát a reakciójára már sose fog akkor fény derülni. :(

Hát persze, hogy a szerelmi dolgokra kellett a hangsúlyt fektetni az évad nagy részében. Minek is a misztikum bele, ugyan, inkább a triangle, meg a dráma 1000% -on.

Tényleg, a készítők nagyon kifogyhattak az ötletekből misztikum terén, mert az évad hárealevő része nem volt más, mintha egy szappanoperát néztem volna - persze amerikai stílusban, de akkor is, mi lett ezzel a sorozattal... így pláne értem, hogy miért lett kasza. Pedig a The Last Man on Earth kevesebb átlaggal bírt, mégis berendelték. :| Azért ez durva...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A SyFy-nak ennyi, a The Expanse-nak annyi. :angry: A SyFy elkaszálja a harmadik évaddal a The Expanse-t, bár a készítők szeretnék átvinni másik csatornára, az ilyen próbálkozások ritkán járnak sikerrel.

***** meg! Este olvastam a hírt, kissé dühös lettem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Stranger Things is

Te még nem láttad a Stranger Things-et? :o Nem tudod mitől fosztottad meg magad. Azonnal kezd el, még ma. :D A legjobb sorozat a sci-fi kategóriában!

 

A Lucifert tényleg lelőtték? :( Nem tudtak már mit kezdeni a karakterrel? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Lucifert tényleg lelőtték? :( Nem tudtak már mit kezdeni a karakterrel? 

Jó kérdés. Jelenleg nem tudni miért kaszálták. Pedig jó volt a nézettsége. 3+ milliós nézettség.

 

Viszont Jesszus Fox... :pfff:

Most komoly? Egy emberen múlik, hogy vagy a LW vagy a Gotham kap berendelest?

aki nem tudná: a Lethal Weapon egyik foszereploje (Riggs megtestesítője) elmegy és helyére keresnek embert, és ha találnak és mev tudnak egyezni, akkor a Fox berendeli a 3. évadot. Ha nem, akkor a Gotham kaphatja meg az 5. évadot, amely egyfajta reboot lehet. (aki nézi, az sejtheti hogy miért)

WTF???

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsémre a halálos fegyveres sorival pár rész után leálltam úgyhogy azt nem tudnám hiányolni.
A Lucifert csak kicsit tudom sajnálni. Még én se tudok igazán napirendre térni az iránya felett. A múlt heti részben is amit a csajok leműveltek... hát az pfű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Te még nem láttad a Stranger Things-et? :o Nem tudod mitől fosztottad meg magad. Azonnal kezd el, még ma. :D A legjobb sorozat a sci-fi kategóriában!

 

A Lucifert tényleg lelőtték? :( Nem tudtak már mit kezdeni a karakterrel? 

Még én sem láttam egy részt sem.:D Pedig baromira érdekel. Csak hát ugye megvárom a legvégét, mert nem vagyok hajlandó fél éveket várni az évadok közt ahogy tegnap írtam is egy másik topicban.

 

 

 

Akik nézik a Lethal Weapont azoktól kérdezem hogy milyen a sorozat? Mennyire hasonlít a filmekhez humorban, akcióban? Kaja közben a tv-t kapcsolgatva néha belefutok. Még a fehér srácot csak-csak el tudom fogadni Riggs-ként, de Damon Wayanst a legnagyobb jóindulattal se Murtaugh-ként. Se korban(ugye Murtaugh egy idősebb pocakosabb zsaru volt a filmekben), se fizimiskában.

A filmeket imádom.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Akik nézik a Lethal Weapont azoktól kérdezem hogy milyen a sorozat? Mennyire hasonlít a filmekhez humorban, akcióban? Kaja közben a tv-t kapcsolgatva néha belefutok. Még a fehér srácot csak-csak el tudom fogadni Riggs-ként, de Damon Wayanst a legnagyobb jóindulattal se Murtaugh-ként. Se korban(ugye Murtaugh egy idősebb pocakosabb zsaru volt a filmekben), se fizimiskában.

A filmeket imádom.

A stílust szerintem remekül hozzák, humorban és többnyire akciókban is - bár mivel a sorozatnak másabbak az ívei, így azért nincs non-stop lövöldözés, több figyelmet kap a nyomozás is, illetve itt Riggs másabb ívet jár be, ugyanakkor sokkal őrültebb. Sőt ebben a sorozatban Mutaugh is kicsit flúgosabb (ő néha kicsit irritál is, nem vészes, de olykor túljátssza magát). Ha túl tudsz lendülni azon, hogy ez egy "másik" Riggs és Murtaogh, akkor kellemes, komikus akciósorozatot láthatsz.

Murtaogh-val amúgy az a poén, hogy Damon Wayans 6 évvel öregebb, mint a karaktere. 56 éves volt az első évadban, míg Murtaogh 50. Ellenben az első Halálos fegyverben Danny Glover csak 41 éves volt, míg Murtaogh 50. Szóval korban Wayans jobban illik a szerepbe, de az biztos, hogy egy teljesen más Murtaugh-ot hoz, minden téren. A két figura között a közös nevező az, hogy fekete, zsaru és három gyereke van, aztán ennyi.

 

Amúgy szerintem Danny Glover Murtaog-ja egyáltalán nem volt pocakos.  Még a negyedik részben is kifejezetten fitt. És abban 52 éves a színész (míg Murtaogh 60), vagyis még abban sem annyi idős, mint most Wayans (ő most 57 éves). Bár én néznék ki így 52 évesen majd, de még 32 évesen sem közelítek hozzá. :D 

lethalweapon4-9827.jpg

 

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Te még nem láttad a Stranger Things-et? :o Nem tudod mitől fosztottad meg magad. Azonnal kezd el, még ma. :D A legjobb sorozat a sci-fi kategóriában!

Hát na már nem, a lakásfestés leszívott, de hamarosan biztos elkezdem most már. :) Ennyi ajánlgatás után csak nem rossz sorozat. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, úgy látom mozgolódás van Lucifer ügyben:

A Warner szeretné áttenni a sorozatot egy másik csatornára. Ez azért lenne érdekes, mert a héten már elkövettek egy ilyet - na nem tudom, hogy a Warner, de valaki biztosan.

Ugyanis a Foxon ment a Brooklyn Nine-Nine, 5 évad után pedig a Fox kaszálta a rákba, majd a következő nap az NBC felkarolta a sorit. 

Reménykedek egy ilyenbe, hátha tudnák tovább mesélni a történetet. :) 

 

Ha esetleg a Gotham -nek is annyi, akkor elképzelhető, hogy a Warner átrakja azt az ősszel induló DC Universe néven elkeresztelt streaming szolgáltatásukra. Mivel a Metropolis c. sorozat vakvágányra került pár hete, úgy tűnik megüresedett egy hely. Ha elkaszálják a Gotham -et, a Warner tehet egy szívességet nekünk, de remélem megkapja az 5. évadot. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hírek a SHIELD-ről kicsit keserédesek számomra... keserű, mert vége lesz, de 'édes', mert sorozatzárónak is beillő évadzárót kapunk az 5. évad végén. Nem szerettem soha, ha egy sorozatot nyitva hagytak aztán jött a kasza. Egy lezárásnak is elfogadható epizóddal viszont kiegyezek! :) Nekem még hátra van egyébként a 4. és az 5. évad. A 3.-at mostanában daráltam be és nagyon tetszett! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Shield -ről (jelenleg) még semmi hír.

 

A Lethal Weapont berendelték, az új főszereplő Sean William Scott lett (ala Stifler az Amcsi pitéből) de nem Riggset fogja játszani.

 

A Gotham így veszélybe került, bár pusmogják, hogy kaphat egy 12-13 részes 5. évadot, de az is lehet hogy mégis berendelik. Reménykedek mindkettőben akár. :clap2: 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tervezem elkezdeni A zöld íjászt (immár 3. nekifutásra...), viszont kicsit gondban vagyok.

Tudomásom szerint a CW DC-képregényeken alapuló sorozatai egy univerzumban játszódnak, melyet Arrowverse-nek neveznek. Érdemes néznem az Arrowverse mindegyik sorozatát, vagy nem muszáj? Mert hát őszintén szólva én eddig csak az Arrow-t néztem (mindkét nekifutás alkalmával), azon kívül semmi mást, és akadt pár dolog a sorozatban, ami nem igazán volt tiszta. Viszont nem tudom, mennyire lenne türelmem ahhoz, hogy párhuzamosan nézzek 8 millió sorozatot egyszerre úgy, hogy oda kell figyeljek a kronológiára. :D

 

Tehát lényegében arra lennék kíváncsi, hogy megéri-e 3. nekifutásra úgy elkezdeni A zöld íjászt, hogy nézem az univerzum másik sorozatait is a kronológiának megfelelően?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, caseyjones írta:

Tervezem elkezdeni A zöld íjászt (immár 3. nekifutásra...), viszont kicsit gondban vagyok.

Tudomásom szerint a CW DC-képregényeken alapuló sorozatai egy univerzumban játszódnak, melyet Arrowverse-nek neveznek. Érdemes néznem az Arrowverse mindegyik sorozatát, vagy nem muszáj? Mert hát őszintén szólva én eddig csak az Arrow-t néztem (mindkét nekifutás alkalmával), azon kívül semmi mást, és akadt pár dolog a sorozatban, ami nem igazán volt tiszta. Viszont nem tudom, mennyire lenne türelmem ahhoz, hogy párhuzamosan nézzek 8 millió sorozatot egyszerre úgy, hogy oda kell figyeljek a kronológiára. :D

 

Tehát lényegében arra lennék kíváncsi, hogy megéri-e 3. nekifutásra úgy elkezdeni A zöld íjászt, hogy nézem az univerzum másik sorozatait is a kronológiának megfelelően?

Az Arrowerse tagjai: Arrow, The Flash, Supergirl & Legends of Tomorrow.

 

Ezek közül a Supergirlt kihagyhatod 100% -ig, kivétel a 3. évad 8. részét - azt hiszem az a crossover rész - míg a Flash fontos. A LoT igazából egy fun show, a 2. évad például nagyon megmosolyogtató, jó volt péntek esténként leülni megnézni mindig 1-1 részt, és szétröhögtem a végbelemet. (Nem komolyan venni. :P ) Ha van kedved, akkor nyugodtan kezdj bele ebbe is majd, mindenesetre itt egy kronológia a részedre:

- Arrow S1

- Arrow S2

- The Flash S1 - Arrow S3 (felváltva előbb Flash, majd Íjász, különösen a crossover miatt, meg a végefelé is)

- The Flash S2 - Arrow S4(ala Felicity and her friend S1 :P)

- LoT S1 (ha elakarod kezdeni akkor így kellene)

- The Flash S3 - Arrow S5 - LoT S2 (megint csak a crossover miatt)

- The Flash S4 - Arrow S6 - LoT S3 (plusz ugye a crossover itt így néz ki hogy: Supergirl 3×08, Arrow 6×08, The FLash 4×08, LoT 3×08 --> itt kicsit kavartak a leadási sorrenden, ekkor hétfőn egyből adták a Sup-Arrow kettőst, majd kedden jött a Flash-LoT kombó )

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Az Arrowerse tagjai: Arrow, The Flash, Supergirl & Legends of Tomorrow.

Én úgy tudom, a Constantine is. 

2 perccel korábban, Bence1997 írta:

A LoT igazából egy fun show, a 2. évad például nagyon megmosolyogtató, jó volt péntek esténként leülni megnézni mindig 1-1 részt, és szétröhögtem a végbelemet. (Nem komolyan venni. :P )

Ezt hogy kell érteni pontosan? :) Egy paródia, vígjáték az egész? 

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

- Arrow S1

- Arrow S2

- The Flash S1 - Arrow S3 (felváltva előbb Flash, majd Íjász, különösen a crossover miatt, meg a végefelé is)

- The Flash S2 - Arrow S4(ala Felicity and her friend S1 :P)

- LoT S1 (ha elakarod kezdeni akkor így kellene)

- The Flash S3 - Arrow S5 - LoT S2 (megint csak a crossover miatt)

- The Flash S4 - Arrow S6 - LoT S3 (plusz ugye a crossover itt így néz ki hogy: Supergirl 3×08, Arrow 6×08, The FLash 4×08, LoT 3×08 --> itt kicsit kavartak a leadási sorrenden, ekkor hétfőn egyből adták a Sup-Arrow kettőst, majd kedden jött a Flash-LoT kombó )

 

Köszi, bár azt hiszem, hogy van a neten egy részletesebb lista is, amely részről részre leírja a kronológiai sorrendet. (Múltkor azt nézegettem.) :) De akkor ezek szerint érdemes egységesen nézni az összes CW-DC-sorozatot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, caseyjones írta:

Én úgy tudom, a Constantine is. 

Ja igen, de a Supergirllel egyetemben ezt is ki lehet hagyni. Egyrészt a sorozat teljesen úgy indult az NBC -n, hogy a show nem az Arrowerse része, később miután kaszálták a sorozatot 13 rész után, úgy döntöttek, hogy Constantine jelen lesz az Arrowerse -ben, persze kemény 1 rész erejéig behozták az Arrow 4. évadában - meg szerepelt pár részben a LoT 3. évadában.

Szóval ja, az is tagja, de az univerzum értésének teljesen kihagyható a sorozat. :) 

14 perccel korábban, caseyjones írta:

Ezt hogy kell érteni pontosan? :) Egy paródia, vígjáték az egész? 

Inkább azt mondanám, hogy nem veszi magát komolyan. Remek humorral operálnak a sorozatban, tkp. az egész Arrowerse -ben itt a legtöbb a kikacsintás a legtöbb popkultúrális műremekre (pl. láthatjuk a fiatal George Lucast - SW poénok, elemek, Al Capone is jelen van -20 -as évek Amerikája, meg egyéb emberkék).

14 perccel korábban, caseyjones írta:

Köszi, bár azt hiszem, hogy van a neten egy részletesebb lista is, amely részről részre leírja a kronológiai sorrendet. (Múltkor azt nézegettem.) :) De akkor ezek szerint érdemes egységesen nézni az összes CW-DC-sorozatot. 

Tkp. igen, egységesen kell nézni - amolyan SW kronológiai sugallat van ebben. :D 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindegyik Arrowverse sorozat megáll a saját lábán, nem fontos mindegyiket nézni. Néhány apró kikacsintás kivételével csak a crossoverek függnek össze, így elég ezeket a közös részeket látni. Én már csak az Arrow-The Flash párost követem, bár az idei évad után sanszos, hogy ez utóbbit is eléri a kaszám.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a LoT -al vagyok nagyon elmaradva. Kb. a crossoverig néztem, aztán időm híján parkolópályára kellett tennem. Majd ha lemennek a szakmai vizsgáim, nyáron folytatom majd, jókat hallottam róla.

 

Az Arrow 7. évadára nagyon kíváncsi vagyok, új showrunner, kicsit képregényhűbb történet - a csaj nagyon benne van ezekben - míg lehet, hogy a Flash 5. évada egy amolyan Arrow S5 v2.0 lesz, örülnék neki. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.