Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Annak örömére, hogy sikerült a gépemen tudnom az összes eddig megjelent SW képregényt...

 

Arra a 7 gigás fájlra gondolsz amit korábban már belinkeltél? Mert az koránt sem teljes. :wink: De ha nem csak azt töltötted le, akkor kíváncsi vagyok, hogy te megtaláldad-e a neten a következőket:

- DECADE OF DARK HORSE #2 CRUMB FOR HIRE

- ROTJ Special Edition

- ezen kívűl van még néhány képregény amik csak újságokban jelentek meg részenként, ezeket nagyrészt újranyomták és megvannak, de van néhány ami nincs a neten, most nem tudom hol a listájuk de majd megkeresem...

- és van vmi olasz, hasbro által kiadott comic is amivel én még nem találkoztam

 

A Marveles képregényekbe én is elkezdtem mélyebben beleásni magamat mostanában, és kellemesen csalódtam. A történetek nem is olyan primitívek mint gondoltam, és rajzban is sok simán veri a Dark Horse-os kiadványokat. Például az alap Marvel sorozat 96-os számában a Lumiyas harc nagyon jól van megrajzolva ( szerintem ). Lumiya benne is lesz a 2006-os EU könyvekben. Sokan szidják a merveles képregények megrajzolását, és a Republicot hozzák fel példának, hogy az milyen jó. Csak éppen Jan Duursema, aki most olyan szép Aaylát rajzol, marveles Star Wars képregényt is rajzolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra a 7 gigás fájlra gondolsz amit korábban már belinkeltél? Mert az koránt sem teljes. :wink:

 

Nem, természetesen nemcsak arra gondoltam, mert azt már rég letöltöttem.

-Viszont megfogtál, mert valóban nincs meg a ROTJ Special Edition-ja... ez mondjuk fel is tünt és keresgéltem is egy darabig

- Ha az újságos cucc alatt azokra a régi három-kockás fekete/fehér részekre gondolsz, akkor azok megvannak.

-Az olasz Hasbro-s nincs meg de igy leirva nem is igazán keltette fel az érdeklődésemet :roll: Bár a teljesség kedvéért azért jól jönne.

-DECADE OF DARK HORSE #2 CRUMB FOR HIRE... ez micsoda?

 

Pedig már kezdtem beleélni magam, hogy megvan az összes. Nem tudod, hogy honnan lehet ezeket beszerezni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra a 7 gigás fájlra gondolsz amit korábban már belinkeltél? Mert az koránt sem teljes. :wink:

 

Nem, természetesen nemcsak arra gondoltam, mert azt már rég letöltöttem.

-Viszont megfogtál, mert valóban nincs meg a ROTJ Special Edition-ja... ez mondjuk fel is tünt és keresgéltem is egy darabig

- Ha az újságos cucc alatt azokra a régi három-kockás fekete/fehér részekre gondolsz, akkor azok megvannak.

-Az olasz Hasbro-s nincs meg de igy leirva nem is igazán keltette fel az érdeklődésemet :D Bár a teljesség kedvéért azért jól jönne.

-DECADE OF DARK HORSE #2 CRUMB FOR HIRE... ez micsoda?

 

Pedig már kezdtem beleélni magam, hogy megvan az összes. Nem tudod, hogy honnan lehet ezeket beszerezni?

 

Itt a TELJES listája azoknak a képregényeknek, amiket én nem tudtam megszerezni sehonnan ( nem találtam a neten ):

 

- DECADE OF DARK HORSE #2 CRUMB FOR HIRE - Ez egy DH-s extra füzet, amiben van egy Hanról szóló történet is. Meglepő, hogy spanyolul fenn van a neten, angolul viszont már évek óta keresem, és semmi eredmény.

 

- Artoo's Day Out - A Star Wars Galaxy 1. számában jelent meg, de a Kalarba Adventures TPB-ben is újranyomták ( egyiket se taláálni a neten )

- The Mixed-Up Droid - Valami miniképregény, amihez még kazettát is adtak...

 

- Bungo n' Rusti - Az egyik régi D6-os szerepjátékkönyvben volt egy képregény ezzel a címmel, később fanképregényként folytatták.

 

- Clone Wars Adventure 3, 4 - A rajzfilm stílusában készült képregény, csak az első két része van meg.

 

- Star Wars Kids magazin: X-WING MARKS THE SPOT, IMPERIAL SPY, THE REBEL THIEF, THE GAMBLER'S QUEST - 4 gyerekeknek szóló történtet, volt egy ötödik is, de azt a Star Wars Tales újranyomta.

 

- Return of the Jedi Special Edition - sokkoló, hogy ezt senki nem scannelte még be

 

- A régi 3 kockás feketefehér Los Angeles Times-ban megjelentek közül a 2. sorozat hiányzik, a CONSTANCIA AFFAIR

 

- A TOS-on van 3 online flashképregény, amik a Mara Jade 0, Crimson Empire 0 és Prelude to Rebellion 0 címet viselik. Megnézni ugyan meg tudom őket, de lementeni nem. Valakinek sikerült?

 

- A Hyperspacen lévő új képregények - Reversal of Fortune, EVASIVE ACTION, A HUNTER'S FATE: GREEDO'S TALE ( lehet, hogy van más is ott )

 

+ A LEGO-s képregények közül nem biztos, hogy mind megvan, az újabbakat nem követtem figyelemmel, úgyhogy lehet, hogy azokban is voltak. Valakinek van róla listája, hogy milyen képregények voltak a LEGO-kal?

 

Ezek közül van amelyik neked megvan? Az L.A.-ból a második sorozat?

( Nem tudom, hogy hogyan lehet ezeket beszerezni... )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr! Úgy hallottam dolgozol egy érdekes íráson. Mikor várható? :lol:

 

Valóban :( Annyira ráéreztem a képregények izére, hogy gondoltam irok a magam kontár módján egy kis összefoglalót róluk, persze szigoruan a teljesség igénye nélkül... most nagyon elvagyok havazva átvitt és szó-szoros értelemben is, ugyhogy egyelőre nem mernék időpontot mondani :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

No kikerült a DVDextrára a cikkem a képregényekről: Cikk

 

Persze talán nem én vagyok a témában a legszakavatottabb (erről jut eszembe: mint látható Modi e fórumon megosztott érdekességeit is beleépitettem; ennek ellenére a végéről lemaradt a köszönet nyilvánitás, pedig külön megkértem rá a szerkesztőt; Edit: Menetközben pótolták :D ).Kiváncsian várom a cikkel kapcsolatos véleményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No kikerült a DVDextrára a cikkem a képregényekről: Cikk

 

Persze talán nem én vagyok a témában a legszakavatottabb (erről jut eszembe: mint látható Modi e fórumon megosztott érdekességeit is beleépitettem; ennek ellenére a végéről lemaradt a köszönet nyilvánitás, pedig külön megkértem rá a szerkesztőt  :x ).Kiváncsian várom a cikkel kapcsolatos véleményeket.

 

Én, mint totálisan tudatlan ember a SW képregények terén, nagyon élvezetes és informatív cikknek találom. Köszi, és persze gratula hozzá!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wow... anno rendszeresen töltögettem Tiburtól a képregényeket, de a vinyóm bekrepálásának köszönhetően 90%-ban elvesztek :D

De ez az írás rádöbbentett, hogy nagyon-nagyon-nagyon kevés volt meg nekem. Nagyon jó írás Bomarr, egész kedvet kaptam a képregényekhez, és az EU-hoz (amit kezdtem már megutálni...). Talán újra ráállok az EU-zásra.

Gratula Bomarr, nagyon jó! :41: Várom az úúj generációs képregényekről szóló irományt :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok Bomarr! Szép munka, ráadásul én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy már a második részt is olvashattam. :D Méltó folytatása lesz az elsőnek. Kíváncsi vagyok Modi mit szól majd hozzá. :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok Bomarr! Nagyon korrekt írás lett, néhány apróságot azért hozzátennék/kijavítanék, de csak azért mert nem tudom megállni, hogy belene kössek:

- Lucas Had Abbadon-nak akarta nevezni a Coruscantot ( az Imperial Center elnevezést nemhinném hogy használta ), és Steve Sansweet vette rá, hogy a Baljósban ne ezt használja, hanem az EU-s elnevezést ( vagyis Coruscantot ).

- Az X-wing sorozat nem egészen átvette a karaktereket a könyvekből, ugyanis a képregényeket előbb kezdték el kiadni mint a könyvsorozatot .Az író ( ugyanaz írta a könyveket és a képregényeket) csak folytatta a saját karaktereinek az írását. A sorozatot egyébként hosszabra tervezték, és elég hirtelen fejezték be egy csomó elvarratlan szállal.

- A TOTJ idején a hiperugrás semmivel sem volt veszélyesebb mint a filmekben, csak az 5000 évvel előbb játszódó képregényben épp új hiperűr utakat készültek felfedezni. Nem lehet csak úgy hiperűrbe ugrani, és ott ezt tették. Egyébként KJA és Tom Veitch magától Lucastól kaptak eligazítást a Sithek történelmével kapcsolatban a TOTJ-hoz.

- A Dark Empire ugyancsak Lucas sok ötletét átvette amit az ep7-9re tervezett. Másrészt ha nincs a Birodalom örökösei ( a könyvváltozat ) akkor az egész 107 részes Marvel sorozat most nem lenne canon, ugyanis a Dark Empire-t közvetlenül a ROTJ után akarták kezdeni történetileg (amivel kiütötték volna a Marvelt), de így ellentmondtak volna a készülő könyvnek is, Zahn viszont nem volt hajlandó átírni a félkész művét, így a DE-t tették arrébb.

 

Kíváncsian várom a 2. részt! ( Írsz benne arról, hogy miért nem jelentek meg képregények (1 kivételével) az NJO korszakában? Az megint egy érdekes történet. )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Modi: Sok helyen röviditettem vagy egyszerüsitettem a közérthetőség kedvéért. Az általad emlitett hyper-ugrásnál ugyanugy (ahol végülis igaz, hisz más korokban nem használták a hypertér-ugrás ezen veszélyes módját, ilyen általánosan), mint mondjuk Coruscant "létrejötténél". Viszont azt nem tudtam, hogy az X-wing képregények előbb voltak a regényeknél. Érdekes módon az egyik rajongói oldalon az ellenkezőjét találtam, de akkor ott tévedtek. Köszi a kiigazitást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nagyon komoly összeállítás. :41:  

Lehet, hogy nem te vagy a legszakavatottabb a témában, de nagyon szépen összehoztad a dolgot.

Amúgy a képregény.net-en ott vagy?

 

Szoktam olvasgatni, de a fórumba nem nagyon irok :D

 

Edit: Most látom, hogy a fórumon reklámoztad az irásom. Köszi :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

"Star Wars Manga Japánban

2005-12-24

 

Még idén a Tokyopop gondozásában megjelenik Japánban egy Star Wars-manga

antológia, melynek különálló történetei a japán mangák egyedi nyelvén mesélnek a

messzi, messzi galaxisról. A más-más művészek által alkotott történetek mindegyike az

úgynevezett ´´Infinities´´ kategóriába sorolható, azaz nehéz lenne őket beilleszteni a Star

Wars-saga kronológiájába, ám a beharangozó szerint karakterábrázolás, kidolgozottság és

akció tekintetében is sokat várhatunk tőlük.

Az alkotások palettája igen változatos. Brian Ueda például kiragadta azt a pillanatot a

Star Wars-galaxis történetéből, amikor Darth Vader A Jedi visszatér végén az Uralkodó

ellen fordul, és alkotásában a fekete páncélt viselő bukott Jedi gondolataiban mélyed el.

Shin-Ichi Hiromoto története, a Vader és Tao korábban, nem sokkal a yavini csata után

játszódik; Vader nagyúr az első Halálcsillagot elpusztító lázadó kilétét kutatja, miközben

titokban saját tanítványt nevel. Egy másik történetben C-3PO kénytelen megismerni a

szörnyű igazságot, hogy az ő alkotója nem más, mint a Sith nagyúr. Ám Grievous

tábornok, a klónháború, sőt, Jar Jar Binks sem marad ki a történetekből.

A kiadványban a hagyományosan fekete-fehér rajzolású mangák mellett színes

illusztrációk is helyet kapnak. A történetekből és a képekből ízelítőt kaphattok a

starwars.com-on:

http://www.starwars.com/eu/lit/comics/news...ws20051222.html

 

Plokoom"

 

forrás: www.starwars.hu természetesen :D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült rábukkannom a CONSTANCIA AFFAIR című Los Angeles Times-ban megjelent képregényre (ez volt az egyetlen LA-s képregény ami eddig nem volt meg, és amit a Hyperspacen sem nyomtak újra)

Ha Bomarrnak vagy valaki másnak kell adok hozzá linket.

Április 1-ig van ingyenes Hyperspace, de nem tudtam rászánni magam, hogy a több száz külön képből álló HS-es képregényeket lementsem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.