Jump to content
Ody Mandrell

Sorozatok

Recommended Posts

Ha megkapja a rendes lezárást, akkor az öt évad szerintem bőven jó (hétfőn kezdtem el elölről, mert a harmadik évadnál félben hagytam, az első kettőről meg már eléggé megkoptak az emlékeim, szóval frissítek a negyedik évad előtt). Általában úgy gondolom, öt évad a legideálisabb egy sorozatnak, maximum 7. De ha ötig eljut, én már örülni szoktam. A Lucifernél pedig ez különösen szép teljesítmény annak tükrében, hogy egyszer már kaszálták. :) 

Én úgy vagyok vele hogy klassz is meg nem is hogy Luciék megkapták az ötödik szezont. Ha az ötös nem a zárószezon lenne akkor simán klassz lenne a dolog. De azért nagyon jól tette a Netflix hogy két szezon miatt felkarolta a sorit. Már csak egy kielégítő lezárást kéne produkálniuk.

Ha hozzák azt a minőséget, amit a 4. évadban hoztak, akkor én nem aggódom. És már most baromira várom. :)

Lesz Magic the Gathering rajzfilmsorozat, amit a Netflixnél csinálnak. A készítők között ott lesznek a legutóbbi két Bosszúállók film készítői is.

2019. 05. 22. - 20:59, JakeSully írta:

Leborulok a Csernobil sorozat előtt... Ilyen igényességgel összerakott valós történeti tragédiát bemutató alkotást ritkán látni.

Csontig hatoló horrorisztikus dráma, kíváló színészekkel.

Ezt tényleg látni kell. 

3 rész után csillagos 5-os.

Nekem Csernobil illetve az atomfizika/magfizika egyik nagy mániám, így kíváncsian ültem a tv elé. Hát, azt kell mondanom, hogy majdnem dokumentumfilm részletességgel mesélték el a történetet. Tényleg le a kalappal a készítők előtt, bele adtak apait-anyait. Ezt tényleg látnia kellene mindenkinek. Szépen rávilágít a kommunista államapparátus működésére, az RBMK reaktorok biztonsági kockázatára, illetve a korabeli kelet-európai viszonyokra. 

Nálam ez a sorozat 10/10.

Azért azt nem tudom röhögés nélkül megállni, hogy lerassisztázzák a készítőket, mert nem volt színesbőrű szereplő a pc jegyében. Atya világ... :facepalm:

Megnéztem én is a Csernobilt. Csatlakozom az ellőtem szólókhoz, döbbenetes az egész. A megvalósítási mód elképesztő. Mintha valaki vissza ment volna az időben és felvette volna az egészet. Minden egyes tárgy passzol a korhoz, a ruhák, az autók stb. Nincs kilógó lóláb.

Tulajdonképpen a sokkoló nem is igazán a baleset(balesetek sajnos mindig lesznek) maga hanem amiért bekövetkezett, és ahogy reagáltak rá. Az a mérhetetlen emberi ostobaság az a pitiáner hatalomvágy, félelem és hit a Pártban a teltaglózó. Néha meg is kellett állítanom, mert annyira elviselhetetlen volt normális józan paraszti ésszel amit a szovjet elvtársak műveltek.

Tudtam én persze, éltem is a beleset idején. 14 éves voltam és emlékszem annyit mondta be a tv-ben hogy alaposan mossuk meg a salátát. Ennyi. Mert amúgy nincs gáz.

De azt én sem gondoltam volna hogy min múlott Európa sorsa, mik lehettek volna még a következmények ha bátor emberek nem teszik meg amit kell.

Tulajdonképpen maga  a főmérnök volt a legaljasabb , legostobbább marha(el is itélték késöbb). Nem bírtam felfogni hogy egy ilyen ember hogy lehetett egy atomerőmű fömérnöke, mikor tisztán látszik hogy nem ért hozzá és nem is alkalmas rá. Ilyen alapon én is lehettem volna.

De az egész állomány elképesztő volt. 25 éves volt az egyik mérnök, 4 hónapja dolgozott. Benne volt a tesztben.

Aztán megjelentek a pártitkárok. A kváros kiürítésést egy olyan párttikárnak kellett volna elrendelni, aki azelött cipőboltban dolgozott. Mikor az atomfizikus mondja neki hogy nagy gáz van és üríteni kéne ,akkor nem hiszi el.

Tulajdonképpen még nem is igazán ezek a dilletáns ostobák a legangyobb felelősek ezekért(hisz ők a szellemi kapacitásuk teljes birtokában ilyen döntéseket hoztak. Istenem, erre tellett tőlük), hanem azok akik ezeket a szemel láthatóan telejsen alkalmatlan embereket ebbe a poziciókba juttaták, akik ezt a rothadt rendszert vezették. Ezt nagyon jól bemutatja a sorozat.

Ami még drámai a sorozatban az a hősies magatartás és a tragédia következményei rájuk nézve. Az első tüzoltók akik mentek oltani a nyitott reaktormaghoz. Bemutatják mit tett velük a közvetlen sugárzás. Azt mondom nagyon durva. A ruhájuk még a mai napig ott vannak a kórház alagsorában és még mindig sugároznak.

Vagy aza 400 bányász akik a reaktormag alatt ástak. Vagy a katonák akik lelapátolták a tetőröl a törmeléket, ami tele volt grafittal ami beborította a magot. Olyan sugárzás volt a tetőn hogy másfél percig lehetett fent egy ember tökig ólomban, mert 3 perc-nél már meghal hónapopkon belül iszonyú kínok közt.

Ajánlom mindenkinek. Én is azt mondom ezt mindenkinek látnia kell ,hogy hova vezet az mikor a vezetők elképesztően ostoba barmok és erre egy állam épül.

Ami még eszembe jutott hogy még 10 RBMK-tipusú erőmü van Oroszországban napjainkban és valahogy abban is biztos vagyok hogy Putyin Oroszországa nem sokban különbözik a Szovjetúniótól.

Nem vagyok meggyőződve hogy tényleg a tudás és a tehetség érvényesül a mai Oroszországban, inkább a párthűség.

10 perccel korábban, Frenkie írta:

abban is biztos vagyok hogy Putyin Oroszországa nem sokban különbözik a Szovjetúniótól.

Nem vagyok meggyőződve hogy tényleg a tudás és a tehetség érvényesül a mai Oroszországban, inkább a párthűség.

A ruszkiknál mai is ugyanúgy van mint korábban, kicsit nagyobb szabadsággal már ami a pór népet illeti. Plusz most kapitalizmus van. Putyin ugyanolyan reakciós f*szkalap mint Brezsnyev és az elvtársai voltak. Nem hiába volt a KGB vezetője. Meg is látszik.

Ehhez elég ha csak annyit mondok, hogy kormány szinten ki voltak akadva a sorozat miatt, mert szerintük rengeteg tévedést tartalmaz. Javában készül a ruszkik Csernobil sorozata, amiben a CIA lesz az oka mindennek. És ez nem vicc. :D 

• Zavaros 1
  • Szomorú 1

30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ehhez elég ha csak annyit mondok, hogy kormány szinten ki voltak akadva a sorozat miatt, mert szerintük rengeteg tévedést tartalmaz. Javában készül a ruszkik Csernobil sorozata, amiben a CIA lesz az oka mindennek. És ez nem vicc. :D 

Ezt olvastam én is, nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek.

Tegnap én is végignéztem a Csernobilt, és hasonlóan az előttem szólókhoz, sokkoló, döbbenetes, nagyon igényesen elkészített sorozatnak tartom. Nagy élmény volt végignézni, pont azért, mert ez már a mi történelmünk is, és jó páran éltünk ebben a korszakban. Ahogy Frenkie is írta, ez egy diktatúra keresztmetszete, és kellenek az ilyen művek, amelyek megvilágítják, miért nem volt jó anno a Kádár-rendszer, a sok nosztalgiázó kedvéért, aki most is ezért, a "rendért" kedveli a mai rezsimet. Kérem, ilyen egy rendszer, amelyet a párthűség és nem a hozzáértés mozgat.

Ezt a Karl Urban-os szuper gyilkosos marhaságot meglesem valahogy valamikor. Agyzsibbasztónak jó lesz.